Jump to content
Dogomania

Ściana psiego płaczu - Białogard - reaktywacja


mariamc

Recommended Posts

[quote name='Milot']W dzisiejszym Głosie Koszalińskim wypowiedź Harego, po raz pierwszy szczera, nie ukrywająca intencji, jakimi od początku się kierował wobec zwierząt : "-rozsądek wygra, a schronisko nie zostanie zamknięte- mówi Harłacz- Czy [U]mamy znowu narażać ludzi[/U] na niebezpieczeństwo? Dziś [B]problem z wałęsającymi się kundlami [/B]zniknął". ..."Mamy więc [U]wydawać pieniądze na polepszanie warunków dla zwierząt[/U] czy dbać przede wszystkim o człowieka"- pyta Harłacz.

[B]JH chce teraz udowadniać, że założył "Inspektorat" aby.........ratować ludzi przed zwierzętami ?![/B][/QUOTE]
A czy mozesz wkleic nam tu ten artykul. mariamc. w swieta wysle Ci maila jaki nastepny krok poczynimy w sprawie tego bydlaka, nie ublizajac bydlu. Czas najwyzszy zeby do tego przekletego miejsca nie dotarlo juz ani jedno zwierze a do jego kieszeni ani jeden grosz z naszych podatkow. Scierwo bo czlowiekiem go nazwac nie mozna. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 488
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ada-jeje']A czy mozesz wkleic nam tu ten artykul. mariamc. w swieta wysle Ci maila jaki nastepny krok poczynimy w sprawie tego bydlaka, nie ublizajac bydlu. Czas najwyzszy zeby do tego przekletego miejsca nie dotarlo juz ani jedno zwierze a do jego kieszeni ani jeden grosz z naszych podatkow. Scierwo bo czlowiekiem go nazwac nie mozna. :angryy:[/QUOTE]

Nie da rady wkleić ....Artykuł jest w gazetowym wydaniu Głosu Koszalińskiego z 21.XII.11., na str 10, pod tytułem: "Przepełniony psi azyl"/Białogard:"O krok od likwidacji jest schronisko dla zwierząt."

Link to comment
Share on other sites

a to chyba taki ciepły PR dla pana H pobrzmiewa z tego tekstu? normalnie jakby nie znać sprawy to mozna by go polubić, powspółczuć mu i nawet w odruchu serca zamiast na WOSP wpłacić na Animals.....

troche te "wałęsające kundle" sie redaktorowi wypsnęły, ale to drobny wypadek przy pracy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donia11'][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/9738/sharpqrwikpl20111229092.png[/IMG]
Udało mi się zrzucić. Mam nadzieję,że jest w miarę czytelny.[/QUOTE]
Nie ma się co dziwic skoro artykuł popełnił nadworny skryba "szeryfa".Jurek dyktował ,a Kubuś pisał.
Rzetelnośc informacji ten dziennikarski polot, normalnie "wymiękam"

Link to comment
Share on other sites

Dostałam pismo od Głównego weta, mam w końcu wszystko na piśmie, czyli to o co walczyłam....

Decyzją z dnia 06.12.2011 znak............Powiatowy wet. zakazał prowadzenia schroniska dla zwierząt w Białogardzie i skreślił ww. obiekt z prowadzonego przez siebie rejestru!!!!!!!!!!

Jerzy "hycel" na pewno się odwołał ale w świetle wyjaśnień od Głownego nie ma szans na pozytywne odwołanie chyba, że Powiatowy narobił znowu błędów proceduralnych.

Od nowego roku walka dalsza , teraz już o psy , które tam są.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Dostałam pismo od Głównego weta, mam w końcu wszystko na piśmie, czyli to o co walczyłam....

Decyzją z dnia 06.12.2011 znak............Powiatowy wet. zakazał prowadzenia schroniska dla zwierząt w Białogardzie i skreślił ww. obiekt z prowadzonego przez siebie rejestru!!!!!!!!!!

Jerzy "hycel" na pewno się odwołał ale w świetle wyjaśnień od Głownego nie ma szans na pozytywne odwołanie chyba, że Powiatowy narobił znowu błędów proceduralnych.

Od nowego roku walka dalsza , teraz już o psy , które tam są.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU![/QUOTE]
Jak juz psy beda bezpieczne, trzeba wystapic z pismem do UM w Bialogardzie o wypowiedzenie umowy na dzierzawe terenu. Nie pozwol na dalsze dzialanie hycla. Dopoki bedzie mial ten teren bedzie to robil nadal jak niejaki P. z Olkusza. Wlasciwie to juz mozna o tym poinformowac UM.

Link to comment
Share on other sites

Mariamc!
Brak mi słów do wyrażenia podziwu dla Twoich działań:loveu:
A tych dotyczących "kochającego zwierzęta inaczej" - jeszcze w to nie wierzę;)
Trzeba specjalny toast dziś wychylić!!
I popieram radę Ady-jeje - chwasty się wyrywa z korzeniami:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Dostałam pismo od Głównego weta, mam w końcu wszystko na piśmie, czyli to o co walczyłam....

