Jump to content
Dogomania

Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


kahoona

Recommended Posts

[SIZE=3]Dzięki [B]Anettta[/B] za przypomnienie, kto maszerował w poparciu dla tego ustawodawczego szmatławca, dzięki któremu rzesze bezdomnych psów stracą życie po 1 stycznia 2011 r.

Zwierzęta im tego nie zapomną! Miłośnicy zwierząt też nie.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 882
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gobi']Ponieważ widzę, że nie przykładałaś się na lekcjach wychowania obywatelskiego, to pragnę poinformować Ciebie, że:

Rozporządzenia są wydawane wyłącznie do tych zapisów ustawy, gdzie ustawodawca w tejże ustawie wyposażył właściwego ministra w kompetencję do wydania aktu wykonawczego, tak jak np. w art. 345 ust. 6 ustawy o ochronie zwierząt. Inaczej rozporządzenie jest nieważne i Trybunał Konstytucyjny szybciutko je utnie przy samej ziemi, jako wykraczające poza konstytucyjne uprawnienia ministra.

W żadnym z artykułów, które skutkować będą sytuacją opisaną przeze mnie w poście #845 ustawodawca nie przewidział żadnych rozporządzeń. Jak nie wierzysz, to poczytaj sama: art. 6 ust. 1 pkt 5, art. 11 ust. 3, art. 33 ust 3. Gdzie tam masz o aktach wykonawczych do ustawy?[/QUOTE]


jak widać nie przykładałam się... ot masz- szydło wyszło z worka :)

Gobi...życzę byś światłą swą wiedzę wykorzystał w realnym działaniu, a nie marnotrawił na internetowym portalu... choćby dla mnie niedouczonej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi'][SIZE=3]Dzięki [B]Anettta[/B] za przypomnienie, kto maszerował w poparciu dla tego ustawodawczego szmatławca, dzięki któremu rzesze bezdomnych psów stracą życie po 1 stycznia 2011 r.

Zwierzęta im tego nie zapomną! Miłośnicy zwierząt też nie.[/SIZE][/QUOTE]

Na szafot z nimi! Złe organizacje! Zwierzęta mordują! Gobi pisze ustawę i zostaje prezydentem!
Żałosne to....
Organizacje występują z nazwy - może się przedstawisz? Jesteś kims więcej niż internetowym trollem? Świat powinien usłyszeć o takiej doskonałości i nie wykorzystanym potencjale.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'] Świat powinien usłyszeć o takiej doskonałości i nie wykorzystanym potencjale.[/QUOTE]

...ano tak myślę... biedny ten świat, przed którym taki potencjał umyka i ujawnia się nie w bezpośrednim działaniu, lecz w bezowocnym klikaniu na jakimś pomniejszym forum internetowym... o ileż byłby doskonalszy (świat oczywiście, bo gobi już jest!), gdyby nie takie marnotrawstwo.

...ale kończę już dyskusję na tym poziomie, bo chociaż wiedzy mi brak, to jednak chamstwem i złośliwością bezowocną parać się nie chcę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Na szafot z nimi! Złe organizacje! Zwierzęta mordują! Gobi pisze ustawę i zostaje prezydentem!
[B]Żałosne to....[/B]
Organizacje występują z nazwy - może się przedstawisz? Jesteś kims więcej niż internetowym trollem? Świat powinien usłyszeć o takiej doskonałości i nie wykorzystanym potencjale.[/QUOTE]
[SIZE=3]Organizacje nie są złe, tylko działają na zasadzie instynktu stadnego. To raczej do barana-przywódcy można mieć pretensje, że rzucił stado do biegu (pardon! MARSZU) na oślep!
[/SIZE]
[SIZE=3]Gdzie brakuje argumentów, zaczynają się epitety.
Jak dzieci, jak dzieci... Łopatką w łeb albo sypnąć piaskiem w oczy.:eviltong:
[B]Żałosne to...[/B]

A merytorycznie coś obie panie, Kahoona i Żuzlikowa, mają do powiedzenia na temat podnoszonych przeze mnie kwestii? Wspominałaś coś o aktach wykonawczych... [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi'][SIZE=3]Organizacje nie są złe, tylko działają na zasadzie instynktu stadnego. To raczej do barana-przywódcy można mieć pretensje, że rzucił stado do biegu (pardon! MARSZU) na oślep!
[/SIZE]
[SIZE=3]Gdzie brakuje argumentów, zaczynają się epitety.
Jak dzieci, jak dzieci... Łopatką w łeb albo sypnąć piaskiem w oczy.:eviltong:
[B]Żałosne to...[/B]

