Jump to content
Dogomania

Kolejny wakacyjny wyrzutek,miał już dom ale...!!!Pikuś uciekł w Otwocku!!!!


sambo_os1

Recommended Posts

  • Replies 310
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sambo_os1']
Ja cały czas mam nadzieję że on koczuje w tych pustostanach na przeciwko komendy,bo tam zniknął pani z oczu a w siatce są dziury i łatwo było mu się wślizgnąć.
Oczywiście nie odpuścimy mu tak łatwo i będziemy nadal go szukać.[/QUOTE]
Wiesz co? Ja odnoszę takie samo wrażenie. Jak dla mnie to on siedzi gdzieś w tym starym budynku. Tam bardzo rzadko się ktoś kręci to i spokój ma. Z tego co widziałam to tylko autobusy stamtąd wyprowadzają :roll:
Napisz mi dokładniej przy której ławce Pani zostawia mu jedzenie. Skoro kręci się gdzieś przy komendzie to domyślam się że albo od strony Nukleonika, albo szkoły, tyle że tam jest plac zabaw, to gwar w ciągu dnia.
Mogłabym się tam przejechać "późnym" wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby podać mu sedalin i zadzwonić po panią.
Ewentualnie zadzwonić po panią bo ona posiada sedalin i zaobserwować gdzie on umyka.Wcześniej jeden pan chciał go złapać to skończyło się na tym że Pikuś zwiał poza park.Pani stawiała mu jedzenie w krzaczkach w parku.Trudno mi opisać który to był krzaczek.Jeśli wyjdziemy z komendy(taki mam punkt zaczepienia) to jest po przeciwnej stronie ta baza,więc idąc w prawo,pierwsze wejście do parku i zaraz krzaczki po prawej stronie.Tam miał zupełnie nie daleko z tych zarośli w bazie,bezpiecznie przy wyjściu i tam się pokazał.Pani ze względu na problem z ręką nie nosi mu jedzenia i też tak zdecydowałyśmy nie dokarmiać po to aby wyszedł w poszukiwaniu pożywienia.
Kiedy mieszkał w tym rozwalonym kurniku to potrafił tak się schować że nie było go widać gołym okiem,w tym jest chyba mistrzem.

Link to comment
Share on other sites

To jeśli dobrze myślę jest na przeciwko Nukleonika. Stamtąd ma prostą drogę do tej bazy autobusowej.
Gdybym próbowała go złapać za kark, to czy próbowałby mnie ugryźć? A może dałby się złapać na pętlę? Wiesz...pętla i jedzonko z ręki, a jak podejdzie do smycz na łepek i do domciu.
Myślisz że dałby się na to złapać, czy za sprytny jest?
Nie znam psa. Moja suka to kto by nie przyszedł jest taka że otiwerasz drzwi do samochodu, mówisz "hop" i już siedzi w aucie..

Link to comment
Share on other sites

Dzięki cioteczki za zainteresowanie.
co do pętli to nie wiem,jeśli byłabyś sprytniejsza od niego to z pewnością udać się może,choć na gwałtowne ruchy reagował ucieczką,ja raczej go oswajałam za pomocą jedzenia,tyle tylko że był pod ręką.Za kark nie próbowałam bo nie było takiej potrzeby ale nie jest to pies który gryzie,raczej ratuje się ucieczką.Gdyby udało się go złapać to raczej zostanie nieruchomy ze strachu.Mam jeszcze nadzieję że gdy zrobi się zimno szaro i pusto w parku to ktoś go namierzy.

Link to comment
Share on other sites

Widziałam jakiś czas temu ogłoszenie na fb, ale była informacja, że pies namierzony - myślałam, że się już odnalazł... Bywam regularnie w Otwocku, prawdopodobnie będę w najbliższą środę, będę się za nim rozglądać. Czy to ten park przy Orlej? Czy jakiś inny? I czy macie pewność, że koczuje w okolicach parku?
Dam znać osobom, które dokarmiają tamtejsze bezdomniaki.

Link to comment
Share on other sites

W sobotę moja siostra dzwoniła do jednej z pań,które adoptowały Pikusia.
Chciała zaproponować jej wizytę z schronisku w Celestynowie i Józefowie ale kobieta nie odbiera telefonu.Mam wrażenie że odpuściła sobie.W ogłoszeniach jest podany jej nr,więc jeśli nie odbiera to w ten sposób Pikuśia nie znajdziemy ani nie wiemy czy pojawia się w okolicach parku czy też nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...