Jump to content
Dogomania

Ściana psiego płaczu - Białogard - reaktywacja


mariamc

Recommended Posts

dobre pytanie, można by je oficjalnie zadać, tylko komu?
samemu TOZ chyba...

Danusiu, bardzo podoba mi sie lista adresatów - Do wiadomości

i bardzo się boje że twój ogromny trud pójdzie na marne, to szok jest że można mieć rację, można udowodnić tę rację, można mieć papiery wykonawcze - i może to nic nie zmienić
czy poseł współpracujący nie ma pomysłu jak ruszyć tę górę lodową skuteczniej?
w głowie się nie mieści i bardzo to przygnębiające :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 488
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

skopiowlam z innego watku w ktorym nasza dogomaniaczka walczy jak lew o prawa zwierzat i taka prawde napisala

Ogłaszam to, co już i tak wszyscy dobrze wiemy:[B]
ŻYJEMY W KRAJU BEZPRAWIA, W KTÓRYM NIE MOŻNA LICZYĆ NA NIEZALEŻNĄ PROKURATURĘ I NIEZAWISŁY SĄD, A WŁADZA ROBI WSZYSTKO, ABY PODSYCAĆ FRUSTRACJĘ I NIEPOKOJE SPOŁECZNE. ŻYJEMY W PAŃSTWIE, KTÓRE UPADLA UCZCIWYCH LUDZI, A HODUJE ANARCHISTÓW, HACKERÓW I EKO-TERRORYSTÓW. OKAZUJE SIĘ, ŻE NIE WARTO SŁAĆ PISM, WNIOSKÓW, SKARG I PETYCJI, TRZEBA OD RAZU WYCHODZIĆ NA ULICĘ I PODPALAĆ SAMOCHODY, BO DO PAŃSTWA PRZEMAWIA TYLKO ARGUMENT SIŁY.[/B]

Link to comment
Share on other sites

A może my wszyscy wspólnie też byśmy napisali petycję do ministra i do TOZ jakoś byśmy wsparli panią Danusię, bo to ręcę opadają takie zaniedbania a "góra" nic z tym nie robi. Przecież to jest chore, może zgłosić to do Unii, że są takie zaniedbania w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[B]Schronisko dla psów w Białogardzie do poprawki[/B]

Dodano: 23 lutego 2012, 15:30 Autor: (QBA)
[B]W Szczecinie zapadła decyzja w sprawie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Białogardzie. Tomasz Grupiński, wojewódzki lekarz weterynarii, powiedział nam, że z dokumentem najpierw musi się zapoznać szef schroniska. – Wtedy będę mógł skomentować tę decyzję – wytłumaczył.[/B]






[LIST]
[*][URL="http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120207/BIALOGARD/701890067"]Schronisko w Białogardzie pod znakiem zapytania [zdjęcia i film][/URL]
[*][URL="http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120112/SZCZECINEK/124634812"]Miauczący problem w Szczecinku[/URL]
[/LIST]







Przyznał jednak, że przytulisko jest potrzebne, jego szef jest zaangażowany w sprawy bezpańskich zwierząt i nie byłoby dobrze widziane, gdyby obiekt trzeba było zamknąć. Przypomniał, że naprawdę nie chodzi o zamknięcie, ale o wstrzymanie przyjmowania [COLOR=blue][B][U]psów[/U][/B][/COLOR] do czasu spełnienia przez schronisko określonych prawem wymogów.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że schronisko "Animals” nie będzie mogło przyjmować psów, bo jest przepełnione, ma też rozwiązać problem z odprowadzaniem ścieków oraz poprawić "niedoskonałości dotyczące pracy pracowników schroniska”. Wcześniej Powiatowy [COLOR=blue][B][U]Lekarz[/U][/B][/COLOR] Weterynarii w Białogardzie najpierw nakazał wstrzymać przyjmowanie psów do schroniska i poprawić funkcjonowanie obiektu, a w kolejnej decyzji skreślił schronisko z rejestru. Od tej decyzji Jerzy Harłacz odwołał się do Szczecina.

– Ja nowych [COLOR=blue][B][U]inwestycji[/U][/B][/COLOR] tu nie zrobię, bo to nie jest mój teren. Tylko go dzierżawię – mówi wczoraj Jerzy Harłacz. – Jestem zmęczony. Proszę, niech nas skreślają. Apeluję do wszystkich o adoptowanie psów. Są zaczipowane, oddam za darmo.

Edited by mariamc
Link to comment
Share on other sites

CYTAT Z FORUM SAMORZĄDOWEGO - BIAŁOGARD

Wiewiórka doniosła za to, że na posiedzeniu jednej z Komisji Rady Miasta pojawiło się pismo mówiące o tym, że lokalizacja i związane z tym uwarunkowania dotychczasowego miejsca prowadzenia schroniska według służby weterynaryjnej nie spełniają wymaganych prawem obostrzeń i przepisów i proponujące Radzie Miasta i Burmistrzowi zmianę lokalizacji schroniska i zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego na takie, które będzie odpowiadało wszelkim normom. Ciekawe jakie stanowisko zajmie w tym względzie Burmistrz i Rada Miejska? Protokół z posiedzenia Komisji dostępny w pliku pod artykułem. A to cytat z fragmentem dotyczącym tego "problemu" - " [I]14) wniosek nr 60 dotyczył lokalizacji schroniska dla bezdomnych psów
Według Powiatowego Lekarza Weterynarii aktualnie funkcjonujące schronisko dla
bezdomnych zwierząt jest usytuowane na nieodpowiednim terenie tj. w obniżonym, podmokłym niezmelioryzowanym terenie i bez kanalizacji sanitarnej.
Architekt wyjaśniła, że istnieje możliwość zlokalizowania na innym terenie schroniska
w ramach istniejących zapisów w planie.
Teren jest oznaczony w planie zagospodarowania przestrzennego 20 ITUM przy ulicy Feliksa Stamma.
Radny J. Harłacz pytał czy zasadnym jest funkcjonowanie w mieście dwóch schronisk.
Architekt wyjaśniła, że jest to tylko propozycja i możliwość usytuowania schroniska
jako obiektu komunalnego.
[B]Zdaniem radnego J. Harłacza informacje zawarte we wniosku przez Powiatowego
Inspektora Weterynarii są nie aktualne. Według aktualnego stanu technicznego i dokumentacji dotyczącej prowadzonego schroniska została wykonana kanalizacja wraz z ujęciem wody.
Radny wyjaśnił że została wykonana studnia głębinowa i infrastruktura ściekowa.[/B]
[B]Według radnego J. Harłacza usytuowanie schroniska pomimo odległości jednego
kilometra od osiedla nie jest dobrym rozwiązaniem i szczekanie psów będzie słyszalne na Osiedlu Kołobrzeskim.[/B]
Komisja nie opiniowała wniosku.[/I]"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc'][B]Schronisko dla psów w Białogardzie do poprawki[/B]

Dodano: 23 lutego 2012, 15:30 Autor: (QBA)
[B]W Szczecinie zapadła decyzja w sprawie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Białogardzie. Tomasz Grupiński, wojewódzki lekarz weterynarii, powiedział nam, że z dokumentem najpierw musi się zapoznać szef schroniska. – Wtedy będę mógł skomentować tę decyzję – wytłumaczył.[/B]

