-
Posts
3470 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by PARSONRK
-
prosze się z Fanaberii nie smiać, sunia jest baardzo dzielna i ambitna - jak ukończymy tor to sukces będzie:shake:
-
[quote name='sylwiaskalska']Spokojnie zawsze się da wyjaśnić :) (mam taką nadzieje ) może ci wyjasnią przez telefon dlaczego tak jest ?[/quote] Taaa. Na razie się na sekretarkę nagrałam i nadal namiętnie usiłuję sie połączyć - maili nie mam co wysyłać, bo raczej ich nie czytają - wysłałam mailem skan ch pl, to dopiero jak zadzwoniłam to stwierdzili, że doszło (tydzień wcześniej wysłane), ale nie czytali :angryy:
-
[quote name='Russelka'][B]PARSONRK[/B]- robisz nadzieję :evil_lol: Ale teraz ciii... Trzeba delikatnie rodziców nastawić na drugiego russela :evil_lol: Może, może się uda :) [/quote] Tak wygląda tegoroczna sunia gładka :) Falbanka [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/1654/falbankawb2.jpg[/IMG] [IMG]http://img82.imageshack.us/img82/381/falbanka1dp9.jpg[/IMG]
-
:angryy: Jednak Koszalin, to ma bajzel u siebie :angryy: :angryy: :angryy: Zgłosiłam trzy sztuki na krajówkę i dwie na terrierów. Po czym zadzwoniłam i wypisałam swoje suczo z krajówki. Po warszawie - dokładnie 11 we wtorek( bo 10 nikt nie odbierał) i po długiej dyskusji z jakąś panią (ponad 30 min - nawet sobie zanotowała co i jak ma być !) ustaliłam, że na terrierów idzie jeden pies w otwartej, a na krajówkę dwa psy - otwarta i ch. I CO ?!?:angryy: I jajco:angryy: :mad: :angryy: Dostałam potwierdzenie zgłoszenia - terrierów dwa:angryy: psy, krajówka 3:angryy: psy I ciekawa jestem niezmiernie co oni z tym zrobią - bo ja płacić nie będę za ich błędy :angryy: :angryy:
-
[quote name='Ziomalka']Ciekawe, jak Ludek do tego się ustosunkuje! He, he!:evil_lol:[/quote] Normalnie, jak u mnie został Funcik, to też był pewien okres, że usiłowały z Emirem sikać, ale po krótkiej dyskusji zrezygnowały z tego pomysłu :diabloti: ( a potem wspólnie chciały przesikać posokowca naszego :shake: ). Ech te chłopy :mad: :cool3:
-
Co do szczeniaków starszych - wszystko zależy z jakiego miejsca jest i jak był wychowywany oraz jakie ty zapewnisz mu warunki. Jeśli jest to pies o silnym charakterku, bierzesz go do drugiego psa, to może posikiwać. Ale szczeniak wzięty przez niemców ode mnie w wieku 7 miesięcy do domku z kotami, bez psów niegdy nie posikiwał w domku. Kwestia dobrego wychowania :cool3:
-
[quote name='miumiu'] Co do póółdiabla nie jest jeszcze tak dramatycznie daleko, planują szczeniaki na odpowiadający mi czas - no i bazę maja noclegową - można połączyć zakup psa z wypoczynkiem weekendowym. Choć najbardziej podobają mi się pieski w stylu Biesa Marii (obornicki nornik) a nie takie bialasy totalne. Ale póldiable mają jakieś nowe suczki więc nie wiem jakie te szczonki będą. [/quote] Tak zostawili sobie dwie sunie po Calebie [quote] Rozumiem, ze wszyscy zadowoleni ze współpracy z tym hodowcą? Z drugiej strony czasem warto i za granicę po psa pojechać. Trzeba kupic takiego jak się podoba, a nie iść na kompromisy, co nie?[/quote] Od razu ci powiem, że jeśli zakupisz suczkę z Półdiabla, to w Polsce na krycie będziesz mogła przyjechać jedynie do mnie lub do Olafa Marii. Bo cała reszta jest spokrewniona z Calebem Trenków:razz: [QUOTE][B]PARSONRK[/B]- jest jakaś szansa na gładkiego psa od Ciebie? Pewnie nie, ale wolę zapytać :evil_lol:[/QUOTE] Dość spora w każdym miocie mam szczeniaka gładkiego, lub złamanego - ale bardzo delikatnie - zaraz foty będą :cool3:
-
[quote name='miumiu']to ja się ewentualnie później uśmiechnę do półdiablaków. Czy są duże różnice w charakterze, usposobieniu, temperamencie między PR a foxterrierami krótkowłosymi? Czy te ostatnie są bardzie cięte i nieposłuszne3 tak ogólnie?[/quote] Ogólnie: russelle sa rasą dość prymitywną - czytaj jeszcze niespecjalnie doskonaloną tylko pod względem wystawowym. Charakterki więc mają mocne, pewne i zadziorne. foxy już są rasą dość dawno uznaną przez FCI, przez co juz długo są doskonalone "na wygląd", a często zapominano o charakterze. Zależy gdzie trafisz, na jaką hodowlę. ogólnie - obie rasy to terriery:diabloti: , więc to mówi samo za siebie :cool3: Podejrzewam jednak, że russelle maja mocniejsze charakterki - bardziej "psie":cool3:
-
[quote name='Cockerek']Ej, tak można? Ekstra, se pojade tyle kilometrów, z nadzieją że mnie przyjmą, nie ma co :lol:[/quote] A dlaczego nie ? W szczecinie tak robili (zapomniałam numerka), w Lesznie (nie doszedł numerek) też, tak samo w wa-wie (numerek nie doszedł - doszedł w dwa dni po wystawie :mad: )
-
Nie wim czemu stronka ci nie działa ? Moze zobacz raz jeszcze, bo była wgrywana wersja ang ;) Szczeniorki urodzą się około marca -tak jak w tym roku, czyli do odebrania będą około maja - tak na wakacje.:cool3: Cena - w tym roku była 1 500 - w przyszłym najprawdopodobnie sie nie zmieni - widełek nie ma, bo wszystkie szczeniaki sa baaardzo wyrównane - czytaj wszystkie super :loveu: Przykładem jest miot poprzedni - czyli Milo, mój Kropek, Fort z gdańska oraz reszta potworków - ich foty znajdziesz w topiku ;) Rodzice Ojciec Rednoc Emir Green Dog ( Mł Ch Pl,Ch Pl, wielokrotny BOB itd ) [IMG]http://img49.imageshack.us/img49/4952/emirmt6.jpg[/IMG] matka Fanaberia Półdiable ( Ch Pl, agility A2, dogoterapeutka) [IMG]http://img145.imageshack.us/img145/3064/fanaberiaoc5.jpg[/IMG] Marek czekamy na jej fotki z nowego domku ;)
-
[quote name='PARSONRK'][URL="http://zkwpplock.pl/viewpage.php?page_id=19"]http://zkwpplock.pl/viewpage.php?page_id=19[/URL] Jeśli pies jest na tej liście, to nie trzeba już nic poprawiać ?[/quote] Ponawiam pytanie :p
-
[URL="http://zkwpplock.pl/viewpage.php?page_id=19"]http://zkwpplock.pl/viewpage.php?page_id=19[/URL] Jeśli pies jest na tej liście, to nie trzeba już nic poprawiać ?
-
[quote name='miumiu']kilka konkretnych tym razem pytań: 1. czy w wawie lub na mazowszu jest hodowla parsonów? googlam, googlam i nic nie wygooglałam 2.czy żeby mieć hodowlankę trzema przejś z powodzeniem próby/ę polowe/a? czyli mam pewność, że suka - mama szczonka ma pasję myśliwską, czy tez próby są wymagane tylko do jakiś tam wyższych championatów? 3.czy one maja być takie białe? czy to nie ma znaczenia? Bo podobają mi się takie z obfitymi znaczeniami na paszczy i okolicach. Ale po zdjeciach z wystawy widzę, że białaski raczej króluja. A mi się takie z ciemną głową podobają, boorak ze mnie? 4.czy ktoś ma parsona i dzieci oraz koty (chyba Ludek...? )czy wszyscy wymienieni żyją i mają się dobrze? Bo pewnie nie doczytaliście mam 2 koty i dwoje dzieci (hm ... kolejność przypadkowa)[/quote] Pyt 1 : Nie, nie ma - sa jacki Pyt 2: nie, wystarczą trzy wystawy z ocenami min bdb dla suki i dosk dla psa, konkursy pracy wymagane są tylko do interchampiona, Pyt 3:we wzorcu pisze, że min 51%białego - nalbardziej pożądane są łaty na łbie i ew ogonie. Psiaki z łatami na ciele też są wystawiane bez problemu - zależy od sedziego Pyt 4:Moje parsonki poszły tylko do dzieci - w tym trzy dodatkowo do kotów i świtnie się dogadują - jeszcze żaden kota swojego nie zjadł ;) . Z dziećmi żyją super - mój sucz chadzał na dogoterapię i super jej szło :cool3: Na dogo jest Ludek, która ma męża, córkę, trzy koty, ctr i parsonka ode mnie. i żyją wszyscy Spis hodowli parsonów nasz u mnie na stronce
-
Championat - jak długo czeka się na potwierdzenie
PARSONRK replied to Wojtecki's topic in Championaty i tytuły
;) Ale będę miała na razie tylko jednego intera, bo mam tylko jednego psa z pełnym rodowodem....Ale reszcie zrobimy też wszystko co do intera potrzebne :evil_lol: -
Championat - jak długo czeka się na potwierdzenie
PARSONRK replied to Wojtecki's topic in Championaty i tytuły
My musimy mieć tylko dwa CACIB-y z dwóch krajów, ale dodatkowo próby pracy :cool3: