Jump to content
Dogomania

Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


kahoona

Recommended Posts

[quote name='kahoona']wszystkie suki do ginekologa! i tabletki przepisywać![/QUOTE]

Albo spirale zakładać :diabloti::diabloti::diabloti:
A psy zaopatrzyć w prezerwatywy:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
A [B]kuntakinte przeprowadzi akcję nauki zakładania prezerwatyw :eviltong::eviltong::eviltong:
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 882
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kuntakinte']Akurat na temat kopiowania wiem więcej aniżeli Ci się wydaje więc Twoje pomoce są zbędne, ale dzięki za chęci :)[/QUOTE]
Z Twoich wypowiedzi to nie wynika. Na przykład twierdzisz, że kopiuje się zawsze pod narkozą. Nie jest to prawdą, więc najwyraźniej masz jednak pewne luki w wiedzy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuntakinte']Sorry o zwyrodnialcach to ja nie piszę gwoli ścisłości...[/QUOTE]
Wejdź na molosy na CAO, to zobaczysz jak Cię tam potraktują, jak im napiszesz że oni zwyrodnialcy :evil_lol:
A CAO wszystkie i zawsze tnie się w 3-5 dobie życia. A spróbuj znaleźć kompletnego. Ze świecą szukać. Wszystkie rżnięte!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuntakinte']...nadal nikt z tego TWA nie odpowiedział sensownie na moje pytanie o możliwość upilnowania psa ... ehh ale czegóż sie spodziewać....jak w sekcie jakiejś[/QUOTE]


jesli chodzi o możliwość upilnowania - a i owszem, da się...tylko pytanie: ilu jest takich odpowiedzialnych właścicieli, ze upilnują sukę czy psa, któremu buzują hormony i potrafi cuda zrobić i zwiać na drugi koniec miasta, zeby sobie poużywać...powiem ci, ze baardzo mało takich ludzi jest - szczególnie jeśli chodzi o mieszkanców WSI!@! oraz właścicieli psów, które nie mieszkają w domu tylko na zewnątrz - a takich jest fuuuulllll!!!

[quote name='Zofia.Sasza']Słyszałeś o ropomaciczu, o ciążach urojonych, o raku prostaty? Nie sądzę. Kastracja to nie tylko uniemożliwienie rozrodu. Doceń że odpowiadam, bo generalnie mam jak Franz Maurer: Nie chce mi się z tobą gadać :smile:[/QUOTE]

QUOTE=Agata Balu;17561575]Antykoncepcja weteryjna jest znacznie bardziej szkodliwa dla zdrowia psa niż zabieg chirurgiczny wykonany lege artis. Większość suk i tak musi przechodzić sterylizację, w starszym wieku, wskutek ropomacicza i guzów sutka..... o ile zdążą zrobić ten zabieg nim pies padnie. Bo ropomacicze rozwija się bezobjawowo.[/QUOTE]


no właśnie - odnośnie medycznego uzasadnienia wyjaśniła Zofia i Agata - ale nie wiem, czy to zrozumiesz, raczej wątpię:shake:....ja zrozumiałam i wiem to z autopsji, a nie z czyjegoś pitolenia:cool3:


a generalnie to o czym ten wątek?:diabloti::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Słyszałeś o ropomaciczu, o ciążach urojonych, o raku prostaty? Nie sądzę.[/QUOTE]
Absolutnie z taka motywacja sie nie zgodze,troche widocznie mam wieksza wiedze na ten temat.
[quote] Kastracja to nie tylko uniemożliwienie rozrodu. [/quote]
Tylko taki jest powod,a upilnowac hahaha... nie rozsmieszajcie mnie,ilu potrafi upilnowac ?? niech nawet ktos nazwie to wygoda ,wole to niz WIELKIE ZASKOCZENIE jak to sie stalo?,czy obwinianie sasiada ze pies przeskoczyl plot itd
Toz to wcale nie jest czyms nieznanym w hodowlach rejestrowanych, ze maja przypadki niezaplanowanych miotow !!!!
Ja mam uszy i oczy otwarte i chyba dobra pamiec ,tak ze niech nikt mi nie powie ze pilnowanie zdaje egzamin.
Jeszcze raz podkreslam ze wybebeszenie jak to nazywacie jest o niebo mniej grozna inwazja niz niechciany miot ktorego spotyka dramatyczne przezycia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Absolutnie z taka motywacja sie nie zgodze,troche widocznie mam wieksza wiedze na ten temat.

