Jump to content
Dogomania

Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


kahoona

Recommended Posts

  • Replies 882
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL]http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Czarna-lista-polskich-politykow-poslowie-oburzeni,wid,13689788,wiadomosc.html#opOpinie[/URL]

"...lista jest nie fair, bo faktycznie nikt z was nie zna osobiście posłów i ich codziennego zachowania wobec zwierząt?"
Niestety- POLITYK ponosi odpowiedzialność nie tylko za to jak traktuje swoich najbliższych, a w tym zwierzęta.
Odpowiedzialność polityka rozciąga się znacznie szerzej niż prywatne podwórko- on tworzy PRAWO, które umożliwia kształtowanie mentalności, świadomości oraz WARUNKÓW życia ludzi i zwierząt...dziś i jutro i... pojutrze...

Panowie POLITYCY!
Oportunizmem jest takie podejście: swoje zwięrzęta domowe kocham i hołubię, a inne, "obce" pozwalam zabijać, maltretować, zagładzać, dręczyć choć mógłbym i na poprawę ich losu wpłynąć.
Oportunizmem jest motywowanie własnej bezwoli by uregulować kwestię praw zwierząt powołując się na "uświęcone tradycje", czy też na to, że pies na łańcuchu nie stanowi zagrożenia dla człowieka. POLITYK nie jest od "utrwalania" złych i groźnych "tradycji" i powielania nie prawdziwych przekonań- pies na łańcuchu jest bombą zegarową, która wcześniej, czy później "wybuchnie" następnym komunikatem o pogryzieniu człowieka.
Ale największym oportunizmem jest podsycanie poglądów, jakoby ludzie upominający się o prawa zwierząt byli "nawiedzeni", "niestabilni emocjonalnie", "fanatyczni"... zapominaja nasi politycy o jednej zasadniczej kwestii- Ci, którzy upominają się o prawa zwierząt, pamiętają i o bezpieczeństwie ludzi!

Pies poza kontrolą człowieka: nie wychowany, przypięty do łańcucha, porzucony i bezdomny, zagłodzony, bity i maltretowany jest POTENCJALNYM ZAGROŻENIEM DLA LUDZI.
Zwierzęta zdrowe, pod właściwą opieką właścicieli, nie będą też stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa ,zdrowia i życia człowieka.
Czy tego panowie politycy, nie dostrzegają? Czyż jedno z drugiego jednoznacznie nie wynika?
A może "wygodnie" widzieć stan "zasiedziały i uświęcony", bo nie wymusza konieczności działania i pracy?

Kpiąc z osób upominających się o prawa zwierząt, kpią sobie panowie i z bezpieczeństwa obywateli, którzy "pozwolili Wam" występować w swoim imieniu. Czy pozwolą w obecnych wyborach?

Skupiłam się jedynie na jednym aspekcie, ale problem jest znacznie szerszy i dotyczy każdego z nas bezpośrednio...nas i naszych najbliższych... dotyczy wbrew pozorom LUDZI!
Roma WIKTOR- "zwierzo i człekolub" nawiedzony i realnie patrzący na rzeczywistość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Mam pytanie: [B]Czy na marszu przewidziana jest obecność tych koszmarnych trąb i bębnów [/B](bodajże z Empatii)? To ważne, bo jeśli tak, to nie narażę mojego psa na taki stress...[/QUOTE]

Rzeczywiście warto uprzedzić opiekunów psiaków o takich "akcesoriach"... czekam na informację- przekażę je na FB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']a ja trochę z innej beczki :)
Czy ktoś mógłby zakupić mi kije dwa do banera, wziąć na fakturę na KTOZ a ja jutro bym oddała kasę .. Bo dziś nie mam się jak ruszyć z domu a baner mam jednak kijków nit :roll:[/QUOTE]
Mogłabym pożyczyć. Ale do zwrotu po manifie.
To jest banner ze szlufkami, czy trzeba przybijać?

Link to comment
Share on other sites

Cześć! Ja niestety jestem w pracy, ale pracuję baardzo blisko, po drugiej stronie ulicy, jakby było coś potrzebne(woda dla psiaków albo jakaś awaria) to w miarę możliwości będę starała się pomóc! Pracuję w budynku PGE(Polska Grupa Energetyczna),to jest po drugiej stronie parkingu, wyrwę się na sekundę żeby choć WAS WSZYSTKICH zobaczyć!!!Co mogę zabrać ze sobą do pracy, tak na wszelki wypadek? Mój nr telefonu 504530521.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bartek1208']Czytałem gdzies ze z programu obrad została wycofana syskusja na temat tej nowelizacji[/QUOTE]
To chyba nie jest prawdą, to fragment zakończenia posiedzenia połączonych Komisji
[FONT=Arial][SIZE=2][I] [B][COLOR=sienna]"Sprawozdanie będzie rozpatrywane podczas plenarnego posiedzenia Sejmu w dniach 18-19 sierpnia br[/COLOR][/B][/I][B][COLOR=sienna]."[/COLOR] [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black]a to całość[/COLOR] [URL="http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/Main6?OpenForm&STR"][B]http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/Main6?OpenForm&STR[/B][/URL][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...