A merytorycznie coś obie panie, Kahoona i Żuzlikowa, mają do powiedzenia na temat podnoszonych przeze mnie kwestii? Wspominałaś coś o aktach wykonawczych... [/SIZE][/QUOTE]

Użytkownik Gobi - 29 postów, wszystkie na temat nowelizacji, wielka działaczka na rzecz zwierząt, kompletnie nie udzielająca się na żadnym innym wątku... Przedziwne... Dlaczego mam wrażenie, że to jakaś prywata? Że nie o zwierzęta chodzi....
A co do dyskusji, to już się dało zauważyć, że nikt nie chce z Tobą dyskutować, bo zależy Ci tylko na zrobieniu zadymy. I nie uda się rozpętać gorącej dyskusji i zadymy. Na dogo są ludzie aktywnie pomagający zwierzętom - Ty do nich nie należysz, zarejestrowałaś się w jednym celu. I wolno ci. Natomiast nie wymagaj od ludzi, żeby karmili twoje schorowane ego.

Zdaje się, że już podałam ci gdzie masz napisać - jesli bardzo nurtują cię kwestie związane z nowelą - pisz do posła. Tu nikt nie ma żadnych obowiązków i nie musi odpowiadać na twoje pytania. Gdzie byłaś na etapie uchwalania noweli? Bo jakoś szczególnej aktywności nie zauważyłam. Zapamiętałabym taką postać.

Powtarzam do znudzenia - dyskutuj sama ze sobą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Użytkownik Gobi - 29 postów, wszystkie na temat nowelizacji, wielka działacz[B]ka [/B]na rzecz zwierząt, kompletnie nie udzielając[B]a[/B] się na żadnym innym wątku... Przedziwne... Dlaczego mam wrażenie, że to jakaś prywata? Że nie o zwierzęta chodzi....
A co do dyskusji, to już się dało zauważyć, że [SIZE=5]nikt [/SIZE]nie chce z Tobą dyskutować, bo zależy Ci tylko na zrobieniu zadymy. I nie uda się rozpętać gorącej dyskusji i zadymy. Na dogo są ludzie aktywnie pomagający zwierzętom - Ty do nich nie należysz, zarejestrował[B]aś [/B]się w jednym celu. I wolno ci. Natomiast nie wymagaj od ludzi, żeby karmili twoje schorowane ego.

Zdaje się, że już podałam ci gdzie masz napisać - jesli bardzo nurtują cię kwestie związane z nowelą - pisz do posła. Tu [SIZE=5]nikt [/SIZE]nie ma żadnych obowiązków i nie musi odpowiadać na twoje pytania. Gdzie był[B]aś[/B] na etapie uchwalania noweli? Bo jakoś szczególnej aktywności nie zauważyłam. Zapamiętałabym taką postać.

Powtarzam do znudzenia - dyskutuj [B]sama[/B] ze sobą.[/QUOTE]
[SIZE=3]Posłużę się klasyką: You talking to me? :mad:

