Jump to content
Dogomania

Jak się przygotowac na przyjazd psa? Co kupic?


kkasia12345

Recommended Posts

Witam! Pisałam już temat typu "Jakiego psa kupic" i zdecydowałam się na szczeniaczka ze schroniska. Tylko zanim przywieziemy czworonoga, trzeba się odpowiednio przygotowac. Co trzeba zakupic dla pupila i która karma jest najlepsza dla szczeniaka? Chciałabym się również zorientowac, co jaki czas trzeba chodzic do weterynarza i ile kosztuje taka wizyta. Za odpowiedzi z góry dziękuję. ;)

P.S. Co do weterynarza to jak ktoś zna jakiegoś dobrego w okolicy krakowa, byłabym wdzięczna za podanie. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasia12345']Witam! Pisałam już temat typu "Jakiego psa kupic" i zdecydowałam się na szczeniaczka ze schroniska. Tylko zanim przywieziemy czworonoga, trzeba się odpowiednio przygotowac. Co trzeba zakupic dla pupila i która karma jest najlepsza dla szczeniaka? Chciałabym się również zorientowac, co jaki czas trzeba chodzic do weterynarza i ile kosztuje taka wizyta. Za odpowiedzi z góry dziękuję. ;)

P.S. Co do weterynarza to jak ktoś zna jakiegoś dobrego w okolicy krakowa, byłabym wdzięczna za podanie. :)[/QUOTE]

Napeno msisz kupić legowisko, aby miał gdzie spać. Jakieś zabawki. Szczotkę do czesania psa, szczególnie jesli to będzie długowłosy piesek. Oraz jakąś obróżkę, smycz.

Ceny weterynarze mają rózne. Musisz z nim chodzić na szczepienia i odrobaczyć go bo z reguły wszystkie szczeniaki mają robaki. Oraz zaopatrzyć się w jakies witaminki dla psa. Weterynarz napewno ci jakieś da.

Karmy są różne, wejdź w dział żywienie i tam poszukaj. Nie polecam karm "biedronkowych", mało wartościowe.

Link to comment
Share on other sites

ja mojego dużego szczeniaka chowam na Eukanubie i Purinie Pro Plan, te karmy najbardziej mu służą, a w necie można znależć je po fajnych cenach :)
najważniejsze to zabawki, smaki i gryzaki :)
obroża i smyczka żeby miał na czym wyjść :)
u mnie cena za szczepienia wychodziła jednorazowo 60zł , ale to różnie :)

Link to comment
Share on other sites

Kasia, idąc ze szczylkiem ze schroniska do weterynarza pamiętaj, żeby Ci go nie szczepił i nie odrobaczał jednocześnie. Najlepiej, jeśli powiesz mu, że szczeniak jest ze schroniska - wówczas powinien odrobaczyć go dobrym preparatem, stopniowo, aby go nie zatruć.

Link to comment
Share on other sites

[B]Naj[/B]ważniejsze zakupy? :)
Dobra karma (z wyższej półki cenowej), choć może minąć jakiś czas na próbach, zanim znajdzie się coś, co najlepiej służy maluchowi.
Dobre książki o psie jako takim i wychowaniu go.
Więcej o tym w odpowiednich działach. :)

Link to comment
Share on other sites

smycz i obrożę / na początek coś niedrogiego bo nie wiesz jakiej wielkości psa docelowo wybierzesz/
karma
gryzaki

wiadomo, że można listę poszerzyć o legowisko, miski, szczotki ale nie wiesz tak naprawdę jakiego psiaka wybierzesz więc radzę wybierać pod kątem psa a nie przed zakupem. zresztą na legowisko może posłużyć poduszka lub złożony kilkakrotnie kocyk, miski zawsze się w domu jakieś znajdzie i nie zawsze jest konieczność generowania kosztów.

z psem chodzi się do lekarza tak często jak jest konieczność / choroba/ plus 2 razy w roku; raz na szczepienie i raz na kontrole ogólną stanu zdrowia. no chyba że będzie konieczność obcięcia pazurków czy czyszczenia uszu. ceny są zależne od gabinetu, szczepionek, podanych leków

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

w której części Krakowa mieszkasz?
mamy kilka naprawdę dobrych lecznic.
np. na ul.G.Zapolskiej 22 [Bronowice] i na Józefitów.
poza tym w schronisku jest tak,że jak wybierzecie pieska,to wychodzicie z nim po ty jak go weterynarz obejrzy i wtedy zapytacie kiedy go odrobaczyć,kiedy zaszczepić i przyjechać z nim na kastrację[pieski ze schroniska w Krakowie mają ten zabieg za darmo w lecznicy schroniska] i za darmo są porady szkoleniowca ze schroniska=myślę,że powinniście spytać jak nauczyć pieska korzystania z klatki kennelowej.

Link to comment
Share on other sites

mi najbardziej przy szczeniaku przydały się podkłady ;)
po za tym to tak jak dziewczyny piszą - smycz, obroża, posłanie - ja bym na razie brała tanie rzeczy, bo może się okazać że psiak ci przerośnie posłanko (tak jak mój to zrobił :D ) czy obrożę.

karmę będziesz musiała sama przetestować - my przeszliśmy kilka, Lennemu najbardziej służy ProPlan jagnięcy albo rybi, po innych są albo kłopoty z uszami, albo się drapać zaczyna albo ma bardzo brzydkie kupy i wzdęcia - ale już np pies kuzyna nie może dostawać pro planu bo ma po nim sensacje...

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie potrzebne Ci są wszystkie akcesoria jakich potrzebuje pies,czyli smycz,obroża,miska,legowisko itd. Nie zapominaj także o karmie. Jeżeli będzie to szczeniaczek,to najlepiej byłoby kupić taką z serii Junior. Co do weterynarza to nie pomogę,ponieważ nie jestem z Krakowa:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...