Jump to content
Dogomania

Samba = pies idealny! Samba wróciła z adopcji ... :((((


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

jeśli tu jeszcze ktoś zagląda to może się ucieszy tak jak ja z e-maila pana Bartka:
[COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Minęły już 4 miesiące odkąd jest u nas.[/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Więc może po kolei. Myślę, że od początku dobrze się zaaklimatyzowała. Bez problemów zostawała sama na czas pracy. Nic nie gryzła, nie piszczała. Nic nie musieliśmy chować. Przez pierwsze dwa tygodnie, jedyne co było problematyczne, to posikiwanie na mój powrót z pracy. Wyczytaliśmy, że w ten sposób pokazuje mi swoją uległość ale mnie się wydaje, że musiała mieć jakieś przeżycia związane z powrotem mężczyzny do domu. Udało nam się to opanować poprzez ' niezauważanie' jej i teraz wita się ze mną jakby mnie nie było co najmniej tydzień. Podaje łapy, przytulała się, aż dzieciaki są zazdrosne. Zresztą z nimi też super,pełna akceptacja. Teraz wywieźliśmy chłopaków na wakacje i Buba wygląda na stęsknioną. [/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Byliśmy z nią 2 razy u weterynarza. Waży 35kg, jest zdrowa, zaszczepiona na wściekliznę, dostała tabletkę na odrobaczenie. Przeszła zapalenie spojówek ale już kończymy krople i jest dobrze. [/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Dużo z nią chodzimy zwłaszcza w weekendy, praktycznie cały weekend jest na powietrzu. Próbowałem z nią biegać i po trzeciej próbie doszedłem z nią do porozumienia, że to nie dla niej. Pierwszy kilometr z przodu na smyczy, drugi z boku, trzeci z tyłu, czwarty podciągam. Na trzecim bieganiu po 3km położyła się i zaprotestowała więc dogadaliśmy się, że biegam sam. Zresztą ta przyczepka to pomysł na zabieranie ją wszędzie w plener. My bardzo lubimy rowery, ale nie brać w plener to grzech. Jednak jako, że Buba jest leniwa to trochę podjedzie a w lesie czy na polu pobiega. Na razie na jednej wycieczce się sprawdziło.[/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Co więcej. Jest bardzo grzeczna, słucha się, czasem słabiej przy innych psach. Spaceruję z nią bez smyczy. Do psów jest bardzo przyjacielska ale w zabawie musi ciągle pokazywać dominację. I to właściwie jej jeden z trzech minusów. Oczywiście bez agresji ale trzeba kontrolować, żeby nie przesadzała.[/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]drugi minus to nachalność, uwielbia pieszczoty i trzeba stanowczo je zakończyć. Trzeci to żarłoczność, próbuje żebrać przy naszym jedzeniu ale dajemy radę.[/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Oczywiście te minusy w połączeniu z jej super cechami są niezauważalne wprost. Co tu dużo mówić. Uwielbiamy ją, ja nie rozumiem dlaczego taki pies był przez kogoś odrzucony. [/FONT][/COLOR][COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Nam z nią jest świetnie i myślę i mam nadzieję, że jej z nami też. Pozdrawiam , odezwę się za jakiś czas.[/FONT][/COLOR]
[FONT=arial][FONT=Helvetica, Arial, lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif][COLOR=#3e454c]https://www.facebook.com/photo.php?v=328111727364400&set=vb.100004967253616&type=2&theater[/COLOR][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Nie da się :diabloti: A prośby do modów o zmianę pozostały bez reakcji.[/QUOTE]


Za każdym razem jak widzę nowy wpis to aż ciśnienie mi skacze że znowu powrót z adopcji :D ale potem tak milo się czyta że to nieprawda :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...