Jump to content
Dogomania

Zostawienie Owczarka na kilka miesięcy w domu pod opieką innych.Proszę o rady!!!!


kasiunia_rrrrr

Recommended Posts

Witam. W naszym życiu nastąpiła bardzo przykra sytuacja, przez którą ja i mój mąż musimy wyjechać za granicę.Od półtora roku mamy ukochaną sunię owczarka niemieckiego, którą z ciężkim sercem musimy zostawić na kilka miesięcy (zanim nie pozałatwiamy spraw z nowym mieszkaniem za granicą itp.). Myślę, że będzie to maksymalnie pół roku. My naprawdę nie chcemy jej zostawiać, ale załatwienie paszportu i przejście kwarantanny potrzebnej na wjazd do UK tyle trwa. Moje wątpliwości są następujące. Czy sunia z tęsknoty za nami może zdechnąć??Naczytałam się tyle różnych rzeczy, że psy takiej rozłąki mogą nie przetrwać itp. Nessi (bo tak się wabi) większość czasu spędzała z mężem, praktycznie 24 h na dobę (śpi z nami w pokoju) także on jest jej głównym przewodnikiem.Ja z kolei jestem bardziej do niej przywiązana emocjonalnie i dla mnie ta rozłąka też będzie ciężka, ale wiem że po nią wócimy za kilka miesięcy. Ja mam pomysł, żeby psinie zrobić na czas naszej nieobecności kojec na dworze z ocieplaną budą itp, żeby tam sobie spała i mogła mieć kontakt ze świerzym powietrzem. Myślicie, że to dobry pomysł?? W czasie naszej nieobecności będzie się nią zajmowała teściowa (wyprowadzi i nakarmi), ale może zapomnieć o 24 godzinnej obecności człowieka. Czy może to się odbić na jej psychice???Nawet nie wiecie jak ciężko mi o tym pisać...Te przepisy na wjazd z psem do UK są tragiczne.Napomnę tylko, że Nessi już zostawała sama na kilka dni i zajmowała się nią teściowa i chyba było ok, ale teraz to będzie pół roku...Ja sama zdechne z tęsknoty:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wszystkie psy reagują na taką rozłąkę indywidualnie, ale na pewno nie pomaga to, ze teraz jesteście z sunią 24 na dobę i jest ona kompletnie nieprzywyczajona do samotności. Od tego trzeba zacząć.
No i dołączenie do Waszego wyjazdu wygnania domowej suni do kojca to całkowicie poroniony pomysł - wtedy dopiero może zdziczeć.
Teściowa będzie przychodzić tylko na spacer i karmienie czy tam mieszka albo jest w stanie z nią posiedzieć? Może pomyslcie o innym znajomym czy nawet wynajęciu kogoś, kto by się sunią zajął, jeśli teściowa może tylko wpaść na spacer i karmienie...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...