Jump to content
Dogomania

Bardzo agresywny pies dla ludzi obcych...


zanett1985

Recommended Posts

Witam serdecznie,piszę ponieważ moja 7 roczna suka rzuca się na ludzi, przechodniów, szczeka na każdą osobę, którą zobaczy...nie można z nią wyjść na smycz, ponieważ jak zobaczy obcą osobę to zaczyna szczekać i ciągnąć w jej kierunku z zamiarem ugryzienia.
zaczęła także chować się w ciemne miejsca czyli półki z ubraniami,szafka na buty.proszę pomóżcie mi bo moja mama bardzo się boi że kogoś ugryzie i chce ją uspać, bo sąsiedzi się bulwersują,że zgłoszą psa bo boja się wyjść na dwor bo przejawia agresję..Na początku była spokojna, agresja ujawniła sie w ostatnich dwóch latach,na psy się nie rzuca, natomiast jeśli zobaczy człowieka ( obcego bo na tych których zna nie reaguje agresją) to włącza jej się czerwona lampka i wyrywa się ze smyczy z bardzo dużą siłą...
kagańca nie nosi bo nie zdał egzaminu,było tylko gorzej...nie chcieliśmy strofować psa i nie zakładamy jej go,ale to jest dziwne bo jak zobaczy kogoś kogo zna to nie rzuca się tylko bardzo ale to bardzo się cieszy
nawet jak na balkonie siedzi i zobaczy kogokolwiek to szczeka i o mało krat nie rozerwie...
zapomniałam napisać jeszcze o jednym, nie wiem czy to coś ma wspólnego z tą agresją ale...czasami dostaje takiego paraliżu, nie może się podnieść ani ruszyć ale jest przytomna i reaguje na głos, na ludzi znajomych,te objawy pojawiły się u niej z około 5 razy,to wygląda mniej więcej w trakcie ataku tak [url]http://www.youtube.com/watch?v=fQXLVCuCJdY[/url] proszę pomóżcie może są jakieś metody jak mogłabym zapobiec tej agresji..pomóżcie bo przez sąsiadów będę musiała uspac moją sunię:placz:

Link to comment
Share on other sites

Byliście u lekarza weterynarii z tym problemem? To mogą być ataki padaczkowe, a te nieleczone mogą wpływać na ogólne zachowanie psa i agresję. To, że pies chowa się po kątach też wskazuje na jakąś chorobę, złe samopoczucie.

Pies, który tak się zachowuje MUSI nosić kaganiec dla bezpieczeństwa otoczenia - można ją przecież przyzwyczaić na spokojnie, nagradzając smakołykami, zamiast rozważać zabicie psa...

Czy te 2 lata temu nie nastąpiło jakieś wydarzenie, które mogło na nią wpłynąć? Kiedy zaczęły się ataki? Zawsze była bojaźliwa? Jak reaguje na ludzi, którzy wchodzą do Was do domu - wtedy jest lepiej?

Link to comment
Share on other sites

Możesz kupić kaganiec koszowy albo jest jeden, który wygląda, jakby pies miał kosz na głowie, nie może dosięgnąć do nikogo z zewnątrz ale ma zupełny luz w pysku, tylko że zapomniałam jego nazwy :D możesz mu dawać nagrody. Kiedy? Gdy tylko ktoś będzie szedł w waszą stronę, przechodził obok, ładuj w psa nagrody lub zajmij go piłką. Bądź pewna, że widzi człowieka. Zależy od psa, może załapać to po miesiącu, tygodniu lub roku, że przechodzący człowiek = coś przyjemnego. Jeśli masz jakichś dobrych znajomych, poproś ich, by przechodzili obok was i rzucali psu nagrodę, nie patrząc na niego - ci, których pies zna łącznie z tymi, których nie zna.
Warto też pójść do weterynarza, bo tak jak pisze Martens, może to być padaczka i powód agresji.
Ciemne miejsca - możesz poćwiczyć wchodzenie i wychodzenie z nich (wejdź-wyjdź), na zasadzie przeciwieństw, by nawet, jeśli sama wejdzie, na komendę "wyjdź" posłusznie wyjdzie. Dodatkowo możesz jej sprawić coś takiego [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa[/url] co będzie jej miejscem, gdzie może się schować i nikt nie będzie mącił jej spokoju. Być może "otwarte" psie łóżko jej nie odpowiada, jeśli znajdzie sobie jedno miejsce, do którego może wchodzić i nie będzie to nikomu wadziło - nie jak szafa z butami, do której każdy chce wejść - to je polubi i powinna się tam kierować.

