-
Posts
722 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Shanara
-
[quote name='sylwekw'] Ja uwazam ze BIS to w ogole jakas pomylka - jak mozna porownywac psy tak roznych ras .... przeciez to jest niemozliwe....... czy uwazacie, ze mozna porownywac rower z samochodem ??? to jak porownac np Pomeraniana z Dogiem? ???[/quote]ja chętnie stanęłabym na ringu obok Pomeranianka:loveu:...moja suka pewnie zabiłaby go z radości jednym machnięciem ogona..i wtedy zgodnie z prawami natury wygrałby ten,który przetrwał :cool3:
-
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
sama mam doga i z pewnością do kojca sie nie nadaje...spytałam o dobka,żeby się upewnić :p Drucik został wciągnięty na listę i zostanie przedstawiony "Prezesowi".Troszkę mnie martwi,że jest taki całuśny w stosunku do obcych..ale z drugiej strony przecież nie wezme agresora,który wszystkim do gardeł będzie skakał..ehh i tak źle i tak niedobrze. Musze koniecznie zaliczyć schronisko we Wrocku..bo może sie okaże,że jakaś bida stamtąd sie nada..ale ciężko mi się przemóc. Szukanie psa do domu to równie trudne zadanie jak szukanie domu dla psa..a myślałam,że będzie prosto :placz:. -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny mam pytanie..:czy do stróżowania nadawałby się doberman?? chodzi mi przede wszystkim o sierść..jak zniósłby przebywanie na dworze?? Pytam,bo "Prezes" podsunął mi tą rasę..a ja nie jestem pewna czy to dobry pomysł. -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
pooglądałam "stronę Kingi" i kilka wpadło mi w oko..muszę tam pojechać, chociaż chciałam tego uniknąć :-(...to będzie najlepsze rozwiązanie, zrobię sobie notatki i zdjęcia i najwyżej o resztę Was dopytam -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
jutro pojadę na Skarbowców z aparatem...o której najlepiej jechać,żeby spokać kogoś z wolontariuszy??? -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
Koperek zdjęcia możesz wysłać mi na maila [email][email protected][/email] -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
Drucik wygląda na niedużego psiaka..a na jego wątku zdjęć wiele nie znalazłam.Wiek i temperament wydaje sie idealny..napisz czy on jest wielkości Onka czy mniejszy. -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
[quote name='ulvhedinn']Ona tak tylko na fotach- potrafi na widok obcego przybrac bardzo groźną postawę... tak jest u nas w schronisku...[/quote] pokażę ją "Prezesowi" ale obawiam się,że szuka zupełnie innego psa :shake: -
[quote name='Gaudi']A czy ktoś miał do czynienia z Marią Bruską?[/quote] Sędziowała nas w Jeleniej Górze: zorganizowana,lubi porządek na ringu, wkurza ją jeśli psa wystawia więcej niż jedna osoba (zamienianie sie na ringu wystawiajacych odpada),wystawiający i pies musza być przygotowani do wystawy- raczej jej sie nie spodoba "sponton" na ringu.:shake: Dużą uwage zwraca na anatomię,ogląda psa ze wszystkich stron (ale nie obmacuje)...ocenę uzasadnia.Ogólnie "fajna babka", sympatyczna..i chetnie do niej jeszcze pojadę. p.s. może znowu da nam BoB'a :cool3:
-
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
[quote name='betinka24']Kaukaz Bono jest juz wykastrowany i gotowy do adopcji!! [URL="http://javascript<b></b>:window.close();"][IMG]http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/240/49/79/240497996_1[/IMG][/URL][/quote]czy Bono ma swój wątek na dogo? -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
