Jump to content
Dogomania

Kulejacy husky! Prosze bardzo o rade...


loserkids

Recommended Posts

Witam!

Pisze w sprawie mojego haszczurka - Gerdy.
Mianowicie kuleje :( Juz raz jej sie to zdarzylo, bylam u weterynarza, podal jej ASPICAM na zapalenie stawow i kazal obserwowac (prawdopodobnie przy swoim szalenczym bieganiu cos sobie zrobila) oczywiscie po 2 dniach jej przeszlo, bylo to jakies 2 miesiace temu, dzis zobaczylam ze jak stoi podnosi znow tylnia lapke, wprawdzie tym razem prawa nie lewa jak poprzednio.
Gerdzia ma 3,5 roku, czy mozliwe ze ma zapalenie szpiku? Naczytalam sie o tym i sie zamartwiam strasznie, oczywiscie bede ja obserwowac ale mam do Was doswiadcznonych ludzi pytanie co powinnam zrobic gbyby jej nie przeszlo albo gdyby sie powtarzalo.. Jakie badania sie wykonuje i czy sa one bardzo kosztowne?
Strasznie sie martwie bo kocham ja najbardziej na swiecie.. :(
Poduszeczki sprawdzalam, nic nie ma, jak dotykam nie skuczy ani nie piszczy, mozliwe ze ja cod ugryzlo?
Dziekuje wszystkim z gory za porade
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Poobserwuj do jutra, nie musi to być nic poważnego. Jak piszesz jest bardzo żywa więc może też zwykły uraz. Jeżeli do jutra jej nie przejdzie jedź do weta niech zrobi prześwietlenie, zapalenia szpiku bym raczej nie przewidywał... :D u naszych psiaków kontuzje kończyn to dość częsty uraz ze względu na charakter. Jeszcze jak zwierzę przebywa na ogrodzie... możesz też dokładnie pooglądać czy nie ma jakiegoś ugryzienia.
Ja już po pewnym czasie na krótkotrwałe kulawe nóżki przestałem zwracać uwagę, dopiera jak utrzymywało się przez dwa dni to jechałem na prześwietlenie...

Badania na zapalenie szpiku to zwykłe badanie krwi i dopiero przy niedoborach komórek może być podejrzenie choroby kiedy wyniki nie wskazują na inną chorobę - wtedy bada się szpik kostny... u naszych psiaków najczęstsze są problemy ze stawami, ale raczej nie w wieku Twojej suni. Jeżeli będą się u was powtarzać problemy to pogadaj z wetem o jakiś witaminach na stawy, wybór jest ogromny...

Daj znać co i jak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...