Jump to content
Dogomania

supergirl008

Members
  • Posts

    11
  • Joined

  • Last visited

supergirl008's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

11

Reputation

  1. supergirl008

    Linkownia

    Ja polecam sklep [url]www.lekidlazwierzat.pl[/url] , sklep działa przy lecznicy i oprócz bardzo dużego wyboru leków i suplementów sklep ma bardzo dobre ceny na karmy weterynaryjne. Plus można się doradzić Pani wet. jaką karmę dobrać, bardzo życzliwe podejście tam mają. Można też kupować na miejscu (jeśli ktoś jest z Krakowa). Ja tam osobiście nigdy nie byłam ze względu na odległość ale zawsze zamawiam przez www i zawsze jest wszystko szybko i sprawnie. Podoba mi się profesjonalne podejście właścicielki i mogę spokojnie polecić ten sklep na podstawie swoich zamówień i kontaktu ze sklepem!
  2. [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]Nazwa sklepu internetowego (link):[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=#800080][B][URL="http://www.lekidlazwierzat.pl"]www.lekidlazwierzat.pl[/URL][/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B] Asortyment/różnorodność/wybór:[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=4][COLOR=#800080][B]+[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B] Kontakt ze sprzedawcą:[/B][/COLOR][/SIZE] [COLOR=#800080][SIZE=4]+[/SIZE][/COLOR] [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B] Ceny:[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=4][COLOR=#800080]+[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B] Czas dostawy:[/B][/COLOR][/SIZE] [COLOR=#800080][SIZE=4]+[/SIZE][/COLOR] [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B] Opakowanie:[/B][/COLOR][/SIZE] [COLOR=#800080][SIZE=4]+[/SIZE][/COLOR] [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B] Realizacja zamówienia (kompletność, pomyłki,itp):[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=4][COLOR=#800080]+[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]Gratisy/promocje/ RABATY [/B][/COLOR][/SIZE]: [SIZE=4][COLOR=#800080]+[/COLOR][/SIZE] Zamawiam w tym sklepie regularnie, nigdy się nie zawiodłam. Sklep działa przy lecznicy (nigdy tam nie byłam ze względu na odległość ale na stronie jest napisane, że można zamówienia odbierać na miejscu). Do kupienia karmy, diety weterynaryjne, leki, środki pielęgnacyjne etc. Na ten sklep trafiłam wpisując nazwę potrzebnego mi suplementu bo chciałam znaleźć najniższą cenę na necie i wtedy odkryłam, że w tym sklepie większość rzeczy jest tańsza w porównaniu do innych popularnych sklepów zoo. Kontakt ze sprzedawcą wzorowy zarówno mailowy jak i telefoniczny. Szybka wysyłka, wszystko starannie zapakowane. Gratisy nie są wysyłane w ciemno ale dobrane pod konkretne zwierze (w moim przypadku po złożeniu zamówienia dostałam maila z zapytaniem jakie mam zwierzaki-bardzo miłe zaskoczenie!) Dla mnie ten sklep jest na 1szym miejscu! Szczerze polecam. Dla przykładu moje ostatnie zamówienie: kliknięte w czwartek, w piątek info na maila, że paczka wysłana, w poniedziałek o 14stej odebrałam przesyłkę. Aha i duży wybór suplementów, nazwa sklepu koresponduje z jego ofertą. W ogóle to już drugi krakowski sklep zoo z którego jestem mega zadowolona. Podkarpacie pozdrawia sąsiadów:)