[quote name='Goska76']no to niedzwiadek odpada - po miesięcznym pobycie w schronisku okazało sie........ że to suczka :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: Ale jest kochana - byłam z nią na spacerku. Jest grzeczna, posłuszna i bardzo spragniona ruchu. Wiek około 3 lat (starte już conieco kielki)[/quote]o jasny holender :crazyeye::crazyeye: ..szkoda bo bardzo mi sie podobał/a ale suczki nie moge zabrać -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
[quote name='ulvhedinn']shanara, mimo wszystko pokaz naszą Agę- jest wielka, faktycznie groźna i juz wysterylizowana, więc ten problem odpada.... strasznie mi jej żal, że się takl marnuje w boksie w schronisku:shake:[/quote] ciotka..pokaże im Agę..ale wiem co powiedzą: że wyglada jak z Muppet Show..a oni chcieli psa,który i wygladem odstraszy.Aga jest u nas na Skarbowców?? -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
nie było mnie 2 dni..a tu coraz gęściej ;) bardzo dziekuje za wszystkie propozycje no to lecimy po kolei: [B]1.suczki odpadają (zwłaszcza te niewysterlizowane..bo nie ma miejsca gdzie sunia mogłaby byc po zabiegu).[/B] [B]2.łagodne, przyjacielskie psiaki odpadają...bo potencjalny intruz zobaczy przez siatkę cieszące sie do niego całym soba stworzenie [/B] [B]to raczej nie zrezygnuje z wejścia na teren.[/B] [B]3.mimo,że uwielbiam benki to niestety wygladają bardzo przyjacielsko i ludzie nie zdają sobie sprawy,że to nie "wielkie misie" i ktoś mógłby wejść na teren a wtedy doszłoby to nieszczęścia.[/B] Zdecydowanie moimi faworytami są mixy kaukazów...więc wszystkie osoby które je wklejały poprosze o maksiumum informacji[B].[/B] W tym przyszłym tygodniu przedstawie propozycje "Prezesowi"..i zobaczymy co on na to :p. -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
[quote name='Iskra73']Stronke robie ja i Ania :) Wpisalysmy tak na szybko wiek. Jak widzisz zdjecia sa zza krat. Jeszcze go dobrze nie obejrzalysmy :) bo to nowy nabytek. Jak robilam zdjecia to byl jego drugi dzien w schronie Jutro bedzie w schronie weterynarz, wyprowadzimy go i zobaczymy wszystko co i jak.[/quote]no to czekam na info :p [quote name='brazowa1']Shanara,"nie nadaje do samodzielnego strozowania",tzn jezeli ktos chciałby zamknac psa na terenie,pojawiac sie tylko ,zeby rzucic mu zarcie i zniknac,pozostawiajac psa,zeby sobie w samotnosci dziczał-to nie bardzo.A tak ludzie sobie wyobrazaja strozowanie.Zdarzało nam sie,ze ludzie byli wielce zdziwieni,gdy nowy pies wpuszczony na teren i zamkniety na nim,bardziej byl zajety ucieczka niz pilnowaniem.[/quote] ok..w takim razie już wszystko wiem. Pies którego szukam ma pełnić rolę stróża ale bedzie miał opiekunów,którzy będa z nim..może nie cały czas ale nie ma mowy o zostawieniu psa samego sobie. Pies nie będzie miał cudnej rodziny i własnej kanapy..ale ludzie do których trafi napewno go nie skrzywdzą... bo już w tej chwili szukają "wypasionej" budy dla niego :lol: Chciałabym móc zabrać wszystkie psy,które wklejacie..ale nie da rady. Może za jakiś czas, kiedy pierwszy pies sie "sprawdzi" uda mi sie ich przekonać,że najlepiej "stróżują" duety :evil_lol: ..ale to narazie odległa przyszłość. -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
[quote name='Iskra73']tak jest :)[/quote]ten kaukaz to Bezi?? doczytałam na stronie,że ma ok.5 lat...to za dużo :placz: -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
[quote name='Goska76']Piesio ma około 2 latka samiec - w schronisku mi mówiłi, że nie bedzie tyle miał. Bede w sobotę w schronisku to mu jeszcze w ząbki zajrzę - żeby to sprawdzić. Piesio został przywieziony z tak zwanej "łapanki'. Więc o jego przeszłości wile wiedzieć nie będziemy. Jest zasczepiony i odrobaczony. Ma grube futerko i doskonale nadaje sie do mieszkania na zewnątrz.[/quote]Czekam na dalsze informacje ;) [quote name='MonikaP']A może on?... [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=78752[/URL][/quote] no tak..ale skoro nie da się go nawet wyprowadzić z boksu to on teraz potzrebuje socjalizacji..a ja potrzebuje takiego "gotowego" [quote name='brazowa1']Szkoda,ze daleko mieszkacie.Oto mc ałabaja z owczarkiem,z Sopotu. [IMG]http://images30.fotosik.pl/50/57b0f68fdba3d6d5med.jpg[/IMG] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76663[/URL] bedzie niezawodnym strozem.[/quote]w wątku jest wyraźnie napisane,że absolutnie nie nadaje sie do samodzielnego stróżowania...to ja już nic nie rozumiem :roll: [quote name='Iskra73']mam mix kaukaza [URL="http://javascript<b></b>:windowNew( '?p=galleryGalleryShow&iContentGallery=169&iPhoto=1', 710, 550, 'Gallery' );"][IMG]http://www.reksio.cdmedia.pl/files/bezi3_m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://javascript<b></b>:windowNew( '?p=galleryGalleryShow&iContentGallery=169&iPhoto=2', 710, 550, 'Gallery' );"][IMG]http://www.reksio.cdmedia.pl/files/bezi2_m.jpg[/IMG][/URL] Wiecej zdjec na [URL="http://www.brodnica.schronisko.net"]www.brodnica.schronisko.net[/URL] W schronisku jest od tygodnia . Jutrogo wyprowadzimy. Jest piekny i super grzeczny . Ma ok 2 lat. Jak narazie wlasciciel sie po niego nie zglosil[/quote]Daj znać jak się udał spacer, bo nie ukrywam,że dopisuje go "na listę" :p -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
według mnie idealnym psem byłby jakiś mix kaukaza, CAO lub leonbergera...i zdecydowanie wiek poniżej 2 lat oraz płeć męska. -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
[quote name='Goska76']U nas w schronisku - Śląśk- jest super kochany Niedźwiadek - mocno przeżywa pobyt w schronisku - jest w nim od miesiąca. Wiek - ok. 2 lata. [IMG]http://images29.fotosik.pl/76/7929b895ba69fa40med.jpg[/IMG][/quote]mogłabyś coś więcej o nim napisać??? -
Bolek ma już swoje miejsce na ziemi :)))-domek od str.10
Shanara replied to Shanara's topic in Już w nowym domu
Bardzo dziękuję za propozycję ale jeszcze raz podkreślę,że szukam [B]młodego samca,[/B] który będzie mieszkał w budzie. Pies potrzebny jest od zaraz,więc nie wchodzą w grę psy,które są w trakcie leczenia. Poza tym pies nie musi być super przyjacielski bo ma spełniać funkcje psa stróżującego.Jeśli będzie nieufny wobec obcych to dobrze...będzie miał dwóch opiekunów i to do nich ma się przyzwyczaić. Pies powinien mieć odpowiednią sierść,więc mixy doga odpadają. -
W firmie mojego męża jest miejsce dla młodego psa-stróża. Będzie miał zapewnioną porządną budę (osobiście tego dopilnuję), w ciagu dnia będzie przebywał w dużym kojcu..w nocy będzie biegał "luzem".Psem będą się stale opiekować i przebywać blisko niego 2 osoby. Będzie miał zapewnioną opieke weterynaryjną i odpowiednie żywienie. Dodatkowe wymagania są takie: pies w wieku nie więcej niż 1,5 roku, wielkości od ON-ka wzwyż, rodzaj sierści przystosowany do przebywania na dworze, silny instynkt terytorialny (lub predyspozycje). [U][B]Preferowana płeć: samiec[/B][/U]
-
[quote name='jo-jo']Sędziował dogi na Wystawie Europejskiej w Zagrzebiu, polecam przejrzeć jak tam rozłożyły się oceny :cool3:[/quote] dzieki Klaudia :p
-
[quote name='meta']"...dobra grzywa,[U]dobre pończochy, długi plumasz[/U]"[/quote] a cóż to oznacza???? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: