Jump to content
Dogomania

Moskiewski (rosyjski) toy


Light of Shin-Ra

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='DURGO']cięszko jest polecać hodowle jeśli samemu też się hoduje rase która w polsce jest od niedawna(nie wiele osób to zrozumie a zawiść pozostanie)
podałam nazwy hodowli posprawdzaj pooglądaj ale nie kupowałabym pochopnie :razz: ?![/QUOTE]

Durgo ale o czym ty mówisz, o jakiej zawiści, jak polecisz komuś hodowlę nikt nie będzie miał ci tego za złe. Kupujący nie ma obowiązku kupić gdy mu się coś nie spodoba, tak jak sprzedający sprzedać (choć w to nie zabardzo wierzę;)).
Obecnie są chyba tylko 3 hodowle które posiadają szczenięta do sprzedania(i nie mówię tutaj o mnie) i są to hodowle z wieloletnim doświadczeniem w miotach toyowych, więc o nich mówisz nawiązując o tym co powiedziałaś, o zawiści, wybacz ale nie zabardzo rozumiem.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli kiedyś trafi do mnie toyek to hodowca i jego psy 'niestety' będą musieli sprostać moim wymaganiom :D
Dla mnie najważniejszy jest charakter psa, a kawałek za tym bardzo ważna jest budowa,badania rodziców, osiągnięcia wystawowe i osiagniecia miotów. :) [oczywiscie nie mówię, że jakbym brała labradora to patrzylabym tylko na super charakter, a nie na to, ze np. suka ma np. dysplazje].
Jeśli toy, to na pewno nie chucherko, wiem, że to mały pies, ale nie szukam trzęsidupka. :)
Do toy'a czy jakiegokolwiek innego rasowego psa jeszcze mi daleko, na razie szukam psów, które mnie interesują, odpowiadają moim możliwościom.. Ogólnie rzecz biorąc- rozglądam się, bo nie znalazłam jeszcze rasy, która by mną zawładnęła, więc pewnie z biegem lat coraz więcej ras 'przejdzie' przez mój dom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='netheter']Jeśli kiedyś trafi do mnie toyek to hodowca i jego psy 'niestety' będą musieli sprostać moim wymaganiom :D
Dla mnie najważniejszy jest charakter psa, a kawałek za tym bardzo ważna jest budowa,badania rodziców, osiągnięcia wystawowe i osiagniecia miotów. :) [oczywiscie nie mówię, że jakbym brała labradora to patrzylabym tylko na super charakter, a nie na to, ze np. suka ma np. dysplazje].
Jeśli toy, to na pewno nie chucherko, wiem, że to mały pies, ale nie szukam trzęsidupka. :)
[/QUOTE]

bardzo ważne to co piszesz, w tej rasie liczy się wiele
a charakter nade wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

U tych piesków przepiękny charakter i psychika.
I jasne, że trzeba kupować szczenię tej rasy, również jak i inną, bardzo odpowiedzialny i wybierać nie tylko szczenię, ale i hodowle.
I bardzo chcę swojemu szczenięciu znaleźć dobrego właściciela, który pokazuje swojego psa, zajmuje się wystawami i jakby reklamuje akurat to dobre w tej rasie i za co lubimy tę rasę-RUSSIAN TOY.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

...nie wiem co hodowca z podanej strony mial na mysli,ze nie trzeba ich wyprowadzac na dwor (??).Toy to jest mimo wszystko pies,choc wyglad moze zastanawiac;) .Potrzebuja tak samo spacerow jak inne psy,potrzebuja socjalizacji z innymi psami,potrzebuja miec swojego przewodnika "alfa" bo wejda wlascicielowi na glowe...etc,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='netheter']..Jeśli toy, to na pewno nie chucherko, wiem, że to mały pies, ale nie szukam trzęsidupka. :)
Do toy'a czy jakiegokolwiek innego rasowego psa jeszcze mi daleko, na razie szukam psów, które mnie interesują, odpowiadają moim możliwościom.. Ogólnie rzecz biorąc- rozglądam się, bo nie znalazłam jeszcze rasy, która by mną zawładnęła, więc pewnie z biegem lat coraz więcej ras 'przejdzie' przez mój dom.[/QUOTE]

...,ale toy to wlasnie "chuchro":),oczywiscie w zestawieniu z rasami wiekszymi.Jednakze jego powierzchowny wyglad moze mylic.Prawidlowo zbudowany toy ,to swietny kompan spacerow,dosc wytrzymaly ,w ciaglym ruchu i wszedobylski.Oczywiscie,ze trzeba brac poprawke na jego budowe,ale generalnie instrukcja obslugi jest dosc prosta !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jez']...nie wiem co hodowca z podanej strony mial na mysli,ze nie trzeba ich wyprowadzac na dwor (??).Toy to jest mimo wszystko pies,choc wyglad moze zastanawiac;) .Potrzebuja tak samo spacerow jak inne psy,potrzebuja socjalizacji z innymi psami,potrzebuja miec swojego przewodnika "alfa" bo wejda wlascicielowi na glowe...etc,[/QUOTE]

Hodowca miał na myśli to, że jeśli są niesprzyjające warunki pogodowe, to nie trzeba tych maleńkich piesków wyprowadzać na dwór. Myślę, że dobrze by było gdyby jeszcze wyraźnie napisał, że jęśli jest zimny deszcz, błoto, zawierucha albo duży mróz to wręcz nie należy tych tak tak maleńkich piesków, zwłaszcza w wersji krótkowłosej wyprowadzać na dwór. Wierzę jednak, że hodowca jest wystarczająco mądrym człowiekiem, żeby w porę rozpoznać idiotę dla którego "pies to pies". Wiadomo idiota to idiota i nie zrozumie, więc nie ma sensu mu tłumaczyć, że organizm pozbawiony okrywy włosowej, ważący niespełna 2 kg i przyzwyczajony do domowego ciepła nie jest w stanie wygenerować tyle ciepła by sie nie przeziębić i nie cierpieć z zimna na mrozie.

Link to comment
Share on other sites

Tak tez myslalem,nie zostalo to sprecyzowane,a osobiscie uwazam,ze przy sprzyjajacych warunkach toya nalezy na dwor "wyganiac" jak inne psy :).Swoja droga w Rosji widzialem toy'e krotkowlose pomykajace po sniegu,co prawda w kubrakach,ale radoche chyba mialy.Jak dlugo trwal taki spacer nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Witam fanow rosyjskiego toya
Bardzo sie ciesze,ze znalazlam to forum bo w tej rasie ilosc informacji jest bardzo ograniczona.Od pewnego czasu zastanawiamy sie nad kupnem tej rasy.Zakochalam sie w niej,kiedy zobaczylam ja na ubieglorocznej wystawie w Bydgoszczy.Niestety lub stety ceny szczeniat sa jak narazie bardzo wysokie.Czy jest mozliwosc udzielenia jakis wskazowek przy wyborze szczeniaka.Na co nalezy zwrocic uwage.Rozumiem,ze nie jest latwo panstwu rekomendowac jakis konkretnych hodowli,bedac samemu hodowcami,ale moze jakies nakierowanie mnie.Zdecydowanie interesuja mnie toyki dlugowlose.
Pozdrawiam Gosia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='campari']Witam fanow rosyjskiego toya
Bardzo sie ciesze,ze znalazlam to forum bo w tej rasie ilosc informacji jest bardzo ograniczona.Od pewnego czasu zastanawiamy sie nad kupnem tej rasy.Zakochalam sie w niej,kiedy zobaczylam ja na ubieglorocznej wystawie w Bydgoszczy.Niestety lub stety ceny szczeniat sa jak narazie bardzo wysokie.Czy jest mozliwosc udzielenia jakis wskazowek przy wyborze szczeniaka.Na co nalezy zwrocic uwage.Rozumiem,ze nie jest latwo panstwu rekomendowac jakis konkretnych hodowli,bedac samemu hodowcami,ale moze jakies nakierowanie mnie.Zdecydowanie interesuja mnie toyki dlugowlose.
Pozdrawiam Gosia[/QUOTE]

Ja myślę, że już dobrze zaczęłaś od wizyty na wystawie psów. Dobrze byłoby może jeszcze pojeździć pooglądać pieski i wybrać sobie potencjalnych rodziców twojego przyszłego pieska. Porozmawiaj z hodowcami - właścicielami psów, które najbardziej ci się spodobają. Jeśli hodowca zastrzega sobie z góry, że życzy sobie pozostawać w kontakcie z ludźmi, którym sprzedał szczeniaka a nawet kontrolować warunki w jakich żyje ich pies to uważam, że bardzo dobrze o nim świadczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='netheter']Dzisiaj w powinno byc10 toyków wystawianych o 12.35 na ringu 8
[URL]http://www.lodz.zkwp.pl/2013_Lodz_plan.pdf[/URL][/QUOTE]

Nie umiałam tego znależć w porę ale na szczęście dla mnie wszystkie wystawiane były długowłose, więc tak bardzo nie żałuję, że nie pojechałam, bo mnie interesują tylko krótkowłose. Dzięki za tą podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że tak mało postów się tu pojawia. Chętnie dowiedziałabym się co nieco o toy-kach jakie mamy w Polsce albo może ktoś z zagranicy przyjedzie do nas na wystawę jakąś i by się wcześniej pochwalił ...?
Mam też ogromna prośbę. Czy jest ktos w stanie powiedziec mi co to za hodowczyni jest w tym filmie do którego link zamieszczam [URL]http://www.youtube.com/watch?v=7MIXsYXkJoM[/URL] chodzi mi o moment 1 min. 38 sek. i dalej jeszcze ona opowiada o tych pieskach. Jeszcze jest w tym filmie druga hodowczyni w czerwonej bluzce 1 min. 48 sek i też ma pieski w podobnym typie i na poczatku na wystawie jest prezentowant piesek 1 min 02 sek. Tam się pojawiają napisy ale trudno je odczytać. Czy ktoś może mi pomóc w nawiązaniu kontaktu z tymi hodowcami ? jak ich znaleźć ? Bardzo proszę

Link to comment
Share on other sites

Wydaje sie ,ze wiekszosc hodowcow/wlascicieli "ulokowala" sie na facebook'u ;).Sa tam dwie polskie grupy,ale podobnie jak tu informacje o rasie dosc skromne.Toyé gladkowlose to wciaz nowosc u nas.Wiecej zainteresowania wzbudzaja poki co toy'e dlugowlose.Jestem tego przykladem :).Basia Z znam moskiewska hodowle toy'ow gdzie hoduje sie obie wersje.Jezeli jestes zainteresowana moge podac namiary na priv.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście chętnie zobaczę te pieski z Moskwy. Bardzo mi jednak zależy na odnalezieniu tej konkretnej hodowli zaprezentowanej na tym filmie z YT. Ja straciłam ukochaną sunię i poszukuję takiej maksymalnie podobnej do niej po prostu sobowtóra. Od pewnego czasu przeszukuję internet i oglądam wszystkie strony internetowe hodowli z Rosji, Ukrainy, Białorusi i tylko na tym filmie po raz pierwszy i jedyny zobaczyłam pieski idealne takie jak szukam. Moja Tosia wyglądała dokładnie tak - nawt tak samo się przytulała jak to psiątko na filmie do swojej pani.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...