Jump to content
Dogomania

Obedience


Sambrelle

Recommended Posts

Witam. Jestem na tym forum nowa, więc najmocniej przepraszam, jeśli moja wypowiedź trafiła nie do końca tam dokąd powinna. Ale sprawa wygląda następująco. Mam 10 letnią suczkę w typie mieszańca labradora z flat coated retrieverem. Wyglądem bardziej przypomina laradora, ale duszę mam całkiem flata. Chciałabym z nią zacząć trenować obedience, ale nie bardzo wiem od czego zacząć. Zaklepaliśmy już sobie miejsce na jednodniowych warsztatach, pójdziemy może jeszcze wkrótce na dwygodzinny trening w rozproszeniach, ale z pomocy fachowej to będzie na tyle. Mieszkam w Poznaniu, a tu nie organizują zbyt wielu kursów obedience. Może wy macie jakieś rady dla początkujących? Dodam, że umiemy już chodzić przy nodze na smyczy ( tyle, że Sonia na mnie wtedy nie patrzy ), zostawać jako tako, siadać, warować, skakać, przynosić rzeczy właściciela ( jako tako ) no i pracujemy nad pozycją startową. Może ktoś z was trenuje obedience w Pznaniu, albo i nawet nie w Poznaniu. Jak wam idzie? Od czego zaczynaliście? Byłabym bardzo wdzięczna za informacje i rady. A nawet linki, bo sama iich w ogóle nie mogę znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A gdzie byliście na tych jednodniowych warsztatach? Jakie wrażenia? Bo ja niedaleko Poznania nic nie znalazłam, a może też kiedyś wybrałabym się na takie zajęcia :) Ale tylko szkoła w 100% pozytywna wchodzi w grę :)

Sama próbuję różnych rzeczy z zakresu obedience (ostatnio zabraliśmy się z aport formalny :) ), ale bardziej w celu zabawy i próbowania uczenia różnych rzeczy, bo u nas zawody raczej odpadają. Moris też jest mieszańcem labradora (ja niestety nie wiem z czym :) ), ma dwa lata, uwielbia wąchać i jeszcze nie do końca radzi sobie z emocjami na widok innych psów, więc pewnie nie wypracuję z nim nigdy 100% skupienia w rozproszeniach :) Więc na Morisie mogę sobie potrenować, a na zawody to może się wybiorę kiedyś z innym psem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

A bo to taka mocno pokręcona sprawa. Terminy przekładane pare razy i nic nie było wiadomo, ale już jest wiadomo i jest informacja i cztery wolne miejsca :-) Termin 29 listopada 2011, koszt 120 zł, czy jakoś tak. Ja zapisy ruszyły jakoś przedwczoraj może, więc spokojnie :-) Ewentyalnie są jeszcze miejsca dla osób bez psów ( choć z psem jakoś lepiej... :-) )
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wstępnie zapisaliśmy się na warsztaty, ale to czy będziemy zależy od zachowania Morisa na spacerze 30.10. Jak nie będę mogła zapanować nad jego emocjami, to może na następne warsztaty się zapiszemy. Będziecie też na tym spacerku 30 października? Podobno raz w miesiącu mają być tego typu zajęcia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie no! Paranoja! :-p Wystarczy trzochę ten post zaniedbać, a już okazja poznania się przebiega koło nosa! :-p Właśnie na nim byłyśmy. Soniacz to taka czarna półlabradorka... A Moris? Byliście w końcu? Bo kurcze... jakoś zbytnio się na boki nie rosglądałam... bo Soniacz od kiedy anauczył się podawać to cały czas trzeba pilnować, żeby nie podała tego co nie trzeba :-p. Niech to... jaka szkoda, że wcześniej tu nie wpadłam...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byliśmy :) Moris to ten rudy szczekacz co przyszedł prawie na końcu :) Ja też dopiero jak zajrzałam tu kiedyś już po powrocie to skojarzyłam, że Wy to Wy :) Ale będziemy też na warsztatach obi, więc jeszcze się spotkamy :) Bardzo nam się podobało, dla Morsa takie zajęcia, na których uczy się opanowywać emocje to super sprawa :)

Kuszą mnie jeszcze te zajęcia frisbee, młody był tak nakręcony jak dyski latały, ale chyba jednak jest zbyt ociężały i nie będę się wygłupiać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...