Jump to content
Dogomania

Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


kahoona

Recommended Posts

[quote name='idusiek']

może to był martwy przepis? Kurczę, nie wiem. Też się zastanawiałam...[/QUOTE]

Raczej martwy, skoro na wystawach nadal widuje się psy z obciętymi ogonami i uszami. Jak dla mnie to kolejnu bubel prawny, nie mający żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 882
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=5]W imieniu Pana Posła Pawła Suskiego i swoim własnym dziękuję wszystkim za udział w marszu poparcia dla nowelizacji. Dziękujemy za zjednoczenie się dla wspólnego celu. Liczymy na Waszą pomoc w dalszej pracy na rzecz zmiany prawa dotyczącego zwierząt w następnej kadencji parlamentu.
Dziękujemy za wszystkie uwagi, również te krytyczne. Wczoraj stała się rzecz wielka. Nagłośnijmy nazwiska posłów, którzy głosowali przeciw i wstrzymali się od głosu.
Piszmy do senatorów, aby nie zaskoczyli nas we wrześniu. Jeszcze raz dziękujemy.
[/SIZE]
[B][SIZE=4]
Katarzyna Śliwa-Łobacz

asystent posła Pawła Suskiego[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie mi jak to jest z porzucaniem zwierząt ? Przywiazywaniem do ogrodzenia schroniska , drzew w parku, lesie , bo nawet jak się uda znaleźć właściciela , i przedstawić sprawę policji , podobno w prawie stoi tak że taka osoba jest bezkarna dopóki psu nie stanie się krzywda ( tak usłyszał ostatnio kolega w komisariacie , po tym jak złapał taką osobę za rękę ) . Czy jest ( i jaka) możliwość ukarania kogoś za porzucenie zwierzęcia?

Link to comment
Share on other sites

[B]Art. 6.
[/B]2. Przez znecanie sie nad zwierzetami nalezy rozumiec zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpien, a w szczególności:
11) porzucanie zwierzecia, a w szczególności psa lub kota, przez wlaściciela bądL przez inną osobe, pod której opieką zwierze pozostaje,

W tym wypadku policja racji moim zdaniem nie ma...porzucenie zwierzęcia samo w sobie jest wyrzadzeniem krzywdy i chyba nie musi być fizycznych oznak tego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MateuszNesterok'][URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2325709670943.2140134.1495701367[/URL]
A to nasze zdjęcia ;)[/QUOTE]

Nazwa tego albumu delikatnie mówiąc nieadekwatna do zawartości. 75% zdjęć to lans własnej osoby i polityczny. Nie każdy musi się z tym zgadzać, a i z deczka jakby nietaktownie tu na tym forum. Byłoby bardziej dyplomatycznie (staram się być delikatna) aby był wydzielony album ze zdjęciami stricte dotyczącymi marszu.

[B]Nie bardzo wiem jak się ma tytuł "Polskie zwierzęta proszą o głos na TAK" do pozycji w pociągu, czy w oczekiwaniu na pociąg, tudzież do przedziałów bardziej lub mnie maryjnych, czy namiotów na Krakowskim i informacji o PO w wersji kłamstw (a nawet gdyby było przeciwne stwierdzenie).[/B] To forum o psach, dla psów i to psy były i zwierzeta były bohaterami wydarzenia "Polskie zwierzęta proszą o głos na TAK". Lans wskazany, ale lans zwierzaka. Daj nam[B] tutaj[/B] obejrzeć zdjęcia [B]tylko[/B] dotyczące bezpośrednio marszu, a nie: jazda, mina 21, uśmiech do kamery blablabla. Wybacz, ale jak ktoś będzie chciał obejrzeć Ciebie, Twoje pozycje (jakkolwiek to rozumieć) to to zrobi, ale z własnej woli.

Wydziel album właściwy, bo zmuszanie do ogladania lanserstwa pt "Patrzcie oto JA z jedynie słusznymi poglądami" - jest okazaniem braku szacunku wobec userów tego forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984'][B]Art. 6.
[/B]2. Przez znecanie sie nad zwierzetami nalezy rozumiec zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpien, a w szczególności:
11) porzucanie zwierzecia, a w szczególności psa lub kota, przez wlaściciela bądL przez inną osobe, pod której opieką zwierze pozostaje,

W tym wypadku policja racji moim zdaniem nie ma...porzucenie zwierzęcia samo w sobie jest wyrzadzeniem krzywdy i chyba nie musi być fizycznych oznak tego...[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, bo mi to nie dawało spokoju . Widocznie policja uznała że ma ważniejsze rzeczy do roboty. Mam nadzieję że po zatwierdzeniu ustawy zmieni się trochę i podejście służb do problemów zwierząt, policji czy straży miejskiej.

Link to comment
Share on other sites

Hej!
Wczoraj wieczorem z wycieńczenia nie segregowaliśmy zdjęć i w albumie z marszu były też te prywatne. Album jest zresztą na prywatnym profilu. Jeśli kogoś interesują zdjęcia wyłącznie z imprezy, zapraszam do albumu na fanpage Animali Lex: [url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.236859473024677.57286.214067415303883&type=1[/url] ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atomowka']
A te cziłki to później za mną stały, i jeden z nich był nieźle bojowo nastawiony do otoczenia. Ja nie wiem,że ktoś śmiał tą bestię bez kagańca zabrać ![/QUOTE]

o przepraszam, moje psy po prostu mnie broniły, o!! i proszę się z nich nie nabijać, Niko po prostu najpierw straszy, później poznaje ;)
Isadora a Ty wiesz , że masz przechlapane!! Ty wiesz za co :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jolly Jumper']Ja też jestem bardzo ciekawa, jak to przełoży się na sprzedaż w internecie. Czy wystawianie psa na allegro, przez osobę, która nie jest hodowcą, już samo w sobie będzie wykroczeniem?[/QUOTE]


Mam wielką nadzieję,że tak. Bo jeśli nie, to porażka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnisia100']Mam wielką nadzieję,że tak. Bo jeśli nie, to porażka...[/QUOTE]

ogłoszenie w internecie da nam mozliwość sprawdzenia czy handel ma miejsce - jesli tak - donosimy do prokuratury

z czasem pseudohodowcy przestaną sie ogłaszać, bo będzie to stanowiło przyznanie sie do przestepstwa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MateuszNesterok']Hej!
Wczoraj wieczorem z wycieńczenia nie segregowaliśmy zdjęć i w albumie z marszu były też te prywatne. Album jest zresztą na prywatnym profilu. Jeśli kogoś interesują zdjęcia wyłącznie z imprezy, zapraszam do albumu na fanpage Animali Lex: [url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.236859473024677.57286.214067415303883&type=1[/url] [/QUOTE]

Siemka
To akurat, że jest na prywatnym profilu to pikuś, no ale własnie to jest "zresztą" i "Jesli kogoś..". Wycieńczeni i zmęczeni bylismy wszyscy. Zycie Jest Git , Lans To Hit , A Ja Jestem Vip... i tyle w temacie.

Dzięki za właściwy link, bo "Jeśliktosiów" jest więcej niż raz.

Nara...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Przechlapane to masz TY ;) I wiesz za co ;)[/QUOTE]

wiem, za kije :roll:
Mam nadzieje, że będe mogła to "odrobić" :cool3:

[quote name='Jolly Jumper']Ja też jestem bardzo ciekawa, jak to przełoży się na sprzedaż w internecie. Czy wystawianie psa na allegro, przez osobę, która nie jest hodowcą, już samo w sobie będzie wykroczeniem?[/QUOTE]

a co z naszymi psami ogłaszanymi na allegro np... Czy my też będziemy sobie musieli dać spokój???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']wiem, za kije :roll:
Mam nadzieje, że będe mogła to "odrobić" :cool3:



[B]a co z naszymi psami ogłaszanymi na allegro np... Czy my też będziemy sobie musieli dać spokój???[/[/B]QUOTE]

Asior!
Zapamiętałam,że schroniska i hodowcy mogą:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaa']Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, bo mi to nie dawało spokoju . Widocznie policja uznała że ma ważniejsze rzeczy do roboty. Mam nadzieję że po zatwierdzeniu ustawy zmieni się trochę i podejście służb do problemów zwierząt, policji czy straży miejskiej.[/QUOTE]
Nie trzeba czekać na nowe. Obecnie za porzucenie też można niezłego dymu narobić - wystarczą obecne przepisy. Problem jest tylko w dowodzie na porzucenie. Musi być jasne zeznanie bezpośredniego świadka zdarzenia, obdukcja lekarska i protokół podjęcia psa po porzuceniu. Jeżeli Policja nie podjęła zgłoszenia sprawy możesz złożyć skargę na działanie Policjantów z dokładnym opisem co i jak, być może świadek, dzień, godzina do Komendanta Miejskiego, Wojewódzkiego i do wiadomości odpowiedniej Prokuratury.
Nie daj sobie tylko dyni wcisnąć i nie wycofaj się potem z tej skargi. Po takiej skardze wzrasta ogólna zdrowotność (i wrażliwość) lokalnej Policji i o to chodzi. Jeśli masz argumenty walcz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Siemka
To akurat, że jest na prywatnym profilu to pikuś, no ale własnie to jest "zresztą" i "Jesli kogoś..". Wycieńczeni i zmęczeni bylismy wszyscy. Zycie Jest Git , Lans To Hit , A Ja Jestem Vip... i tyle w temacie.

Dzięki za właściwy link, bo "Jeśliktosiów" jest więcej niż raz.

Nara...[/QUOTE]

Właśnie przez takie teksty i takie podejrzenia zrobiłem sobie kilkuletnią przerwę od Dogomanii. I chyba zrobię kolejną :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...