-
Posts
183 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dorotikus
-
Tak na info i fotki. :lol:
-
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
I to jak najszybciej. Jest już około 3 lat schronie dostaje antybiotyki i krople ,na trochę się poprawi później znowu pogorszenie czyli stan ogólnie się pogarsza. -
Tak możesz zmieniać tytuł:laola:. Było dużo łez przy rozstaniu ale najważniejsze jest to że jedzie do dobrego domku. :multi:
-
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Tak w schronisku . A to zdjęcia Saby [IMG]http://images33.fotosik.pl/148/b6b6afbe59be3538med.jpg[/IMG] [IMG]http://images29.fotosik.pl/160/59170e2eb6af4087med.jpg[/IMG] [IMG]http://images32.fotosik.pl/147/859f077db28c69a3med.jpg[/IMG] Jakieś sk....syny wyzuciły ją z samochodu. -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Gizmo pojechał do Sandry która sprzedaje akcesoria dla psów to jest jej strona [url]WWW.sabro.de[/url] jak wejdziecie na stronę klikniecie na psa to będzie tam Kropka i Pchełka ( Floch ) też z naszego schronu które również dzisiaj pojechały. Dostaliśmy od niej specjalne dywaniki które można włożyć do budy nie zatrzymują wilgoci i są bardzo ciepłe ( jak ktoś zna niemiecki to może więcej o tym poczytać na jej stronie ). Dostaniemy też miski (około 200 )które można przymocować ( wiadomo psy biegają i przewracają miski z jedzeniem i wodą ).Planuje przyjechać do naszego schroniska na przełomie kwietnia i maja razem z mężem Beaty ,wizyta będzie dłuższa bo to oni będą montować te miski. Była dzisiaj telewizja i przeprowadziła z nimi wywiad emisja jutro o 18.00 na TVP3 .Zobowiązali się też co do pomocy innej bidzie której zdjęcia zaraz wkleję. Konieczna jest szybka wizyta u okulisty więc trzeba zebrać siły i kasę ( której niestety u mnie ilości znikłe ) zabrać Sabe do specjalisty dowiedzieć się o koszty leczenia i ewentualnej operacji a oni pokryją koszy (jeżeli nie całość to przynajmniej część ). -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Czy chodzi ci o tego ? [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=85486[/URL] -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Adres ul. Gliniana 10 97-300 Piotrków Tryb. [COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Spanko na razie ma kupiłam mu dużą poduchę. Wyjazd Gizma jest potwierdzony na 18.02.08 więc nie wiem czy prezent zdąży dojść na czas.[/SIZE][/FONT][/COLOR] [SIZE=3][/SIZE] [SIZE=3][/SIZE] -
Tak i tak samo jak w przypadku Gizma mam adres ale nie będę podawać. Jedzie do pani która zajmuje się końmi ( chorymi również ). Mam nadzieje że nie będzie z tego powodu takiej jazdy jak na wątku Gizma.
-
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Adres domu mam ale podawać nie będe bo myśle że to i tak nic nie zmieni. Właśnie chodzi o to że owszem może być sprawdzana ale ile jest rzeczywiście sprawdzanych bo ja myślę że wcale nie tak dużo, mnie nikt nie sprawdzał. Co z tego że ktoś miał mój adres skoro nie musiał być prawdziwy i może w tym samym czasie znalazłam inne psy na allegro i w tydzień uzbierałam 15 i wywiozłam nikt nie jest w stanie tego sprawdzić . Skąd wiesz czy tak nie robie ? Mój Harry też kaleka nie zastanawia cię to dlaczego nie wzięłam zdrowego ? Ja widzę taką różnice : jak ja wzięłam kalekę to mam dobre serce a jak Niemiec to na pewno na doświadczenia. Trochę to dziwne nie sądzisz ? Gdybym ja była tym złym Niemcem to nie chciało by mi się jeździć przez połowę polski po 4 psy .Wybrała bym schron pod granicą wzięła kilka suk kilka psów rozmnożyła i jak bym chciała to okaleczyła i nie musiała bym sobie zawracać głowy jazdą do polski po 4 psy i płacenia schronisku albo zrobiła bym rundę po polskich wsiach i samochód psów załatwiony .Co nie zmienia faktu że również obawiam się o los Gizma ale było by tak samo gdyby zadzwonił ktoś z allegro i go zabrał. -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Ostania kwestia wizyta u weta . Gizmo ma być zabrany 18.02.08 a wizytę u okulisty ma mieć 21.02.08 i odwołaną dzisiejszą wizytę 07.02.08. ponieważ mam na względzie tylko dobro Gizma i jak najmniejszą ilość i tak nie uniknionego stresu zapadła decyzja o odwołaniu wizyty w Polsce. I jeszcze jedna rzecz której nie rozumiem . Kiedy była mowa o zabraniu Gizma przez fundacje Canis ( z której nie skorzystaliśmy ) to jednym z argumentów przeciw było to że Gizmo pojedzie do Warszawy potem do Szczecina a następnie do Niemiec a to za dużo zmian i tułaczki jak na takiego chorego i zestresowanego psa .Zabranie go natomiast z Piotrkowa do Warszawy na badania ( możliwe że bolesne ) znowu do Piotrkowa później do Niemiec i znowu do okulisty na badania to już nie jest stresujące. To na tyle bo na pewno posypią się zaraz słowa krytyki że chce koniecznie wydać psa za granice i na tym zarabiać . -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Jeżeli rozważamy na forum bezpieczeństwo psa to moim zdaniem to że pies został w Polsce nie jest gwarantem bezpieczeństwa . Ja znalazłam Harrego na allegro nikt mnie nie widział przed ani po adopcji ( i tak jest chyba w wielu przypadkach tego typu adopcji co nie znaczy że krytykuje znajdowanie domu przez allegro ). Wysyłam zdjęcia do ZuziM które wkleja na watek Harrego ale prawda jest taka że poza zdjęciami i tym co pisze nie macie żadnych informacji na temat tego w jakich warunkach żyje . Harry ma zdjęcia w sweterku i bucikach ale czy jesteście pewni że się nad nim nie znęcam że nie oddaje go na jakieś testy a może zamykam go na balkonie i bije ile tyko mam sił bo mam zły dzień czy ktoś z was to sprawdzał bo ja nie sadzę. Ilu z was odwiedza psy które znalazły dom na allegro albo zostały zaadoptowane ze schroniska ale oczywiście zostały w Polsce ? Więc mamy słowo przeciwko słowu. Co do barier językowych nie wiem czy to jest wystarczający powód żeby Gizmo zamiast być w domu miał siedzieć gdzieś na tymczasie albo w hotelu. Zakładając że trafi do polskiej rodziny oni zmienią mu imię na Misiek a do tej pory miał na imię Gizmo to skąd Gizmo ma wiedzieć że jest Miśkiem ? Jeżeli przyszli właściciele będą mówić noga zamiast równaj a dając jeść masz miskę zamiast jedzonko . Czy to nie jest bariera językowa ? -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Jeżeli to nie było złośliwe to przepraszam za moją przydługą wypowiedź. -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
[quote name='niufek'][SIZE="2"][B]Wy chcieliscie sprawdzac pania Drabee?? [/B] [B]A ktoz to mial sprawdzic??[/B][/QUOTE][/SIZE] Czy to było złośliwe ? Jeżeli tak to uważam że jest to nie na miejscu. Co jest dziwnego że chcemy się czegoś dowiedzieć na temat fundacji z która wcześniej nie mięliśmy kontaktu ? Bez względu na to czy jest to fundacja z Niemiec z polski czy z innego miejsca na świecie czy jest to dom tymczasowy czy stały zanim się odda zwierzaka pod czyjąś opiekę staramy sie zebrać informacje na temat danego miejsca to chyba normalne . Jak widzisz jest wiele opinii na ten temat. Ja nie pójdę do schroniska nie zabiorę psa i nie powiem że jedzie do Niemiec i tyle .Oni też chcą wiedzieć co się dzieje dalej z psem czy ma dom jak się czuje chcą wiedzieć czy sprawdziłam dane miejsce. Byli nawet sceptycznie nastawieni do dogo bo mówili że nie mają możliwości sprawdzenia gdzie poszedł pies i w jakich warunkach żyje a była mowa tylko o adopcjach w Polsce z tym że daleko od Piotrkowa. Możliwe że użyłam złego sformułowania czyli sprawdzenie a powinnam użyć np. dowidzieć sie czegoś więcej na temat fundacji co nie zmienia faktu że te informacje są dla wielu osób bardzo ważne zanim Gizmo zostanie zaadoptowany i nie dotyczy to tylko tej fundacji. -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