Tylko taki jest powod,a upilnowac hahaha... nie rozsmieszajcie mnie,ilu potrafi upilnowac ?? niech nawet ktos nazwie to wygoda ,wole to niz WIELKIE ZASKOCZENIE jak to sie stalo?,czy obwinianie sasiada ze pies przeskoczyl plot itd
Toz to wcale nie jest czyms nieznanym w hodowlach rejestrowanych, ze maja przypadki niezaplanowanych miotow !!!!
Ja mam uszy i oczy otwarte i chyba dobra pamiec ,tak ze niech nikt mi nie powie ze pilnowanie zdaje egzamin.
Jeszcze raz podkreslam ze wybebeszenie jak to nazywacie jest o niebo mniej grozna inwazja niz niechciany miot ktorego spotyka dramatyczne przezycia.[/QUOTE]

Iwona - kto cię rozśmiesza? odnośnie pilnowania napisałam - być może nie zrozumiałaś co napisałam...

a generalnie - miałam suki od mniej więcej 30 lat, kiedy o starylizacji to może ktoś gdzieś komuś na ucho szeptał...i jakoś przez te dziesiatki lat pilnowałam swoich suk i nie miałam niechcianych miotów, ale...no właśnie to ale...przypłaciły to "niesterylizowanie" chorobami - właśnie ropomaciczem w wieku 14 lat oraz guzami list mlecznych...więc nie pisz, ze to nie ma nic wspólnego ze sterylizacją...

a tak poza tym - mieszkam w mieście, w wieżowcu, więc upilnować się da....ale na wsi to już mistrzostwo świata, żeby się dało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']
A może napiszesz maila z tym zapytaniem do Posła Suskiego? Przecież tutaj nikt Ci nie odpowie. Ja sobie przypominam jakieś wystąpienie tego Posła gdzie mówił, że wycofuje sie ze swojego stanowiska w sprawie kopiowania bo został przekonany.
Tylko co Ci to da? Może przekonujący nie kandyduje do Sejmu :-) i dalej nie będziesz wiedziała na kogo głosować?[/QUOTE]

Nie tylko glosowac ,grzecznosc wymaga podziekowac.
Nie wiem dlaczego mam gdzies pisac ? przeciez na forum zachecaja do podziekowania i sa tu osoby ktore byly swiadkami jak pisza, zapisania wpisu o zakazie kopiowania.
Trudno mi uwierzyc ze osoba ktora jest zwolennikiem kopiowania przez 14 lat pomimo zakazu,przez dwa lata pracy nad nowelizacja cisza w niej o zakazie kopiowania,pomimo roznych interwencji,zapytan na ten temat.Dwa m-ce jeszcze jest to zabieg DLA ZDROWIA i za piec dwunasta nagle przyszlo jakies oswiecenie umyslu ? czy ktos w to uwierzy ? czy pod jakas presja ? czy wplyw byl za maly na sprzeciwienie sie? na dopisaniu w ostatniej minucie o zakazie kopiowania.
No coz zmowa milczenia ,a szkoda ,dlaczego wszystkie zaslugi przypisywac jednej osobie ? Nikt nie podwaza zaangazowania sie i ekspresowe zalatwienie przepchania tej nowelizacji,wrecz docenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Iwona - kto cię rozśmiesza? odnośnie pilnowania napisałam - być może nie zrozumiałaś co napisałam....[/QUOTE]
absolutnie nie mialam Ciebie na mysli,napisalam ogolnie,opierajac sie nie tylko co tu sie pisze,znam i czytam ile potrafi upilnowac swoje psy.Naprawde odpowiedzialnych wlascicieli jest b.maly procent.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuntakinte']...nadal nikt z tego TWA nie odpowiedział sensownie na moje pytanie o możliwość upilnowania psa ... ehh ale czegóż sie spodziewać....jak w sekcie jakiejś[/QUOTE]
Postaram sie :)
W Australii jest nagminne kastrowanie psow,widac to zwlaszcza w miastach.Zdziwienie jest jak zobaczy sie psa niekastrowanego.Niektorzy nawet uwazaja to za obowiazek.O Australii mowi sie glosno jak to potrafili edukowac wlascicieli.
Tylko jak to mozliwe ze wlasnie tu gdzie jest ten zabieg tak powszechny jest taki przyrost niechcianych zwierzat?
Jaki wniosek ? ciagle jeszcze jest duzo nieodpowiedzialnych wlascicieli i TYLKO NAKAZ KASTRACJI moze to zniwelowac.

Prosze podpisujcie petycje !

[URL]http://apps.facebook.com/petitions/1/deathrowpets/[/URL]

Skandal,wstyd brak slow.Rzad nic z tym nie robi, by przestac mordowac i to na taka skale:( :angryy:

Ps. sorry ze tak post pod postem ,mysle ze mod zrozumie ze pisze w innym czasie i trudno mi odpowiadac na posty czekajac na innych odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego sterylizacja? Ano dlatego, że większość właścicieli nie pilnuje swoich suk i nikt nie jest w stanie egzekwować od nich pilnowania. Bo niby jak? Znajdując miot szczeniaków robić badania DNA i szukać w całym mieście suki, która jest ich matką? To był żart oczywiście, jest to nierealne.

W moim mieście schronisko działa od końca sierpnia zeszłego roku. Tylko w roku 2010 (więc w ciągu 4 miesięcy i kilku dni) do schroniska trafiła ponad setka samych szczeniaków. Robiłam w zeszłym roku osobiście bilans więc dane jak najbardziej prawdziwe. Żadne z tych szczeniąt nie urodziło się w schronisku, żadnych nie oddał "właściciel". Wszystkie zostały znalezione - wyrzucone przy drogach, w parkach, w śmietnikach, pozostawiane w kartonach w różnych miejscach w mieście. Tylko cztery szczeniaki trafiły do nas z matką - szczyle miały wtedy ok. 3 miesięcy i prawdopodobnie urodziły się już jako bezdomne, właściciel wypieprzył zapewne szczenną sukę, która koczowała sobie w opuszczonym parku i nikt nie miał o niej wcześniej pojęcia.

Jeśli więc w nowelizacji znalazłby się zapis o ZAKAZIE sterylizacji psów, które mają właścicieli, to ile niechcianych miotów trafiałoby do nas w ciągu całego roku? Biorąc pod uwagę, że w ciągu 4 miesięcy było ich ponad setka, to w ciągu roku powinno być ich "TYLKO" trzysta. Co za różnica - wysterylizować przykładowo 20 suk, albo wyciachać później 300 szczeniaków? No i skąd brać domy dla tych psów? Niech gniją w schroniskach do końca życia, bo przecież sterylizacja psów, które mają domy jest bez sensu...

Link to comment
Share on other sites

Każdego mądralę z miejskiego blokowiska, który uważa, że ZAWSZE można upilnować sukę w rui, zapraszam do siebie na wieś razem z rzeczoną suszką w rui...

Suczkę czekają piękne wakacje spędzone wyłącznie w czterech ścianach, ponieważ nawet wyprowadzenie jej na krótki spacerek na smyczy wiąże się z koniecznością toczenia przez wyprowadzającego walki o cnotę psiej panienki z całą watahą koczujących pod domem wsiowych burków, które zębami starają się wywalczyć dostęp do ojcostwa. Twoja suczka też nie chce współpracować z tobą, tylko z zalotnikami, co dodatkowo sprawy nie ułatwia!

No, a jak już piękny dzień minie i udasz się na nocny spoczynek, do snu całą noc kołysać cię będą odgłosy walk psich zalotników, którzy - ośmieleni ciemnością - przełażą przez ogrodzenie i kotłują się pod oknami, na tarasie, na ganku, wydając przy tym przerażające dźwięki!

Po kilku dniach takich "wakacji z suczką" zaczniesz gorączkowo poszukiwać weta, który wysterylizuje ci suczkę w możliwie najszybszym terminie po zakończeniu rui!

Link to comment
Share on other sites

Zobaczcie jaki skandaliczny artykuł zamieścił ostatnio Przegląd:

[URL="http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/nowe-zwierzece-prawa"]http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/a...wierzece-prawa[/URL]

Stowarzyszenie Arka w osobie Ani Chodakowskiej wysyła do gazety sprostowanie następującej treści:

[I]Szanowni Państwo,[/I]
[I]W 35 numerze „Przeglądu”, w artykule „Nowe zwierzęce prawa” autorstwa Agnieszki Płochockiej zamieściliście Państwo nieprawdziwe informacje.[/I]
[I]Informacje te dotyczą autorstwa nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, o której traktuje artykuł. Autorka przypisuje autorstwo projektu Straży dla Zwierząt i Prof. Elżanowskiemu.
[/I]

[I]Nie pokusiła się o sprawdzenie tej informacji nigdzie poza rozmową z komendantem Straży dla Zwierząt. [/I]
[I]A wystarczyłoby napisać lub zadzwonić do kogokolwiek z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.[/I]
[I] Efektem tej niesolidności było napisanie ewidentnej nieprawdy.[/I]

[I]Nowelizacja Ustawy o ochronie zwierząt została napisana wyłącznie przez jedną osobę, przy współpracy z organizacjami pozarządowymi – [/I][I]autorem tym jest poseł Paweł Suski z PO, członek Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.[/I] [I]Nowelizacja ta jest więc nowelizacją Parlamentarnego Zespołu, nie osób wymienionych w artykule.[/I]