Ktoś Cię upoważnił do wypowiadania się w imieniu [SIZE=4][B]wszystkich [/B][/SIZE]użytkowników dogomanii, że tak szafujesz słowem [B][SIZE=4]nikt[/SIZE][/B] ?
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA'][/SIZE][/FONT] [FONT=Book Antiqua][SIZE=3]1.[SIZE=4] [B][B]Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt[/B][/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]- [B]OTOZ ANIMALS[/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]2. Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych [B]EMIR [/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]3. [B]Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt [/B][B]VIVA![/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]4. [B]BERNARDYN[/B] Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]5. Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt [B]ARKA[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]6. Fundacja [B]GŁOSEM ZWIERZĄT[/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]7. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt [B]HELP ANIMALS[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]8. [B][B]Fundacja[/B][/B][B] PRO ANIMALS – [/B][B][B]Na Pomoc Zwierzętom[/B][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
9. Komitet Pomocy dla Zwierząt [B]PRZYSTAŃ OCALENIE[/B]
10. [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]Bydgoskie Stowarzyszenie [B]ANIMALI LEX[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
11. Polska Fundacja Ochrony Zwierząt[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
12. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
13. Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom [B]AMICUS[/B]
14.[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
15.[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4][SIZE=3] [SIZE=4]SOZ Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
16. [SIZE=4]Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt [B]IUS ANIMALIA[/B][/SIZE][/SIZE]
[/FONT] [FONT=Book Antiqua][SIZE=4]17. Miesięcznik "Mój Pies" - Fundacja [B]ZWIERZOFANI[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua]
[/FONT] [FONT=Book Antiqua][SIZE=4]18.[B] Związek Kynologiczny[/B] w Polsce
19. [B]Związek Artystów Scen Polskich [/B]Oddział Warszawski
20. Fundacja [B]KARUNA[/B] - Ludzie dla Zwierząt[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua]
[SIZE=4]21.[/SIZE][SIZE=4] [SIZE=4]Organizacja do Spraw Ochrony Zwierząt [B]SOS[/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
22. Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpańskich Zwierząt[B] NICZYJE[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
23.[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] Pomorska Fundacja[B][B] ROTTKA
[/B][/B]24.[B][B] NESTA [/B][/B]Lecznica Weterynaryjna Magdalena Pakuła[B][B] -[/B][/B] Grodzisk Maz.
25.[B][B] APWET [/B][/B]Lecznica Weterynaryjna Przemysław Albin - Milanówek
26.[B][B] Dorota Sumińska[/B][/B] z ekipą
27. [B][B]POMARAŃCZOWA ALTERNATYWA [/B][/B]Waldemar "Major" Frydrych
28.[B][B] Marzena Trybała
[/B][/B]29. Centrum Edukacji Kynologicznej[B][B] ZUZIK
[/B][/B]30. [COLOR=#2A2A2A][B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce[/B] - Zarząd Główny
[SIZE=4]31. [/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=4]Fundacja dla Zwierząt [B]AKITY W POTRZEBIE [/B]
32. Fundacja [B]MRUNIO
[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Georgia][SIZE=4]33.[FONT=Book Antiqua] Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt [B]CZE-NE-KA
[/B][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]34.[B] MARIA CZERWIŃSKA - [/B]Kawaler Orderu Uśmiechu
35. [B]Ochotnicza Straż Pożarna [/B]– Grupa Ratownictwa Specjalistycznego[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] w
Poznaniu z psami- ratownikami
36.Fundacja [B]Przyjaciele dla Zwierząt[/B]
37. [B]Klub Welsh Corgi [/B]przy ZG Związku Kynologicznego w Polsce
38. [B]Klub Welsh Corgi[/B] i Lancashire Heelera[/SIZE][/FONT]
39. [FONT=Book Antiqua][SIZE=4][B]COAPE POLSKA[/B] - Andrzej Kłosiński
40. [B]Pogotowie dla Zwierząt [/B]
41. Fundacja [B]Ostatnia Szansa[/B]
42. Fundacja [B]CANIS
[/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][U][FONT=&quot]




zapraszam


[/FONT][/U][/SIZE] [INDENT] [SIZE=5]zajrzyj bohaterski czyn uratował psa - spełnijmy jego marzenie [/SIZE]


[URL="http://www.dogomania.pl/threads/216272-uratowa%C5%82-psa-przed-%C5%9Bmierci%C4%85-m%C5%82ody-harcerz-zr%C3%B3bmy-mu-niepsodziank%C4%99?p=17828670#post17828670"]http://www.dogomania.pl/threads/2162...0#post17828670[/URL] [/INDENT][/QUOTE]




w zawile róznych zmian -zapraszam ..

Link to comment
Share on other sites

[B] [/B]

[INDENT] Jakiś czas temu otrzymałam z NIK zbiorczą informację o wynikach kontroli przestrzegania praw zwierząt:

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/8c688ebedc669691a88b48ba68006abf,20,19,0.jpg[/IMG]

W dniu 18 października 2011 wersja elektroniczna (PDF) została umieszczona na stronie internetowej NIK.
Nie wszystkie wystąpienia pokontrolne (PDF z Worda) zostały zamieszczone na stronie, gdyż Delegatury nie wysłały wszystkich wyników do zamieszczenia.

Podaję linki pod którymi można odszukać poszczególne pliki PDF:
[URL="http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-schroniskach-dla-zwierzat.html"]http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/ni...-zwierzat.html[/URL]
[URL="http://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/kontrole,8425.html"]http://www.nik.gov.pl/kontrole/wynik...role,8425.html[/URL][/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ten poseł czy jak mu tam niech sam się wykastruje a nie ból pieskom chce robić!!!! KTO NAPRAWDĘ KOCHA PSY NIE POPRZE TEJ GŁUPIEJ USTAWY!!!!!
Ta ustawa jest Chora!!! CO ZA IDIOTA TO WYMYŚLIŁ!!! Ludzie nie kupujcie psów z rodowodem z zarejestrowanej hodowli tam są psy chore zarażone różnymi wirusami. NIBY prawdziwi hodowcy ale wcale o te psy nie dbają dla nich liczy się tylko duża KASA. Widziałam na swoje oczy wiele takich hodowców niby porobione boksy itd a psy brudne w swoich odchodach, nie szczepione matki szczeniąt-SYF STRASZNY!!! Ci niby legalni hodowcy mają układy z weterynarzami i robią co chcą- pies nie jest zdrowy, nie jest przebadany a mimo to zostaje zaszczepiony!!!! _SKANDAL!!! Kupiłam całkiem niedawno suczkę z zarejestrowanej hodowli z książeczka niby miała być zdrowa- nie dość że miała zapalenie odbytu że całe życie musiałabym jej coś z tyłka wyciskać to jeszcze miała zaraźliwą chorobę KORONOWIROZE -byłam zmuszona psa oddać tej pani!!! Te szczeniaki z legalnych hodowli są tylko z sukami w boksach lub budynkach gospodarczych NIE MAJĄ w ogóle kontaktu z ludźmi, nikt się ze szczeniakiem nie bawi nie przytula i wyrastają na dzikusy, oprócz tego leżą na słomie (śmierdzą). TO JEST NORMALNE!!!
Ale jak pan poseł czy jak mu tam był kiedyś w Związku Kynologicznym to nic dziwnego że wyszła taka idiotyczna ustawa- po prostu zrobił to dla swoich znajomych żeby tylko te psy z rodowodem się sprzedawały. Nie krytykuje wszystkich takich hodowli ale widziałam sporo i bardzo dużo jest takich hodowli jak opisałam że nie dbają o te szczeniaczki!!!
I to ma być ustawa o ochronie zwierząt???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anecia54'][B]Ten poseł czy jak mu tam niech sam się wykastruje a nie ból pieskom chce robić!!!![/B] KTO NAPRAWDĘ KOCHA PSY NIE POPRZE TEJ GŁUPIEJ USTAWY!!!!!
Ta ustawa jest Chora!!! CO ZA IDIOTA TO WYMYŚLIŁ!!! Ludzie nie kupujcie psów z rodowodem z zarejestrowanej hodowli tam są psy chore zarażone różnymi wirusami. NIBY prawdziwi hodowcy ale wcale o te psy nie dbają dla nich liczy się tylko duża KASA. Widziałam na swoje oczy wiele takich hodowców niby porobione boksy itd a psy brudne w swoich odchodach, nie szczepione matki szczeniąt-SYF STRASZNY!!! Ci niby legalni hodowcy mają układy z weterynarzami i robią co chcą- pies nie jest zdrowy, nie jest przebadany a mimo to zostaje zaszczepiony!!!! _SKANDAL!!! Kupiłam całkiem niedawno suczkę z zarejestrowanej hodowli z książeczka niby miała być zdrowa- nie dość że miała zapalenie odbytu że całe życie musiałabym jej coś z tyłka wyciskać to jeszcze miała zaraźliwą chorobę KORONOWIROZE -byłam zmuszona psa oddać tej pani!!! Te szczeniaki z legalnych hodowli są tylko z sukami w boksach lub budynkach gospodarczych NIE MAJĄ w ogóle kontaktu z ludźmi, nikt się ze szczeniakiem nie bawi nie przytula i wyrastają na dzikusy, oprócz tego leżą na słomie (śmierdzą). TO JEST NORMALNE!!!
Ale jak pan poseł czy jak mu tam był kiedyś w Związku Kynologicznym to nic dziwnego że wyszła taka idiotyczna ustawa- po prostu zrobił to dla swoich znajomych żeby tylko te psy z rodowodem się sprzedawały. Nie krytykuje wszystkich takich hodowli ale widziałam sporo i bardzo dużo jest takich hodowli jak opisałam że nie dbają o te szczeniaczki!!!
I to ma być ustawa o ochronie zwierząt???[/QUOTE]
Co niektorym nalezalo by mozg wykastrowac!!! ale napewno nie jest to posel.
Podaj nazwe i adres tej hodowli jak tak bardzo kochasz zwierzeta. A moze juz to zglosilas odpowiednim organom.Jesli nie to na co czekasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anecia54']Ten poseł czy jak mu tam niech sam się wykastruje a nie ból pieskom chce robić!!!! KTO NAPRAWDĘ KOCHA PSY NIE POPRZE TEJ GŁUPIEJ USTAWY!!!!!
Ta ustawa jest Chora!!! CO ZA IDIOTA TO WYMYŚLIŁ!!! Ludzie nie kupujcie psów z rodowodem z zarejestrowanej hodowli tam są psy chore zarażone różnymi wirusami. NIBY prawdziwi hodowcy ale wcale o te psy nie dbają dla nich liczy się tylko duża KASA. Widziałam na swoje oczy wiele takich hodowców niby porobione boksy itd a psy brudne w swoich odchodach, nie szczepione matki szczeniąt-SYF STRASZNY!!! Ci niby legalni hodowcy mają układy z weterynarzami i robią co chcą- pies nie jest zdrowy, nie jest przebadany a mimo to zostaje zaszczepiony!!!! _SKANDAL!!! Kupiłam całkiem niedawno suczkę z zarejestrowanej hodowli z książeczka niby miała być zdrowa- nie dość że miała zapalenie odbytu że całe życie musiałabym jej coś z tyłka wyciskać to jeszcze miała zaraźliwą chorobę KORONOWIROZE -byłam zmuszona psa oddać tej pani!!! Te szczeniaki z legalnych hodowli są tylko z sukami w boksach lub budynkach gospodarczych NIE MAJĄ w ogóle kontaktu z ludźmi, nikt się ze szczeniakiem nie bawi nie przytula i wyrastają na dzikusy, oprócz tego leżą na słomie (śmierdzą). TO JEST NORMALNE!!!
Ale jak pan poseł czy jak mu tam był kiedyś w Związku Kynologicznym to nic dziwnego że wyszła taka idiotyczna ustawa- po prostu zrobił to dla swoich znajomych żeby tylko te psy z rodowodem się sprzedawały. Nie krytykuje wszystkich takich hodowli ale widziałam sporo i bardzo dużo jest takich hodowli jak opisałam że nie dbają o te szczeniaczki!!!
I to ma być ustawa o ochronie zwierząt???[/QUOTE]

A skad sie w takim razie bierze "normalnie" psy z "normalnych warunkow"? Zatkalo mnie lekko.... /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anecia54']Ten poseł czy jak mu tam niech sam się wykastruje a nie ból pieskom chce robić!!!! KTO NAPRAWDĘ KOCHA PSY NIE POPRZE TEJ GŁUPIEJ USTAWY!!!!!
Ta ustawa jest Chora!!! CO ZA IDIOTA TO WYMYŚLIŁ!!! Ludzie nie kupujcie psów z rodowodem z zarejestrowanej hodowli tam są psy chore zarażone różnymi wirusami. NIBY prawdziwi hodowcy ale wcale o te psy nie dbają dla nich liczy się tylko duża KASA. Widziałam na swoje oczy wiele takich hodowców niby porobione boksy itd a psy brudne w swoich odchodach, nie szczepione matki szczeniąt-SYF STRASZNY!!! Ci niby legalni hodowcy mają układy z weterynarzami i robią co chcą- pies nie jest zdrowy, nie jest przebadany a mimo to zostaje zaszczepiony!!!! _SKANDAL!!! Kupiłam całkiem niedawno suczkę z zarejestrowanej hodowli z książeczka niby miała być zdrowa- nie dość że miała zapalenie odbytu że całe życie musiałabym jej coś z tyłka wyciskać to jeszcze miała zaraźliwą chorobę KORONOWIROZE -byłam zmuszona psa oddać tej pani!!! Te szczeniaki z legalnych hodowli są tylko z sukami w boksach lub budynkach gospodarczych NIE MAJĄ w ogóle kontaktu z ludźmi, nikt się ze szczeniakiem nie bawi nie przytula i wyrastają na dzikusy, oprócz tego leżą na słomie (śmierdzą). TO JEST NORMALNE!!!
Ale jak pan poseł czy jak mu tam był kiedyś w Związku Kynologicznym to nic dziwnego że wyszła taka idiotyczna ustawa- po prostu zrobił to dla swoich znajomych żeby tylko te psy z rodowodem się sprzedawały. Nie krytykuje wszystkich takich hodowli ale widziałam sporo i bardzo dużo jest takich hodowli jak opisałam że nie dbają o te szczeniaczki!!!
I to ma być ustawa o ochronie zwierząt???[/QUOTE]
Teraz leżę i nie wiem czy się śmiać czy płakać :shake:
Skoro kupiłaś sukę z hodowli to na pewno znasz nazwę i nam ją podasz :cool3:
Dlaczego negujesz całą ustawę ? Kastracja to wg Ciebie okaleczanie psa ?
A przepełnione schroniska i nie kontrolowane rozmnażanie to nie problem ?