Spokojnie Gizmo nie pójdzie w niepewne ręce , dlatego napisałam że najpierw sprawdzimy tą fundacje i dopiero wtedy będzie brana pod uwagę. Między innymi dlatego napisałam o tym na dogo bo to też jest sposób na weryfikacje i jak widać skuteczny:cool3: . Ja go nie oddam do schroniska czy to w Niemczech czy w Polsce , będę spać w piwnicy ale nie oddam;). Dziękuje za propozycje hotelu ale biorę to pod uwagę jeżeli będzie naprawdę źle się działo między Gizmem a Harrym ( całe szczęście Harry ma kaganiec ):evil_lol:. Oczywiście jeśli wy uważacie inaczej nie mam nic przeciwko i może iść do hotelu. To że ja jestem najbliżej nie znaczy że ja podejmuje decyzje bo wy jesteście bardziej doświadczeni i wasze zdanie jest dla mnie bardzo ważne i oczywiście pań ze schronu. -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
[COLOR=black]Dzwoniła do mnie pani Agnieszka z niemieckiej fundacji [URL="http://www.canis-gratia.de/"][COLOR=#800080]www.canis-gratia.de[/COLOR][/URL] . Znalazła Gizmo na allegro i chce go zabrać do Niemiec. Powiedziała również że zapłaci za ewentualną operacje Gizma ,leki itd. Plan jest taki że po wizycie u lekarza Gizmo zostanie u Pani Bożenki, po kilku dniach pojedzie do Szczecina z innym kalekim pieskiem a stamtąd do Niemiec . ZuziaM skontaktuje się ze znajomą z innej niemieckiej fundacji ( która pomogła już znaleźć domek wielu psiakom ) i poprosi o sprawdzenie fundacji canis-gratia ( tak na wszelki wypadek ) . Myślę że będzie wszystko dobrze bo gdyby chcieli zrobić mu krzywdę nie bawili by się opłaty za leczenie i przewozy. [/COLOR] [SIZE=3][/SIZE] -
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
[COLOR=black]Rozmawiałam z Panią Bożeną .W czwartek postara się przyjechać do kliniki spotkać się z Gizmem a może nawet będzie spotkanie z jej pieskiem .Zobaczymy jak będzie. Jeśli nie zostanie u Pani Bożenki to trzymajcie kciuki za mojego Hariska żeby nas nie zjadł i żebym nie musiała mieszkać w piwnicy :razz: .[/COLOR] -
Pkazujemy się pokazujemy. Trzeba szybciutko znaleźć domek i na wiosenne spacerki chodzić ze swoim własnym ludzkim przyjacielem. On taki smutniutki jest i potrzebuje dużooooooo miłości. Jak będe w czwartek w schronie to go wymiziam i wyściskam od was wszystkich :iloveyou:. Dzięki że o nim pamiętacie :B-fly:.
-
[quote name='iwa77']Jaka poczciwa ,dobroduszna mordka i te przesmutne oczka. Biedaczek! Jaka pomoc oprocz DT bylaby potrzebna na juz?[/quote] Właśnie chodzi o to że oprócz domku i to na już to on niczego nie potrzebuje. Fuko już dwa lata czeka w schronie na domek i pogodną starość. Teraz potrzebne mu dużo miłości i przytulanka.:calus: :buzi:
-
GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)
dorotikus replied to magda z.'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Seaside']Dorotko kontaktowała się już z Tobą Pani Bożena? PS. zaglądnij na wątek staruszka ;) Podałam wyżej[/quote] Nie jeszcze nie dzwoniła ale czekam z niecierpliwością ;) Na wątek staruszka zaglądam. Nie miałam czasu nic napisać bo: wczoraj omawiałam sprawę założenia naszemu schronisku strony internetowej ,dzisiaj przez 45 min. dobijałam się do kliniki dr Garncarza, później intensywne dzwonieniłam do schronu w celu przekazania najnowszych informacji na temat Gizma i Fuko i tak zeszło.Przepraszam i obiecuje porawę :oops: :roll: