Jump to content
Dogomania

Cruft


rodzice

Recommended Posts

  • Replies 310
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

generalnie rzecz biorąc info o wystawie są na
[URL="http://www.thekennelclub.org.uk/activities/crufts.html"]http://www.thekennelclub.org.uk/activities/crufts.html[/URL]

a po polsku
[URL="http://www.thekennelclub.org.uk/item/535"]http://www.thekennelclub.org.uk/item/535[/URL]

<nie wybieram się>

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A czy ktoś moze wie, czy będzie organizowana jakaś zbiorowa wycieczka na Crufta ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]BTW Ja mogłabym jechać z psami jakbym chciała, bo mam wszystkie papiery zrobione i nawet mi sie wszystkie psy kwalifikują:evil_lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']Bardzo Ci dziekuję . Z tego czego się jeszcze dowiedziałam o badaniach krwi juz wiem ,że nie jestem w stanie zdążyć do marca .[/QUOTE]

moja Ruda nie ma chipa, a szczepienie przeciwko wściekliźnie dopiero w czerwcu, więc już pierwszy warunek jest przez nas nie do spełnienia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']Szczepienie na wsiekliznę robi sie nie patrzac na termin jaki faktycznie przypada . Rzecz w tym ,ze trzeba powtórzyć po pół roku i tutaj już nie mamy szans . Podobno należy zglosić się do Anglii z prośba o przesuniecie zaproszenia na następny rok .[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Nie powtarza się szczepienia po pół roku, tylko po 30 dniach od szczepienia pobiera sie krew przez uprawnionego veta, przesyła do Instytutu w Puławach na określenie poziomu przeciwciał na wściekliznę. Gdy wynik jest pozytywny wpisujesię do paszportu i po 6 miesiącach mozna przekroczyc granicę UK. To w duzym skrócie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Czyli o całej procedurze myslimy już min 7 miesięcy przed planowanym wyjazdem.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]W watku "Anglia" w poróżach jest wszystko opisane ze szczegółami, linki itd. Trzeba się tylko przez niego przekopać.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Tak !! Toteż jak napisałam, moje dranie sa Interami i , i jakbym chciała to bym mogła z nimi na Crufta jechać:evil_lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]
A inter ma nominację na Cruft? dopiero jak dostanioe dyplom czy jak? czy taka nominacja przychodzi do domu? jak to wyglada? mój haszczak zakończył Intera w niedzielę.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Po pierwsze jak chcesz wystawić w UK, to oprócz tej polki weterynaryjno administracyjnej musisz wysłac do Kennel Clubu kopię rodowodu i kopie dyplomów potwierdzających tytuły (np Intera), wpłacić pewną sumkę i wypełnić stosowny wniosek, aby otrzymać tzw Authority to Compete. To jest taki elegancki kartonik, na którym napisane są dane psa (właśnie z jego tytułami) i zostaje mu nadany nr (w przypadku psów z Polski z końcówką PL). I gdy zgłaszasz psa na wystawę w UK podajesz ten nr, a nie nr PKR. I jeśli zgłosisz go jako Intera do tego nr, to juz będzie wiadomo u nich, że na Crufcie też może walczyć (?). W razie problemów trzeba sprawdzić na stronie Kennel Clubu. Jak widziałam z podanych tu na początku linków, część nawet po polsku jest.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Się mądrzę, bo wystawiałam raz w UK (nie na Crufcie).[/COLOR][/SIZE][/FONT]



[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Przeczytajcie to :[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[URL="http://www.thekennelclub.org.uk/download/1336/competeukpolish.pdf"][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]http://www.thekennelclub.org.uk/download/1336/competeukpolish.pdf[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[URL]http://www.thekennelclub.org.uk/download/541/Cruftsoverseasqual07.pdf[/URL]



[quote name='Musiałek']No tak ale jak ktos nie ma Intera :) to musi sobie pojechac na jakies wystawy i powalczyc o "nominację" czy jak to tam się nazywa :))

i pytanie które to są wystawy tzn które będą - czy gdzieś jest taki spis ???[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Musiałek, była okazja w Poznaniu. Zwyciężca świata i młodzieżowy kwalifikuje się Crufta w przyszłym roku.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ale też np na
Międzynarodowej 2xCACIB Wystawie w Kecskemet (Węgry) (tylko nie wiem którego dnia) były nominacje chyba za CACIBa.. więcc to nie muszą być tylko wystawy takiej rangi jak światowa...
spisu nigdzie nie widziałam, ale też nie szukałam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Country[/B][B]Show[/B][B]Location[/B][B]Date[/B]
USA
Eukanuba AKC Invitational
Tampa
14th - 15th January 2006
Italy
International Dog Show
Milan
28th - 29th January 2006
Luxembourg
Spring Show 2006
Luxembourg
25th - 26th March 2006
Denmark
International CAC-CACIB Show
Hilleroed
6th - 7th May 2006
Spain
Spring Dog Show
Madrid
20th - 21st May 2006
Switzerland
CACIB Show
St Gallen
21st May 2006
Finland
FCI's European Winner 2006
Helsinki
9th - 11th June 2006
France
Championship Show
Le Bourget
17th - 18th June 2006
Norway
Oslo International Show
Oslo
12th - 13th August 2006
Estonia
International Dog Show "Winner" 2006
Tallinn
19th - 20th August 2006
Belgium
Brussels Dog Show
Brussels
24th - 25th June 2006
Portugal
107th CPC/Lisbon International Dog Show
Lisbon
8th - 9th July 2006
Hungary
CACIB Show
Kecskemet
9th - 10th September 2006
Gibraltar
Gibraltar KC Show
Gibraltar
23rd - 24th September 2006
New Zealand
NZKC ProPlan National Dog Show
Palmerston North
29th Sept - 1st Oct 2006
Austria
Bundessiegerausstellung
Tulln
30th Sept - 1st Oct 2006
Germany
Bundessieger Show
Dortmund
14th October 2006
Poland
World Dog Show
Poznan
9th - 12th November 2006
Malta
Annual Championship Show
Cottonera Sports Complex
11th - 12th November 2006
Croatia
Euro Dog Show 2006
Zagreb
25th - 26th November 2006
Malta
International Championship Show
De La Salle, Cottonera
25th - 26th November 2006
Netherlands
Winners Show
Amsterdam
25th - 26th November 2006
Finland
FKC's Winner 2006
Helsinki
2nd - 3rd December 2006
Sweden
Hund 2006
Stockholm
9th - 10th December 2006


[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Jak widać są to często najważniejsze wystawy w danym kraju, ale nie zawsze. Tylko z tą wystawą w Chorwacji, to jakiś byk, bo Euro Dog jest wprzyszłym roku w Zagrzebiu i na pewno będzie kwalifikować na Crufta 2008. W tym roku w listopadzie, to po prostu podwójna CACIBówka. W mniejszych krajach, które chcą przyciągac wystawców to typowę.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Też mam takie marzenie. I znajomy mnie namawia, że to bardzo proste. Tanią linią do Londynu, tam z dworca Euston do Birnigham i podobno wprost z dworca wychodzi sie na tereny wystawowe :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]
Hm... No to ja nie widzę problemu! Jedziemy?
A kiedy jest wystawa Cruft? Bo nawet nie zanotowałam...:oops:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...