Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

[quote name='magdabroy']Śnieg nie, ale rosę z trawy tak :evil_lol:[/QUOTE]
Widzisz, pozwala Ci zaoszczędzić wody dla niej - napije się na spacerze 8)


Tak w galerii Tory zgadało się o śmierdzielach. Więc przypomniała mi się Milka... Właśnie, z nią coraz gorzej :(. Babcia zaczęła wobec niej stosować swoje "cud-rady" i za każde kupsko dostaje w dupę... więc Milka już nie zaprzestała s.ać tylko w kuchni, lecz teraz w całym domu i to zazwyczaj przy kątach... Ostatnio jak dostała sraczki... to tylko chodziłam i wąchałam, gdzie zrobiła kolejną "porcję", nie wspomnę o smrodzie w domu :diabloti: Po prostu super. Tylko, co ciekawe, ona wie, że przy nas nie ma żartów, i jak już się przymierza do robienia tam, gdzie nie trzeba i widzi, że my ją widzimy to od razu grzecznie zmierza do kuwety i tam się załatwia. Ale w dzień, gdy nie patrzymy, robi właśnie tam, gdzie stoi (tzn. tam, gdzie najwięcej ludzi się przewija, bo chce chyba, żeby ktoś w to wdepnął i zwrócił na nią uwagę). W nocy zaś załatwia się zazwyczaj albo przy łóżku, albo po kątach... Serio nie czaję, że naprawdę łatwiej było jej wymyślić taki sposób działania niż po prostu to, że się s.a do kuwety. Zawsze. Bez kombinowania... :siara:

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe jak mała będzie wyglądać jak już całkowicie dorośnie:) Podobnie jest chyba z psami które będę wykorzystywane w ratownictwie. Od małego są zbierane na małe akcje żeby się przyglądała pracy doświadczonych psów :) Chciałabym zobaczyć tak na żywo jak wygląda taka praca w zaprzęgu, jak pracują psy itp.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ana :)']To widzę, że nie tylko mojemu Ottowi odwala jak zobaczy śnieg :D:diabloti:[/QUOTE]
Zawsze to jakieś pocieszenie, że nie tylko ja mam (nie)normalnego psa ;P

[quote name='phase']Cheeba cudo. [URL]http://img715.imageshack.us/img715/9074/dsc0122cv.jpg[/URL] :loveu:

Po prostu elegancja Francja! [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-F0BbSb7hcwg/UQa2c6CpC4I/AAAAAAAAHn8/wb-AB9mQMjE/s640/DSCF3934.JPG[/URL][/QUOTE]
Fajny z niego mixik i futra nabrał na zimę =))

Jestem ciekawa jak dalej się będzie rozwijać i jak polscy sędziowie będą ją oceniać ;) Bo wśród psów wystawowych (choć ona będzie bardziej brykać na zawodach niż biegać po ringu) ona jest wyjątkowa, nie ma takiego drugiego psa :D

[quote name='Ada_Mirra']hej :)
ta sunia jest cudna <3 boże ile ras psów mi się podoba z wyglądu i charakteru ale wiem, że nie dałabym rady ze szkoleniem i etc, bo husky i alaskan dużo ruchu, seter - myślistwo i tak większość ras odpada.. :C[/QUOTE]
Hej ^^
A co ważne - ma parę na ciągnięcie ;]. Mnie z wyglądu to tak różnie... a charakterem to w ogóle lista ma wypada marnie :siara: Alaskan? Tzn. masz na myśli malmana? Wbrew pozorom one nie potrzebują wiele intensywnego ruchu, jeśli ktoś wychodzi na 2h marszobiegu to spokojnie im to wystarczy - oczywiście, jeśli ciągną, bo potrzebują pracy. No i charakter mają dość trudny, odradzam trzymanie ich w stadzie - chyba, że ktoś ma kojce. ;) Husky to całkiem inny pies, świr, adhdowiec, on naprawdę potrzebuje wybiegania, pracy i to porządnego. Na pewno jednak masz jakąś wymarzoną rasę ;)

[quote name='Klaudia&Aza']Ciekawe jak mała będzie wyglądać jak już całkowicie dorośnie:) Podobnie jest chyba z psami które będę wykorzystywane w ratownictwie. Od małego są zbierane na małe akcje żeby się przyglądała pracy doświadczonych psów :) Chciałabym zobaczyć tak na żywo jak wygląda taka praca w zaprzęgu, jak pracują psy itp.;)[/QUOTE]
Też jestem ciekawa, acz mam jakiś tam zarys, śledząc linię, z jakiej się wywodzi ;).
Dokładnie tak samo. Zresztą podobnie jest z innymi użytkami, np. mój wujek od zawsze prowadzał szczeniaka na polowanie, by zapoznał się z atmosferą.
Uwierz mi, że wygląd nieziemski! I ta euforia psów udziela się Tobie, że w końcu psy robią to, do czego zostały stworzone, a nie biegają po ringu i grzeją dupę na sofie, a tylko od weekendu biegają PRZY (sic!) rowerze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada_Mirra']ojjj też mi się marzy :-D[/QUOTE]
To co... spotykamy się na zawodach psich zaprzęgów. Niedługo sezon się kończy, ale jeszcze można się umówić ;p

[quote name='betty_labrador']czesc! przyszlam nawiedzic moja jedna z ulubionych galeryjek :loveu:

hasiory cudne, a Tosienka cudowniejsza-umaszczenie niesamowite :loveu:

szkoda że Mileczka w dupę dostaje.. nie mozna nic babci wytlumaczyc? :shake:[/QUOTE]
Hej. Cieszę się, że dostałyśmy od Ciebie takie miano :loveu: Czuję się zaszczycona ;P

Cheeba to takie nie-wiadomo-co. Bliżej mu do malmana, acz ma wiele cech hasich ^^. A Tyia od samych narodzin mnie zauroczyła i tak mi już zostało, więc nie dziwię się zachwytami nad jej osóbką :-P

Wiesz co... ja się trochę nie dziwię... bo skoro moje mniej bolesne metody (chyba tylko mniej bolesne dla milkowatej dupy :evil_lol:) nie poskutkowały, to ona wzięła wszystko w swoje ręce :/


[quote name='Sonka95']Chyba wszystkie psiaki uwielbiają tarzać się w śniegu :loveu: [URL]http://img59.imageshack.us/img59/985/dsc0097qo.jpg[/URL][/QUOTE]
Nie. Nie wszystkie. Kropka nie. A tfu! Zapomniałam, że to się nie liczy. Bo to nie pies. To jamnik :siara:

[quote name='dOgLoV']hej ;-)[/QUOTE]
Cześć. ;]

[quote name='paulaa.'][URL]https://lh3.googleusercontent.com/-F0BbSb7hcwg/UQa2c6CpC4I/AAAAAAAAHn8/wb-AB9mQMjE/s640/DSCF3934.JPG[/URL]
śliczna jest :loveu: ale ma bardzo nietypowe umaszczenia jak na husky, posturę zresztą też. ale taki haszczak mi się bardzo podoba :smile:[/QUOTE]
W Polsce wśród slimów i psów wystawowych faktycznie nietypowe, ale wśród szczurów (użytków) znowuż takie nietypowe to ono nie jest ;-). Po prostu jest boom na czarno-białe psy z niebieskimi oczami (które kompletnie mi się nie podobają :shake:) i ludzie nie patrzą na inne psy. Może to i dobrze. Bo taki wilczek ma inne potrzeby niż czarny haszczak z hodowli typowo wystawowej. A postura - kurde, tak powinien wyglądać husky! :smile: Nie czołgi, jakie możemy oglądać na ulicach i wystawach, ale właśnie TAKI jest husky: lekki, smukły, wysokołapny i dłuuugi. A to, że ludzie wolą czołgi, bo spokojniejsze są i nie potrzebują biegać w zaprzęgu, to już inna sprawa. Przeraża mnie to i po prostu na większość psów nie mogę patrzeć - dopiero jak jestem na zawodach, to widok cieszy moje oczy. ;-) Choć szczury też moim zdaniem są przesadą w drugą stronę (najlepsze, najbliższe ideałowi haszczaka są slimy - które powoli można dostrzec na zawodach), ale to jest lepsze niż psy, które już haszczakami nie są, tylko łączy je nazwa.

[quote name='rashelek']Wierzę na slowo, nie mam bladego pojęcia jak wygląda rozpoczynanie z psem zaprzęgowania. Wydaje mi się, że to bardzo obciążający dla szkieletu i stawów sport, dlatego się zdziwiłam :P
Cheeba piękny :loveu: A. by się zakochał! :-D[/QUOTE]
Cieszę się :smile:. Uczenie psa pracy w zaprzęgu to naprawdę bardzo trudna i zróżnicowana praca - metod jest tyle, ile maszerów tak naprawdę ;]]] Fakt. Dlatego każdy na to uważa, ale co nie oznacza się, że nad psem się cacka i nie pozwala mu np. luźno biegać. Bo to byłaby paranoja ;-).
A. ma faktycznie słabość do północniaków - Cekin może czuć się zagrożony :diabloti:

[quote name='Ptysiak']Hej :smile:

[URL]http://img268.imageshack.us/img268/1326/dsc0107olo.jpg[/URL] śliczny jest :loveu:
[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-F0BbSb7hcwg/UQa2c6CpC4I/AAAAAAAAHn8/wb-AB9mQMjE/s640/DSCF3934.JPG[/URL] i ona też :loveu:

Buziaki w nochalek dla Moruska :loveu:[/QUOTE]
Hej Ptysie. =))

To prawda. :loveu:

Dziękujemy ;]

[quote name='dOgLoV']śliczne :loveu:[/QUOTE]
:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Oj broń borze, ograniczać psu ruch do 0, bo jeszcze nie dorósł :lol: Chociaż niektórzy i tak pewnie robią ;)
Cekin miał być hasiorem, ale nie znaleźli hodowli z szczeniakami 'na już', a pan malamuta im nie chciał dać do bloku :P[/QUOTE]

No niestety tak co niektórzy robią, bo "znawcy" się zaczęli oburzać, że szczeniaczek nie może... :roll:
Oj, biedny Cekinek :evil_lol::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Mi też kazali się wstrzymać z nadmiernym ruchem z Torą dopóki nie skończy min. roku :roll: A ja jej pozwalałam biegać przy rowerze, ale na krótkich dystansach i bardzo wolno ;) 2-3x w tygodniu biegała jakieś 3km truchcikiem ;) Nie uważam, żeby stała jej się krzywda. Wręcz przeciwnie, bo ma bardzo dobrą kondycję i sylwetkę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Mi też kazali się wstrzymać z nadmiernym ruchem z Torą dopóki nie skończy min. roku :roll: A ja jej pozwalałam biegać przy rowerze, ale na krótkich dystansach i bardzo wolno ;) 2-3x w tygodniu biegała jakieś 3km truchcikiem ;) Nie uważam, żeby stała jej się krzywda. Wręcz przeciwnie, bo ma bardzo dobrą kondycję i sylwetkę ;)[/QUOTE]
Bo wszędzie umiar nie zaszkodzi ;) Jestem tego samego zdania co Ty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonka95']Ja już się nie mogę doczekać wycieczek rowerowych z Sonią :cool3:[/QUOTE]

[quote name='betty_labrador']kurcze-chyba kazdy czeka na aure zeby wyciągnąć rower i popedzic w las! ah! :loveu:[/QUOTE]
Dziewczyny, nawet nie wiecie jak ja tęsknię za wiosną. Ale taką prawdziwą: słońce, 14*C i te sprawy :loveu: Przez ostatnie dwa dni tak było, no cieszyłam się jak dziecko, zresztą Morusowi z okazji wiosny szajba zaczęła odbijać i o dziwo przyniósł mi patyka, bym mu porzucała! Tak, dobrze czytacie: mój nieaportujący pies przyniósł mi coś do łapki. A dwa to to, że tym czymś był patyk, cyzli zabawka i rzecz, którą nie interesował się od marca 2009r! Więc pozytywny nastrój i mu się udzielił :D Tylko szkoda, że dzisiaj już jest zima, tzn. padał śnieg, był mrozik i pochmurno jak diabli :(
Ja chcę wioooosnę i wypady rowerowo-biegowe na całe dnie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']A ja od poniedziałku startuję z wieczornym bieganiem ;) Już jest na tyle jasno, że pora się ruszyć z domu :)[/QUOTE]
W takim razie powodzenia życzę w przedsięwzięciu, bo u mnie to ciężko wziąć się za siebie ;) Ciągle mówię sobie, że zacznę znowu biegać, ale wziąć się nie umiem. Trochę przez brak czasu, ale trochę też z lenistwa przyznam szczerze :P. Miałam trenować u trenera, ale nie odpowiadają mi jego metody, zresztą ja nie lubię być od kogoś zależną ;).

[quote name='Sonka95']Dopiero w połowie marca ma być u nas +15 i słońce ,a w między czasie deszcz i śnieg :roll:[/QUOTE]
Weź mnie nie denerwuj nawet :P Ma być wiosna i koniec :lol:

A tak swoją drogą to u nas jest po normalnemu. Coraz bardziej myślę nad blogiem, nie tyle psim, co moim ;PP. Sama zresztą nie wiem, nie lubię rutyny, potrzebuję jakiś zmian, ale nie wiem nawet jakich ;). A tak w ogóle to w końcu zaczął się weekend, jutro cały dzień przed ksiązkami, bo poniedziałek zawalony kilkoma sprawdzianami i kartkówkami... No, ale cóż 0 urok życia ucznia :lol:

Zrobię taką małą kryptoreklamę, ale sobie pozwolę ;P. Uważam, że warto Wam pokazać Głos, który kocham. Wycisza mnie. Uspokaja. Daje nadzieję. Ten Głos to moja bardzo dobra Znajoma, bardzo sympatyczna, ciepła i wesoła osóbka :). Zapowiada się przed nią życie udane, mam nadzieję, że uda jej się spełnić marzenia o połączeniu aktorstwa ze śpiewaniem - bo naprawdę na to zasługuje. Zresztą, teraz trochę się już w tym realizuje, bo i ma własny zespół (grają po okolicy), a i bierze udział w różnych sztukach. A jest tak otwarta na ludzi (wysłucha każdego, dobrze mi się z nią rozmawia czy żartuje) i nowe przygody, że naprawdę zaskarbia sobie serca innych :). Oto Ona. Moja Droga Kinga Budzaj, myślę że warto ją posłuchać, ja ją mogę słuchać godzinami ;). A na żywo jak ją słyszę to po prostu się rozpływam ;PP
[video=youtube_share;L40ZnB3vk1k]http://youtu.be/L40ZnB3vk1k[/video]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...