Jump to content
Dogomania

KarolinaK1987

Members
  • Posts

    18
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by KarolinaK1987

  1. Witam, która karma lepsza jesli chodzi o parametry. Rożnia sie diametralnie, a obie niby dla cukrzyków...

    Podaje analize obu.

    Eukanuba Diabetic

      Skład:
    suszony kurczak i indyk, mąka z sorgo, jęczmień, mączka rybna, suszone wysłodki buraczane, hydrolizat białka z kurczaka, całe jaja suszone, fruktooligosacharydy, chlorek potasu, węglan wapnia, drożdże piwne, siemię lniane, tłuszcz zwierzęcy, heksametafosforan sodu, chlorek sodu
    Dodatki:
    Dodatki fizjologiczne:
    witamina A (12500 j.m./kg), witamina D3 (900 j.m./kg), witamina E [α-tokoferol] (200 mg/kg), l-karnityna (50 mg/kg), jednowodny siarczan żelaza (żelazo) (227 mg/kg), tlenek cynku (cynk) (189 mg/kg), tlenek manganu (mangan) (25 mg/kg), jednowodny siarczan manganu (mangan) (18 mg/kg), pięciowodny siarczan miedzi (miedź) (14 mg/kg), jodek potasu (jod) (3 mg/kg), zasadowy jednowodny węglan kobaltu (kobalt) (0,5 mg/kg), stabilizatory zawierające gumę arabską (1,2%), karboksymetyloceluloza (0,92%)

    Składniki analityczne

    Białko surowe 25.5 %
    Tłuszcz surowy 7.5 %
    Włókno surowe 4.0 %
    Popiół surowy 7.8 %
    Wapń 1.3 %
    Fosfor 0.95 %
    Wilgotność 8.0 %
    Kwasy tłuszczowe Omega 3 0.3 %
    Kwasy tłuszczowe Omega 6 1.45 %
    Skrobia 49.0 %
       
     

    Royal Diabetic

    Składniki analityczne:

    - Białko surowe: 37%
    - Oleje i tłuszcze surowe: 12%
    - Popiół surowy: 5,2%
    - Włókno surowe: 6,4%
    - Skrobia: 19,1%
    - Nienasycone kwasy tłuszczowe: 2,76%
    - Cukry łącznie: 1,5%
    *L.I.P.: białko wyselekcjonowane ze względu na bardzo wysoką przyswajalność.

    Dodatki (na 1kg karmy): Dodatki dietetyczne: Witamina A: 15900 UI, Witamina D3: 1000 UI, E1 (Żelazo): 30 mg, E2 (Jod): 3 mg, E4 (Miedź): 4 mg, E5 (Mangan): 39 mg, E6 (Cynk): 118 mg, E8 (Selen): 0,03 mg - Konserwanty - Przeciwutleniacze
    Sole mineralne: Żelazo (mg/kg) 207,0; Mangan (mg/kg) 55,0; Cynk (mg/kg) 167,0; Jod (mg/kg) 3,9; Miedź (mg/kg) 15,0
    Witaminy: Witamina A (UI/kg) 17.000,0; Cholina (mg/kg) 2.000,0; Witamina B1 (tiamina) (mg/kg) 4,2; Witamina B2 (ryboflawina) (mg/kg) 3,8; Witamina B5 (kwas pantotenowy) (mg/kg) 25,3; Witamina B3 (niacyna) (mg/kg) 15,0; Witamina B6 (pirydoksyna) (mg/kg) 8,2; Witamina D3 (UI/kg) 1.000,0; Biotyna (mg/kg) 1,08; Witamina C (mg/kg) 300,0; Witamina E (mg/kg) 600,0
    Inne: Tauryna (mg/kg) 2.000,0; L-karnityna (mg/kg) 200,0; Luteina (mg/kg) 5,0; Arginina (%) 1,93; L-lizyna (%) 1,4; Metionina - cystyna (%) 1,24

       
       
       
       
       
       
       
       
  2. Dnia 10.04.2019 o 21:58, FioiPimp napisał:

    Biedne uszka, za parę miesięcy porobią się stany zapalne. Może jak uda się w końcu ustalić dawkę spróbuj przejść na paski Ketodiastics do badania cukru w moczu. Podtykasz pod strumień siuskow porównujesz że skalą i wiesz czy jest powyżej 180. Wygodne i bezbolesne dla psiaka. U nas z nertkami okazało się po wielu badaniach że są to zmiany na tyle niewielkie że jeszcze nie trzeba nic robić ale obserwować jak to w cukrzycy ( tzn badania co 2 miesiące - mocznik i kreatynina we krwi oraz białko we krwi i moczu). Ja nie mogę robić mu zastrzyków bo dostaje furii i gryzie choć w każdej innej sytuacji jest bardzo łagodny i ciapowaty. Totalny kłopot, bo musi psina codziennie kawał drogi się nadreptac, a przecież jest stary i chory. Ech....

