Jump to content
Dogomania

Mołdi

Members
 • Content Count

  101
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Mołdi

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 07/04/1988
 1. oooo, powrót po latach na forum =) jak miło! sorry za offa. ciężko jest doradzić w takie sytuacji nie widząc psa. Można ukierunkowywać, ale trudno wskazać konkretne działania - jest zbyt wiele pytań i niewiadomych. Czy masz możliwość skontaktowania się z kimś kto zajmuje się psami? Ja sam mam Husky'ego i choć są to pojętne psy, to cierpliwość słowo klucz do końca życia. Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich czytających! :)
 2. ale tak koło się zamyka... albo ktoś kupi albo do schronu. Jakby nie było, pseudohodowca wyjdzie na swoje... znowu. A skoro interes kwitnie i są chętni, to zapewne na tym jednym miocie się nie skończy. Będzie kolejny, to i znajdą się nabywcy heh życie...
 3. no to i ja również się skuszę na obroże :-), a co mi tam... nie zmaruje się. Oczywiście myśle o rogzie, zastanawiam sie też nad 3rd, bo są zachwalane. Swojego czasu 3rd waterproof się swietnie prezentowała, ale narazie chyba nie jest dostępna. Pomyślimy, zobaczymy i zdecydujemy :cool3:.
 4. no niestety, takie uroki życia. Na każdego przyjdzie pora...
 5. [B]Zmarł Jan Machulski[/B] Zmarł Jan Machulski, znakomity i szanowany reżyser, niesamowity aktor filmowy i teatralny. Miał 80 lat. Kasiarz Kwinto z "Vabank" i "Vabank II" - któż nie zna Machulskiego z tej roli? Właśnie gra w filmach reżyserowanych przez syna, Juliusza, uczyniły Jana sławnym. A przecież ma na koncie wiele innych wcieleń (choćby w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa i "Ostatnim dniu lata" Tadeusza Konwickiego). Tylko na deskach teatrów zagrał blisko 70 ról. Jan Machulski urodził się 3 lipca 1928 r. w Łodzi. W 1954 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Łodzi, a w 1971 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od 1974 roku wykładał na Wydziale Aktorskim łódzkiej PWSFTviT, a potem był dziekanem i prodziekanem tego wydziału. Jest laureatem Złotego Krzyża Zasługi, Złotej Odznaki "Zasłużonego dla miasta Lublina", Honorowej Odznaki miasta Łodzi oraz Złotej Odznaki Honorowej "Za zasługi dla miasta Warszawy". Niech spoczywa w pokoju [*]
 6. widze, że jest ostre parcie na obroże z tym samym wzorkiem :-).
 7. wiem, ale myślałem, że to będzie reklama :evil_lol:. Ostrożność nie zaszkodzi.
 8. [quote name='Magda25']Jaki to jest militarny rogz?[/quote] oba są ok dlatego napisałem ogólnie militarny. Natomiast głównie chodziło mi nie o ten lotniczy tylko ten drugi związany z piechotą ;). Widziałem też kiedyś ogólnodostępne szelki dla psów z napisem policja itp. Na czarnych psach podobają mi się czarne obroże z czerwonymi wstawkami. Tak jak olek mam "sprzęt" w różnych kolorach, liczy się przede wszystkim jakość, ale nie kupuje byle jak, zawsze wybieram jakiś który mi wpadnie w oko np. w to => ;) :lol:.
 9. coś mi się wydaje, że ta cisza nie jest przypadkowa.
 10. [quote name='olekg89']Ale im chodzi o wzorek Flower:diabloti: jest fioletowo-różowy w kwiatki[/quote] aaa już rozumiem :-) mi sie zaczynają coraz bardziej podobać te militarne Rozga :cool3:. Pies na służbie... nieoficjalnej :lol:.
 11. [quote name='smallpati']powiedział to Olek którego pies chodzi w fiolecie :diabloti:[/quote] Swoją drogą mój też chodzi w fioletowej obroży w zielone jaszczurki :eviltong: i dochodzi do tego jeszcze czerwona smycz. Wiec nie jest sam! :lol:
 12. [quote name='gops']nie wytrzymalam ehh :roll:[/quote] Ty nie wytrzymałaś, ale Rogz wytrzyma ;). Swoją drogą mam już obroże Rogza spory kawał czasu (polecili mi na Dogomanii) i nadal się trzyma, naprawde sprzęt jest dobrej klasy, mam nadzieje ze nigdy nie zmienie zdania o nim przez jakieś nieoczekiwane zerwanie.
 13. a ja powtórzę pytanie które zadawane jest zawsze... w tym przypadku również, natomiast z uzyskaniem odpowiedzi jest już trudniej. Dlaczego akurat pies północy? Od tego powinieneś zacząć swoją wypowiedź. O tej fabryce psów nie będe już pisać bo zrobili to poprzednicy. Proponuje zastanowić się dwa razy i to porządnie. W końcu jak to mówią: husky to nie tylko pies, to styl życia.
 14. info na temat obrony z ich oficjalnej strony: Na zajęciach kursu Ochrona Osobista pies uczy się jak ma reagować w sytuacjach zagrożenia właściciela - uczy się podejmowania ataku gdy przewodnik zostaje nagle napadnięty. Zadaniem psa jest udaremnienie ataku napastnika pewnym, szybkim chwytem. Pies w takiej sytuacji nie może bać się uderzenia np. pałką czy innym przedmiotem. Dlatego przy układaniu psa do ochrony osobistej używamy specjalistycznego stroju przystosowanego do takiej pracy oraz sprzętu szkoleniowego przeznaczonego tylko do tego celu. Pies wyszkolony w tym module ćwiczeń gryzie "na całe ciało", a nie tak jak przy szkoleniu sportowym IPO, tylko rękaw. Nasz czworonożny przyjaciel ma nie tylko udaremnić atak przy nagłym zaskoczeniu, ale także uczy się jak podjąć atak na komendę właściciela i jak zakończyć go, również na komendę właściciela. Tak wyszkolony pies jest naszym obrońcą ale również świetnie potrafi pilnować przedmiotów wskazanych przez opiekuna np.: torby, czy roweru itp.
×
×
 • Create New...