Jump to content
Dogomania

Ściana psiego płaczu - Białogard - reaktywacja


mariamc

Recommended Posts

[quote name='Milot']Znaleźć na wątku choćby DT w kilka dni ? Graniczy z cudem....Żal psa...A ta organizacja Serce dla Pupila ? Próbowałaś dzwonić ? Może oni by pomogli, może mają w pobliży twojego miejsca jakichś znajomych, którzy by dali psu DT ???? A może by po psa przyjechali ?! Deklarują pomoc, a przecież pomoc nie może się ograniczać tylko do własnego terenu.....Spróbuj , daj znać czy pomoga, co oni na to - może coś sensownego podpowiedzą ?[/QUOTE]

Spróbuję :) choć po takiej reklamie pewnie u nich jak z tym oknem życia dla zwierząt będzie... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 488
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cudak'][B]Milot[/B], napisałam maila i dostałam odpowiedź, że Serce dla Pupila już nie istnieje :([/QUOTE]

Coooo???!!! Nie wierzę, kto ci niby takiego maila napisał ?! Z tego co wiem, to oni dopiero się tworzyli, cholera, byli tzw grupą inicjatywną, a zamierzali zarejestrować się jako stowarzyszenie ! Co dokładnie odpisali tobie ??? Dobrze takie coś wiedzieć na przyszłość, dla innych, dlatego pytam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Spróbuję :) choć po takiej reklamie pewnie u nich jak z tym oknem życia dla zwierząt będzie... :([/QUOTE]

Aaaa, w sprawie pieska, to jednak by należało pokonać te 100 kilosów i dowieźć go do Kołobrzegu, bo tu w schronie przynajmniej nie stanie się jemu krzywda....Upewnij się telefonicznie, czy to "Serce dla Pupila" rzeczywiście już nie istnieje ! Może by przyjechali po psa ???? Zadzwoń, bo na mailu można różnie pisać....Zadzwoń do nich koniecznie, może ktoś coś sensownego powie....Daj znać, co powiedzieli ! Nie można psa oddać do Białogardu, po prostu nie można....

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/214904-List-do-premiera-RP-w-sprawie-odwo%C5%82-G%C5%82%C3%B3w-Lek-Wet-oraz-wyw%C3%B3zek-ps%C3%B3w-do-Niemiec?p=19063027#post19063027"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/214904-List-do-premiera-RP-w-sprawie-odwo%C5%82-G%C5%82%C3%B3w-Lek-Wet-oraz-wyw%C3%B3zek-ps%C3%B3w-do-Niemiec?p=19063027#post19063027[/URL]

[quote name='Alexa77']Wielu ludzi z Forum spotkaly w zyciu nieszczescia a mimo to nie stracili pogody ducha i checi niesienia pomocy pokrzywdzonym i porzuconym zwierzakom. Wyworzenie psow z Polski w nieznane gdzie nikt nie jest w stanie interweniowac bo Polskie przepisy koncza sie na Odrze uwazam za nienormalne.Najgorsze jest to ze w obecnych czasach sytuacja w Niemczech nie wyglada rozowo i ludzi zyjacych na granicy egzystencji jest ogrom, wielu z nich to ludzie ktorzy praca nigdy sie nie parali i szukaja mozliwosci szybkiego zarobku.Dlatego miedzy innmi powstala mas spelunek gdzie odbywaja sie nielegalne walki psow, firmy farmaceutyczne kupuja bez ograniczen psy bezdomne.Nowy przepis okreslajacy jakop psa bezdomnego takiego ktory nie jest oficjalnie w Niemczech zarejestrowany bardzo to ulatwia i holota zarabia na tym pieniadze.Mozliwosc przyworzenia bez ograniczen psow z Polski to przeciez idealna okazja.Ze w Polsce bez problemow mozna dostac taka ilosc psow jaka sie chce i obojetnie do jakich celow to [B]najlepszym przykladem jest Laboratorium chemiczne z Czechoslowacji ktore wyslalo swoich ludzi do mordowni w Bialogardzie w celu kupienia psow do eksperymentow.[/B]Jest juz bardzo popularne wsrod firm prowadzacych eksperymenty na zwierzakach ze najlatwiej i najtaniej mozna je dostac z Polski.Moze czas nareszcie skonczyc z wywozeniem bezdomnych psow z kraju a wiekszy nacisk polozyc na pomaganie im na miejscu.Moze z tej masy wywozonej jest maly procent psow ktore mialy szczescie ale reszty los jest nieznany i prawdopodobnie tragiczny.Czym one na to zasluzyly?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/214904-List-do-premiera-RP-w-sprawie-odwo%C5%82-G%C5%82%C3%B3w-Lek-Wet-oraz-wyw%C3%B3zek-ps%C3%B3w-do-Niemiec?p=19063027#post19063027"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/214904-List-do-premiera-RP-w-sprawie-odwoł-Głów-Lek-Wet-oraz-wywózek-psów-do-Niemiec?p=19063027#post19063027[/URL][/QUOTE]

