Jump to content
Dogomania

Eagle159

Members
  • Posts

    15
  • Joined

  • Last visited

Eagle159's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. No podobno lateks nie ma tu żadnego znaczenia :) Sztandarowym argumentem zwolenników tej teorii jest eksperyment lorda Mortona, który pokrył klacz samcem zebry. Nie było z tego potomstwa. Następnie klacz pokryta została pełnokrwistym ogierem, i wyszło z tego potomstwo mające cechy zebry :)
  2. Wpisałem w Google hasło "telegonia" i znalazłem właśnie informację, że samo zapłodnienie jest procesem czysto biologicznym, a przekazywanie innych cech wiąże się ze zmianą biopola samicy podczas stosunku, tj przyjęcie części biopola samca. Póki co, ciężko jest mi w to uwierzyć.
  3. Witam ponownie, mój znajomy ma samca Spaniela, a ja z kolei mam kundla (też samca), więc próby kojarzenia tych psów raczej okazałyby się bezowocne :D Dowiedziałem się co dokładnie mój znajomy ma na myśli i chodziło mu o telegonię, czyli zjawisko pierwszego samca/pierwszej samicy.
  4. Martens, Rosiczka, Talagia, dziękuję za jasne wyjaśnienie sprawy. Mój kumpel ma rasowego psa, jeździ na jakieś zebrania, ale nie wiem, czy należy do towarzystwa kynologicznego, bo dopiero dzisiaj dowiedziałem się o istnieniu takowej organizacji :)
  5. Chcę wiedzieć, dlaczego rasowy pies po kopulacji z kundlem nie nadaje się do dalszego rozpłodu, o ile mój kumpel miał rację. To wszystko. Faktycznie, przesadziłem z tym przykładem, upodabniając się to "pseuducha" :)
  6. Ok, wymyślając tę krzyżówkę, chciałem określić w jasny sposób o co mi chodzi, ale jak widać bezskutecznie. Pominąłem sprawy ich dalszych losów i sensu takiego przedsięwzięcia, bo z dużą dozą prawdopodobieństwa jest ono całkowicie pozbawione sensu przy założeniu, że jest karalne. Ale ja chcę wiedzieć, dlaczego rasowy pies nie może zapłodnić nierasowej suczki. Przecież kundle też zapładniają kundle, a ich potomstwo ląduje w schroniskach. Dlaczego jest to zabronione, a nawet karalne? Załóżmy, że nasz hipotetyczny właściciel buldoga będzie miał nieprzyjemności? Pytanie dlaczego? Mój znajomy powiedział, że rasowa suczka raz pokryta przez kundla nadaje się do sterylizacji lub uśmiercenia, ale na pewno nie do rozpłodu. Z tego co dalej mówił zrozumiałem, że to samo dotyczy psów. Ale ja nie rozumiem dlaczego...
  7. Vege, nie szkoda Ci było czasu i energii na przyswajanie wiedzy o Królowej Elżbiecie. Szczerzę podziwiam Cię za wytrwałość.
  8. vege, teraz już wiem. Możesz przybliżyć szczegóły i podstawy takich przepisów? czemu one służą?
  9. Nie, to ta suczka jest kundlem :D Właściciel chce, aby jej szczeniaki miały cechy buldoga... A ja nie mam sentymentu, tylko teoretyzuję :) Co do drugiego postu, załóżmy, że wierzy, że to właściciel suczki zatroszczy się o dobro "szczyli" ;)
  10. Mozarcik, pomińmy tu kwestie finansowe. Załóżmy, że właściciel reproduktora jest wielkoduszny i udostępnia go nieodpłatnie.
  11. Przeczytałem ustawę i ze wstydem przyznaje, że nadal nie rozumiem konsekwencji. Maron86, hodowla może i to nie będzie, ale dlaczego będzie to egoizm i głupota? Rika, a co, jeśli właściciel tak kocha swoją suczkę, że chce, aby jego buldogopodobne sczeniaki były potomkami ulubionego zwierzątka? No przyjmijmy wartość sentymentalną materiału genetycznego...
  12. No ok, będzie kundel z pokrycia nierasowej suki rasowym psem. To nie ulega wątpliwości. Rozszerzmy może wątek nieodpowiedzialności takiego czynu. Wskazaliście na dużą liczbę psów, z której lwia część cierpi w schroniskach. Ok, ale mi chodziło o inne konsekwencje, które chcę poznać. No, załóżmy, że ktoś ma nierasową suczkę i chciałby bardzo, żeby ta suczka miała szczeniaki, ale koniecznie po rasowym Buldogu, ponieważ chciałby mieć szczeniaki, które będą miały cechy buldoga i jednocześnie jego ukochanej suczki. W przeciwnym wypadku, nie będzie zainteresowany hodowlą szczeniaków o innych cechach, a żaden szczeniak pochodzący ze związku buldoga z jego suczką nie wyląduje w schronisku. I nasz hipotetyczny właściciel szczeniąt o pożądanych cechach będzie szczęśliwy. Teraz napiszcie mi proszę, jakie są w tym wypadku konsekwencje sparowania rasowego buldoga z nierasową suczką? No, załóżmy, że ten buldog będzie dalej przez właściciela (którym nie jest właściciel suczki) wykorzystywany do zapładniania rasowych suczek buldoga.
  13. No a co by było, gdyby się ktoś uparł, żeby jego nierasowa suczka została pokryta przez rasowego psa? Dlaczego taki zabieg nie jest preferowany przez związek kynologiczny?
  14. [quote name='ulvhedinn'](lub krycie rasowym psem nierasowych suk), grożą konsekwencje ze strony Związku Kynologicznego, włącznie z wykluczeniem[/QUOTE] A dlaczego materiał genetyczny rasowego samca nie może zostac przekazany nierasowej suce? Dlaczego to jest piętnowane przez związek kynologiczny?
  15. Witam, Na wstępie zaznaczę, że nie jestem żadnym hodowcą psów,a na genetyce trochę się znam. Ale istnieje pewna rzecz, której zrozumieć nijak nie potrafię. Otóż dowiedziałam się od przyjaciela, że rasowa suczka raz pokryta przez zwykłego kundla będzie przez resztę życia bezużyteczne, nawet, gdyby nie doszło do zapłodnienia i nawet, gdyby później pokrywana była przez psy rasowe. Pomyślałem sobie, że wygaduje totalne głupoty, ale miał poważną minę, jakby mówił prawdę. O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego taka suczka jest już wyłączana z dalszego rodowodu?
×
×
  • Create New...