Link to comment
Share on other sites

co do tych nagród to tak jakby działają ale jak tylko zje to zaczyna ujadać hehe ale pakuję w nią znowu kiełbasę bo to taki łakomczuch na kiełbasę jest że hej!masz rację- ona ma problem ze znalezieniem sobie miejsca do spania i jakbym jej nawet poduszkę położyła to może zacznie spać w jednym miejscu-dziś to zrobię!
U weterynarza z tymi atakami byłam-powiedział,że jeśli nie pojawiają się często tylko raz na 3-4 miesiące to nie ma sensu dawać jej leków przeciw padaczkowych.
Jeśli ktoś wchodzi do domu to jest szał!!!!!!!trzeba ją zamknąć w innym pokoju i wypuścić dopiero jak ta osoba wejdzie i usiądzie-wtedy jest już spokój, obwącha i nie szczeka,natomiast jak ktoś wychodzi znowu zaczyna się jazda ze szczekaniem!nie pamiętam by miało miejsce jakieś wydarzenie w ciągu tych dwóch lat-to jakoś się tak nieznacznie nasilało...i osiągnęło rozmiary agresji dla ludzi- poprostu czuję,że ona nie lubi ludzi obcych!na swoich sie bardzo cieszy ale obcych-chyba by rozdarła:)

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj żeby oswoić to nowe miejsce - żeby poczuła, że tutaj może, że tutaj jest fajnie i smacznie ;) czymś musi się ono różnić od poprzednich miejsc, z których ją wyganiano.
Co do gości, jeśli mają cierpliwość, możesz jej kazać usiąść pod drzwiami i otwierać je troszkę - zacznie szczekać, zamykasz i czekasz aż znów usiądzie. Musi zrozumieć, że szczekanie niczego nie zmienia i jest bezcelowe, że będziecie to wałkować, aż ucichnie - więc niech lepiej zrobi to od razu. Jak goście już wejdą, niech dadzą jej zabawkę, czy właśnie kawałek kiełbasy i ignorując ją przejdą do pokoju, usiądą. Możesz kazać jej czekać (czekaj z nią nie zostawiaj jej), aż oni usiądą, a wtedy ją zwolnić i pozwolić obwąchać ;) jeśli konieczne będzie zamknięcie ją w innym pokoju, to nie pozwalaj jej z niego wylatywać w dzikim pędzie. Niech zrozumie, że wykonywanie Twoich poleceń jest na pierwszym miejscu, potem jej zachcianki ze szczekaniem czy wąchaniem.

Link to comment
Share on other sites

bardzo mądrze piszecie kochane-ta kiełbaską to ona się da przekupić :)ale nie jest aż tak żle jak ktoś przychodzi do domu-najgorzej jest jak kogoś zobaczy na dworze obcego..matko awantura!ale z tymi drzwiami i z gośćmi to muszę popróbować z zamykaniem tych drzwi-świetny pomysł!kochane jesteście ze mi pomagacie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Zmień weterynarza, najlepiej na jakiegoś kumatego neurologa. Powtarzające sie ataki padaczkowe nigdy nie powinny byc ignorowane chyba, że wet nie ma pojecia jak się za to zabrać:angryy:.
Ataki + wyraźna zmiana zachowania psa może świadczyć o poważnym i wymagającym leczenia zaburzeniu funkcjonowania mózgu. I to nie koniecznie musi byc padaczka.
A kaganiec na spacerach w tej sytuacji to niestety konieczność jeśli nie chcesz doprowadzić do nieszczęścia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Byliście u lekarza weterynarii z tym problemem? To mogą być ataki padaczkowe, a te nieleczone mogą wpływać na ogólne zachowanie psa i agresję. To, że pies chowa się po kątach też wskazuje na jakąś chorobę, złe samopoczucie.

Pies, który tak się zachowuje MUSI nosić kaganiec dla bezpieczeństwa otoczenia - można ją przecież przyzwyczaić na spokojnie, nagradzając smakołykami, zamiast rozważać zabicie psa...

