Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

[quote name='rashelek']Zdjęcia super, Morus kochany jak zawsze :loveu: Tylko co takie małe wstawiasz? :P
Pisałam już u siebie, ale pamiętaj, że i tak najpierw musisz go ostrzyc nożyczkami, bo przy takim futrze maszynke spalisz w momencie ;) Chyba, że dorwiesz taką bardzo mocną :P
Miłego dnia! :D



Jak dla mnie to za krótko i niepotrzebnie to futro na brzuchu zostawiłaś :P[/QUOTE]
Jakie małe? :O
Szczerze to jeszcze do Ciebie nie wchodziłam, więc nie czytałam akurat tego. I dobrze wiedzieć ;P Zawsze ludzie przestrzegali, że maszynki przy takiej sierści lubią się szybko psuć, ale nie pomyślałam, że najpierw trzeba psa nożyczkami :lol: OJ tam. Maszynki i tak nie mam, a w domu dysponuję tylko nożyczkami do papieru 8). Więc faktycznie chyba pozostaje mi iść do groomera...

Rzecz gustu, mnie się podoba ;) Jednak psa sama bym tak nie obcięła, zbyt odważne toto. Pomijając fakt, że Morusowi by nie pasowało, bo po pierwsze jest łaciaty, a po drugie na różowej skórze ma czarne łatki i wygląda jak krowa :P

[quote name='unikatowydiament']cudny jest:loveu:[/QUOTE]
Dziękujemy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Jakie małe? :O
Szczerze to jeszcze do Ciebie nie wchodziłam, więc nie czytałam akurat tego. I dobrze wiedzieć ;P Zawsze ludzie przestrzegali, że maszynki przy takiej sierści lubią się szybko psuć, ale nie pomyślałam, że najpierw trzeba psa nożyczkami :lol: OJ tam. Maszynki i tak nie mam, [B]a w domu dysponuję tylko nożyczkami do papieru[/B] 8). Więc faktycznie chyba pozostaje mi iść do groomera...
[/QUOTE]
Taa, masz coś do nożyczek do papieru? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Jakie małe? :O
Szczerze to jeszcze do Ciebie nie wchodziłam, więc nie czytałam akurat tego. I dobrze wiedzieć ;P Zawsze ludzie przestrzegali, że maszynki przy takiej sierści lubią się szybko psuć, ale nie pomyślałam, że najpierw trzeba psa nożyczkami :lol: OJ tam. Maszynki i tak nie mam, a w domu dysponuję tylko nożyczkami do papieru 8). Więc faktycznie chyba pozostaje mi iść do groomera...

Rzecz gustu, mnie się podoba ;) Jednak psa sama bym tak nie obcięła, zbyt odważne toto. Pomijając fakt, że Morusowi by nie pasowało, bo po pierwsze jest łaciaty, a po drugie na różowej skórze ma czarne łatki i wygląda jak krowa :P[/QUOTE]

No u mnie wszystkie zdjęcia są małe, nie wiem jak u innych.
Wiadomo, najlepiej zaopatrzyć się w psią maszynkę, bo mają lepszy silnik. Ale jeżeli załatwisz sobie 'ludzką', to będziesz go musiała przystrzyc, bo inaczej nie dasz rady go ogolić ;) Mnie w zeszłym roku pani powiedziała 40zł za zgolenie psa.
Tzn może podobaloby mi się bardziej gdyby nie ta firana zostawiona. Ja bym obcięła, żeby z 1cm sierści został jednak ;) Mika też ma łatki na skórze! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maryg22']Taa, masz coś do nożyczek do papieru? :evil_lol:[/QUOTE]
Nieee... no skąd 8)