Przyznał jednak, że przytulisko jest potrzebne, jego szef jest zaangażowany w sprawy bezpańskich zwierząt i nie byłoby dobrze widziane, gdyby obiekt trzeba było zamknąć. Przypomniał, że naprawdę nie chodzi o zamknięcie, ale o wstrzymanie przyjmowania [COLOR=blue][B][U]psów[/U][/B][/COLOR] do czasu spełnienia przez schronisko określonych prawem wymogów.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że[B] schronisko "Animals” nie będzie mogło przyjmować psów, bo jest przepełnione[/B], ma też rozwiązać problem z odprowadzaniem ścieków oraz poprawić "niedoskonałości dotyczące pracy pracowników schroniska”. Wcześniej Powiatowy [COLOR=blue][B][U]Lekarz[/U][/B][/COLOR] Weterynarii w Białogardzie najpierw nakazał wstrzymać przyjmowanie psów do schroniska i poprawić funkcjonowanie obiektu, a w kolejnej decyzji skreślił schronisko z rejestru. Od tej decyzji Jerzy Harłacz odwołał się do Szczecina.

– Ja nowych [COLOR=blue][B][U]inwestycji[/U][/B][/COLOR] tu nie zrobię, bo to nie jest mój teren. Tylko go dzierżawię – mówi wczoraj Jerzy Harłacz. – Jestem zmęczony. Proszę, niech nas skreślają. Apeluję do wszystkich o adoptowanie psów. Są zaczipowane, oddam za darmo.[/QUOTE]
Moim zdaniem zapis mówiący o zakazie przyjmowania psów do JH z powodu przepełnienia powinien być OPATRZONY KATEGORYCZNYM NAKAZEM zaczipowania WSZYSTKICH znajdujących si e w klatowisku psów i KAŻDEGO, który jednak "mimo wszystko" zostanie tu przyjęty, czyli reasumując : niezależnie od sytuacji, bez konieczności zachowania okresu kwarantannowego, NAKAZ zaczipowania każdego psa, który znajduje się na terenie "schroniska"!!!!!!!
Bez tego wymogu, JH wkrótce "wyadpotuje" cudownie wiele psów (już całe ich watahy biegają po okolicznych wioskach, są wyłapywane i ...trafiają do schronisko, z którymi dana gmina ma umowę.....), a po spełnieniu wymogu nakazującego "rozluźnienie" boksów, znów będzie mógł przyjmować kolejne psy.....

Należy WYMUSIĆ NAKAZ CZIPOWANIA w tym klatowisku, bo ja innego wyjścia nie widzę, to będzie zawsze błędne koło....

Link to comment
Share on other sites

Z gki24.

DLACZEGO MNIE TO NIE DZIWI!!!!

[B]Prawo: Gminy i ścisła współpraca ze schroniskami[/B]

Gminy będą musiały ściślej współpracować ze schroniskami dla bezdomnych zwierząt. Zgodnie z nową ustawą są teraz właścicielami tych psów i muszą za nie płacić. Nawet gdy te są już w schronisku
[URL="http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/misc?url=/templates/zoom.pbs&Site=GG&Date=20120304&Category=CZTERYLAPY01&ArtNo=120309960&Ref=AR"][IMG]http://www.gk24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GG&Date=20120304&Category=CZTERYLAPY01&ArtNo=120309960&Ref=AR&border=0&MaxW=280[/IMG][/URL] Niedawno schronisko w Białogardzie przeszło kontrolę inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Ocena była pozytywna

Na 13 marca Jerzy Harłacz, szef stowarzyszenia "Animals” w Białogardzie, zaplanował spotkanie z przedstawicielami 19 gmin naszego regionu. Wszystkie do tej pory współpracowały ze schroniskiem. Harłacz liczy na dalszą współpracę, ale chce przedstawić nowe zasady, które wprowadzają nowe przepisy.

– Gminy będą musiały znaleźć nieco większe pieniądze, niż przeznaczają dziś, na ochronę bezdomnych zwierząt – mówi Jerzy Harłacz. – Teraz to samorządy będą właścicielami zwierząt, które trafią do schronisk. Będą miały obowiązek utrzymywania tych psów aż do momentu, w którym zwierzę opuści schronisko, np. zostanie adoptowane – tłumaczy.

Do tej pory za przyjęcie psa do schroniska w Białogardzie gminy musiały płacić około 500 złotych. Po dwóch tygodniach zwierzę przechodziło na własność schroniska, a gmina miała spokój. To jednak zmieniły nowe przepisy, które wprowadzają m.in. odpowiedzialność samorządów za bezpańskie psy. Gminy nie będą już mogły płacić jednorazowo za zwierzę, będą zobowiązane do jego utrzymywania nawet wtedy, gdy to przebywa już w schronisku.

Ile ma to kosztować? Harłacz będzie to jeszcze ustalał, ale większość schronisk w Polsce, m.in. schronisko w Stargardzie Szczecińskim, pobiera opłatę w wysokości 2.000 zł za psa rocznie. – To nie jest wygórowana cena. Na pewno koszt jest niższy, niż gdyby gmina miała
wybudować własne schronisko i później je jeszcze utrzymywać – mówi szef "Animalsów”. Zapewnia, że będzie gotowy na współpracę.

Na razie białogardzkie schronisko otrzymało jednak decyzję Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynaryjnego wstrzymująca możliwość przyjmowania kolejnych zwierząt. Nie jest to decyzja ostateczna, Harłacz może się jeszcze odwołać, ale lada moment – zapewnia – spełni
wszystkie wymagania i zalecenia WIW. A te mówią m.in., że w jego schronisku musi być zwiększona liczba kojców do kwarantanny, ma być także większa liczba bud dla psów, uzupełniona dokumentacja, nowa chłodnia.

– Nowe budy lada dzień dostaniemy, dokumentacja jest już wypełniona prawidłowo, kanalizacja funkcjonuje bez zarzutów, kojce do kwarantanny i chłodnia również się pojawią – wylicza Harłacz. Przypomina, że nie jest właścicielem gruntu, na którym funkcjonuje jego schronisko, więc w sprawach inwestycji jest ograniczony. Liczy na porozumienie z władzami miasta. Na razie apeluje do wszystkich chętnych o adoptowanie psów. Są zaczipowane, można je odbierać codziennie, oddawane są za darmo.
[CENTER][LEFT][COLOR=#9d9d9d][FONT=Verdana]reklama

[/FONT][/COLOR][/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Z gki24.

DLACZEGO MNIE TO NIE DZIWI!!!!

[B]Prawo: Gminy i ścisła współpraca ze schroniskami[/B]

Gminy będą musiały ściślej współpracować ze schroniskami dla bezdomnych zwierząt. Zgodnie z nową ustawą są teraz właścicielami tych psów i muszą za nie płacić. Nawet gdy te są już w schronisku
[URL="http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/misc?url=/templates/zoom.pbs&Site=GG&Date=20120304&Category=CZTERYLAPY01&ArtNo=120309960&Ref=AR"][IMG]http://www.gk24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GG&Date=20120304&Category=CZTERYLAPY01&ArtNo=120309960&Ref=AR&border=0&MaxW=280[/IMG][/URL] Niedawno schronisko w Białogardzie przeszło kontrolę inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Ocena była pozytywna

Na 13 marca Jerzy Harłacz, szef stowarzyszenia "Animals” w Białogardzie, zaplanował spotkanie z przedstawicielami 19 gmin naszego regionu. Wszystkie do tej pory współpracowały ze schroniskiem. Harłacz liczy na dalszą współpracę, ale chce przedstawić nowe zasady, które wprowadzają nowe przepisy.

– Gminy będą musiały znaleźć nieco większe pieniądze, niż przeznaczają dziś, na ochronę bezdomnych zwierząt – mówi Jerzy Harłacz. – [B]Teraz to samorządy będą właścicielami zwierząt, które trafią do schronisk. Będą miały obowiązek utrzymywania tych psów aż do momentu, w którym zwierzę opuści schronisko, np. zostanie adoptowane – tłumaczy.
[/B]
Do tej pory za przyjęcie psa do schroniska w Białogardzie gminy musiały płacić około 500 złotych. [B]Po dwóch tygodniach zwierzę przechodziło na własność schroniska, a gmina miała spokój.[/B] To jednak zmieniły nowe przepisy, które wprowadzają m.in. odpowiedzialność samorządów za bezpańskie psy. Gminy nie będą już mogły płacić jednorazowo za zwierzę, będą zobowiązane do jego utrzymywania nawet wtedy, gdy to przebywa już w schronisku.

Ile ma to kosztować? Harłacz będzie to jeszcze ustalał, ale większość schronisk w Polsce, m.in. schronisko w Stargardzie Szczecińskim, pobiera opłatę w wysokości 2.000 zł za psa rocznie. – To nie jest wygórowana cena. Na pewno koszt jest niższy, niż gdyby gmina miała
wybudować własne schronisko i później je jeszcze utrzymywać – mówi szef "Animalsów”. Zapewnia, że będzie gotowy na współpracę.

Na razie białogardzkie schronisko otrzymało jednak decyzję Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynaryjnego wstrzymująca możliwość przyjmowania kolejnych zwierząt. Nie jest to decyzja ostateczna, Harłacz może się jeszcze odwołać, ale lada moment – zapewnia – spełni
wszystkie wymagania i zalecenia WIW. A te mówią m.in., że w jego schronisku musi być zwiększona liczba kojców do kwarantanny, ma być także większa liczba bud dla psów, uzupełniona dokumentacja, nowa chłodnia.

– Nowe budy lada dzień dostaniemy, dokumentacja jest już wypełniona prawidłowo, kanalizacja funkcjonuje bez zarzutów, kojce do kwarantanny i chłodnia również się pojawią – wylicza Harłacz. Przypomina, że nie jest właścicielem gruntu, na którym funkcjonuje jego schronisko, więc w sprawach inwestycji jest ograniczony. Liczy na porozumienie z władzami miasta. Na razie apeluje do wszystkich chętnych o adoptowanie psów. Są zaczipowane, można je odbierać codziennie, oddawane są za darmo.
[CENTER][LEFT][COLOR=#9d9d9d][FONT=Verdana]reklama

[/FONT][/COLOR][/LEFT]
[/CENTER][/QUOTE]
Zadna nowelka tego nie zmienila, bo tak bylo zawsze. No ale tak to juz jest jak schronisko prowadzi czlowiek nastawiony na zysk, a zwierzeta to mu lataja i tak pozostanie. Na jego miejscu nie cieszyla bym sie tak bardzo. Policja dla zwierzat w Polsce czuwa i przygotowuje niespodzianke.

Link to comment
Share on other sites

Link do jednego z psów w schronisku, które prowadzi prezes okręgu TOZ - Aleksandra Fila!!

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/224403-Smutny-wystraszony-labrador-w-quot-schronisku-quot-pod-Stargardem-%21%21%21?p=18807625#post18807625"]http://www.dogomania.pl/threads/224403-Smutny-wystraszony-labrador-w-quot-schronisku-quot-pod-Stargardem-!!!?p=18807625#post18807625[/URL]


I jeszcze kilka zdjęć////

[url]http://szczecinek-schronisko.home.pl/artykul.php?show=179[/url]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=Arial]Znajoma napisała krótki artykuł do lokalnej gazety + zdjęcia które zrobiłam.Artykuł dotyczy schroniska w Stargardzie Szcz.
[/FONT][/COLOR][URL]http://www.mmstargard.pl/[/URL] może jutro się ukaże, tu wrzucę treść.
[COLOR=#000000][FONT=Arial]
[/FONT][/COLOR][QUOTE]
Wczoraj koleżanka odwiedziła schronisko dla zwierząt w Kiczarowie w celu uzyskania informacji dotyczących konkretnego psa i to co tam zobaczyła, przyprawiło ją niemal o zawał. Psy mieszkają tam w okropnych warunkach, wszędzie wkoło jest woda.
"To co zobaczyłam na własne oczy Mnie przeraziło. Psy w swoich boksach stoją po kostki w wodzie. Nie mają jak się położyć.
Są całe przemoczone !!! Wstyd.
Przecież to schronisko w Stargardzie jest pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami !!! " - wypowiedź koleżanki po powrocie ze schroniska.
Schronisko na swojej stronie ma wymienionych sponsorów, jest to kilka lokalnych firm.
Organizowane są zbiórki na jego rzecz. Pytanie więc co się dzieje z tymi pieniędzmi?
Jak TOZ może pozwolić, by psy mieszkały w takich warunkach?
Przecież działa dla ich dobra, więc dlaczego nikt się tym nie interesuje?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A kto bedzie kontrolowal :crazyeye: JH :evil_lol:[/QUOTE]
:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Jak to bylo?
[QUOTE] Prezes Fila stwierdziła, że
schronisko w Białogardzie na pewno nie kwalifikuje się na czarną
listę. - Nikogo by nie wzruszyło. Jest normalne - powiedziała"[/QUOTE]
Juz wiemy skad taki poglad :(

Link to comment
Share on other sites

Ja się zastanawiam co ci ludzie robią na takich stołkach i jeszcze pobierają wynagrodzenie,przecież powinni ich wywalić na zbity pysk.
Czy są oni nie zastąpieni,przecież brakuje pracy i by na bank znaleźli się ludzie,którzy by szanowali swoją pracę i wynagrodzenie by było adekwatne do wykonywanej pracy.To co się dzieje to jakiś koszmar.

Link to comment
Share on other sites

To WIW -Szczecin poprosił prezes okręgu Szczecin A. Filę o opinię na temat Białogardu.

W pierwszej wersji miało jechać kilka org. w tym i ja.

Kiedy zadzwoniła A. Błądek z TV Szczecin, czy wiem coś o kontroli harego ,wiedziałam od razu jak będzie.
Miałam wtedy dojechać do Białogardu ale w tym dniu kontrola została odwołana.

O następnym terminie nie zostałą poinformowana, jak mi przekazano, dlatego, że hary " pieni się" ( to cytat) na samo moje nazwisko.

Poszperałam trochę w Argosie, mają tylko 30 boksów, schron jest na 176 ???psów, dlaczego tako liczba, nie wiem..

Duża adopcyjność, ciekawe jak, brak strony i daleko od szosy. W 2009 przyjęto 437 psów , wyadoptowano 375 ???, eutanazje 23/ padłe42
I hicior STERYLIZACJA - 15!!!


Z dziką wręcz rozkoszą napiszę wniosek do WIW-u o kontrolę schroniska i w Koszalinie też.

i liczba zaszczepionych psów 437, coś mi tutaj nie gra.. liczba psów na koniec 2008 /168.. nie wierzę ,ze wszystkie poszły nowe , zaszczepione a starych nie trzeba szczepić powtórnie???

Edited by mariamc
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']To WIW -Szczecin poprosił prezes okręgu Szczecin A. Filę o opinię na temat Białogardu.

W pierwszej wersji miało jechać kilka org. w tym i ja.

Kiedy zadzwoniła A. Błądek z TV Szczecin, czy wiem coś o kontroli harego ,wiedziałam od razu jak będzie.
Miałam wtedy dojechać do Białogardu ale w tym dniu kontrola została odwołana.

O następnym terminie nie zostałą poinformowana, jak mi przekazano, dlatego, że hary " pieni się" ( to cytat) na samo moje nazwisko.[/QUOTE]
No to sobie skrobniemy cos do WIW, czyzby zapomnial ze to oni sa kontroli i od przestrzegania ustawodawstwa?
Czy pod ten sam WIW podlega schronisko w ktorym kierownikiem jest Fila?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...