Czy te 2 lata temu nie nastąpiło jakieś wydarzenie, które mogło na nią wpłynąć? Kiedy zaczęły się ataki? Zawsze była bojaźliwa? Jak reaguje na ludzi, którzy wchodzą do Was do domu - wtedy jest lepiej?[/QUOTE]

[quote name='taks']Zmień weterynarza, najlepiej na jakiegoś kumatego neurologa. Powtarzające sie ataki padaczkowe nigdy nie powinny byc ignorowane chyba, że wet nie ma pojecia jak się za to zabrać:angryy:.
Ataki + wyraźna zmiana zachowania psa może świadczyć o poważnym i wymagającym leczenia zaburzeniu funkcjonowania mózgu. I to nie koniecznie musi byc padaczka.
A kaganiec na spacerach w tej sytuacji to niestety konieczność jeśli nie chcesz doprowadzić do nieszczęścia.[/QUOTE]
Witam
Najważniejsza jest wizyta u weterynarza, który dokładnie przebada pieska, natomiast myślę, iż są tu poruszone dwie kwestie lekko tylko związane ze sobą...[B]zanett1985[/B]pisze wyraźnie o agresji do [B]obcych[/B], a moim zdaniem podłoże stricte neurologiczne powodowało by agresję do wszystkich, w tym domowników [B](amok)[/B]. Agresja może być na tle nerwowym (lękowa) i na razie skłaniałbym się ku tej tezie.
[B]zanett1985[/B] opisz jak bezpośrednio przed "obszczekiwaniem" zachowuje się piesek, jal ma ułożony ogon i uszy, czy najpierw warczy, czy tylko szarpie i szczeka?
zwróć również uwage jak zachowuje się kiedy popuścisz smycz, bo myślę. iż aby zapobiec szczekaniu na obcych odruchowo ją ściągasz do siebie ( nieświadomie dając bodziec do szczekania ;) )

Nigdy nikomu nie doradzałem bez możliwości osobistego kontaktu z psem i właścicielem, więc potraktuj mój post jako ciekawostkę, a nie autorytatywnie
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

otóż tak : jak zobaczy obcego stawia do góry uszy, bardzo szybko merda ogonem, i od razu szczeka i szarpie-nie warczy-nigdy nie warczała,co do popuszczenia smyczy to muszę to sprawdzić bo nie wiem do końca co będzie się działo-sprawdzę to jutro, rzucanie piłeczki nie pomaga-ma ja gdzieś jak widzi obcego, natomiast lepiej jest z głaskaniem i mówieniem spokój, nic się nie dzieje,dobra psinka...to dziś wypróbowałam i przestało ja interesować że widzi ludzi a zajęła się tarzaniem po trawce:)u mnie nie ma dobrych wetów-nie wiem gdzie się wybrać-narazie praca nie pozwala na wyjazd:(muszę popróbować waszych pomysłów ale jak znajdę chwilkę to postaram się jak najszybciej jechać z nią.

Link to comment
Share on other sites

[B]Pies przestraszony [/B]

Uszy – spłaszczone o tyłu, położone na głowie
Oczy – zwężone, odwrócone. Ewentualni przewrócone i widoczne są białka.
Usta/zęby – cofnięte do tyłu, delikatnie odsłonięte
Ciało – napięte, przykuca, niska uległa poza. Dreszcze, drżenie. Możliwe wydzielanie zapachu z gruczołów analnych.
Ogon – nisko, miedzy nogami
Odgłosy - niskie i niepokojące skomlenie lub warczenie

[B]Zaciekawiony, podekscytowany
[/B]
Uszy – postawione, skierowane do przodu
Oczy – szeroko otwarte
Usta/zęby – otwarte usta, zęby przykryte. Może być zdyszany
Ciało – postawa normalna. Może ruszać się na boki, stać na palcach lub maszerować
Ogon – skierowany do góry, merda
Odgłosy – krótkie szczekanie lub skomlenie

[B][COLOR="red"]Pies agresywny [/COLOR][/B]

[COLOR="red"]Uszy – skierowane do przodu bądź do tyłu, przylegające do głowy
Oczy – zmrużone lub patrzy wyzywająco
Usta/zęby – otwarte usta, odsłonięte wyszczerzone zęby. Ewentualne trzaskanie zębami.
[B]Ciało – napięte, w pozycji pionowej, sierść na karku postawiona. Postawa całkowicie dominująca. [/B]
Ogon – odchodzi prosto od ciała, nastroszony
Odgłosy – warczy, głośno szczeka[/COLOR]