Ciekawe..:evil_lol:

edit. Hodowle a pseudohodowle to drastyczna różnica..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Teraz leżę i nie wiem czy się śmiać czy płakać :shake:
Skoro kupiłaś sukę z hodowli to na pewno znasz nazwę i nam ją podasz :cool3:
Dlaczego negujesz całą ustawę ? Kastracja to wg Ciebie okaleczanie psa ?
A przepełnione schroniska i nie kontrolowane rozmnażanie to nie problem ?
Ciekawe..:evil_lol:[/QUOTE]
To pseuduch. Sfrustrowany pseuduch. Nie karmmy go ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Lampart']I jak tam zwolennicy ustawy, tak wam zależało na tym bublu prawnym, tej eksterminacji przez sterylizację a teraz co ? zabijamy pieski w co niektórych województwach bo schronisk brak :-)

Takk to był decydujący dzień byliście nawet pod sejmem :-) gratuluję osiągnięć na rzecz praw zwierząt :-)
A wystarczyło przeczytać projekt pomyśleć, a nie cieszyć się tylko faktem, że konkurencje się wytnie :-)

Tak wam te kundle przeszkadzały, że własnymi rękami wepchnęliście je do "komór gazowych" jak faszyści w imię rasy nordyckiej inne nacje

Brawo[/QUOTE]

Chyba nie znasz ustawy, skoro nie wiesz nawet, że sobie ot tak psów usypiać nie wolno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lampart']

Tak wam te kundle przeszkadzały
[/QUOTE]
Tak przeszkadzaja nam!!! Nawet Ty zauwazyles/las ze brak schronisk a jeszcze wiekszy brak domow dla nowo narodzonych psow/kotow. Co boli glowa,od myslenia? Im mniej bedzie sie szczenilo psow i kotow, tym mniej bedzie niechcianych, tym mniej trafi do i tak przepelnionych schronisk, tym mniej bedzie tragedi zwierzat. Tacy jak Ty podnosza adrenaline tym co potrafia myslec i nie moga patrzec :shake: na cierpienie zwierzat. Jak widac Ty:diabloti: cieszysz sie z cierpienia zwierzat.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

usypiać nie wolno ale się to robi i dzieki własnie tej nowej ustawie jeśli tej prawnej zależności nie rozumiesz to podam przykład okresu prohibicji w USA - ustawa ta [B]spowodowała [/B]wzrost przestępczości, przemyt, powstawanie nielegalnych lokali i ogromne zyski dla gangów i mafii - jeśli nie rozumiesz to tam w ustawie też nie było o tym , że wolno przemyca, mordować, ni oszukiwać urzędów skarbowych. Prawo i jego skutki trzeba rozumieć szerzej.

Chcesz może mi powiedzieć, że kiedy tworzono ten bubel to nie wiedzino , że nie ma tylu schronisk ? a Wy popierając tą ustawę nie wiedzieliście , że nie ma tych schronisk , żę już istniejące są zapchane ? Czy ktoś ze zwolenników przeczytał tą ustawę zastanowił się nad skutkami ? Teraz tu w różnych wątkach czytam nad protestami bo jakiś wójt coś tam usypia bo nie ma schronisk itp Piszecie, że "[I]Co niektorym nalezalo by mozg wykastrowac!!! ale napewno nie jest to pose[/I]l" tak macie racje to nie poseł bo on dobrze zadbał o swój interes ale tym którzy w naiwności go popierali, nie trzeba było być inteligentem aby wiedzieć, że brak jest miejsc dla tych psiaków - reasumując ilość "topionych" zwierzątek wzrasta - o to Wam chodziło ?

Na tym forum widzę, że jak ktoś krytykuje ten bubel prawny to wszyscy natychmiast jak armia rydzyka atakuje delikwenta :-) przeczytajcie te wszystkie swoje posty wygląda to żenująco.

Tak naprawdę to problem był rozdmuchany, a ustawa zrobiona jak to się mówi pod siebie - w zasadzie karykatura ustawy.

