Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

[quote name='Sonka95']Na wsi to koty też chciały jeść z Sonki miski :evil_lol: jak któryś podszedł to się wściekała i z zazdrości zjadała mimo , że wcale głodna nie była :diabloti:[/QUOTE]
Haha, wredna... u mnie mają przekichane. W końcu muszą mieć nawyki harcerskie jak przystało na rodzinę harcerską. Więc chcąc nie chcąc się dzielą ze sobą. Tak przyjęli sobie tą zasadę do serca, że nawet dzielą się kupami (ku uciesze Morusa :lol: )

[quote name='maryg22']Taa, jasne :diabloti:[/QUOTE]
:( I m.in. dlatego powstrzymałam się do zatelefonowania do TOZu ws. Twojego znęcania się nad Joy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maryg22']Się przestaszyłam :evil_lol: Jaki ? Że niby te zdjęcia co dzisiaj wstawiłam? :diabloti:[/QUOTE]
Aaa nie powiem :siara:


Cholerka. Ktoś likwiduje pseudo. Dzisiaj znalazłam dwa ogłoszenia o oddaniu półrocznych szczeniaków ONa. Najpierw znalazłam jedno. Ktoś ma do oddania półrocznego, czarnego ONa. Myślę sobie okej, może jakies powody osobiste. Jednak teraz znalazłam drugie ogłoszenie. Tym razem porzuconej suczki półrocznej Ona. Też czarna, ale różnica polega na tym, że ktoś napisał, że jej podrzucił przez płot... Nie podoba mi się to :( A jeszcze dlatego, że ONy carne to moja chorobliwa miłość (choć nie wiem czy chciałabym mieć takiego na stałę, zależy jaki charakter ;pp). Jednak fakt, że dwa psy są do oddania, ten sam wiek, kolor i dzień... przypadek? Nie sądze niestety :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Bardzo fajnie tez sie uczy samodzielnosci i ze ma jakies zadanie jak go uczysz obkrazac rozne przedmioty plus dodatkowo z reguly idzie to w parze z szybkoscia :)[/QUOTE]
Ale jak się tego uczy? Bo próbowałam swego czasu mu wyklikać obieganie drzewa, ale nie wyszło, a piesek niemal od razu stracił zapał, więc dałam sobie spokój :(

[quote name='unikatowydiament']wiadomo,niestety to nie przypadek:angryy:
udanego weekendu:)[/QUOTE]
Podejrzewam, że te pierwsze ogłoszenie - o psim samcu jest samego "właściciela" psów. Troszkę z nim rozmawiałam i jestem coraz bardziej tego pewna. Najlepsze jest to, że ów "hodowca" nie wie, co hoduje. Napisał, że te psy mają popęd łupu, bo uwaga! przecież to rasa myśliwska... nie wiem czy śmiać się, czy płakać...
Z kolei DT suczki na razie czeka - może właściciel się zgłosi po młodą, ale jak nie to będzie szukać domu. Podobno zna podstawowe komendy, jest spokojna, przyjacielska wobec dzieci i bardzo kontaktowa :) Aaach, ale kuszą :)

Dziękuję :loveu:

[quote name='zmierzchnica']Ależ wy tu zawsze nagadacie :mad:

Kociaste prześliczne :loveu:[/QUOTE]
Bo Ty$ka i maryg wróciły to nabijają posty :p

:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maryg22']Wszystko nasza zasługa :loveu:
A z tą 'hodowlą' to faktycznie podejrzane...[/QUOTE]
Jesteśmy koffane :D
Nawet nie wiecie jak mnie rozwaliło to, że ONki to rasa myśliwska! ;p


[quote name='Sonka95']Pewnie masz racje z tym pseudo :shake: jak w następnych dniach będzie więcej czarnych onków to będzie 100 % pewności ...[/QUOTE]
Mam jednak nadzieję, że to tylko przypadek....


A tak zmieniając temat: orientuje się ktoś, gdzie można zamówić szelki o wybranym napisie (chodzi mi o szelkach siodełkowych lub norwegach? typu "bodyguard"). Kiedyś ktoś mi mówił, że można dowolny napis wstawić na zamówienie, ale nie wiem kto i skąd... A mi potrzeba :P

Link to comment
Share on other sites

podchodzisz dosc blisko np do drzewa (ja cwiczylam na pachloku w domu) i mozesz dac jakis target blisko tego czegos a mozesz klikac za kazde zblizenie sie psa w strone tego co ma obkrazyc. z czasem czekasz na to az da dwa kroki wiecej i tak powoli podwyzszajac kryteria az obrazy. wazne na koncu ze jak objkrazy zebys go na smaka obrocila w ta strone co znow ma biegac, bo przychodzac do Ciebie bedzie mial drzewo za soba a nos ma miec w strone drzewa

[url]http://bialyjack.blogspot.se/2013/03/co-to-jest-ksztatowanie-klikerem.html[/url]

Tutaj masz m.in. to obieganie ok 0:30
[url]http://www.youtube.com/watch?v=zKeb_pI9A2U[/url]

z Mila jeszcze nie doszlam tak dalkeo jak z sherry
[url]http://www.youtube.com/watch?v=taNWW0pA_AQ[/url]

Sherry ok 3:30
[url]http://www.youtube.com/watch?v=XpWAXT2BwOo[/url]

a tutaj troche na odleglosc
[url]http://www.youtube.com/watch?v=3AgkLFxNVzU[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kociaste boskie, uwielbiam Milkę oglądać :loveu:
Co do tych szelek, to do Juliusów możesz sobie wybrać napis ;) Ewentualnie DogStyle takie szyli, czy szyją nadal nie wiem i ile mieli napisów.

A ostatnio o Puszku nic nie piszesz, już z Wami nie chodzi?

Edited by rashelek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']podchodzisz dosc blisko np do drzewa (ja cwiczylam na pachloku w domu) i mozesz dac jakis target blisko tego czegos a mozesz klikac za kazde zblizenie sie psa w strone tego co ma obkrazyc. z czasem czekasz na to az da dwa kroki wiecej i tak powoli podwyzszajac kryteria az obrazy. wazne na koncu ze jak objkrazy zebys go na smaka obrocila w ta strone co znow ma biegac, bo przychodzac do Ciebie bedzie mial drzewo za soba a nos ma miec w strone drzewa

[URL]http://bialyjack.blogspot.se/2013/03/co-to-jest-ksztatowanie-klikerem.html[/URL]

Tutaj masz m.in. to obieganie ok 0:30
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=zKeb_pI9A2U[/URL]

z Mila jeszcze nie doszlam tak dalkeo jak z sherry
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=taNWW0pA_AQ[/URL]

Sherry ok 3:30
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=XpWAXT2BwOo[/URL]

a tutaj troche na odleglosc
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=3AgkLFxNVzU[/URL][/QUOTE]
Dziękujemy za rady, w wolnej chwili je przetetujemy na kundlu :D

[quote name='betty_labrador']czesc Moruskowa :diabloti:[/QUOTE]
Witam Cię, Tośkowo-Tizzowa 8)

[quote name='Victoria']sieemaaa :D[/QUOTE]
O, witamy nowego gościa w galerii :loveu:

[quote name='rashelek']Kociaste boskie, uwielbiam Milkę oglądać :loveu:
Co do tych szelek, to do Juliusów możesz sobie wybrać napis ;) Ewentualnie DogStyle takie szyli, czy szyją nadal nie wiem i ile mieli napisów.

A ostatnio o Puszku nic nie piszesz, już z Wami nie chodzi?[/QUOTE]
Oglądać to tak... cieszy młoda oczy. A szczególnie, że traktuje mnie jak matkę, nigdzie beze mnie się nie ruszy ani ja bez niej. Serio :lol: Robi taką awanturę, że idę bez niej do łazienki, że coś strasznego. Najgorzej natomiast, gdy wychodzę na dwór - o, to ją wtedy słyszą nawet sąsiedzi. Jak wrócę, to nie odstępuje mnie na krok. I co jakiś czas przynosi mi zabawki, żebym jej porzucała (ona grzecznie aportuje), łasi mi się o nogi i twarz albo śpi. W najlepszym przypadku obok mnie. Dlatego śmieję się, gdy ktoś mówi, że koty to samotne, durne indywidualności. Moje koty zaprzeczają temu. A w szczególności Milka, któa chyba miała urodzić się łowcarkiem, ale nie wyszło :D

OK, dzięki za informację. Kurka, ale juliusy drogie i szkoda mi kasy na nie. A potrzebuję czegoś konkretnego (takich napisów na bank nie ma!), bo mam pewien pomysł, by połączyć swoje psie pasje z innymi ;). Popytam Marty czy robią jeszcze.

Właśnie... Puszek. Nie wiem co z nim. Swego czasu (w maju gdzieś) jego właściciele na forum naszego miasta wystawili ogłoszenie, że im pies zaginął. I od tego czasu nie widziałam Puszka. Jestem niemal pewna, że coś mu się stało, w końcu za każdym obcym szedł, nie zważał na samochody... ale może się mylę.

[quote name='Ada i Fanta']ONka chcesz? Ja mam uraz do tych psów po tym jak próbowały zagryźć mnie i mojego psa z 8 razy już :loveu:

Takie szele chyba robi Marta Aresowa z DogStyle[/QUOTE]
Ja i ONek? Coś Ty ;p. Lubię te psy, ale u kogoś. Już tyle schizowanych ONów widzę, że podziękuję. aczkolwiek bardziej nienawidzę labów, miłośnicy tej rasy niech mi wybaczą, ale proszę mnie zorzumieć - już tyle razy swojego psa z paszczy labów wyjmowałam oraz z nimii autentycznie (!) walczylam (jak ktoś nie wierzy mogę pokazać swoje blizny), że jak widzę takiego psa to dostaję od razu wysypki. Odradzam każdemu, komu mogę. Zresztą Morus też je unika, ale to mnie akurat nie dziwi.
Co od ONów... moi rodzice uważają, że to jest jedyny najprawdziwszy pies. I mój brat. Jeszcze czasem mama mówi, że golden i podhalany są takimi psami z krwi i kości, a ja nieeee... Zawsze byłam inna :P. Aczkolwiek uwielbiam użytki. A do czarnych w ogóle wzdycham. Nie chciałabym mieć, choć takie prawdziwe ONy (czyli użytki - wybaczcie właścicelee eksterierów :P) z normalnym zadem i psychiką wzbudzają we mnie zachwyt. I nie powiem, że ta suka mnie zaintrygowała i zaczęłam czytać coś o ONach (o użytykach :P). I wiecie co? Oddaję honor tym psom. Zresztą sami właściciele tych psów mówią, że wbrew pzoorm to użytki są łatwiejsze od eksterierów. Z prostej przyczyny - mają cechy charakteryzujące tą rasę, wiemy na czym się stoi, mają popędy i są... normalne. :siara: I uważam, że w sumie to ONy nie są takie złe.
W ogóle ostatnio coś sie ze mną dzieje i przerzuciłam się na Igr. Marzy mi się od jakiegoś czasu ozzik (znów użytek albo chociaż vers). No i teraz uważam, że jak rodzice by mi zaproponowali ONa (z adopcji albo użytka) to bym nie narzekała :lol: Hehe, ale pomarzyć... dobra rzecz.

Dzięki, skontaktuję się z Martą w takim razie.

[quote name='betty_labrador']nabijam posty i ja :D[/QUOTE]
O Ty :PP

Link to comment
Share on other sites

Tylko DS jest jeszcze 2 dni na urlopie, także napisz w poniedziałek ;) Napisów z Juliusów jest bardzo dużo, ale możliwe, że takiego jak chcesz byś nie znalazła. Najlepiej zapytaj na obrożowym wątku, tam Ci pomogą ;)
Co do ONów to ja po Cekinie wiem jedno - nigdy w życiu. On ma charakter tak 70% zgodny ze wzorcem i zupełnie mi nie odpowiada, przede wszystkim ta impulsywność jest porażająca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...