".Ze w Polsce bez problemow mozna dostac taka ilosc psow jaka sie chce i obojetnie do jakich celow to [B]najlepszym przykladem jest Laboratorium chemiczne z Czechoslowacji ktore wyslalo swoich ludzi do mordowni w Bialogardzie w celu kupienia psow do eksperymentow.[/B]"- NIE ROZUMIEM , O CZYM TY MÓWISZ DO CHOLERY ?!
Skąd wiesz, że Harłacz sprzedaje/oddaje psy do Czechosłowacji do laboratorium ??? Brzmi przerażająco, ale JH na pewno oddałby każdą ilośc psów gdziekolwiek , byle się pozbyć gęb do żywienia, bo za te psy kasę już zgarnął.....CO WIESZ NA TEN TEMAT ?!

Link to comment
Share on other sites

Kilkadziesiąt psów z działającego w Sandomierzu przytuliska władze miasta chciały wywieźć do schroniska nad morzem, które... nie może przyjmować zwierząt. Gdy urzędnicy zorientowali się, że podjęli absurdalną decyzję, wycofali się z niej. Ale problem z sandomierskim schroniskiem pozostał.

[URL="http://kielce.gazeta.pl/kielce/0,35255.html"]Wiadomości Kielce[/URL]



- Dla nas to było ogromne zaskoczenie - przyznaje Marcin Kułagowski z Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt, które od kilku lat prowadzi przytulisko przy ul. Wiśniowej w [URL="http://kielce.gazeta.pl/kielce/3800000,114277.html?tag=Sandomierz"]Sandomierzu[/URL].

Oficjalnie nie jest ono schroniskiem, nie zostało bowiem zarejestrowane przez powiatowego lekarza weterynarii. Mieści się na osiedlu domów jednorodzinnych, a zgodnie z przepisami powinno być oddalone co najmniej 150 metrów od budynków. - Gdyby nie to, od razu bym je zarejestrował. Warunki dla zwierząt są tam bardzo dobre - ocenia Ryszard Dul, powiatowy lekarz weterynarii w Sandomierzu.




Brak wpisu do rejestru nie przeszkadzało dotychczas władzom [URL="http://kielce.gazeta.pl/kielce/3800000,114277.html?tag=Sandomierz"]Sandomierza[/URL]. Tym bardziej, że załatwiało problem bezdomności zwierząt w mieście.

Tymczasem w środę strażnicy miejscy przynieśli stowarzyszeniu pismo od wiceburmistrza Sandomierza Marka Bronkowskiego, w którym informował on, że w najbliższy poniedziałek wszystkie 40 psów zostanie wywiezione do innego schroniska. Tłumaczył, że "funkcjonuje w skandalicznych warunkach", a mieszkańcy skarżą się na hałas i fetor. - Zabolało mnie to. Chciałbym, żeby każdy pies w powiecie sandomierskim żył w takich "skandalicznych warunkach" - ocenia Dyl.

Wiceburmistrz nie podał w piśmie adresu schroniska, do którego miałyby trafić zwierzęta. Stowarzyszenie dowiedziało się, że chodzi o... Białogard w województwie zachodniopomorskim. - Na kilkanaście schronisk, do których wysłaliśmy pisma, tylko to w Białogardzie zgodziło się nam pomóc - tłumaczy Bronkowski.

Nie sprawdził już jednak, że placówka ta od grudnia ubiegłego roku nie może przyjmować nowych zwierząt, bo została skreślona z rejestru przez tamtejszego lekarza weterynarii. Za to, że łamała ustawę o ochronie zwierząt. Decyzję podtrzymał wojewódzki lekarz weterynarii w [URL="http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/0,0.html"]Szczecinie[/URL], prowadzący schronisko odwołali się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie.

- To kuriozum! Przytulisko w Sandomierzu to modelowy przykład ludzi z energią i pasją, władze miasta powinny im pomagać - komentuje Karina Schwerzler, pełnomocniczka wojewody świętokrzyskiego do spraw ochrony zwierząt. Popiera ją Anna Studzińska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w [URL="http://kielce.gazeta.pl/kielce/0,0.html"]Kielcach[/URL]. - Odwalają kawał dobrej roboty za miasto - zaznacza.

Sandomierskie stowarzyszenie obawia się o losy psów. - Naprawdę o nie dbamy. Wśród nich jest wiele psów po powodzi, nieufnych i agresywnych. Są też chore i stare. Boimy się, że tam zostaną uśpione - mówi Kułagowski.

Piotr Szykowny, powiatowy lekarz weterynarii w Białogardzie jest zdziwiony pomysłem władz Sandomierza. - Pomijam już stronę formalną, że schronisko jest zamknięte. Te psy musiałyby przejechać setki kilometrów - podkreśla.

Za przyjęcie jednego psa władze Sandomierza miałyby zapłacić 2 tys. zł, do tego dochodzą koszty transportu. W sumie operacja ta kosztowałaby ponad 80 tys. zł. Tymczasem Sandomierz rocznie płaci SSPZ kilkanaście tysięcy złotych. Dla porównania schronisko w Dyminach dostaje z [URL="http://wyborcza.biz/biznes/0,104259.html?tag=bud%Bfet"]budżetu[/URL] Kielc 600 tys. zł rocznie. - Tu nie o pieniądze chodzi, ale o lokalizację. Przy ul. Wiśniowej przytulisko nie może dalej działać. Szukaliśmy nowej lokalizacji, ale się nie udało. Ale obiecuję, że będziemy jeszcze szukać - zapowiada Bronkowski.

Po informacji, że schronisko w Białogardzie nie może przyjmować nowych zwierząt, władze Sandomierza wycofały się na razie z pomysłu przewiezienia tam psów.




[LEFT][COLOR=#000000]
Więcej... [URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,11699260,Po_cichu_wywiezc_psy__Kuriozalny_pomysl_wladz_Sandomierza.html#ixzz1uXs0e1cU[/URL]
[/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo proszę zajrzyjcie na ten wątek-czarna rozpacz!
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227348-W-K%C5%82aju-jak-w-raju-dramat-ps%C3%B3w-pod-opiek%C4%85-fundacji[/url]

[URL="http://dobrymechanik.net/mechanicy/jelenia-gora/"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=czterylapy00"]czterylapy[/URL] » [URL="http://www.dogomania.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=CZTERYLAPY01"]Cztery Łapy - Artykuły[/URL]



dodano: 22 maja 2012, 16:15
[B]Właściciel schroniska pozywa inspektorat weterynarii[/B]

(qba)
Co dalej ze schroniskiem "Animals"? Jego szef – Jerzy Harłacz – podał Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny do sądu. Chce odszkodowania za straty.
)– Mam pismo, w którym poinformowano, że decyzja WIW o wykreśleniu mojego schroniska z ewidencji nie jest skuteczna – mówi Harłacz. – Tymczasem gminy z regionu otrzymały informację, też od WIW, że mają nie oddawać do mnie zwierząt, bo schronisko jest skreślone.