    Eee stany zapalne to raczej watpie bo mu zawsze przemywam spirytusem i robie nakłuwaczem z zestawu to jest sekunda wystrzału :) 

    W tym momencie mamy juz ustabilizowany w miare cukier. Rano dostaje 6 jd. i 65 gr karmy i o 19.00 3 jd. i tez 65 gr karmy.

    Wieczorem o 21.00 miał cukier 136, wiec juz jest ok. Rano na czczo 190 wiec jeszcze troche wysokie ale dopiero od 3 dni dostaje insuline podzieloną na 2 dawki. Mysle, ze opanowalismy cukrzyce i na cale szczescie z suchą karmą tez sie polubił. Chciałabym zeby jedynie troche przybrał na wadze bo spadł z wagi na poczatku chorowania i taki chudy mi sie wydaje. Jemy Eukanube Diabetic,  nie wiem czy nie zamienic na Trovet Diabetic. Bo do Royala nie mam przekonania ...

  3. Moczu nie badalam ale będę mieć na uwadze. Z insuliną dalej walczymy obecnie 7 jd tylko rano, ale o 23.00 już potrafi wysoko podskoczyć do 300. 

    Chyba podzielimy dawki na rano i wieczór. 

    U nas na szczęście nie ma problemu z karma Diabetic. Rano je 40 gr karmy+ 30 gr miesa. A wieczorem już 60 gr samej karmy. Wcina odrazu wszystko. 

    W dzień ładnie cukier utrzymuje się w granicach normy, ale na noc już gorzej. Rano na czczo ma zawsze cukier ok 220-260. Mierze przed spacerem oczywiście bo wtedy w miarę wysiłku by mu jeszcze spadł. 

  4. Ja zastrzyki robię sama. Mam też w domu glukometr i mierze co 3 godziny poziom cukru. 

    W sumie dzisiaj poziom cukru był super w normie nawet o 20.30 było 150. 

    Dopiero teraz o 23.00 cukier znów 370 ale myślę ze musi się unormować bo w dzień już jest bardzo dobrze, nie ma skoków. 

    Nie wiem czy dluugi spacer wieczorem oznacza że muszę dać mu coś przegryźć, bo niby wysiłek obniża poziom cukru. Byliśmy dzisiaj wszyscy z piesem na długim spacerze nad wodą i nie wiem czy wtedy porcja jedzenia nie jest za mała, bo bulgocze mu w brzuszku juz przed spaniem.

     

  5. Tak więc kupiłam glukometr i wagę kuchenną żeby odmierzac dokładnie posiłki. 

    Aktualnie daje 6 jd Caninsulinu rano. W ciągu dnia jest w miarę ok, glukoza spada do 90. Jednak od 18.00 już zaczyna iść do góry :( 

    Dzisiaj o 18.40 zjadl suchą Eukanube Diabetic z mięsem. A o 21.00 glukoza 350 :/

    Poczekamy jeszcze 2-3 dni może coś się ustabilizuje, a jeśli nie to podzielimy dawki na rano i wieczór. Chociaż wolałabym dawać insulinę raz dziennie, bo niebawem wracam do pracy i będzie problem :(

  6. W tym momencie dobieramy dawkę insuliny najpierw 4 dni byl na 4 jd. Ale nie wystarczało wiec teraz mamy 6 jd do poniedziałku raz  dziennie. ZobacYmy czy tak wystarczy, jeśli nie to będziemy dzielić insulinę na dwie dawki.

    A co do trzustki, to narazie czekamy aż organizm wróci do normy z cukrzycą i wtedy będziemy znów robić wszystkie parametry. :)

  7. Witam. Chciałam jeszcze zapytać czy ktoś mając psa z cukrzycą na insulinie, karmił psa mieszanie tzn rano suche a wieczorem gotowane. 

    Obecnie pies jest ba karmię Royal Hepatic ale czekamy na Diabetic. Niestety nie jest fanem suchych karm i nie jestem w stanie wcisnąć mu całodziennej wymaganej porcji. 

    Podobno nie zaleca się karmienia suchą i gotowanym na przemian.

  8. Waga psa 7 kg ale zaczynamy od najniższej dawki. Chociaż już wiem że napewno zwiększymy jutro do 4 jd. Narazie dostaje raz dziennie insulinę. 

    Nie mam pojęcia jaka Sucha karme mu kupić. Najlepiej było by jakieś probki, która mu będzie smakować. 

    I nie wiem tez ile gram podawać dziennie. 

  9. Jesteśmy po badaniach dodatkowych wyszło alfa-amylaza 755,8 i lipaza1115,63 (norma do 800). Nie wiele mi to mówi prawdę mówiąc. Dodatkowo krzywa cukrowa wyszła tak 

    na czczo 323

    godzinę po jedzeniu 351

    po kolejnej godzinie 357.

    Podano 3 jd insuliny. I za 2 godziny m iść jeszcze raz zobaczyć poziom glukozy. 

    Odradzono mi gotowanie dla psa, a jedynie przejść na karme Sucha dla trzystkowcow o niskiej zawartości tłuszczu. Bo podobno sama nie jestem w stanie tak zbilansowac diety. 

    Jestem tym trochę oszołomiona od nadmiaru info... Ech

  10. 9 godzin temu, FioiPimp napisał:

    Apetyt u cukrzyków to norma. Zazwyczaj są żartem a nieleczone insulina chudną. A co do zachowania i humoru to po moim też niczego nie było widać. Był może na spacerze trochę spowolnionym, co według mnie wiązało się z wiekiem. Z dnia na dzień zaczął pić mnóstwo wody i tyle samo sikać. Vet mówi że nie wszystkie psy mają komplet objawów i liczą się wyniki badań. Co do Karmy mój też nie jadał ale z musi polubił. Odradzam ryż biały.bo bardzo rośnie cukier,OZE być brązowy. Poszukaj w internecie przepisów na gotowane jedzenie dla psów z cukrzycą. Jest całe mnóstwo. Co do ilości powinien wyliczyć vet, ale zasada jest taka że im więcej jedzenia tym niestety więcej insuliny, a pies powinien być na możliwie najniższej dawce niezbędnej dla dobrego samopoczucia. Mój sznaucer waży 13 kg bierze 7 jednostek caninsulanu dziennie i je 100 gr karmy i 80 gr mięsa dziennie. Może to daje jakieś wyobrażenie co do ilości.

     Pozdrawiam

    Właśnie wczoraj wyczytalam że ryż ma wysoki poziom glikemiczny. I na ten moment dałam kasze pęczak bo podobno ma najniższy. 

    Jeszcze zastanawiam się na kasza jęczmienna i bulgur. 

  11. 1 godzinę temu, bou napisał:

    W celu zróżnicowania (cukrzyca,czy choroba kości) trzeba oznaczyć GGT (wzrasta tylko w chorobach wątroby), oraz poziom izoenzymów ALF.

    Psina to senior,spodziewać sie można wszystkiego,oby to była 'tylko' cukrzyca.Rozumiem,że wetowi ufasz,to dobrze.Odezwij się,

    jak będziesz coś wiedzieć,trzymam kciuki!

    Hmm z tym zaufaniem to średnio. W tym momencie jestem u dwóch wetow na wizytach. Zawsze wolę sprawdzić sytuację u innego specjalisty, czy diagnoza się pokrywa. 

    Także w poniedziałek wszystko się wyjaśni. I właśnie o tych izoenzymach mówił mi wet.

    Najdziwniejsze jest to że po psie nie widać choroby, apetyt super, przychodzi nas przywitać z merdajacym ogonem. Wszystko w najlepszym porządku... Hmm

  12. Witam. Mam 14 letniego Westa. Pies raczej z tych zdrowych, ostatnio zaniepokoiło mnie duże pragnienie i częste oddawanie moczu. Wczoraj zrobiłam wyniki krwi i nie ukrywam, że bardzo mnie zmartwiły. Glukoza duzo ponad norme, ale to jesteśmy w stanie opanować zastrzykamy z insuliny. Jednak bardzo martwi mnie wynik ALP ponad 1900 !! :( Lekarz stwierdził ze to najprawdopodobniej nowotwór i zalecił jedynie Hepatil i Essentiale.
    Prosze o porade czy moge jakos ratowac watrobe pieska :(

    Morfologia
    WBC 8.54 G/l 5.5- 12 [------o---------]
    RBC 7.81 T/l 5.5- 9 [--------o-------]
    HGB 17.8 g/dl 13- 19 [-----------o----]
    HCT 49.7 % 37 -55 [---------o------]
    MCV 63.6 fL 60- 77 [--o-------------]
    MCH 22.8 pg 17 -24 [-----------o----]
    MCHC 35.8 g/dl 32 -36 [-------------o--]
    PLT 221 G/l 160- 500 [-o--------------]
    LYM 1.20 G/l 1.1 -3.6 [o---------------]
    MON 0.61 G/l 0.04 -0.8 [----------o-----]
    EO 0.17 G/l 0.04- 0.6 [--o-------------]
    BAZ 0.01 G/l 0.04
    NEU 6.55 G/l 3 -9 [-------o--------]
    LYM % 14.1 % 13 -30 [o---------------]
    MON % 7.1 % 0 - 4 [----------------]o
    EO % 2.0 % 0 -6 [----o-----------]
    BAZ % 0.1 % 0
    NEU % 76.7 % 55- 75 [----------------]o


    AST (GOT) 37.1 U/l 15- 50 [--------o------]
    ALT (GPT) 73.4 U/l 5- 70 [----------------]o
    ALP 1911.2 U/l 0- 150 [----------------]o !!!!!!
    Mocznik 38.5 mg/dl 19.9 -54.27 [-------o--------]
    Kreatynina 0.57 mg/dl 1.8
    Białko całkowite 7.2 g/dl 5.3- 7.7 [----------o-----]
    Glukoza 369.6 mg/dl 60 -120 [----------------]o !!!!!!!
    Albuminy 3.64 g/ dl 2.5 - 4.4 [--------o-------]

×
×
  • Create New...