  3. Hej! ja leczę wszystkie moje stwory w Agamacie. Moja suczka jest po poważnych przejściach i wiem, że tam uratowali jej życie m.in. wykonując operację po nieudanej sterylizacji u pani Anny Rogowskiej:/ W Agamacie robią bardzo dużo takich zabiegów (kastracja, sterylizacja), praktycznie codziennie a całkiem niedawno mieli akcję cały tydzień kastracji i sterylizacji więc naprawdę mają doświadczenie. To w sumie jedyna lecznica gdzie oprócz doświadczenia i wiedzy bardzo podoba mi się podejście do zwierzaka i właściciela. Ja nie wyobrażam sobie leczyć gdzie indziej więc mogę szczerze polecić. Lecznic, które wymieniłaś nie kojarzę...najlepiej zadzwoń do Agamatu i pogadaj, dowiesz się co i jak, pani przez telefon udziela wszelkich informacji i jest bardzo miła. Ul. Pelczara 6, tel. 17 85 72 462 . Pozdrawiam, może mój post pomoże:)
  4. [quote name='gryf80']coś ten wet ściemniał-rotawirusy-rodzina reoviride-co najwyżej -do tej rodziny zaliczmy ze zwierzęcych chorobe niebieskiego języka owiec i bydła oraz afrykański pomór koni.twój pies prawdopodobnie chorował na parainfluenzę-rodzina pneumowirusy.na pewno nie zaraził się od ciebie[/QUOTE] ale ja nigdzie nie napisałam, że miałam rotawirusa...natomiast rodzajów wirusów jest tyle, że bez dokładnych badań trudno zaklasyfikować. Jak ja chorowałam to pies nie miał styczności z innymi ludźmi ani zwierzętami więc myślę jednak, że byłam jedynym źródłem zarażenia. Poczytałam trochę o tym jak "to działa" i właśnie wynika z tego, że zwierzęta bardzo łatwo mogą się zarazić od człowieka ale ponieważ ich organizm jest inny (chociażby wyższa temp. ciała) to ten sam wirus, który rozłoży człowieka na ponad tydzień u psa może przejść dużo łagodniej. Ogólnie ta nowsza literatura weterynaryjna wszędzie podaje, że zarażenie się psa od człowieka wirusem czy bakterią jest możliwe tylko właśnie przebieg choroby jest nie do przewidzenia. Z tego co wyczytałam to np angina wirusowa jest łatwo "zarażalna". Nie chcę dyskutować o tym bo pewnie każdy ma jakieś swoje teorie, ja jedynie chciałam podzielić się moimi doświadczeniami - ogólnie sens moich 2óch postów w tym temacie jest taki, że skoro można zarazić psa to trzeba uważać i zachować higienę itp a to nigdy nie zaszkodzi :)
  5. [quote name='gryf80']:crazyeye:,dawno temu mnie uczyli,że ludzie mają ludzkie a psy mają swoje[/QUOTE] hej, mnie też tak uczono a niestety jest to bardzo błędna teoria. Owszem jest bardzo wiele chorób zwierzęcych, którymi ludzie się nie mogą zarazić i odwrotnie ale jest też tak samo dużo, które "działają" na ludzi i zwierzęta. Najprostszy przykład to wścieklizna-zwierze zaraża bez problemu człowieka, różne gatunki zwierząt zarażają się na wzajem itp. Ja mogę podać przykład z tej zimy, miałam paskudnego wirusa (kaszel, katar, temperatura) i zaraziłam nim psa (mieszkam sama z psem więc nie mogłam psa od siebie odizolować). Pies też dostał temp. kaszlu i kataru...Wet od razu stwierdził, że to zarażenie ode mnie. Choć muszę przyznać, że pies w miarę łagodnie przeszedł całą chorobę bo był po zastrzykach podnoszących odporność (tak się szczęśliwie złożyło). Ale bywa też tak, że choroba, którą człowiek w miarę łagodnie przejdzie dla psa może być dużo trudniejsza do zwalczenia. Nie ma reguły. Trzeba uważać!
  6. Hej wszystkim z problemami sercowymi! Nie wiem czy wiecie (nie mam jak sprawdzić bo nie działa mi wyszukiwarka na dogomani) ale istnieje tańszy zamiennik Vetmedinu i nazywa się Cardisure. To jest dokładnie ta sama substancja czynna czyli pimobendan. To chyba jest nowość na polskim rynku (w Angli jest już chwilę). Lek istnieje w dawkach takich jak Vetmedin czyli 1,25mg; 2,5mg; 5,0mg i 10,0mg (takiej dawki chyba Vetmedin nie ma). U mojego weterynarza 1 tabletka 5mg kosztuje 2,20zł. Tabletki są w formie tabletek;) a nie kapsułek. Tabletka 5mg najbardziej się opłaca cenowo a ponieważ ma podziałkę (wygląda jak czterolistna koniczyna) to łatwo ją połamać/podzielić na opcję po 2,5mg lub 1,25mg (mam nadzieje, że w miarę jasno to opisałam). Ja na razie mam miesięczny zapas Vetmedinu ale jak mi się skończy to przejdę na Cardisure bo wychodzi taniej. Dla przykładu tabletka 1,25mg wychodzi 55groszy a tabletka 2,5mg wychodzi 1,10zł. (w opcji z łamaniem/dzieleniem tabletki 5mg)-to jest najkorzystniejszy wariant ale tabletki naprawdę bardzo łatwo i dokładnie można podzielić i tabletka jest smakowa (producent zastosował tą gotową podziałkę na tabletkach 5mg). Aha oczywiście nie mam żadnego interesu w reklamowaniu Cardisure-sama na razie stosuje Vetmedin. Napisałam ten post ponieważ wiem jak drogi jest Vetmedin (głównie dlatego że do tej pory nie miał w Polsce konkurencji). Widzę też wiele postów osób, których nie stać na leczenie Vetmedinem a pimobendan (substancja czynna) jest rewelacyjna w leczeniu serducha-u mnie sprawdziła się super! Pozdrawiam serduchowe psy i ich zatroskanych właścicieli!
  7. [quote name='leni356']Tutaj jest skład: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/luposan/31656[/URL].[/QUOTE] [B][/B]leni dzięki za linka (byłam wcześniej na tej stronie bo zawsze najpierw przeszukuje net zanim zadam pytanie na forum żeby nie zaśmiecać niepotrzebnie) ja prosiłam o skład w sensie analiza tak jak wymieniłam w poprzednim poście tzn. białko, tłuszcz, włókno to się wyraża najczęściej w procentach. w zooplusie niestety nie rozpisują szczegółowo wszystkich karm:/ Ale problem rozwiązany bo znalazłam angielską stronę testującą karmy i tam ktoś już opisał dokładnie luposan więc pytanie nieaktualne;)
  8. Zakla mam do Ciebie wielką prośbę, czy mogłabyś mi napisać jaki jest skład karmy Luposan (analiza zawartości) białka, tłuszczu, włókna. Byłabym bardzo wdzięczna ponieważ nie znalazłam tego nigdzie na necie a zastanawiam się nad tą karmą. Mój pies ma poważne problemy zdrowotne i powyższe parametry są kluczowe w doborze karmy. Z góry dziękuję! Pozdrawiam! ps. chciałam Ci wysłać priva w tej sprawie ale masz zapchaną skrzynkę i nowe wiadomości nie dochodzą;)
  9. [quote name='bejasty']jest to bardzo prosty test "kliszowy" ale musi być w/g mojego weta wykonany w ciągu 1 godz od "pobrania" próbki kału mnie zalecono wykonanie 7 dni po odstawieniu amylanu. może warto skonsultować wyniki i innym wetem Skąd jesteś ?[/QUOTE] Obdzwoniłam dzisiaj wszystkie lecznice i robią ten test kliszowy tylko w jednej:/ Wet powiedział żeby odstawić amylam na 3 dni przed badaniem ale myślę, że lepiej będzie tak jak napisałaś bejasty odstawić na 7dni bo chyba wtedy wynik będzie bardziej wiarygodny, też dostałam info żeby przywieść kupkę max do 45min. od zrobienia. Jestem z Rzeszowa.
  10. [quote name='kratka'] 1) badanie kału pod kątem aktywności trypsyny - jeżeli będzie poniżej normy, pies ma znt (pod warunkiem, że próbka została natychmiast dostarczona do laboratorium), 2) test cPL, który potwierdzi lub wykluczy przewlekłe zapalenie trzustki. Do czasu zrobienia tych badań ogranicz tłuszcz i "surowiznę" (w tym surowe warzywa i owoce) w diecie. I może spróbuj podawać Amylactive Balance zamiast Kreonu, bo jest łagodniejszy, więc i tak nie namiesza, jeżeli problemu z trzustką jednak nie ma... NIGDY przy problemach trzustkowych nie sugeruj się wynikiem amylazy i lipazy - jeśli wet chce diagnozować na podstawie tych parametrów, to go zmień. O przydatności oznaczania TLI przy podejrzeniu zapalenia trzustki pisałam w innym wątku - na pewno znajdziesz.[/QUOTE] W takim razie dwa pytania: 1. jak wykonać te badania tzn czy pies może być w tym czasie na enzymach czy mam się przed badaniami wstrzymać od podawania enzymów a jeśli mam się wstrzymać to na ile przed badaniem nie podawać enzymów żeby badania były wiarygodne? 2. ja wtej chwili nie podaje kreonu tylko Amylan (właśnie kupiłam całe opakowanie) i czy Amylactive Balance to nie jest to samo co Amylan? (choć wydaje mi się, że Amylan ma 3 enzymy w składzie a Amylactive Balance tylko 2-choć może źle coś interpretuje). Nie znalazłam nigdzie podanej ilościowej zawartości enzymów w Amylactive Balance ale dawkowanie jest dokładnie takie samo jak w Amylanie. Amylan wychodzi dużo korzystniej cenowo a w tej chwili leczenie pieseczka pochłoneło wszystkie moje oszczędności od początku kwietnia wydałam już na leki i badania 3000zł a niestety kiepsko zarabiam:( więc krucho teraz z pieniędzmi u mnie choć oczywiście gdyby się okazało, że Amylactive Balance jest dużo lepszy to kupie go bo nawet jak mam ciężką sytuację finansową to nigdy mój pies tego nie odczuł-na niego zawsze musi być!Kratka daj znać proszę i jak tylko odpiszesz to porobię te badania. Aha i jeśli dobrze zrozumiałam to nawet jeżeli mój pies NIE ma znt to podawanie enzymów nie zaszkodzi-tak?
  11. Drodzy Dogomaniacy, To wprawdzie mój pierwszy post tutaj ale od dawna czytam to forum, przeszukałam internet w temacie trzustki i mam w głowie jeden wielki mętlik.Nie wiem co robić. Więc po kolei:Moja suczka(około 9-10lat) 8lat temu przeszła sterylizację (przez 8 lat okaz zdrowia) i w tym roku (kwiecień) zauważyłam dziwną wydzielinę z dróg rodnych, okazało się że to ropa a ponieważ była po sterylce więc wykluczone zostało ropomacicze, były antybiotyki i nic nie pomagały w końcu decyzja o otworzeniu brzucha. Okazało się, że weterynarka, która robiła sterylizację zostawiła kawał macicy:/ Wyniki krwi wskazywały, że stan zapalny musiał być bardzo długi (baaardzo mało białych krwinek) a pomimo tego pies nie wykazywał żadnych niepokojących oznak. Po usunięciu macicy wypełnionej ropą miałyśmy trochę problemów z wątrobą ale udało się wszystko ustabilizować aż tu nagle żółte śmierdzące kupy i biegunka (trwała krótko około 2 dni). No to podejrzenie trzustki jako powikłanie po tak długim podtruwaniu oraganizmu toksynami z ropomacicza. Wklejam szczegółowe badania jakie wykonałam w niemieckim laboratorium (dlatego oznaczenia są troszkę inne niż z polskiego lab). Wyniki są bardzo dziwne bo ani nie wskazują na znt ani na ostre zapalenie trzustki a jednak TLI jest baardzo przekroczony. Powiem jeszcze jak się pies zachowuje: Nie ma biegunek (były tylko raz przez około 2 dni od kwietnia) Nie wymiotuje (ale tydzień temu była akcja z wielką bolesnością prawej strony brzucha i psinka zwymiotowała 2 razy) Schudła prawie 4,5 kg ale to dlatego, że po samej operacji gdy były problemy z wątrobą nie miała wcale apetytu więc trudno mi ocenić czy to z winy trzustki schudła [B]USG[/B] wykazało zmiany zwłóknieniowe w trzustce :( Ogólnie psina jest na diecie (gotowany kurczak,ryż oraz RC low fat sucha karm i puszki-co do tej karmy weterynaryjnej to założę nowy temat bo nie chcę tu mieszać a mam pewne przemyślenia) Jednak pies nie miał zaleconej ścisłej diety więc dostawała trochę biszkoptów na poprawę apetytu (całe życie na surowym mięchu - troszkę dietę miała podobną do tej BARF więc nie mogła zaakceptować gotowanego ryżu ani suchej karmy-nigdy w życiu czegoś takiego nie jadła) oraz dostawała przysmaki szkoleniowe i niestety raz mama ją nakarmiła surowym mięsem i chlebem:/ i wtedy właśnie nastąpiło zaostrzenie. Psina dostała 8dni antybiotyk i 3 dni głodówki tylko była na kroplówkach (to było 4dni temu). Teraz bolesności trzustki dotykowo nie ma, dostaje RC low fat (mokre i suche po troszeczku 3 razy dziennie), ma takie dni, że cały dzień leży jakby taka przygaszona a potem zaczyna szaleć na spacerze-więc widzę, że czasem coś nie gra. Aha od prawie 2 miesięcy dostaje amylan i kreon (na zmianę) przed jedzeniem. I tu właśnie wielki dylemat i nie mogę znaleźć odpowiedzi na necie czy mam podawać enzymy przy takich wynikach czy nie? Proszę nie piszcie żebym to ustaliła z wetem bo jestem prawie codziennie u weta jednak wyniki są dość nietypowe i pomimo, że wet się stara i mówi, ze podawanie enzymów to standardowa procedura to ja po lekturze tego co jest na necie sama już nie wiem bo znalazłam wypowiedzi, że jak nie ma znt to enzymy mogą zaszkodzić-czy to prawda? Proszę przeanalizujcie wyniki mojej psinki i napiszcie co sądzicie. Ewentualnie czy znacie jakiegoś weta/specjalistę u którego można by to skonsultować mailowo? Teraz pies jest już na ścisłej diecie i zgodnie z zaleceniem weta dostaje 3 posiłki dziennie z czego przed dwoma posiłkami (rano i wieczorem) mam podawać po 1 tabletce amylanu (pół godziny przed posiłkiem). Głowa mi pęka z nerwów czy dobrze robię. Co o tym myślicie???Co z tymi enzymami i na co wskazują takie wyniki: znt? ostre zapalenie(chyba nie)? przewlekłe zapalenie z znt? przewlekłę zapalenie bez znt? POMOCY bo nie śpię już z nerwów i nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej odpowiedzi:( Z góry wielkie dzięki! [B](wyniki są z połowy maja) Kidney/NERKI: [/B] Urea (BUN) [B]6.0 [/B] 3.2 - 10.3 mmol/l Creatinine [B]75 [/B] < 124 umol/l Sodium [B]152 [/B] 143 - 156 mmol/l Potassium [B]4.5 [/B] 3.9 - 5.8 mmol/l Inorganic Phosphate [B]1.2 [/B] 0.9 - 1.7 mmol/l [B] Liver/WĄTROBA: [/B] Total Bilirubin [B]2.2 [/B] < 5.1 umol/l ALT (GPT) [B]54.5 [/B] < 122 U/l Alkaline phosphatase [B]35 [/B] < 147 U/l GGT [B]3 [/B] < 13 U/l AST (GOT) [B]28.1 [/B] < 59 U/l GLDH [B]3.06 [/B] < 18 U/l Total protein [B]63 [/B] 55 - 73 g/l Albumin [B]34 [/B] 31 - 46 g/l Globulin [B]29 [/B] 16 - 41 g/l [B]Pancreas/TRZUSTKA: [/B] Glucose [B]4.4 [/B] 3.2 - 7.0 mmol/l a-Amylase [B]664 [/B] < 1264 U/l Lipase [B]129.5 [/B] < 298 U/l Cholesterol [B]5.2 [/B] < 10.3 mmol/l Cholesterol (fasting dogs with regular body weight): < 7.8 mmol/l Fructosamine [B]221 [/B] 203 - 377 umol/l [B] Muscle: [/B] CK [B]234 [/B] < 378 U/l LDH [B]84 [/B] < 159 U/l Calcium [B]2.6 [/B] 2.1 - 2.9 mmol/l Magnesium [B]0.9 [/B] 0.7 - 1.1 mmol/l Triglycerides [B]0.8 [/B] 0.3 - 5.3 mmol/l Triglyerides (fasting dogs with regular body weight): 0.3 - 1.7 mmol/l [B]Haemogram [/B] Leukocytes [B]6.2 [/B] 6 - 12 G/l Erythrocytes [B]7.66 [/B] 6 - 9 T/l Haemoglobin [B]17.6 [/B] 15 - 19 g/dl Packed cell volume (PCV) [B]56 [/B] + 38 - 55 % MCV [B]73 [/B] 60 - 77 fl HbE [B]23 [/B] 17 - 23 pg MCHC [B]31 [/B] 31 - 34 g/dl Thrombocytes [B]257 [/B] 150 - 500 G/l [B]Differential blood count [/B] Basophils [B]0 [/B] 0 - 1 % Eosinophils [B]8 [/B] + 0 - 6 % Segmented neutrophils [B]67 [/B] 55 - 75 % Lymphocytes [B]19 [/B] 12 - 30 % Monocytes [B]6 [/B] + 0 - 4 % Basophils (absolute) [B]0 [/B] /ul 2) Eosinophils (absolute) [B]480 [/B] 0 - 600 /ul Segmented neutrophils (abs) [B]4109 [/B] 3000 - 10000 /ul Lymphocytes (absolute) [B]1183 [/B] 1000 - 4000 /ul Monocytes (absolute) [B]388 [/B] 0 - 500 /ul Atypical cells [B]0 [/B] 0 Anisocytosis [B]0 [/B] negative Polychromasia [B]0 [/B] negative [B]Profile P [/B] [B]Add-On test [/B] Specific Pancreatic Lipase [B]156 [/B] ug/l <= 200 ug/L not suspicious of pancreatitis(brak podejrzenia zapalenia trzustki) 201-399 ug/L borderline result >= 400 ug/L suspicious of pancreatitis Folic acid [B]25.1 [/B] 15.9 - 38.5 nmol/l Vitamin B12 [B]285 [/B] 166 - 635 pmol/l 3) [COLOR=red]TLI [B]>50.0 [/B] ++ ug/l provisional reference range: 8.5 - 35 ug/l[/COLOR]
×
×
  • Create New...