Narażono mnie w ten sposób na poważne straty. W tej chwili nie mam nawet pieniędzy na kupno karmy. Całe szczęście, schronisko wspierał burmistrz Karlina, za co mu bardzo dziękuję. Ale będę się domagał odszkodowania od WIW za straty. Za ten bałagan ktoś musi ponieść karę – oburza się szef "Animalsów”.

Tomasz Grupiński, wojewódzki inspektor weterynarii, tłumaczy: – Nie będzie nikomu na rękę, jeśli to schronisko zostanie zlikwidowane. Ale muszą być wprowadzone zmiany, które my zaleciliśmy. W środę, najpóźniej w czwartek przyjedzie do Harłacza komisja, która zbada, czy nasze zalecenia wprowadzono w życie. Jeśli tak, będziemy mogli wycofać wniosek o wykreślenie – mówi.

Inspektor przyznaje, że decyzja o wykreśleniu jest rzeczywiście nieskuteczna, ponieważ Harłacz odwołał się od niej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. – Ale on to zrobił za naszą radą. Daliśmy mu w ten sposób czas na przygotowanie się do ponownej kontroli. A jeśli ta wypadnie teraz dobrze, sprawę będziemy mogli zamknąć – Tomasz Grupiński.

Przypomnijmy, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białogardzie najpierw zakazał przyjmowania zwierząt do schroniska, ale gdy stwierdził, że ten zakaz nie jest respektowany, wydał decyzję o wykreśleniu schroniska z ewidencji. Jerzy Harłacz odwołał się do WIW, ale ta podtrzymała decyzję. Skarga trafiła więc do WSA, co rzeczywiście wstrzymało decyzję weterynarzy.

– W tej sprawie pytał mnie minister, był burmistrz jednej z gmin. Wyjaśniłem sytuację i podkreśliłem, jeśli schronisko wprowadził w życie nasze zalecenia, wniosek o wykreślenie anulujemy – kończy Grupiński.

Link to comment
Share on other sites

Bałagan informacyjny, nieznajomosć prawa weterynaryjnego, popieranie działania hycla, arogancja urzędasów IW przeszła wszelkie granice......

I to nie tylko w sprawie Białogardu, dochodzi Stargard i Darłowo.

Czy warto ? Pytanie retoryczne ..... ale jesli hycel mysli,że to koniec , to się myli......Nadal wierzę ,że nikt nie stoi ponad prawem , tylko ...


W oparach absurdu……
Gwiazda lokalnego dziennikarstwa , redaktor Głosu Koszalińskiego p. Jakub Roszkowski (qba) napisał artykuł , artykuł??????
Tytuł rzuca się w oczy „ Wła[COLOR=#333333]śc[/COLOR]iciel schroniska pozywa inspektorat weterynarii”
Pan Jerzy harłacz nie jest właścicielem schroniska, jest „tylko „ prezesem szemranego stowarzyszenia, które zapożyczyło sobie nazwę od dwóch największych org. TOZ-u , z którego zresztą się wywodzi ( stąd taka przyjaźń i kumoterstwo z inspektorami ) i OTOZ Animals.
I tak powstał dziwny twór „Inspektorat - TOZ – Animals”, nazwa wzbudza natychmiastowe zaufanie.
Poza tym jako samorządowiec nie może pracować na mieniu gminy, a teren pod klatowiskiem jest własnością miasta. Taki drobny szczególik…..
Cytuję artykuł :
Co dalej ze schroniskiem "Animals"? Jego szef - Jerzy Harłacz- podał Wojewódzki Inspektorat Wewterynaryjny do sądu. Chce odszkodowania za straty.
[COLOR=#333333] [/COLOR]
[COLOR=#333333]–[/COLOR] Mam pismo, w którym poinformowano, że decyzja WIW o wykreśleniu mojego schroniska z ewidencji nie jest skuteczna – mówi Harłacz. – Tymczasem gminy z regionu otrzymały informację, też od WIW, że mają nie oddawać do mnie zwierząt, bo schronisko jest skreślone.

