Jump to content
Dogomania

aki_the_brave

Members
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

 1. aki_the_brave

  Żywienie

  temat już troche ma, ale może to komuś pomoże więc się wypowiem jako posiadacz 7 miesięcznego szczeniaka Akita Inu, który też trochę wydziwia z jedzeniem. Swojego wziąłem jako 8 tygodniowego szczeniaka. Stwierdziłem, że zamiast gotowania i przyrządzania posiłków będzie jadł suche. Dostawał to co najlepsze czyli Orijen. Orijena jadł w miarę ok do czasu aż osiągnął 3.5 miesiąca. Robiąc przy tym duże smierdzące kupy i puszczając bąki od czasu do czasu ;-) Sam z siebie przestał go jeść i koniec. Worek 13kg poszedł do znajomych. Szybko szukanie na necie i decyzja, że będzie BARF. Na początku bez układania jakiś strasznych jadlospisów, przeszliśmy po prostu z dnia na dzień na surowe. Dostał pierwszą swoją w życiu szyjkę indyczą i nie zapomnę tego widoku do końca życia jak się z nią męczył 2h prawie a uszy aż mu się trzęsły ze szcześcia ;-) Pies dostał energii, przestał puszczać bąki, załatwia się malutkimi zwartymi nie smierdzącymi kupami. żyć nie umierać. Trwało to do 6 miesiąca ;-) Zaczął wydziwiać. 2 tygodnie walki i znowu je ale nie je już wszystkiego co mu się da. Trzeba mu urozmaicać jedzenie, różnie komponować i pozwalać jeść tam gdzie chce. Raz dostanie wołowinę 0.5kg i zje bez problemu. A raz dostanie i nie zje. Da się mu szyjkę i zje. Dostanie mintaja i zje. Dorsza już nie, chociaż jak się go posypie białym serem to zje ;-) Ogólnie po prostu trzeba wyczuć co mu pasuje. Niestety z Akitami czasem tak jest, że nie dojdziesz o co mu chodzi :)
 2. aki_the_brave

  Akita a inne psy w domu

  no to będziemy mieli experyment ;) do swojego samca 7 miesięcznego Inu dodałem 3 miesięcznego samca AA. Czeka mnie dużo pracy ale myślę, że da radę ;-) Miawko -> czy możesz coś powiedzieć o swoim psie? Wzrost waga? jakieś zdjęcia? co je i ile je ;-)
 3. aki_the_brave

  Sprawdzona hodowla - pinczer miniaturowy

  ja mogę polecić tego Pana http://gaudeamuscamo-pinczerakita.pl/
 4. aki_the_brave

  Akita a inne psy w domu

  dzięki za odpowiedz. Temat wciaż jest na tapecie. Wczoraj z ciekawości podzwoniłem po hodowlach Akity ale amerykańskiej bo też mi się strasznie podoba. Pytałem o samca szczeniaka i uwaga, na 4 hodowle tylko jeden Pan powiedział, że nie sprzeda jeśli mam japońską bo może dojść jak dojrzeją do poważnego spięcia:) Pan epatował dużą wiedzą i doświadczeniem więc trochę ostudził moje zapały na posiadanie dwóch Akit ;-) ktoś miał z Was dwie akity?
 5. aki_the_brave

  Akita a inne psy w domu

  Cześć wszystkim jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum. Teraz przechodzę do meritum... Mam szczeniaka rasy Akita Inu (od 13 grudnia ma 6 miesięcy) Mam czy raczej mamy go w mieszkaniu w miarę dużym oraz zapewniamy mu naprawdę duża dozę spacerów bo od 2 do 4h dziennie, w weekendy nawet więcej. Często jeździ też z nami w góry albo do lasu. Ogólnie ma fajnie i jest (czy był ;-) ) dobrze socjalizowany od 2 miesiąca życia. Z psami żyje na razie w miarę dobrze (ma z nimi częsty kontakt), choć zdarzało się, że dał popalić swoim kumplom. Z uwagi na moją milość do akit pojawił się plan kupna suczki w podobnym wieku co on. Przemyślałem sprawę i myślę, że bym to jakoś ogarnął...lecz parę dni temu moja partnerka jadąc przez jakąś wieś zauważyła małego zziebniętego szczeniaka chowającego sie w krzakach. Nie mogła go nie zabrać sami rozumiecie, tym bardziej, że ja bym zrobił to samo. Okazało się, że to jakiś kundelek mieszaniec i suczka. Dzięki temu udało się ją w miarę bezboleśnie wprowadzić na teren Akity (oczywiście ma zakaz zbliżania się do jego misek) Szukaliśmy dla niej domu i się nie udało więc wygląda na to, że po prostu zostaje bo raz, że jest kochana a dwa, że przecież jej nie wyrzucimy. Teraz kupno Akity suczki jest pod znakiem zapytania. 3 psy w mieszkaniu nawet dużym i z duża dawką ruchu to może byc hardcore? Poza tym jeśli wysterylizujemy małą to czy suczka Akity ją zaakceptuje? Nię będzie walk o samca? Z racji wielkości małej i siły Akity chyba wiadomo jakby się to skończylo a tego napewno nie chce. Ale też nie mogę pozwolić sobie na 24h pilnowanie stada ;-)
×