[quote name='rashelek']No u mnie wszystkie zdjęcia są małe, nie wiem jak u innych.
Wiadomo, najlepiej zaopatrzyć się w psią maszynkę, bo mają lepszy silnik. Ale jeżeli załatwisz sobie 'ludzką', to będziesz go musiała przystrzyc, bo inaczej nie dasz rady go ogolić ;) Mnie w zeszłym roku pani powiedziała 40zł za zgolenie psa.
Tzn może podobaloby mi się bardziej gdyby nie ta firana zostawiona. Ja bym obcięła, żeby z 1cm sierści został jednak ;) Mika też ma łatki na skórze! :D[/QUOTE]
Hmm... to dziwne, bo u mnie są OK. ;)
Rozumiem. Znajoma psiara ma maszynkę psią, aczkolwiek bałabym się, że ją spalę. Więc wolę wydać te 80zł na fryzjera. Chyba :P Jeszcze nie wiem na co ostatecznie się zdecyduję ;).
No ja też... ale ja się kieruję bardziej względami praktycznymi: ani skóra nie chroni przed zimnem, ani przed gorącem (raczej będzie trzeba psa smarować maściami przeciw UV), a i w lesie łatwo by mi się kundel skaleczył ;PPP Każdy ma jednak inne potrzeby :D
Ooo, śmiechowo to wygląda - chyba ze mną się zgodzisz ^^

Link to comment
Share on other sites

czesc :P

Rety jakie fajne opowiadanie :loveu: czytałam z zapartym tchem :)
To Twój pan M. ma juz 12 latek? :-o to nie jest z nim tak źle-Ty chyba nie widziałaś powaznych psów na stare lata :eviltong: oczywiście nie mówie o Tosce ktora jest jak wieczny niewychowany bachor :lol:

Puszek hmm...moze jakas rasa istnieje Morusowa a Ty o tym nie wiesz-albo troche psów ma taki sam genotyp-wystarczy zebrać je do kupy i wychodowac nowa rasę :razz: może bedziesz sławna :D

[B]kaska0304[/B] szxczerze? to mi sie nie podoba golenie psów z tego typu sierścia :eviltong: jakos tak nienaturalnie... Wiec Tysiu-nie gól Morusa ;P

Link to comment
Share on other sites

Cześć ;)

[url]http://images40.fotosik.pl/2029/586038ffa04959ccmed.jpg[/url] on jest śliczny, wiesz?? :loveu:

Na reszcie zaczynasz wstawiać Morusia więcej i widzę, że jest nadal co czytać ;) To mnie cieszy :diabloti: Nie poczytałam jeszcze wszystkiego do końca ale dam radę bo lubię więc nadrobię... Bój się !!! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Hmm... to dziwne, bo u mnie są OK. ;)
Rozumiem. Znajoma psiara ma maszynkę psią, aczkolwiek bałabym się, że ją spalę. Więc wolę wydać te 80zł na fryzjera. Chyba :P Jeszcze nie wiem na co ostatecznie się zdecyduję ;).
No ja też... ale ja się kieruję bardziej względami praktycznymi: ani skóra nie chroni przed zimnem, ani przed gorącem (raczej będzie trzeba psa smarować maściami przeciw UV), a i w lesie łatwo by mi się kundel skaleczył ;PPP Każdy ma jednak inne potrzeby :D
Ooo, śmiechowo to wygląda - chyba ze mną się zgodzisz ^^[/QUOTE]

To ja nie wiem czemu tak mam :P
Wiesz, chyba jednak lepiej te 80zł dać bo jak spalisz psią maszynkę to będziesz musiala oddać sporo więcej :diabloti:
Zgadzam się w 100% :)
Słodziutkie to jest :D Chociaż ja sie na początku stracha przez te latki najadłam, bo Mika je ma głównie na brzuchu i jedna jej nachodzi na sutek i myślałam, że jej odpadnie :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']czesc :P

Rety jakie fajne opowiadanie :loveu: czytałam z zapartym tchem :)
To Twój pan M. ma juz 12 latek? :-o to nie jest z nim tak źle-Ty chyba nie widziałaś powaznych psów na stare lata :eviltong: oczywiście nie mówie o Tosce ktora jest jak wieczny niewychowany bachor :lol:

Puszek hmm...moze jakas rasa istnieje Morusowa a Ty o tym nie wiesz-albo troche psów ma taki sam genotyp-wystarczy zebrać je do kupy i wychodowac nowa rasę :razz: może bedziesz sławna :D

[B]kaska0304[/B] szxczerze? to mi sie nie podoba golenie psów z tego typu sierścia :eviltong: jakos tak nienaturalnie... Wiec Tysiu-nie gól Morusa ;P[/QUOTE]
Cześć :)

Hehe, to się cieszę, bo pisane na szybko, tuż przed wyjściem na harcerzyków, więc nie miałam nawet czasu pomyśleć :D
Nie, nie... źle przeczytałaś :P Morus ma 4, ale zachowuje się gorzej niż 12latek, no zachowuje się niczym staruszek, który miałby zaraz wyzionąć ducha :P A widzisz, założę się, że Tośka jest większym dzieckiem niż Morus :D
Taak, założę najlepszą rasę świata, wszyscy się o nią będą bić :siara: (bo kto nie chciałby psa takiego jak Morus :P?)

I tak ogolę... ale nie na łyso ;)
Obeetnę go choćby dlatego, że linieje potwornie, wtedy strasznie jest rozdrażniony i go wszystko swędzi (sierść zrzuca przez jakieś 3msc), a poza tym z takiego futra ciężko jest wynaleźć kleszcza... dzisiaj znalazłam, ale w gąszczu kłaków go zgubiłam i przez następne 0,5h po milimetrze przeczesywałam "kołnierz" Morusa... :/

[quote name='Ptysiak']Cześć ;)

[URL]http://images40.fotosik.pl/2029/586038ffa04959ccmed.jpg[/URL] on jest śliczny, wiesz?? :loveu:

Na reszcie zaczynasz wstawiać Morusia więcej i widzę, że jest nadal co czytać ;) To mnie cieszy :diabloti: Nie poczytałam jeszcze wszystkiego do końca ale dam radę bo lubię więc nadrobię... Bój się !!! :evil_lol:[/QUOTE]
Cześć :D

Wiem, że nie jestem subiektywna, ale co tam... to jest najpiękniejszy pies na świecie, ot co :D
Cieszę się, że ktoś tę zmianę zauważył :loveu: Mam nadzieję, że Cię nie zawiodę i nie będziesz dawać rady tego nadrabiać 8)

[quote name='rashelek']To ja nie wiem czemu tak mam :P
Wiesz, chyba jednak lepiej te 80zł dać bo jak spalisz psią maszynkę to będziesz musiala oddać sporo więcej :diabloti:
Zgadzam się w 100% :)
Słodziutkie to jest Chociaż ja sie na początku stracha przez te latki najadłam, bo Mika je ma głównie na brzuchu i jedna jej nachodzi na sutek i myślałam, że jej odpadnie :mdleje:[/QUOTE]
Ja tym bardziej :P
Też tak sądzę :D
Haha, ale się zgadzamy ^^
A ja myślałam, że to jakieś chorobowe paskudztwo się wytworzyło.... :P A się okazało, że po prostu mam kroooowę :D

[quote name='Wercia40']Czrnuch zawsze ma taki uhahany rujek ? :loveu:[/QUOTE]
Always :D

Chociaż nie. Jest ponury, gdy wyjdę na dwór i nawet do niego nie zagadam :PPP Wtedy się odwraca do mnie tyłkiem albo stroi głupie miny, abym tylko wyskoczyła do niego z ryjem "Co ty robisz?!" albo "Weź nie cudacz!" :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ostrzyc kundla planowałam jakoś tak jak Zuzkę evel :eviltong:
[url]http://img18.imageshack.us/img18/8383/zuzostrzyzenie.jpg[/url]

Tymczasem Milka jest powalona jeszcze bardziej. :diabloti:
Chociaż muszę ją pochwalić, a właściwie siebie za inteligencję :P.

Jak wiecie od jakiegoś czasu przychodziła do domu tylko nasrać i się wysikać, ale... ale poza kuwetą. :mad:
Więc żwirek zamieniłam na piasek i teraz sika lajtowo do kuwety.
Kupsko dalej na swoim miejscu, czyli wszędzie, byle nie w kuwecie :diabloti: No ale idzie się przyzwyczaić.

Koty nam linieją od jakiś 2msc, teraz doszedł Ali, Silvuś i kochany pieseczek. Kłaki latają wszędzie, no żyć nie umierać :loveu: A dla alergika takiego jak ja to jest po prostu raj :loveu:
Postraszyłam zwierzyniec, że wszystkim wrzucę do wody i ściągnę z nich całe futro albo ostrzygę na łyso. No, ale widziały gały co brały. :evil_lol:

Jak ktoś się nudzi to może sobie pooglądać fotki iście... nie-psie. Na zdjęciach moja własna (we wrześniu będzie dopiero ale będzie :P) drużyna, foty z mojej łapy (ale to widać, bo kiepskie :eviltong:): [url]https://plus.google.com/photos/108092873871499691311/albums/5871507067030428097[/url] Od razu zaznaczam, że mnie na nich nie ma, ja za antyfotoreportera robiłam i pokazywałam różne typy ognisk ... i takie tam :PP

Link to comment
Share on other sites

Też mi się to cięcie Zu podoba :) trzymam kciuki, żeby Ci tak wyszło.
To gratuluję chociaż sukcesu z siurami :lol:
My już na całe szczęście po linieniu, ale swego czasu też kłaki były wszędzie, codziennie zamiatane a i tak latały kule futra jak na dzikim zachodzie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonka95']Cześć :) :)[/QUOTE]
hej :)

[quote name='rashelek']Też mi się to cięcie Zu podoba :) trzymam kciuki, żeby Ci tak wyszło.
To gratuluję chociaż sukcesu z siurami :lol:
My już na całe szczęście po linieniu, ale swego czasu też kłaki były wszędzie, codziennie zamiatane a i tak latały kule futra jak na dzikim zachodzie :shake:[/QUOTE]
Mnie na pewno nie :P Fryzjer ma tak zrobić, ooo. Bo inaczej nie zapłacę :lol:
Dziękujemy.

To wyobraź sobie, że... masz kłaki długie, szare i wbijające się wszędzie (Milkowe); masz białe, ostre, wbijające się jeszcze bardziej, o usunięci ich możesz jedynie pomarzyć (Endy); jeszcze masz szare, miękkie, ale tak małe, że ciężko Ci je usunąć (silver); trójkolorowe, miękkie i fajne do sprzątnięcia, ale walące się po całym domu (Ali) i jeszcze takie Morusowate: ni to miękkie, ni to twarde, dziwne do sprzątnięcia... :PP Powodzenia z próbą niezjedzenia czegoś z sierśćią :D Bo o wyjściu w czystym ciuchu nawet nie da sobie wyobrazić :lol:

Link to comment
Share on other sites

:loveu:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/10955_327381280697748_226402438_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/68931_584708918215592_1036693025_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/165480_540075296044648_101544124_n.jpg[/IMG]

Otoshi WOLF Anana Amarok z Wilczej Duszy dostała w kl. szczeniąt (szczeniąt? :D) wybitnie obiecującą :multi::multi::multi::multi: Gratuluję hodowczyni Anana Amarok i właścicielom Wawrzynkowskim :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Ej czy ja dobrze widze tam w tle baner z Częstochowy?[/QUOTE]
Tak. :D Bo to była wystawa częstochowska, ale jakoś nie pomyślałam, żeby wcześniej Wam foty wstawić :P

[quote name='Aleksandra95']ejj, a mi ten typ psa się nie podoba :D umaszczenie :D[/QUOTE]
Nie znasz się i tyle. :diabloti: Ona jest piękna. :loveu: Normalnie moje marzenie :loveu: Ale charakter nie ten. :roll:

Dzisiaj wyciągnęłam znajome na spacerek. Taki króciutki. Tylko 15km :diabloti:. I to do lasu, a one nienawidzą wszelkich robali i muszek latających w lesie. :diabloti: Fakt, na sam początek poszłyśmy do parku, Morus się zdziwił, że idziemy z kimś i to nie-psiarzem (dziewczyny brzydzą się zwierząt :diabloti:). Jednak wiem, że takie spacery są nam potrzebne, wrócił odmieniony (kundel, choć dziewczyny też :P). W połowie spaceru piesek się zgrał, ładnie szedł przy nodze, a gdy czekałam z nich przed domem znajomej (zmieniała buty na bardziej wygodne) to pięknie mi równał na smyczy przy nodze, szedł przy niej, warował, siadał. No było cudnie, a często się nad tym męczyliśmy ;). I to, że ignorował ludzi, inne psy (dziewczyny non stop piszczały, gdy jakiś pies szczekał, a M. cierpliwie to znosił) i był w ogóle super :loveu: Potem polazłyśmy do lasu i szanowny pies musiał się wytarzać w gównie. Albo nie wiem w czym. :diabloti: W każdym bądź razie wrócił do domu cały szary: tzn. był normalny do połowy, a drugie pół był cały szary. Wyglądał jakby miał takie umaszczenie :lol: No i muszę przyznać, że dziewczyny nawet go polubiły, a przynajmniej zaakceptowały :P. Za to znienawidziły mnie, że poszłyśmy do lasu. Ostatecznie poszłam im na rękę i wróciłyśmy tą samą, krótszą drogą. Jednak dużo przy tym jęczałam :evil_lol:
Tak czy inaczej spacer był super, trochę socjalki, trochę nauki, trochę wyzwań, a pies się zachowywał GENIALNIE, tzn. z czasem, gdy się przyzwyczaił, bo na początku cyrki odstawiał ;). W lesie też pięknie się odwołał, choć włączył już tryb "upolować bażanta" (nadal na ptaki reaguje pogonią) - i choć nie miałam przy sobie gwizdka (sic!) to na mój gwizd natychmiast zawrócił. :multi::loveu::multi: Pies wrócił zmęczony, ale szczęśliwy.
Tylko ja się modliłam, że dzisiaj siedziałam 2h i go czesałam i taki czysty poszedł na spacer, a wrócił niczym Jozin z Bagien :eviltong: Jednak 0,5h pielęgnacji i piesek wrócił do stanu normalności. No prawie, ale niedługo będzie pranie kundla ;)

Link to comment
Share on other sites

O to świetny dzień mieliście :)
A tak btw. to moje najlepsze przyjaciółki też nie lubią psów za bardzo :P Jedna zdecydowanie woli koty, a druga no lubi psy, ale bez szaleństw. Na początku było ciężko, ale już się przyzwyczaiłam :D Ja to ogólnie nie znam w realu drugiej takiej psiary jak ja ;) A szkoda... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='trabeska']O to świetny dzień mieliście :)
A tak btw. to moje najlepsze przyjaciółki też nie lubią psów za bardzo :P Jedna zdecydowanie woli koty, a druga no lubi psy, ale bez szaleństw. Na początku było ciężko, ale już się przyzwyczaiłam :D Ja to ogólnie nie znam w realu drugiej takiej psiary jak ja ;) A szkoda... :lol:[/QUOTE]
Ano fajny :P
To moje przyjaciółki nie lubią żadnych zwierząt. Jednak razem się dogadujemy bez problemów :D
A ja znam nawet większą psiarę niż ja ;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie jeszcze bardziej cieszy to, że są takie zmiany i mogę w końcu być pewna, że Morusek ma się dobrze i żyje bo go widzę :eviltong:
Dobre podejście i tak trzymać... Twój pies więc musi być najpiękniejszy :) ale... nie rób mu tego :shake: nie obcinaj go on ma takie cudne futerko :loveu:

[url]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/10955_327381280697748_226402438_n.jpg[/url] cudeńko :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ptysiak']Mnie jeszcze bardziej cieszy to, że są takie zmiany i mogę w końcu być pewna, że Morusek ma się dobrze i żyje bo go widzę :eviltong:
Dobre podejście i tak trzymać... Twój pies więc musi być najpiękniejszy :smile: ale... nie rób mu tego :shake: nie obcinaj go on ma takie cudne futerko :loveu:

[URL]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/10955_327381280697748_226402438_n.jpg[/URL] cudeńko :loveu:[/QUOTE]
To mnie też pozostaje się cieszyć, że ktoś z naszego powodu się cieszy :D
Futro na lato i tak zrzuci i będzie łysy. A przy okazji się za bardzo pomęczy :P Więc go ciachnę, ale to już tak w połowie maja/lipca.

[quote name='betty_labrador']piękny wilk :loveu:[/QUOTE]
Tyia jest boska :loveu:

[quote name='rashelek']Jakbyś mi powiedziała, że Otoshi będzie to bym się za nią rozglądala i zdjęcia jej porobiła! Durna Ty!!!
Ja już klaki w jedzeniu przerobiłam i już jestem 'po' :-D

Fajnie, że socjalizacja psa i koleżanek się udała :lol:[/QUOTE]
Ojoj, przepraszam :P Postanawiam poprawę - następnym razem dam Ci znać :)
Na pewno nie w takiej ilości, jaką serwuje nam zwierzyniec :P

Szkoda tylko, że kundel znów cuchnie na kilometr :siara:

[quote name='Sonka95']To świetna była socjalka dla twoich koleżanek :smile:[/QUOTE]
Przyznam szczerze, że tak :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...