Narażono mnie w ten sposób na poważne straty. W tej chwili nie mam nawet pieniędzy na kupno karmy. Całe szczęście, schronisko wspierał burmistrz Karlina, za co mu bardzo dziękuję. Ale będę się domagał odszkodowania od WIW za straty. Za ten bałagan ktoś musi ponieść karę – oburza się szef "Animalsów



No i kolejne zapytanie….
Czy p. Jerzy Harłacz ma zgłoszoną działalność gospodarczą ??
Czy Inspektorat- Toz Animals ma zgłoszoną działalność gospodarczą ??
NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE!!!!!!!
Stowarzyszenie Inspektorat-TOZ Animals jest działalnością non profit……
Szukam więc strat , aby ponieść straty , trzeba mieć zyski. Przynajmniej tak mnie kiedyś uczono.
Cytuję artykuł dalej:

Tomasz Grupiński, wojewódzki inspektor weterynarii, tłumaczy: – Nie będzie nikomu na rękę, jeśli to schronisko zostanie zlikwidowane. Ale muszą być wprowadzone zmiany, które my zaleciliśmy. W środę, najpóźniej w czwartek przyjedzie do Harłacza komisja, która zbada, czy nasze zalecenia wprowadzono w życie. Jeśli tak, będziemy mogli wycofać wniosek o wykreślenie – mówi.

Inspektor przyznaje, że decyzja o wykreśleniu jest rzeczywiście nieskuteczna, ponieważ Harłacz odwołał się od niej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. – Ale on to zrobił za naszą radą. Daliśmy mu w ten sposób czas na przygotowanie się do ponownej kontroli. A jeśli ta wypadnie teraz dobrze, sprawę będziemy mogli zamknąć – Tomasz Grupiński.

Przypomnijmy, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białogardzie najpierw zakazał przyjmowania zwierząt do schroniska, ale gdy stwierdził, że ten zakaz nie jest respektowany, wydał decyzję o wykreśleniu schroniska z ewidencji. Jerzy Harłacz odwołał się do WIW, ale ta podtrzymała decyzję. Skarga trafiła więc do WSA, co rzeczywiście wstrzymało decyzję weterynarzy.

– W tej sprawie pytał mnie minister, był burmistrz jednej z gmin. Wyjaśniłem sytuację i podkreśliłem, jeśli schronisko wprowadził w życie nasze zalecenia, wniosek o wykreślenie anulujemy – kończy Grupiński.


Zmiany zalecone przez WIW są zmianami „ czysto kosmetycznymi”, nawet po ich wprowadzeniu schronisko nadal nie będzie spełniać norm zawartych w rozporządzeniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi
Stwierdzenie ,że Harłacz odwołał się do WSW za radą WIW-u po prostu żałosne…….
Już widzę dalszy rozwój sytuacji , jedzie komisja , stwierdza ,że jest wszystko „cacy”, uchyla decyzję o wykreśleniu schroniska z ewidencji a Harłacz w ramach dobrej współpracy wycofuje pozew sądowy!!!!!!!!

Czy za ten bałagan ktoś poniesie karę ??

Tak !

Psy , które już są w schronisku w Białogardzie i te , które w szybkim tempie na nowo je zapełnią aby „ właściciel schroniska „ mógł sobie odbić straty.

I w ten sposób historia zatoczyła koło.
Powrót do punktu wyjścia, mit zaklinacza i obrońcy zwierząt zabetonowany na amen ……
A psy?
Żywe fabryki pieniędzy, mają przynosić określony zysk, przecież się nie poskarżą…….

Link to comment
Share on other sites

wyć się chce :( ale co się dziwić.. w Kłaju pod Krakowem status schroniska dostał ciemny barak - kiedyś ferma kur - tam nie są spełnione żadne normy
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227348-W-K%C5%82aju-jak-w-raju-dramat-ps%C3%B3w-pod-opiek%C4%85-fundacji[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Bałagan informacyjny, nieznajomosć prawa weterynaryjnego, popieranie działania hycla, arogancja urzędasów IW przeszła wszelkie granice......

I to nie tylko w sprawie Białogardu, dochodzi Stargard i Darłowo.

Czy warto ? Pytanie retoryczne ..... ale jesli hycel mysli,że to koniec , to się myli......Nadal wierzę ,że nikt nie stoi ponad prawem , tylko ...


W oparach absurdu……
Gwiazda lokalnego dziennikarstwa , redaktor Głosu Koszalińskiego p. Jakub Roszkowski (qba) napisał artykuł , artykuł??????
Tytuł rzuca się w oczy „ Wła[COLOR=#333333]śc[/COLOR]iciel schroniska pozywa inspektorat weterynarii”
Pan Jerzy harłacz nie jest właścicielem schroniska, jest „tylko „ prezesem szemranego stowarzyszenia, które zapożyczyło sobie nazwę od dwóch największych org. TOZ-u , z którego zresztą się wywodzi ( stąd taka przyjaźń i kumoterstwo z inspektorami ) i OTOZ Animals.
I tak powstał dziwny twór „Inspektorat - TOZ – Animals”, nazwa wzbudza natychmiastowe zaufanie.
Poza tym jako samorządowiec nie może pracować na mieniu gminy, a teren pod klatowiskiem jest własnością miasta. Taki drobny szczególik…..
Cytuję artykuł :
Co dalej ze schroniskiem "Animals"? Jego szef - Jerzy Harłacz- podał Wojewódzki Inspektorat Wewterynaryjny do sądu. Chce odszkodowania za straty.

[COLOR=#333333]–[/COLOR] Mam pismo, w którym poinformowano, że decyzja WIW o wykreśleniu mojego schroniska z ewidencji nie jest skuteczna – mówi Harłacz. – Tymczasem gminy z regionu otrzymały informację, też od WIW, że mają nie oddawać do mnie zwierząt, bo schronisko jest skreślone.

Narażono mnie w ten sposób na poważne straty. W tej chwili nie mam nawet pieniędzy na kupno karmy. Całe szczęście, schronisko wspierał burmistrz Karlina, za co mu bardzo dziękuję. Ale będę się domagał odszkodowania od WIW za straty. Za ten bałagan ktoś musi ponieść karę – oburza się szef "Animalsów



No i kolejne zapytanie….
Czy p. Jerzy Harłacz ma zgłoszoną działalność gospodarczą ??
Czy Inspektorat- Toz Animals ma zgłoszoną działalność gospodarczą ??
NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE!!!!!!!
Stowarzyszenie Inspektorat-TOZ Animals jest działalnością non profit……
Szukam więc strat , aby ponieść straty , trzeba mieć zyski. Przynajmniej tak mnie kiedyś uczono.
Cytuję artykuł dalej:

Tomasz Grupiński, wojewódzki inspektor weterynarii, tłumaczy: – Nie będzie nikomu na rękę, jeśli to schronisko zostanie zlikwidowane. Ale muszą być wprowadzone zmiany, które my zaleciliśmy. W środę, najpóźniej w czwartek przyjedzie do Harłacza komisja, która zbada, czy nasze zalecenia wprowadzono w życie. Jeśli tak, będziemy mogli wycofać wniosek o wykreślenie – mówi.

Inspektor przyznaje, że decyzja o wykreśleniu jest rzeczywiście nieskuteczna, ponieważ Harłacz odwołał się od niej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. – Ale on to zrobił za naszą radą. Daliśmy mu w ten sposób czas na przygotowanie się do ponownej kontroli. A jeśli ta wypadnie teraz dobrze, sprawę będziemy mogli zamknąć – Tomasz Grupiński.