W tym wszystkim zwierzęta są traktowane bardziej przedmiotowo niż przed ustawą, a ich położenie i pozycja znacznie się obniżyła, jak by nie spojrzeć pies wielorasowy lub bez rodowodu stracił na wartości, co za tym idzie; jak myślicie co ludzie zrobią z tymi psami których nie da się sprzedać ? Już widzę , jak ktoś pędzi do schroniska z małego miasteczka, pokonuje te odległości, inwestuje w bilecik, czas, aby oddać szczeniaki do schroniska - nawet gdyby były miejsca. Już widzę jak moi sąsiedzi lecą ze swoimi sukami do weterynarza do miasta albo ściągają go do siebie bo ktoś tam chce zarobić na swoich rasowcach - to trzeba być naiwnym aby w to wierzyć.
Mieszkam w trójmieście ale mam też dom kilkadziesiąt kilometrów od miasta na kaszubach, możecie być pewni,że nikt tam nie będzie kastrował ni psów ni kotów, a nie jeden gospodarz puka się w głowę słysząc o problemie hodowców psów rasowych, w momencie kiedy w kotłowniach swoich domów palą owsem bo nikt nie chce skupować.

Mi też chce się śmiać, co to ludzie nie wymyślą , niedługo dżdżownicę będzie trzeba kupić z zarejestrowanej hodowli aby móc pojechać na ryby.

[quote name='Ada-jeje']Tak przeszkadzaja nam!!! Nawet Ty zauwazyles/las ze brak schronisk a jeszcze wiekszy brak domow dla nowo narodzonych psow/kotow. Co boli glowa,od myslenia? Im mniej bedzie sie szczenilo psow i kotow, tym mniej bedzie niechcianych, tym mniej trafi do i tak przepelnionych schronisk, tym mniej bedzie tragedi zwierzat. Tacy jak Ty podnosza adrenaline tym co potrafia myslec i nie moga patrzec :shake: na cierpienie zwierzat. Jak widac Ty:diabloti: cieszysz sie z cierpienia zwierzat.:angryy:[/QUOTE]

Co to znaczy "[B]nawet Ty[/B]" ?

Czyli co to co w całym internecie opisywane jest jako [B][SIZE="4"]bubel[/SIZE][/B] prawny to niby wymyślili i popierali Ci myślący - no, jeśli to nazywasz myśleniem to Cogito ergo sum kartezjusza przy tym wysiada

to znaczy naiwność przez ciebie przemawia ? bo nie wiem jak to nazwać
dlatego, że brak schronisk było to trzeba wydać ustawę bubla aby je dobić czy co ?

Wiesz znam wielu których nie stać na mieszkania - to co może mała ustawa aby zmniejszyć przeludnienie ? Nie no przecie to ludzie to by było zwyrodnialstwo :-)

Edited by Lampart
błędy styl itp
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lampart']
Co to znaczy "[B]nawet Ty[/B]" ?

Czyli co to co w całym internecie opisywane jest jako [B][SIZE="4"]bubel[/SIZE][/B] prawny to niby wymyślili i popierali Ci myślący - no, jeśli to nazywasz myśleniem to Cogito ergo sum kartezjusza przy tym wysiada

to znaczy naiwność przez ciebie przemawia ? bo nie wiem jak to nazwać
dlatego, że brak schronisk było to trzeba wydać ustawę bubla aby je dobić czy co ?

Wiesz znam wielu których nie stać na mieszkania - to co może mała ustawa aby zmniejszyć przeludnienie ? Nie no przecie to ludzie to by było zwyrodnialstwo :-)[/QUOTE]
Nigdzie nie napisalam ze jestem zachwycona nowelka, ale tez wiem ze krytyka tej znowelizowanej ustawy niczego nie zmieni. Wiec po co rozpaczac nad rozlanym mlekiem. Nigdy nie powstanie dobra ustawa, jesli nie wprowadzi w zapisie zakrecenie kurka i to wlasnie nazywam brakiem myslenia. Kazdy z nas moze edukowac spoleczenstwo i tlumaczyc dlaczego jest ogromna potrzeba kastracji zwierzat. Ustawa za nas tego nie zalatwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Drzagodha']Owszem, w ustawie jest mnóstwo głupich i nie do końca przemyślanych zapisów. Ale jest również trochę całkiem niezłych, które faktycznie mogą pomóc poprawić żywot zwierzakom. Niemniej i tak czekam na projekt koalicji (chociaż tam też nie wszystko do końca mi się podoba).[/QUOTE]

Ja też nie twierdzę, że cała jest do gniotem prawnym, jednak znaczna jej część. Na dodatek jest wyraźnie dużym ukłonem w stronę interesów finansowych jednej zrzeszonej grupy co jest podejrzane - i nie ma co zaprzeczać.

