Jump to content
Dogomania

lawendowa

Members
  • Posts

    432
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by lawendowa

  1. [url]http://allegro.pl/smycz-dla-duzego-psa-lina-150cm-super-wytrzynala-i1964553728.html[/url] ja kupiłam na tej aukcji. Już się skończyła. Ale facet ma jeszcze te smycze więc zapewne jak napiszesz do niego, to bez problemu wystawi ;-). Nie spodziewałam się, że tak szybko do mnie dotrze ten towar.
  2. A do mnie dziś przyszła ostatnia zamówiona rzecz czyli smycz z allegro o której było kilka potów wyżej. Miałam do niej wątpliwości, ale jestem zadowolona z zakupu. Linka nie jest pomechacona ani pozaciągana. Jest gruba, bardzo miękka w dotyku, niesamowicie lekka. Długość jak najbardziej wystarczająca. Linka pwnie z czasem się trochę zmechaci tym bardziej, że to najlepszy szarpak dla psa :roll:, ale za 10zł jestem mega zadowolona! nigdzie w zoologu bym takiej nawet za 20zł nie dostała...a i ma bardzo fajny mocny karabińczyk...cena takiego u mnie to około 8-9zł...:roll: [URL=http://www.fmix.pl/zdjecie/2999070/smycz][IMG]http://i2.fmix.pl/fmi247/a0fe6f65001b4d5e4edcfb9a/zdjecie.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fmix.pl/zdjecie/2999071/smycz1][IMG]http://i2.fmix.pl/fmi1178/a34764ad001f78d34edcfba1/zdjecie.jpg[/IMG][/URL]
  3. Na jakiej podstawie?
  4. Poza tym jakość zdjęć z jasnej stałki a obiektywu na ogniskowej 200-300mm jest nieporównywanie lepsza :roll: Przepiękne portreciki!
  5. Tylko, że ekwiwalent faktyczny ogniskowej w lustrzankach cyfrowych jest większy niż te 50mm, wpadnij do Nas do galerii, tam większość zdjęć psa jest robiona 50mm ;-)
  6. Hm...ma dość fajny zakres ogniskowej. Krajobrazy jak najbardziej, ma dość fajny szeroki zakres 17mm...zjazdy rodzinne jak najbardziej, bo to w sumie tylko dla upamiętnienia spotkania czyż nie? Portret jakiś też się da tym zrobić...jednak do portretów czy fotografii psów wolę coś jaśniejszego, ale to jest tylko kwestia tego że ja lubię małą głębię ostrości :). Ale ta sigma może się dość fajnie sprawdzać, bo jest w miarę uniwersalna, mój TŻ ją bardzo lubi, ja jej używam rzadko, ale mnie sie lepiej pracuje stałkami. Mam bo mam, jakbym nie miała to bym nie płakała, po zakupie niby przemyślanym żałowałam, bo stwierdziłam że w sumie średnio mi się podoba i mogłam odłożyć drugie tyle i kupić obiektyw do którego wzdycham ;-) Ale do tej sigmy chyba trzeba sie przyzwyczaić zwyczajnie a jak juz się nauczy człowiek z nią współpracować, to mozna coś tam wykrzesać...
  7. [quote name='Naklejka']zastanawiałam się nad Sigmą 17-70mm...[/QUOTE] Ja mam tą sigmę z tym, że do nikona...ciężko mi powiedzieć czy jest dobra czy zła, bo nie wiem czego oczekujesz od tego obiektywu.