[I]Projekt prof. Elżanowskiego, finansowany przez Straż dla Zwierząt został, w atmosferze skandalu, wycofany z prac Zespołu na pół roku przed powstaniem projektu posła Suskiego.
[/I]

[I]Jego treść wzbudziła ogromne kontrowersje wśród organizacji ochrony zwierząt – właściwie został zgodnie oprotestowany przez wszystkich i nie dopuszczony do dalszych prac. Zawierał zapisy, które pozwalały na nieuzasadnione zabijanie zwierząt. Sprawa ta odbiła się szerokim echem, pisała o tym prasa, organizowane były konferencje prasowe. W akcję protestu przeciw tym zapisom włączyła się Koalicja dla Zwierząt, znane osoby ze świata kultury i sztuki.[/I]

[I]Szkoda, że autorka artykułu przekazała wymagającym i inteligentnym czytelnikom Waszego pisma tak fałszywe fakty. Uważamy, że to skandal – gazeta na Waszym poziomie powinna większą wagę przykładać do sprawdzania informacji, przed ich opublikowaniem. Dla środowiska obrońców zwierząt publikacja ta jest szczególnie bolesna jeszcze z jednego powodu – promujecie Państwo projekt, który dopuszczał mordowanie zwierząt w majestacie prawa[/I]




[B]Może każdy skrobnąłby coś od siebie?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Kahoona - co do wiarygodności pismaków i przedstawianiu faktów po ichniemu, to zdążyłam się przyzwyczaić.. Ostatnio odczuliśmy to na własnej skórze...i niestety np. nasze argumenty mieli w szerokiej, czarnej d..e. Wszyscy z nich piszą co im pasuje, nie sprawdzając faktów i nie dociekając dlaczego tak, a nie inaczej:( Oby to sprostowanie cos dało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuntakinte']Idąc tym tokiem myślenia to kobiety powinny mieć amputowane piersi a faceci genitalia itd dla zasady bo może nas coś trafić...
Tak samo możemy pod Twoją tezę podpiąć krwiaki ucha, przewlekłe zapalenia, raki, czyraki itd. cóż mogą się zdarzyć więc możemy zapobiegać , prawda?[/QUOTE]
Raczej to Ty nalezysz do radia maryja, skoro porownujesz zycie seksualne i poczete do rodzaju ludzkiego.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [SIZE=6][B][U][FONT=&quot]WAŻNE![/FONT][/U][/B][/SIZE]

[SIZE=5][B][FONT=&quot]Dziś po południu połączone komisje senackie Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Środowiska przyjęły projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
[/FONT][/B][/SIZE]

[FONT=&quot][SIZE=5][B]Wprowadzono kilka poprawek na wniosek Biura Legislacyjnego Senatu, ale mają one charakter uszczegóławiający i redakcyjny, nie zmieniając żadnego z zapisów. [/B][/SIZE][/FONT][SIZE=5]

[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]1. Poprawka w art. 1 ust. 2 – skreśla się wyrazy „zadawania śmierci” oraz wyrazy „zadawanie śmierci” – zastępuje się je wyrazem „działanie” . Poprawka uzasadniona jest w taki sposób, aby „szczególne znęcanie” nie dotyczyło wyłącznie takiego znęcania, które prowadzi do śmierci zwierzęcia.[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [SIZE=5]
[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]2. Poprawka w art. 7 ust. 1a – straż gminna nie składa do wójta/burmistrza wniosku a informacje i decyzja o odbiorze jest podejmowana na podstawie informacji a nie wniosku. Uzasadnienie – straż gminna nie może składać wniosku gdyż wtedy stałaby się stroną postępowania administracyjnego, będąc jednocześnie w podległości służbowej do wójta/burmistrza.[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [SIZE=5]
[/SIZE][FONT=&quot][SIZE=5]3. Poprawka w art. 33 ust.4 – poprawka redakcyjna – ustęp otrzymuje brzmienie: „zastrzelenie zwierząt wolno żyjących (dzikich) – przez osobę uprawnioną do użycia broni palnej”.
[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]4. Poprawka w art. 33a ust. 3 p. 1 – „ustalenie właściciela psa w celu pouczenia go” zastępuje się wyrazami „pouczenie właściciela psa”.[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [SIZE=5]
[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]5. Poprawka w art. 37e - dodaje się ustęp w brzmieniu: „orzekanie w sprawach, o których mowa w ust.1, następuje w trybie przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.”[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE] [SIZE=5]
[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]Dodatkowo podjęto marne i nieskuteczne próby wyrzucenia zapisu o zakazie kopiowania (nie wiem kto wysyłał do senatorów takie pisma). Próbowano również ograniczyć zakaz handlu na wystawach – wątpliwe brawa dla niejakiej Polskiej Unii Kynologicznej. Żadna z tych akcji na szczęście nie wzbudziła zainteresowania senatorów, byłam pod wielki wrażeniem profesjonalizmu i rozsądku senatorów – na komisjach sejmowych takiego porządku i merytoryki nie ma.[/SIZE][/FONT][SIZE=5]
[/SIZE]
[B][U][FONT=&quot][SIZE=5]A na koniec najlepsza wiadomość:[/SIZE] [/FONT][/U][/B][FONT=&quot][SIZE=5][B]
Senator Jan Olech (myśliwy zresztą) zgłosił własną poprawkę, dotyczącą art. 33. Koledzy myśliwi mu chyba nie pogratulują….[/B][/SIZE][/FONT][SIZE=5]

W [B][FONT=&quot]art. 33 ust 3. Wykluczył, z katalogu osób uprawnionych do stwierdzenia konieczności bezzwłocznego uśmiercenia, członków Polskiego Związku Łowieckiego.[/FONT][/B][/SIZE] [SIZE=5]

[/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=5]Zaczynam wierzyć, że myśliwy tez człowiek…..:evil_lol:[/SIZE][/FONT] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']
[INDENT] [SIZE=6][B][U][FONT=&quot]WAŻNE![/FONT][/U][/B][/SIZE]

[SIZE=5][B][FONT=&quot]Dziś po południu połączone komisje senackie Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Środowiska przyjęły projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. [/FONT][/B][/SIZE]


[FONT=&quot][SIZE=5][B]Wprowadzono kilka poprawek na wniosek Biura Legislacyjnego Senatu, ale mają one charakter uszczegóławiający i redakcyjny, nie zmieniając żadnego z zapisów. [/B][/SIZE][/FONT]
[/INDENT][/QUOTE]

Super wiadomość, ale czy wprowadzenie poprawek przez Senat nie będzie skutkowała skierowaniem ustawy do Sejmu, bo na to nie ma już czasu.

[U]Przywołuję wiadomość, która została już na wątku poruszona, ale przeszła bez echa.[/U]
Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu Sejmu w dniach 15 i 16 września jako 2 pkt planowanego porządku dziennego zaplanowano pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ochronie zwierząt (druk nr 4616).

[URL]http://www.sejm.gov.pl/prace/2011r/pos100p.htm[/URL]

[URL]http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/4616/$file/4616.pdf[/URL]

Ze względu na zakończenie kadencji Sejmu nie są możliwe dalsze prace nad nim w tej kadencji, (nie zakładam opcji odrzucenia projektu w 1 czytaniu) najprawdopodobniej pracować nad nim będzie Sejm kolejnej kadencji. Przedstawiciele Koalicji dla Zwierząt uczestniczyli w pracach Komisji i Podkomisji pracujących nad projektem poselskim, który niedawno Sejm uchwalił. Myślę, że doświadczenie uzyskane w tej pracy wspomoże ich w walce o wywalczenie możliwie najwięcej z tego co zapisano w projekcie

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [B][URL="http://www.psy.pl/aktualnosci-psy/art6623,pomozcie-psom-w-polsce-i-w-europie-.html"]http://www.psy.pl/aktualnosci-psy/ar...-europie-.html[/URL]
[/B]
Wpierw przeczytajcie ten link na górze!

CZASU MAŁO! A wysłanie maila do kilkudziestu posłów to raptem pół godziny czasu. Ja to już zrobiłam. Od lat staram się o powszechne znakowanie i rejestracje psów i wreszcie w Unii droga się może otworzyć.
Bardzo Was proszę!
Możecie pisać jako osoby indywidualne (obywatele) lub też organizacje.
Poniżej, dla wygody, podaję listę e-maili do europosłów którzy jeszcze nie podpisali deklaracji, zgrupowaną piątkami:

[EMAIL="[email protected]"][email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected]; [email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected]

[email protected]; [email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected];
[email protected];
[email protected]

[email protected];
[email protected]; [email protected];
[email protected];
[email protected]

[email protected];
[email protected];
[email protected];
[email protected];
[email protected]

[email protected];
[email protected];
[email protected];
[email protected];
[email protected]

[email protected];
piotr.borys@europarl.
europa.eu;[email protected]; [email protected]

[email protected];
[email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected];[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected];
[email protected][/EMAIL] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...