Jump to content
Dogomania

UWAGA kursanci P. Ewy Łódź!!!!!


Oscilka

Recommended Posts

Poniewaz jest juz spora nasza "sfora" zwracam się do Was z takim problemem. Otóż wczoraj napisałam na dogomanii w sekcji dla sznaucerów o trymowaniu tegoż Psiaka. w sumie było to pytanie które cytuję: "
Mam pytanie: czy po dokładnym wytrymowaniu Szanucera należy Go jeszcze ostrzyc maszynką? Jeśli tak to jakim ostrzem?" w odpowiedzi otrzymałam co nastepuje: "Ja nie strzygę, zostawiam. Zaraz po trymowaniu na łyso nie wyglada co prawda zbyt aktakcyjnie:evil_lol: (wręcz przeciwnie, jakby miał chorobę skóry:evil_lol: :evil_lol: ) ale szybko zarasta podszerstkiem, i wtedy sie "kolor" psa się wyrównuje." Nastepnie pociągnełam wątek: "Pytam bo trymowałam ostatno średniego sznaucera 4 mscznego i ..... miał bardzo bogaty i obfity podszerstek!!!! Dość długi i właśnie nie wyglądał jakby miał za "mało włosów"!!! A przeczytałam ostatnio na stronie hodowli Szanucerów [URL="http://www.artax.pl/"]www.artax.pl[/URL] że po dokładnym wytrymowaniu należy wyrównać ten podszerstek, tymbardziej jeśli przód robimy maszynką bo tam ciężko wychodzi. Wyszła mi duża różnica! A na kursie nic nie było mowy że po trymowaniu "maszynkujemy" :roll:
Pozdrawiam i dziekuję za rady." a dzis nie miła niespodzianka mnie czekała cytuje: "Gdzie byłas na kursie?"
moja odp "A to ma jakieś znaczenie?"
"Jeśli zadajesz nam pytania, to chyba wypada też odpowiedziać na nasze prawda?"

Co Wy na to????!!!!?????!!!!!

Wyznaje zasadę kto pyta nie błądzi!!! A mam wrażenie że ta Pani (która notabene prowadzi Salon) ma nie szczere zamiary!!! Przecież fora są po to by się wspierać i dzielić wiedzą i nie..... ???? No właśnie???
Pozdrawiam wszystkich kursantów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oscilka'][I]a dzis nie miła niespodzianka mnie czekała cytuje: "Gdzie byłas na kursie?"
moja odp "A to ma jakieś znaczenie?"
"Jeśli zadajesz nam pytania, to chyba wypada też odpowiedziać na nasze prawda?"

Co Wy na to????!!!!?????!!!!!
[/I]
[B]Że to logiczne i ze uprzejmie byłoby odpowiedzieć.[/B]

[I]Wyznaje zasadę kto pyta nie błądzi!!!

[/I][B]I słusznie

[/B] [I]A mam wrażenie że ta Pani (która notabene prowadzi Salon) ma nie szczere zamiary!!!
[/I][B]
Ciekawe,na jakiej podstawie? Ale cóż: Twoje wrażenie - Twój problem

[/B] [I]Przecież fora są po to by się wspierać i dzielić wiedzą i nie..... ???? No właśnie???

[/I][B]No właśnie![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oscilka']" w odpowiedzi otrzymałam co nastepuje: "Ja nie strzygę, zostawiam. Zaraz po trymowaniu na łyso nie wyglada co prawda zbyt aktakcyjnie:evil_lol: (wręcz przeciwnie, jakby miał chorobę skóry:evil_lol: :evil_lol: ) ale szybko zarasta podszerstkiem, i wtedy sie "kolor" psa się wyrównuje." [/quote]

[SIZE=3][B]To była moja wypowiedź. Ja ja nie kończyłam żadnego kursu, nie prowadzę ŻANEGO SALONU, a przygotowuję TYLKO swojego psa na wystawy.[/B] [B]Nie musisz przede mną ostrzegać innych "absolwentów" kursu u pani Ewy.[/B] [/SIZE]

Jeśli byłaś na tyle bezczelna, aby wypowiedzi róznych osób "skleić" i przypisać jednej osobie i jeszcze innych prosić o pomoc ....:angryy: zarzucając im jednocześnie złe zamiary.

Z Twoim podejściem i wiedzą to Olivka baaaaaaardzo długo nie będzie sie musiała bać "konkurecji".

A tak na marginesie - jeśli bierzesz się za coś i otrzymujesz za to zapłatę, to wypadalo by wiedzieć CO SIĘ ROBI, a nie pisać na forum prośby o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ok, nie pomyślałam. Przepraszam. Przykro mi że mnie tak Olivka potraktowała. Zabrzmiało to tak jakby odpowiedź zależała od tego gdzie kończyłam kurs a przeciez wiedza jest tylko jedna!!!! Nie robie i nie robiłam z tego tajemnicy gdzie ukończyłam kurs. Poprostu poczułam się dZiwnie jakby ktoś szukał na kogoś haka!!!!! "A! A tamci to robia źle!!!"

Link to comment
Share on other sites

Oscilka a czy nie prościej zadzwonić do Ewy żeby ci dokładnie wytłumaczyła problem. Ale z tego co ja pamiętam z kursu to z trymowaniem jestbtak że jeśli ktoś zdecydował się na trymowanie to powinien unikać strzyżenia. Po prostu włos będzie później ciężko wychodził. I bardzo długo trzeba czekać zanim przerośnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']

A tak na marginesie - jeśli bierzesz się za coś i otrzymujesz za to zapłatę, to wypadalo by wiedzieć CO SIĘ ROBI, a nie pisać na forum prośby o pomoc.[/quote]

Zrobiłam tak jak mnie nauczono!!!!! Wytrymowałam bardzo dokładnie!!! Podszerstek zostawiłam nie ruszając go maszynką!!!!!!!
Dziękuję za "miły" komentarz a to wszystko za to że chciałam wiedzieć więcej (skonfrontować swoją wiedzę)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oscilka']Zrobiłam tak jak mnie nauczono!!!!! Wytrymowałam bardzo dokładnie!!! Podszerstek zostawiłam nie ruszając go maszynką!!!!!!![/quote]

To co w takim razie wytrymowałaś
[quote name='Oscilka'] [B]bardzo dokładnie!!![/B] [/quote]

- tylko włos okrywowy, że podszerstek zostawiłaś? A podszerstek? Chyba też powinien zostać wytrymowany [quote name='Oscilka'] [B]bardzo dokładnie!!![/B] [/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oscilka']Poprostu poczułam się dZiwnie jakby ktoś szukał na kogoś haka!!!!! [/quote]Ja też mam takie odczucie i to nie pierwszy raz. :roll: Na Twoim miejscu po prostu bym się nie przejmowała. Szukającym haka przypominam o Regulaminie.

A co do podszerstka, to po prostu nie ma najmniejszego znaczenia, jak go potraktujesz. :roll: Można wyciągnąć w tym samym czasie, co włos okrywowy - wtedy pies będzie goły i dlatego ja zazwyczaj tego nie robiłam, gdy trymowałam psy dla klientów, chociaż tak właśnie traktowałam moje własne psy - bo najłatwiej jest podszerstek wyrwać właśnie wtedy, gdy wyrywasz włos okrywowy, ale wtedy pies chodzi goły, a klientom to zazwyczaj nie odpowiada. Jeśli podszerstka nie wyrwiesz, to możesz wyrównać maszynką, żeby pies trochę lepiej wyglądał w tym podszerstku. To niczego nie zepsuje (bo cięcie podszerstka nie ma znaczenia), a tylko trochę poprawi na jakiś czas wygląd psa. Albo możesz zostawić - chociaż wtedy warto polecić właścicielowi, żeby ten podszerstek wyczesywał.

Osobiście radzę, gdy masz pytania, dzwonić do osoby, która Cię uczyła - czasami to, co robisz w konkretnym przypadku jest powiązane z tym, co robisz w innym i najlepiej nie mieszać metod "po kawałku".

Link to comment
Share on other sites

taaaak, a co zrobić jak sznaucerek ma sam podszerstek :shake:

tzn. mam takiego młodzieńca, który ma być dziś u mnie pierwszy raz a ma juz koło roku
wstępnie go widziałam jak był się umówić

loczasty, kudłaty na maxa, z mało reformowalną panienką :placz:
i na dodatek taki wiercipięta, że nie wiem jak go utemperuję ;)

mam zawsze stresa jak ktoś jest pierwszy raz i wie więcej niż ja ( tzn. jemu się tak wydaje że wie) :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Z Twoim podejściem i wiedzą to Olivka baaaaaaardzo długo nie będzie sie musiała bać "konkurecji".[/quote]

haha jakiej konkurencji? gdzie salon Olivki a gdzie Gdańsk :cool1:

[quote name='Oscilka']Ok, nie pomyślałam. Przepraszam. Przykro mi że mnie tak Olivka potraktowała. Zabrzmiało to tak jakby odpowiedź zależała od tego gdzie kończyłam kurs a przeciez wiedza jest tylko jedna!!!! Nie robie i nie robiłam z tego tajemnicy gdzie ukończyłam kurs. Poprostu poczułam się dZiwnie jakby ktoś szukał na kogoś haka!!!!! "A! A tamci to robia źle!!!"[/quote]

ojjj Oscilka a mnie to brzmi jakbyś miała jakiś kompleks, bo jestem przekonana, że Olivka nie miała nic złego na myśli :roll:

a tytuł wątku :crazyeye: :mdleje: jak polowanie na czarownice :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']haha jakiej konkurencji? gdzie salon Olivki a gdzie Gdańsk :cool1: [/quote]

Waszka tak się składa, że wiem, gdzie jest Gdańsk, a gdzie są Kielce:cool1: :evil_lol: .
I dlatego właśnie napisałam "konkurencji" a nie konkurencji. A konkurencja nie musi być dosłowna i bezpośrednia.:cool1:

[quote name='malawaszka']a tytuł wątku :crazyeye: :mdleje: jak polowanie na czarownice :shake:[/quote]

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Waszka tak się składa, że wiem, gdzie jest Gdańsk, a gdzie są Kielce:cool1: :evil_lol: .
[/quote]


no sie domyślam, że wiesz - to było raczej skierowane do Oscilki bo to Ona się poczuła urażona i zaszczuta przez "konkurencję"

ojjj nawet jakbym planowała to na kurs do P. Ewy nie pójdę chociaż nawet nie wiem kim Ona jest bo jakieś dziwne zachowania z niego wychodzą :shake: droga Oscilko reklamy to nie zrobiłaś najlepszej mimo zapewne szczerych chęci :roll:

a tymczasem zmywam się stąd :hand: :scared:

Link to comment
Share on other sites

Malawaszka "Oscilka a mnie to brzmi jakbyś miała jakiś kompleks"

To raczej początkowy brak pewności który zdobywa się poprzez doświadczenie ......

Malawaszka "bo jakieś dziwne zachowania z niego wychodzą"

Co nazywasz dziwnym zachowaniem? Dziwne raczej jest to że zanim odpowiecie na pytanie to musicie wiedzieć czy ktoś jest "czarnego koloru skóry czy białego".

Malawaszka "reklamy to nie zrobiłaś najlepszej "

Nie mam sobie nic do zarzucenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...