  8. Hej. Przede wszystkim nie liczy się metraż mieszkania a czas jaki możecie poświęcić psu. Bardzo dużo osób myśli, że spory pies będzie się męczył w mieszkaniu w bloku, jednak jak się logicznie zastanowić, to czym różni się trzymanie psa w mieszkaniu od trzymania psa w domku? Zapewne myślisz że duży pies potrzebuje ogrodu, bo potrzebuje dużej dawki ruchu? Niestety sam fakt posiadania ogrodu nie sprawia, że pies jest szczęśliwszy. Psa trzeba zmęczyć nie tylko fizycznie, ale psychicznie bawiąc się z nim i pracując. Wypuszczenie psa na ogródek nie sprawi przecież że ten pies sam się "wybiega". Także podsumowując to co chciałam przekazać, można jak najabardziej większego psa trzymać w domu, tylko trzeba dobrać go na tyle na ile pozwalają nam nasze możliwości. Wbrew powszechnemu poglądowi, duży pies nie równa się pies potrzebujący dużej dawki ruchu. Czasem wręcz przeciwnie jest ona niewskazana. Jednak labradora odradzam. Jakież to typowe młodzi rodzice, małe dziecko + labrador z którego wychowanie ich przerasta. Co do wszelkich buldożków, uważam, ze też nie jest to dobry wybór, to psy dość uparte...i mogą być kłopotliwe. Bardzo fajnie, że myślicie o wzięciu kundelka jednak musicie liczyć się z tym, ze tak na prawdę nie wiecie co Wam z psa wyrośnie, nie wiecie jaki charakter mieli rodzice psa itp. Więc może trochę podrośnięty piesek? Myślę, że nawet tutaj na forum znalazłabyś sporo młodych piesków do adopcji. Mnie np. podoba się ta suczka ( ale wiadomo co mnie się podoba to niekoniecznie Wam ;-), nie jest jamnikowata, ale myślę że odnalazłaby się u Was. Bierze udział w zajeciach psiego przedszkola, co dobrze wróży) [URL="http://www.dogomania.pl/threads/218907-Gryzia-wypatruje-w%C5%82a%C5%9Bnie-Ciebie%21%21?p=18135706#post18135706"]http://www.dogomania.pl/threads/218907-Gryzia-wypatruje-w%C5%82a%C5%9Bnie-Ciebie!!?p=18135706#post18135706[/URL]
  9. [url]http://img171.imageshack.us/img171/9665/dsc0210xz.jpg[/url] słodziaki po prostu :D
  10. Bo on tylko tak przy misce czuwa...bo akurat mięso się na obiad robiło i miał nadzieję...wszelkie suche karmy go nie interesują :P Poza tym miziasty i łażacy wszędzie za mną dziś, bo chory :(
  11. Kocyk nie zapobiegnie rozłażeniu się wypelnienia :P
  12. Mnie się ono wizualnie podoba. Myślę że przy małym rozmiarze i lekkim psie nawet ładnie by się ukladało. Przy rozmiarze dużym i ciężkim psie mam wrażenie że to się właśnie porozłazi, że te boki rozejdą sie na boki. No i podłoże to takie materacowate jak pisały dziewczyny wyżej...nie wiem jak z wygodą tego...mnie się wygodnie śpi na takich dmuchanych materacach :P
  13. [quote name='drzalka']Kolor akurat wybierał pod kolory ścian :) Ja mam to : [url]http://legowiska24.pl/pl/legowisko-owalne-lux-7.html[/url] Rozmiar 7. Choć dla dużych psów polecam wziąć większy :)[/QUOTE] Dzięki. Myślę, że rozmiar 8 powinien być odpowiedni. Pies lubi się na nim zwinąć...a na te które ma teraz weszłyby dwa psy jego wielkości. Moja mama się smieje, że powinnam mu drugiego psa do towarzystwa załatwić, bo śpi sam na takim wielkim łóżku :)
  14. Aham...hmmm no więc na 100% go nie zamówię. drzalka, bardzo ładne te legowiska i wybór kolorów świetny. Pamiętasz może jaki masz rozmiar i typ tego legowiska? Mnie się spodobały dwa typy z tej strony i teraz dumam nad tym które lepsze...jeszcze z pewnością poczekam do najbliższej wystawy i jeśli tam nic ciekawego nie znajdę to z pewnością się zdecyduję na któreś z poniższych. [IMG]http://photos01.istore.pl/21236/photos/big/7797769.jpg[/IMG] [IMG]http://photos03.istore.pl/21236/photos/big/7800117.jpg[/IMG]
  15. Ale za to wyświetlane potem obrazy są nagrodą za wykonany trud czyli aż jedne kliknięcie:P Ja nie lubię z kolei musieć przewijać strony nie wiadomo jak długo...
  16. Wiem. Kilka linijek wyzej w tym temacie pisałam dlaczego ;-)
  17. [quote name='przeszlus']wpad[B]łeś[/B] :lol: czemu dogomaniacy przez neta biorą mnie za kobietę ?? :lol:[/QUOTE] Bo tu prawie same kobiety siedzą z tego co zauważyłam ;P
  18. [quote name='barberry']A mogę ja zaproponować? ;) Koniecznie coś [COLOR="lime"]zielonego[/COLOR]! Na przykład nowy rogz lime bone (tu na zdjęciu Marty): [url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Jesien/DSC08425.jpg[/url][/QUOTE] Haha, wszyscy się na niego rzucili ... co dla mnie jest powodem, żeby nie kupować tego wzoru :D
  19. Ja również się zgadzam że nic nie jest wieczne, dlatego mam chyba mniejsze wymagania po prostu, zalezy mi jedynie na tym by legowisko nie rozlazło się po 2 miesiacach jak flak... pontony całkiem odpadają. drzalka gdzie zakupiłaś te swoje legowiska? I czy one są takie sztywniejsze czy jak pies się uwali na bok to ma problem żeby wrocić do pierwotnej formy?
  20. Hej. Bardzo nam miło, że do Nas wpadłaś ;-) Dziękujemy za miłe słowa! Co do sprzętu obecnie posiadam jak już wcześniej pisałam [quote name='lawendowa'] [B]understandme[/B], dziękujemy bardzo i odpowiadamy na wcześniej zadane pytanie, bo nam umknęło :roll:, fotografuje już prawie przeżytkiem historycznym, czyli nikosiem D80 + jakieś tam obiektywy :evil_lol: [/QUOTE] Natomiast co do zdjęcia które przytoczyłaś, ono było robione zwykłym cyfrowym kompaktem sony.
  21. Coś takiego jak podałaś w pierwszym linku też podałam :) Bo właśnie ciekawie wygląda. Druga wersja to obicie sztruksowe a to sztruksu strasznie włos się czepia, da się to wyczyścić, ale nie jest to łatwe i przyjemne. Te "chodzące za psami" legowiska są prześliczne! Generalnie nie upieram się na coś mega, ze tak powiem ale od legowiska za 150-180zł wymagam żeby jednak było lepsze jakościowo, legowisko tańsze jak się zużyje po prostu wymienię... Słyszałam że ta kodura jest "głośna" ja to rozumiem tak że jest mocno szeleszcząca? Widziała nawet opinie, że ludzie przez to nie mogli spać...na ile to prawda ciężko mi ocenić. Nie zależy mi na tym aby legowisko jakoś gema izolowało, bo ja mam w domu ciepło, pies kudlaty, więc on raczej szuka chłodnych miejsc, ale lubi też drzemać "u siebie" i przydaje się to jak psa trzeba zwyczajnie odwołać na legowisko kiedy nie powinien się plątać pod nogami ;-)
  22. [COLOR=black][B][U][URL="http://www.dogomania.pl/members/102853-anna35-1974"][B]anna35-1974 [/B][/URL][/U][/B]ładnie się na nim prezentuje ten kolorek ;)[B][/B][/COLOR]
  23. Dzięki za informacje. Jeszcze to mi sie podoba [url]http://allegro.pl/nino-legowisko-sofa-super-design-gratis-80x60-i1961029197.html[/url] , ale też nie można rozebrać całego...
  24. Wypełnienie się nie miało jak zbić z racji że jest wyciągane i prane nie było, zresztą te wypełnienie to takie kawałki piankowych kółek jakby, więc to się nie zbije. Niemniej jednak tak jak piszesz zam pokrowiec dość mało zadawalający a rozłażące się ścianki to kwestia nieodpowiedniego projektu zszycia tego...moja matuszka już kombinuje jak je "zebrać do kupy", ale dla mnie to nie ma sensu, bo i tak chce kupić coś nowego z racji na materiał. Szkoda mi wywalać to, bo nie jest jakoś potargane czy coś... nówka to to nie jest ale może przynajmniej schroniskowcom by się przydała...chociaż nie wiem czy wypada nawet takie coś oddawać psom potrzebującym... Generalnie chce coś ze ściankami, bo pies lubi leżeć w miejsach takich gdzie ma się jak oprzeć itd. Myślałam wiec o czymś takim: [url]http://allegro.pl/legowisko-poslanie-rozbierane-120x85-kanapa-jeans-i1951323267.html[/url] [url]http://allegro.pl/legowisko-dla-psa-kota-kanapa-61x50-gratis-5006s-i1917658439.html[/url] [url]http://allegro.pl/xl-legowisko-poslanie-materac-dla-psa-kota-i1950013562.html[/url] Wyglądają na zszyte w dość zwarty sposób...
  25. Piękne zdjęcia! :) No na model głowny, że tak to nazwę prezentuje się nieziemsko :)
×
×
  • Create New...