Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

17 godzin temu, Tyśka) napisał:

 i 30.12. doszło do niego legowisko ortopedyczne - aktualnie najbardziej ulubione miejsce do spania.

a jakie kupiłaś?

moja suka w lutym skończy 10 lat - może tez powinnam kupić jej takiej legowisko? ( a druga suka  skończyła juz 9 lat). Obie bardzo lubią spać na legowisku. Przydałoby mi się takie 120 na 100/ i żeby mało taki kołnierze wokoło/na którym pies kładzie  głowę.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Tyśka) napisał:

Oj, to chyba nie jestem właściwą osobą do pomocy. Mój ma inne preferencje, a ja dość ograniczony budżet, a chciałam koniecznie alternatywę zwykłego cienkiego legowiska, które ma. Odpadły na wstępie surowe, śliskie materace (uwielbia misiowate), te ze ściankami również. Kupiłam O TAKIE - na próbę, bo podejrzewam że za jakiś czas będzie trzeba wymienić na coś lepszego. Na razie się sprawdza, psina chętnie tam leży, ku rozpaczy jednego z Domowników (a mojej radości): częściej niż na kanapie :) W sumie o to mi chodziło, żeby biedak nie wdrapywał się i nie schodził z kanapy 100x dziennie, robi to już z ogromnym trudem.

 

MOje suki maja teraz jedno legowisko,  takie 100/na 120 cm , typu sofa, bardzo wygodne (czasami siadam i czytam),niezniszczone, chociaż ma juz kilka lat, ze sztucznej skóry. ta starsza je uwielbia -zawsze w nocy na nim śpi, a i w dzień bardzo chętnie. To legowisko  to jej wielka miłość.  Druga suka rożnie -obie się mieszczą razem.

I tak sobie czasem myślę, czy by nie kupić drugiego takiego ortopedycznego -tylko, żeby ktoś sie wypowiedział czy warto - bardziej myslałam o czyms takim https://e-doggy.pl/produkt/lozko-dla-psa-sofa-graphite/ z wypełnieniem visco . Pisza na stronie https://e-doggy.pl/kategoria-produktu/legowiska-ortopedyczne/ , ze Grubość wypełnienia Visco to 5cm.

Ale wolałabym, że ktoś sie wypowiedział czy to jest wogóle cos warte-bo taki dodatkowy  materac np 125/90 to zajmie trochę miejsca, więc nie wiem czy warto.

Trochę mnie przeraża kupowanie rzeczy, która może okazać się niepotrzebna - wolę się pozbywać rzeczy, niz kupować następne, bo po pozbyciu się przybywa przestrzeni.

 

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam ją dawno temu, ze 7 lat temu, może 8, na bazarku na dogomanii.

Miałam skromny budżet i szukałam legowisk dla psów, które można wytrzeć na mokro, typu sofa. I na bazarku była oferta uszycia legowiska ze sztucznej skory typu sofa w dowolnym rozmiarze , i do wyboru kolory.

I wtedy kupiłam 2 legowiska, ceny były bardzo przystępne, jedno mniejsze , takie  na jednego psa, a drugie  większe -ono jest ok 100 cm/120, może troche wiecej  I moja starsza suka , wtedy pewnie mała ok  2 lat   pokochała to większe legowisko. Po spacerach, czy wyjazdach zawsze najpierw biegła na swoje legowisko i tak jakby je poklepywała z radości. No i każdej nocy na nim śpi -ulubione jej miejsce. To mniejsze jakoś nie budziło entuzjazmu, to była ok. połowa tego dużego - na jednego psa. Nikt go nie używał -bo psy spały tylko na jednym; i zczasem  to mniejsze wyrzuciłam -bo tylko zajmowało miejsce.

Nawet ja dużo godzin przesiedziałam na tym legowisku, super się siedzi i czyta, psy po bokach upchnięte, ale nie protestowały.

 I ono jest  w doskonałym stanie, nie ma dziur, lekkie zadrapania -bo psy układają sobie poduszki i kocyki codziennie dość intensywnie -moszczą sobie gniazdko i słychać to drapanie po legowisku..Ale takie zadrapania na wierzchu.  Nic więcej. Nie brudzi się bo to eco skóra/czyli rodzaj plastiku-wiec można wytrzeć na mokro, sierść się nie trzyma, przyjemne w dotyku.

 

A myslisz, że Visco warto kupić?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Każdy dzień życia Moruska to jak cud. Byłam, widziałam, zabrałam na badania kontrolne, ktore nie napawają optymizmem. Biedak już nie za bardzo poznaje swoich. Tydzień zajęło mu zanim przypomniał  że ja to ja, jego pańcia w którą był wpatrzony jak w obrazek. Serce boli. Chciałabym, aby żył wiecznie, a już wiem że coraz bliżej nam do pożegnania... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 28.05.2022 o 19:08, Tyśka) napisał:

Każdy dzień życia Moruska to jak cud. Byłam, widziałam, zabrałam na badania kontrolne, ktore nie napawają optymizmem. Biedak już nie za bardzo poznaje swoich. Tydzień zajęło mu zanim przypomniał  że ja to ja, jego pańcia w którą był wpatrzony jak w obrazek. Serce boli. Chciałabym, aby żył wiecznie, a już wiem że coraz bliżej nam do pożegnania... 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 28.05.2022 o 19:08, Tyśka) napisał:

Każdy dzień życia Moruska to jak cud. Byłam, widziałam, zabrałam na badania kontrolne, ktore nie napawają optymizmem. Biedak już nie za bardzo poznaje swoich. Tydzień zajęło mu zanim przypomniał  że ja to ja, jego pańcia w którą był wpatrzony jak w obrazek. Serce boli. Chciałabym, aby żył wiecznie, a już wiem że coraz bliżej nam do pożegnania... 

wchodzę rzadko na dogo, a tu takie wieści . niestety nasze najukochańsze psiaki żyją zbyt krótko i rzadko na starość cieszą się zdrowiem 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.07.2022 o 19:15, Istar19 napisał:

wchodzę rzadko na dogo, a tu takie wieści . niestety nasze najukochańsze psiaki żyją zbyt krótko i rzadko na starość cieszą się zdrowiem 😞

Morusek ma lepsze i gorsze dni. Kurzyk zresztą też ma pogorszenie ze swoją niewydolnością nerek. Jakiś rozdział w życiu się kończy, dlatego i znikam powoli z forum.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.07.2022 o 19:15, Istar19 napisał:

wchodzę rzadko na dogo, a tu takie wieści . niestety nasze najukochańsze psiaki żyją zbyt krótko i rzadko na starość cieszą się zdrowiem 😞

Dopiero przeczytałam na fejsbuku o Twojej Pestce. Bardzo mi przykro:( 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...