U mnie wogole wszystkie psy żyją w przyjaźni i nie mam jakiś większych konfliktów. Problem miałam tylko jak przyjechał Leos i próbowal zdominowac Gabi. Szybko mu sie to co prawda udalo, ale poczatkowo było trochę konfliktów.
A teraz Gabi jest w ciąży i jak każda kobieta w stanie blogoslawionym ma swoje humorki. :D A tak na poważnie to dużo śpi i nie jest tak chętna do zabawy jak była wczesniej. I jak widzę Leos i Pepe dają jej "fory".
Mi tez nie chcialo sie otwierac. jak zapisalam na dysk i z dysku otworzylam to moglam przeczytac
1 dzien Moa Persson ze Szwecji
2 dzien Sirik z Izraela
Ja też mam zamiar skorzystac z pomocy weterynarza. Ale mam niestety do weterynarzy ograniczone zaufanie. I sądzę, że dlugoletni hodowcy zazwyczaj więcej wiedzą o specyfice rasy niż weterynarz.
Hebe, a jaki jest charakter mopsa w porówaniu z buldozkiem. Mi się zawsze wydawalo, że mops duzo spi i jest spokojniejszy od buldożka. Ale moi znajomi, ktorzy tez maja mopsa i buldożka twierdzą, ich mops to po prostu wulkan energii.
Leos z Pepe cały czas razem sie ladnie bawią. Prawie cały dzień trwa przeciaganie sie, gonitwy, psie zapasy. Gdyby to była pies i suka, to powiedziałbym, ze żyć bez siebie nie mogą.
Ja się właściwie nie martwię, bo zawsze mam do kogo zadzwonić :D Myślę oczywiście Draczyn o Tobie :D Ale lubię być przygotowana na wszystkie ewentulaności.
Draczyn dziękuję. Ja u siebie obserwuję sporą rożnice w rozwoju Pepe i Leosa. Leos jeszcze wciąż sie zmienia i zmiany były dla mnie w jego rozwoju dość widoczne. A Pepe rozrasta sie bardzo równomiernie. W szczególności zaskakuje mnie różnica w rozwoju głowy obu psów.
Pepe ma stosunkowo duża głowę. Jak porównuje zdjecia Leosa i Pepe w tym samy wieku, to Leos miał zdecydowanie mniejszą. A potem dla Leosa mocna się głowa rozrosła. Ja sama cały czas jestem ciekawa jak bedzie wygladała głowa Pepe, jak dorośnie.
A ja mam pytanie do Draczyna. Po ilu dnia od krycia u suk buldozki dochodzi najczęściej do porodu? Srednią długość ciązy u psów znam, ale interesuje mnie konkretnie jak wyglada to u buldogów. I jakie sa pierwsze sygnały nadchodzącego porodu?
[quote name='Kika']Pierwszy termin mija [b]05.09.2005[/b][/quote]
z informacji na stronie wegierskiego zwiazku to 1 termin mija [b]12.09[/b]
[url]http://www.kennelclub.hu/oldalak/dok/cacib_2005_tata_pdf.pdf[/url]