Jump to content
Dogomania

fieldfare

Members
  • Posts

    43
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by fieldfare

  1. Przypominamy o swoim istnieniu :) [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/815ad9f882f1faac.html][img]http://images49.fotosik.pl/172/815ad9f882f1faacmed.jpg[/img][/URL] Prezentacja krzywego ząbka, którym to Blanucha wygryzła dziurę różowym kozaczku :/ [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bb4874769104f99.html][img]http://images39.fotosik.pl/168/6bb4874769104f99med.jpg[/img][/URL]
  2. [quote name='Ewa i flatki']Nie ma chętnych na takie cudo ?? To tylko kwestia czasu i wymarzony domek się znajdzie. Ale co Wy wtedy poczniecie?:cool3:[/quote] Nawet nie strasz... skoczę z okna :???: Pokochałam ją straszliwie... :oops: Cholera, może zostanie...:niewiem::siara::hmmmm:
  3. Niestety sterylka się nie odbyła, bo Blanka ma anemię i podwyższony poziom limfocytów. Musimy najpierw podreperować jej zdrówko, by można było wykonać zabieg. Nic to jednak straconego, bo na schorowaną Blanuchę chętnych brak.
  4. Blanka w piątek przejdzie najprawdopodobniej zabieg sterylizacji. Jutro robimy morfologię i zobaczymy, czy wyniki będą ok. Pomimo optymistycznych wizji ortopedy, to po 3,5 tygodniach u nas poprawy w motoryce ruchu nie zauważyłam :( Kilka fotek: Buziaka? [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/158/c320086dffeec15dmed.jpg[/IMG][/URL] Portrecik. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/163/949875cbabb9faabmed.jpg[/IMG][/URL] Z kumpelą Primulą. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/163/60ee20e7bf0de3d1med.jpg[/IMG][/URL] Tarasowe drzemki. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/160/e7cb625ece961eaemed.jpg[/IMG][/URL] Strażnik misek. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/164/8d4159709cc81118med.jpg[/IMG][/URL]
  5. [quote name='Basia i Barni']zdjęcia są rozczulające :oops: piekne dwie damy po przejściach :loveu:[/quote] Tak, Prima też na dogo miała kiedyś swój wątek. Obie sunie łączą ich niemiłe przejścia: Prima była wychudzona i zaniedbana tak, że trudno to sobie dzisiaj wyobrazić; Blanka zapewne leżała we własnych odchodach, bo cały ogon i 'portki' ma żółte a nie jest to naturalny kolor jej sierści. A dzisiaj minęły dwa tygodnie od kiedy Blanucha jest u nas - sunia nie sprawia nam żadnych kłopotów: grzecznie zostaje w domu z Primą, pięknie jeździ samochodem, ładnie zjada podaną karmę i łyka podawane do pyska tabletki, nie wykazuje absolutnie ŻADNEJ agresji w żadnej sytuacji - jedzą np. z Primą micha w michę, daje sobie grzebać w pysku i wyciągać wszelkie znaleziska, nie reaguje na koty - podejdzie, popatrzy, odchodzi, pozytywnie reaguje na inne psy, ale do zabawy się nie pali (i dobrze póki co bo z jej nogami, to by się mogło źle skończyć), nie wykazuje żadnych stanów lękowych i jest stabilna psychicznie - sumując: pies idealny... tylko to jej zdrowie.
  6. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/155/f4372ce7a07379a6med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/160/92d118680709aea1med.jpg[/IMG][/URL]
  7. Byliśmy u dr Janickiego i wieści są raczej moim zdaniem dość pozytywne. Dr potwierdził wszelkie diagnozy z dysplazją i uszkodzeniem kolana, stwierdził jednak, że z tym da się żyć i największą bolączką Blanki jest totalny brak kondycji. Stawy są dysplastyczne, jednak nie suche i łapą można bezproblemowo ruszać w każdą stronę, więc 'smarowanie' jest. Blanka nie będzie jednak psem tanim, bo będzie potrzebować częstych kuracji specyfikami na stawy, które jak powszechnie wiadomo, tanie nie są. Poza tym Blanucha nie musi jeść jakiejś specjalnej karmy. Aaaa, sunia ma też pewne zmiany w kręgosłupie, ale też póki co nie alarmujące.
  8. Byliśmy nad rzeką. Blanka co prawda nie pływała, ale myślę, że to kwestia kilku wyjazdów i się przełamie. Gdybym weszła do wody głębiej, to ona z pewnością by się odważyła. Nie wzięłam jednak stroju a nie chciałam wracać w totalnie mokrych spodniach... :ups: rotfl Relacja fotograficzna: Na początku ostrożne brodzenie - chyba nie wiem co to jest, woda powinna być w misce a tu jest jej tyyyyyyyle. [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8ce32b4e5b73475.html"][IMG]http://images40.fotosik.pl/153/b8ce32b4e5b73475med.jpg[/IMG][/URL] Kumpela mi pokazuje jak się to robi :-P [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12b9a943145f868b.html"][IMG]http://images46.fotosik.pl/158/12b9a943145f868bmed.jpg[/IMG][/URL] Niesie, niesie! [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ae26a92438ffcce.html"][IMG]http://images49.fotosik.pl/157/7ae26a92438ffccemed.jpg[/IMG][/URL] Pospaceruję trochę po piasku, pooglądam śmieci. [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96744bbe26a70864.html"][IMG]http://images44.fotosik.pl/158/96744bbe26a70864med.jpg[/IMG][/URL] Popodziwiam widoki. [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/421534b792dcd1ed.html"][IMG]http://images39.fotosik.pl/154/421534b792dcd1edmed.jpg[/IMG][/URL] Jednak strasznie mnie kusi ta seksi nóżka ;) :D [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78a0936a3ba3a943.html"][IMG]http://images40.fotosik.pl/153/78a0936a3ba3a943med.jpg[/IMG][/URL] Zawracać? [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b9c1e21d0eb04fa.html"][IMG]http://images37.fotosik.pl/153/8b9c1e21d0eb04famed.jpg[/IMG][/URL] Będę odważna - idę głębiej :) [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93855af8427dae8e.html"][IMG]http://images41.fotosik.pl/153/93855af8427dae8emed.jpg[/IMG][/URL] Jeeee... stoję na paluszkach :) [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8e03824cafe8a4b.html"][IMG]http://images38.fotosik.pl/153/b8e03824cafe8a4bmed.jpg[/IMG][/URL] Fajnie było. Przyjedziemy jeszcze? :cool3: [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cedde40f68b0ef6f.html"][IMG]http://images45.fotosik.pl/158/cedde40f68b0ef6fmed.jpg[/IMG][/URL]
  9. Z dzisiejszego spacerku: Blanka lepiej chodzi, co zapewne oznacza, że lek przeciwbólowy działa :multi: Niestety biedaczka nie mierzy sił na zamiary i tak się dzisiaj 'rozpędziła', że jej się nogi poplątały i niemal runęła na ziemię. Potem zaczęła mocniej kuleć na przednią łapkę :( Chyba przy dysplazji ruch jest nie wskazany, ale chyba pies może chodzić, wolno truchtać? No bo jak inaczej odbudować mięśnie w zaniku? Dwie dupecki: gruba i chuda. [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/369d03bc93f824cf.html"][IMG]http://images38.fotosik.pl/152/369d03bc93f824cfmed.jpg[/IMG][/URL] Gęsiego. [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8ded705aa10803b.html"][IMG]http://images48.fotosik.pl/156/a8ded705aa10803bmed.jpg[/IMG][/URL] Blanka solo. [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be11412d22caaf7d.html"][IMG]http://images49.fotosik.pl/156/be11412d22caaf7dmed.jpg[/IMG] [/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df11e89d90544ae2.html"][IMG]http://images37.fotosik.pl/152/df11e89d90544ae2med.jpg[/IMG] [/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e45ee0c9acdf4cd3.html"][IMG]http://images37.fotosik.pl/152/e45ee0c9acdf4cd3med.jpg[/IMG] [/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c10702147d49b90b.html"][IMG]http://images47.fotosik.pl/156/c10702147d49b90bmed.jpg[/IMG] [/URL]
  10. [URL="http://www.youtube.com/watch?v=5yCX8tJREa4"]YouTube - Prima i Blanka[/URL] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=PfQy0GzGzUg&feature=channel"]YouTube - Prima i Blanka[/URL]
  11. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/153/8b025f9b57a1b298med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/153/9d28a918712092camed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/154/613eb30734067130med.jpg[/IMG][/URL]
  12. [quote name='monia3a'] szkoda tylko, że sunia u nas w Białymstoku nie została zdiagnozowana w Zwierzaku przez dr.Agnieszkę[/quote] Dr Janicki to jeden z najlepszych specjalistów, więc chyba nic straconego :) A z Blanką póki co problemów zero - to jest pies spokojny do bólu. Ale żal patrzeć jak ona kiepsko się porusza i te wiszące cycuchy :( Ale psychicznie jest dobrze - sunia mało strachliwa a przy mojej panikarze Primie, to chyba w ogóle nie strachliwa :evil_lol:
  13. W czwartek, 9 lipca na 13.30 jadę do dr Janickiego, by zdiagnozować łapy Blanki.
  14. [quote name='monia3a']Blaneczka jest u Ciebie na DT czy może zostaje na stałe?? Dziewczyny cudnie wyglądają razem :)[/quote] Na DT - ona póki co się moim zdaniem nie nadaje do adopcji, bo ja trzeba przebadać wzdłuż i wszerz - jej nogi (wszystkie cztery) są w fatalnym stanie :(
  15. Blanka i Prima w dniu przyjazdu: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images41.fotosik.pl/149/450ccb112a425527med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images40.fotosik.pl/149/afe86a572da51e22med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/153/3d847dcec9f390fdmed.jpg[/IMG][/URL]
  16. Blanka dotarła bezpiecznie. Znajduje się obecnie u mnie w Legionowie pod Warszawą. Postaram się relacjonować nowości z życia psa, bo Blanka będzie wymagała długotrwałego leczenia.
  17. [quote name='ula_cz']Aktualnie psinka jest w Białymstoku, od niedzieli wieczór (28czerwca) będzie pod Warszawą w Legionowie ( w drugim DT).[/quote] Sunie przyjedzie do mnie. Postaramy się ponownie zdiagnozować nogi, bo sunia kuleje, no i może zrobimy sterylkę jak zdrowie Blanki na to pozwoli. Blanka ma dość znaczną dysplazję, ale zdjęcia musi obejrzeć jakiś bardziej doświadczony wet.
  18. Ta sunia była kilkakrotnie wystawiana przez 'hodowcę' na Allegro. Pierwsza aukcja opiewała bodajże na 300 coś złotych a ostatnia na 150 -> [URL]http://www.allegro.pl/item406357406_labrador_sunia_z_paluszkiem_.html[/URL] Jednak mimo to 'wadliwy towar' się nie sprzedał, więc... Mam nadzieję, że tym razem będzie miała więcej szczęścia i trafi na ten jeden, jedyny prawdziwy dom...
×
×
  • Create New...