Przypomnijmy, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białogardzie najpierw zakazał przyjmowania zwierząt do schroniska, ale gdy stwierdził, że ten zakaz nie jest respektowany, wydał decyzję o wykreśleniu schroniska z ewidencji. Jerzy Harłacz odwołał się do WIW, ale ta podtrzymała decyzję. Skarga trafiła więc do WSA, co rzeczywiście wstrzymało decyzję weterynarzy.

– W tej sprawie pytał mnie minister, był burmistrz jednej z gmin. Wyjaśniłem sytuację i podkreśliłem, jeśli schronisko wprowadził w życie nasze zalecenia, wniosek o wykreślenie anulujemy – kończy Grupiński.


Zmiany zalecone przez WIW są zmianami „ czysto kosmetycznymi”, nawet po ich wprowadzeniu schronisko nadal nie będzie spełniać norm zawartych w rozporządzeniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi
Stwierdzenie ,że Harłacz odwołał się do WSW za radą WIW-u po prostu żałosne…….
Już widzę dalszy rozwój sytuacji , jedzie komisja , stwierdza ,że jest wszystko „cacy”, uchyla decyzję o wykreśleniu schroniska z ewidencji a Harłacz w ramach dobrej współpracy wycofuje pozew sądowy!!!!!!!!

Czy za ten bałagan ktoś poniesie karę ??

Tak !

Psy , które już są w schronisku w Białogardzie i te , które w szybkim tempie na nowo je zapełnią aby „ właściciel schroniska „ mógł sobie odbić straty.

I w ten sposób historia zatoczyła koło.
Powrót do punktu wyjścia, mit zaklinacza i obrońcy zwierząt zabetonowany na amen ……
A psy?
Żywe fabryki pieniędzy, mają przynosić określony zysk, przecież się nie poskarżą…….[/QUOTE]
mariamc, napisz donos do US o kontrole dzialalnosci fundacji, pod katem przywlaszczania pieniedzy z vatu, nie zgloszona dzialalnosc gospodarcza, napisz rowniez do NIK o kontrole u dziada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Inez de Villaro']Danusia pisze i pisze...chyba Nobla w końcu za to pisanie jej przyznają , literatka z niej sie zrobiła ;)[/QUOTE]
no coz takiego zadania sie podjelysmy i choc "urzedniki" robia wszystko zeby nas zniechecic to my po czasie znow stajemy do walki z nimi. Bo kto bedzie walczyl o tych ktorzy sami sie obronic nie potrafia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sorki,że tak długo m nie nie było.....Musiałam odreagować, zresztą nie tylko hycla.

Wyruszam do Stolicy , będę we wtorek. Po powrocie napiszę więcej.

Otworzę też ponownie wątek szczecineckiego schroniska i przechodzę do ataku....

Wystarczająco długo znosiłam pomówienia "prawdziwych " obrońców zwierząt w ciszy i w pokorze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Sorki,że tak długo m nie nie było.....Musiałam odreagować, zresztą nie tylko hycla.

Wyruszam do Stolicy , będę we wtorek. Po powrocie napiszę więcej.

Otworzę też ponownie wątek szczecineckiego schroniska i przechodzę do ataku....

Wystarczająco długo znosiłam pomówienia "prawdziwych " obrońców zwierząt w ciszy i w pokorze.[/QUOTE]

To będziemy miały okazję spotkać się i poznać osobiście. Wreszcie ci podziękuję za Maxa.

Link to comment
Share on other sites

Wklejam z Forum Samorządowego Białogardu:


Kilka dni temu zakończył sie pewien epizod związany z GK24 i GG oraz moją osobą. Był czas gdy na forum GK24 pisałem pod swoim nazwiskiem i spotkało mnie za to wiele upokorzeń i wyzwisk. Posunięto się do gróźb. Nie byłem na to obojętny i właśnie zapadł wyrok w sprawie dwóch uczestników tej nagonki. To dwoje młodych ludzi, którzy kierowali pod moim adresem zarówno obelżywe słowa jak i groźby. W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono kto i gdzie - i wobec oczywistych faktów jak i przyznania się do winy przez obydwu zapadł wyrok "winni". Z racji tego, że to młodzi ludzie a ja do mściwych nie należę wystarczyły mi sądowe przeprosiny. Uważam sprawę tych dwóch nieletnich za zakończoną a z rozmowy z ich Rodzicami jak i z nimi samymi wnioskuję, że więcej coś takiego się nie powtórzy. Nie zależy mi na rozgłosie ani na ujawnianiu ich personaliów choć wielu by tak zrobiło. Nie w tym rzecz - to w końcu najważniejsze aby zrozumieli, że zrobili źle i że spotkała ich kara - może niewspółmierna do rego co zrobili ale zawsze. I tu wygraliśmy wszyscy - Ja - Oni -Sąd. Publiczne "przepraszam" jest dla mnie najważniejsze - żadna inna kara nie zrobiłaby tak wiele jak to, że potrafili zrozumieć swój błąd i za niego przeprosić. Czas pokaże czy ta sądowa nauczka będzie sygnałem do zmiany na lepsze. Mam nadzieję, że tak się stanie. Jest to również przestroga dla następnych - nic w necie nie ginie i nikt nie może w necie czuć się anonimowo. To złuda i dla wielu wystarczający powód aby uwierzyć, że schowany za wymyślonym nickiem może wszystko. Do czasu. Szkoda tylko, że administratorzy GK24 reagowali na to wolno albo wcale. Co do komunikatorów społecznych to również warto wiedzieć co i z kim się pisze. Nigdy nie wiadomo kto tak naprawdę kryje się za Miśkiem, Luckiem czy innym wymyśloną ksywką. Ostrożności nigdy za wiele.
Wiem, że ci młodzi chłopcy byli inspirowani do tego co robili - dali się wpuścić w maliny. Mocodawca nadal jest "bezpieczny" i przed Sądem go nie było. Wszyscy wiemy o okogo chodzi. Przyjdzie i na to pora. Obrzydliwe jest jednak to, że człek który na zewnątrz zgrywa miłosiernego - pomagającego biednym - społecznika i ostoję praworządności okazał się tchórzem i kanalią zdolną do inspirowania i namawiania do takich podłych poczynań tych młodych ludzi. Wysługiwanie się naiwnymi młodymi chłopakami to podłość - oni za to odpowiedzieli a on?

Chodzi tutaj między innymi o usera Piotr_BRD. Na zamkniętym wątku też pisał teksty szkalujące schronisko w szczecinku i na innych forach też.
Przyznali się ,że robili to na polecenie hycla......


Piotr- BRD pisał też do modów o zamknięcie poprzedniego wątku.

Edited by mariamc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sygnatura akt II SA/SZ 358/12

Sąd oddalił zażalenie hycla na decyzję WIW-u i utrzymał zakaz prowadzenie schroniska przez Inspektorat - TOZ - Animals w Białogardzie oraz utrzymał w mocy skreślenie klatowiska w Białogardzie z listy PLW.

MOżna sprawdzić tel. do WSA 94 48 49 255

c.d.n.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Sygnatura akt II SA/SZ 358/12

Sąd oddalił zażalenie hycla na decyzję WIW-u i utrzymał zakaz prowadzenie schroniska przez Inspektorat - TOZ - Animals w Białogardzie oraz utrzymał w mocy skreślenie klatowiska w Białogardzie z listy PLW.

MOżna sprawdzić tel. do WSA 94 48 49 255

c.d.n.[/QUOTE]
Danusiu, a jednak sie oplacila Twoja determinacja :lol:
A ten czeka w kolejce, tez w Zachodnio-Pomorskim

[URL="http://www.boz.org.pl/zp/animal_c.htm"]http://www.boz.org.pl/zp/animal_c.htm
Wiemy juz ze Sad Apelacyjny, utrzymal wyrok w mocy I instancji.
Umowa sprzedazy psow do schroniska w Wojtyszkach uniewazniona.


[/URL]

Edited by Ada-jeje
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...