[COLOR="blue"][B]Pies przyjazny [/B]

Uszy – podniesione
Oczy – szeroko otwarte, czujne
Usta/zęby – rozluźnione, ewentualnie lekko otwarte „uśmiechnięte”
Ciało – postawa normalna, nie porusza się lub możliwe poruszanie tylną częścią ciała
Ogon – skierowany do góry lub merda
Odgłosy – skomlenie lub krótkie głośne szczekanie[/COLOR]

[B]Pies podporządkowany, uległy [/B]


Uszy – spuszczone w dół, z tyłu głowy
Oczy - maksymalnie zwężone lub szeroko otwarte, widoczne białka
Usta/zęby – usta zakrywają zęby, ułożone w „uśmiech”. Trąca nosem, przytula się lub liże inne zwierze lub człowieka
Ciało – nisko położone, przednie łapy lekko uniesione. Może leżeć na plecach lub brzuchu. Może popuścić mocz lub uwolnić zapach z gruczołów analnych.
Ogon – skierowany w dół, miedzy nogami
Odgłosy – brak lub skowyt.

To tak wirtualnie :eviltong: dopasuj psa do opisów....;)

Link to comment
Share on other sites

Czy suka ma jakies zajecie; wymagasz od niej czegos? Cos cwiczycie, moze sie wybiegac na spacerach?

Wyglada to na typowe zachowanie psa "lancuchowego", czyli znudzonego (sfrustrowanego), dla ktorego jedynym sposobem na jakiekolwiek wyzycie sie (rozladowanie napiecia) jest ujadanie na wszystko co sie rusza.
A moze kiedy byla sama na balkonie, ktos ja draznil.
Jesli nie moze sobie znalezc miejsca, to zrob to za nia - Ty zadecuduj gdzie ma lezec.
I tak jak pisza inni - odwiedz weta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sorki za okres nieobecności ale wyjazd planowany:) nie raczej nikt jej nie drażnił na balkonie- mysle że bardziej brat w domu...jest poprawa pop zastosowaniu tresur opisanych wyżej.co do opisów to pasują mi te dwa :
Zaciekawiony, podekscytowany

Uszy – postawione, skierowane do przodu
Oczy – szeroko otwarte
Usta/zęby – otwarte usta, zęby przykryte. Może być zdyszany
Ciało – postawa normalna. Może ruszać się na boki, stać na palcach lub maszerować
Ogon – skierowany do góry, merda
Odgłosy – krótkie szczekanie lub skomlenie

Pies agresywny

Uszy – skierowane do przodu bądź do tyłu, przylegające do głowy
Oczy – zmrużone lub patrzy wyzywająco
Usta/zęby – otwarte usta, odsłonięte wyszczerzone zęby. Ewentualne trzaskanie zębami.
Ciało – napięte, w pozycji pionowej, sierść na karku postawiona. Postawa całkowicie dominująca.
Ogon – odchodzi prosto od ciała, nastroszony
Odgłosy – warczy, głośno szczeka

kurcze...teraz to jak szczeka na ludzi ( a zdaża sie to rzadziej ) to zaczyna machać ogonem-problem z kagańcem:( piszczy tarza pyskiem, łapkami zdejmuje :) szkoda mi bidulki

Link to comment
Share on other sites

Pies musi się przyzwyczaić do noszenia kagańca... Happy miała go dość często na sobie więc już tak nie marudzi, chociaż po dłuższych przerwach w stosowaniu dosłownie jeździ pyskiem po trawie :) też mi jej żal, ale to naprawdę lepsze rozwiązanie, często ostudza emocje (nie mówię, że zawsze).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zanett1985']nie raczej nikt jej nie drażnił na balkonie- mysle że bardziej brat w domu...[/QUOTE]

A zdajesz sobie sprawę, że to mogła być przyczyna większości problemów z agresją?
Są psy, z którymi można fajnie się bawić w przepychanki, ale u psa słabego psychicznie, nie ufającego osobie, która go drażni, mogą się pojawic problemy z agresją i lękiem. Brat mieszka z Wami na stałe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...