Zastanawiające jest to , że to właśnie miłośnicy zwierząt powinni zauważyć te proste nawet nie akademickie, a podstawowe błędy. Naprawdę nie wierzę, że nikt sobie nie zdawał sprawy z braku zaplecza do tej ustawy, pomijam fakt , że w wielu schroniskach dochodzi do patologii uśmiercaniu odławianiu itp o których nikt nie chciałby nigdy usłyszeć.

Nie wierzę też, że ktoś w swojej naiwności mógł myśleć, że ludzie którzy mieszkają w miasteczkach gdzie nie ma schronisk, istnieje duże bezrobocie, będą zastanawiać się nad szczeniakami czy kociakami które na dodatek w tej chwili straciły na wartości bo nie można ich legalnie sprzedać i dołożyć coś do portfela - więc jak myślisz co z nimi się stanie ? w tych podwórkach starych domach czy gospodarstwach wiejskich ? A no pójdą pod nóż albo do wody albo do pieca - tak wiem - niestety życie jest brutalne.
Wszyscy też wiedzą , że gminy nie będą kładły pieniędzy na schroniska kiedy domy dziecka mają problemy, kiedy w ulicach dziury jak strusie jaja, bezrobocie, i wiele innych problemów na które brakuje pieniędzy . Czy naprawdę hodowcy żyją w jakimś nierealnym świecie i nie wiedzą takich rzeczy? Gdybym ja był prezydentem miasta wójtem gminy to szybciej dofinansuje szkołę wiejską aby jej nie zamykać i aby dzieciaki nie musiały zimą pokonywać kilkunastu kilometrów w zaspach niż wmawiał ludziom, że pilniejsze jest schronisko dla zwierzą. Ja mam komfort, posiadam dwa domy jeden nad jeziorem blisko dużej wsi własnie w zeszłym roku zamknięto tam szkołę średnią i zawodową dobrze, że podstawowej nie zamykają - dzięki bogu ma dofinansowanie z unii. Inni nie mają tego komfortu ale to nie znaczy , że zasługują na sterylizację i to tylko dlatego ,że są psem czy kotem, a nie człowiekiem. Ta ustawa nadaje się do chin choć i oni nie wpadli na tak głupi pomysł rozwiązania nadprodukcji dzieci choć to większy problem niż głodujący pies

Nie wierzę, że twórcy ustawy nie zdawali sobie z tych problemów oraz z nierealności i fikcyjnego parasola nad kundlami jaki daje niby ustawa. Dlatego przeciętny człowiek który poświęci temu tematowi 30 minut przeczyta ustawę poczyta zastanowi się to stwierdzi, że nie chodziło o dobro a o kasę.

a co do hodowli i pseudohodowli to mam kilka zwierząt w domu włącznie z końmi w tym kota norwega z rodowodem aby nie być gołosłownym nr rodowodu PL SHKRP LO 6633 ojciec z Danii matka z polski; jest to jedyny kot który od początku ma problemy z uzębieniem, a po kastracji problemy z układem moczowym.
Mam też psa rasy Hovawart z nadpobudliwością.
Miałem wilczura też z rodowodem - padł na atak serca w wieku 3 lat - szkoda piękny był, suka bez rodowodu żyje nadal.
Moje dachowce nie wymagają podawania kropli witaminki d, wapna czy innych cudów aby wyrosnąć na zdrowe kocury i łapy im się nie wyginają jedzą wszystko, a i drozda upolują - niestety.
Persy jak wiemy mają problemy z oczami i wiadomo, że chodzi o te płaskie nosy, jamniki mają problem z kręgosłupem i tak dalej i dalej. Nie wiem więc czy te hodowlane zwierzątka sa takie zdrowe i wspaniałe, a te nierasowe takie beznadziejne. W naturze rasowce słabo się sprawdzają jak stwierdzam najlepiej widać to u kotów, taki pers toż w ogóle nie przeżyje bez czesania, norweg też i wiele innych - dachowiec kasuje je na głowę i dlatego go pod młotek ?

Generalnie ustawa ta jak na razie zaszkodziła zwierzętom i to dość poważnie.

Edited by Lampart
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...