Jump to content
Dogomania

Kamm22

Members
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

 1. Kamm22

  Technik weterynarii - psi behawiorysta, trener

  Z Chorzowa, okolice Katowic :)
 2. Witam, jestem w tej chwili w trzeciej klasie gimnazjum i od dłuższego czasu interesuje się behawiorystyką i szkoleniem psów i psy to moja pasja . Wychowuje właśnie swojego psiaka i staram się go szkolić na podstawie wiedzy z książek i wiedzy wiarygodnych behawiorystów z Internetu. Przede mną stoi wielka decyzja o wyborze swojego kierunku w liceum lub technikum i zdecydowałem, że chciałbym isć do technikum jako technik weterynarii, a później udać się na kurs na psiego szkoleniowca, behawioryste, jest to moim marzeniem. W międzyczasie, chciałbym pomagać w schroniskach jako wolontariusz oraz rozwijać swoją wiedzę. Czy moje plany są realne i czy jest to dobry wybór ? Prosiłbym o różnego typu porady, gdzie udać się dalej i w jaki sposób mogę poszerzać swoją wiedzę i zdobywać doświadczenie?
 3. Witam, moja siedmiomiesięczna suczka, coraz częściej warczy i kłapie zębami . Powodem jest zachowanie całej rodziny, i jestem teraz tego świadomy. Mamy problem ze zjadaniem jedzenia ze stołu, z ziemi , oraz nawet z rąk . Potrafi wyrwać dziecku chrupka z ręki i połknąć go w ciągu 3 sekund co było główną przyczyną dawania klapsów i krzyczenia po psie . Od razu wiedziałem, że każdy robi źle dlatego starałem się tłumaczyć wszystkim, że tak nie powinno być. Po dłuższym czasie zaczęło mieć to zły wpływ na zachowanie naszego psa czyli , w niektórych przypadkach wystawianie zębów i głośne warczenie . Teraz gdy cała sytuacja zaszłą za daleko zamierzam odnowić naszą relację tak aby takie sytuacje nie miały już miejsca, tylko co mam robić aby naprawić to zachowanie ? Oraz jak zapobiegać zjadania wszystkiego czego niepowinna?
 4. Mój szczeniak 7 miesięczny cały czas wchodzi pod łóżko gryząc tam wszystko.Zabiera tam wszystko co nadaje się do pogryzienia i gryzie dywan który tam jest . Najgorsze dzieje się kiedy chcę ją z tamtąd wyciągnąć lub zabrać jej to co gryzie, wtedy zaczyna warczeć i udaje że mnie gryzie pokazując zęby . Zrobiła sobie taki azyl w którym myśli, że to ona rządzi. Problem jest też kiedy ona leży sobie tam i wypoczywa, a ja chcę isć z nią na spacer lub się pobawić itp. To mogę wołać ją z kuchni kilka razy a ona nie reaguje i leży sobie dalej, a przywołanie zna idealnie, tylko nie pod tym łóżkiem. Jak można ją oduczyć wchodzenia pod łóżko i skradania wszystkiego do swojego "azylu" ?? I jak postępować w takich sytuacjach ?
×