Decyzją z dnia 06.12.2011 znak............Powiatowy wet. zakazał prowadzenia schroniska dla zwierząt w Białogardzie i skreślił ww. obiekt z prowadzonego przez siebie rejestru!!!!!!!!!!

Jerzy "hycel" na pewno się odwołał ale w świetle wyjaśnień od Głownego nie ma szans na pozytywne odwołanie chyba, że Powiatowy narobił znowu błędów proceduralnych.

Od nowego roku walka dalsza , teraz już o psy , które tam są.
[/QUOTE]

Brawa, brawa, wielkie brawa dla Ciebie Mariamc :klacz::klacz::klacz:

W kwestii artykułu w Głosie Koszalińskim, którego scan podała Donia11:
morwiel wyłapuje dzikie zwierzęta oraz dzikie ptactwo i udaje, że umieszcza je w swojej mordowni, co ma wg niego wpływać na rozbieżność w obliczaniu stanu wyłapanych psów bezdomnych.
Ustawa oraz rozporządzenie mówią wyraźnie, iż wyłapywanie dotyczy zwierząt bezdomnych, zaś dzikie zwierzęta oraz dzikie ptactwo NIE są zwierzętami bezdomnymi.
Nadto, nawet, jeżeli gdzieś z jakichś powodów zlecono morwielowi złapanie dzikiego zwierzęcia lub ptaka, to powinien je wypuścić na wolność poza osadami ludzkimi, a w przypadku, gdy zwierzęta te były chore/ranne winien im zapewnić pomoc lekarza wet. po czym umieścić je w azylu/ zoo/ itp. na czas leczenia i rekonwalescencji, a później wypuścić na wolność jw.

Epe, "wyrwać chwasta z korzeniami" - określenie autorstwa Psa Wolnego, za które dostał on na dogo 4 punkty karne :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']Brawa, brawa, wielkie brawa dla Ciebie Mariamc :klacz::klacz::klacz:

W kwestii artykułu w Głosie Koszalińskim, którego scan podała Donia11:
morwiel wyłapuje dzikie zwierzęta oraz dzikie ptactwo i udaje, że umieszcza je w swojej mordowni, co ma wg niego wpływać na rozbieżność w obliczaniu stanu wyłapanych psów bezdomnych.
Ustawa oraz rozporządzenie mówią wyraźnie, iż wyłapywanie dotyczy zwierząt bezdomnych, zaś dzikie zwierzęta oraz dzikie ptactwo NIE są zwierzętami bezdomnymi.
Nadto, nawet, jeżeli gdzieś z jakichś powodów zlecono morwielowi złapanie dzikiego zwierzęcia lub ptaka, to powinien je wypuścić na wolność poza osadami ludzkimi, a w przypadku, gdy zwierzęta te były chore/ranne winien im zapewnić pomoc lekarza wet. po czym umieścić je w azylu/ zoo/ itp. na czas leczenia i rekonwalescencji, a później wypuścić na wolność jw.

Epe, "[B]wyrwać chwasta z korzeniami" - określenie autorstwa Psa Wolnego, za które dostał on na dogo 4 punkty karne [/B]:lol:[/QUOTE]

Przepraszam,że nie napisałam tego jako cytat z Psa Wolnego:oops:
Jest to tak trafne okreslenie, że przyjme i ja te punkty karne - ale jak można karać za prawdę?:cool3:
Niestety się nie poprawię i w zasłużonych przypadkach będę nadal cytować to piękne określenie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Misiek64']Kolejny materiał z Białogardu.[URL]http://www.tvp.pl/szczecin/nasze-programy/wokol-nas/wideo/20112/6097608[/URL]
Wersja wydłużona.[/QUOTE]
Jakie kurde przepełnienie w kołobrzeskim schronisku ?! Teren 2x większy od białogardzkiego klatowiska , a psów 120. Co do terenu, to nie wspominając o budynku z 22 kojcami dla np. chorych albo hospitalizowanych. Koszalin trochę gorzej, ale nie tragicznie. W porównaniu z klatowiskiem JH, to nie ma żadnego porównania. JH macha jakimiś papierami, nie wiadomo z jakich lat.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko macha ale też aktywnie działa i przyjmuje psy.
Informuje UG ,że to wszystko plotki ,że działa i działać będzie.......
Powiatowy poinformował,że ponieważ się odwołał , to może działać nadal , tylko panie doktorze! schronisko obowiązuje zakaz przyjmowania psów!!!!!
Tak więc tak jak myślałam , znowu zaczynamy...
Wczoraj zablokowałam wywóz psów z Nakła.
I napisałam do GIW.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman]Główny Inspektorat Weterynarii
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa[/FONT][/B][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman]Główny Lekarz Weterynarii[/FONT][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Times New Roman] GIWpr0271-31a/2011[/FONT]
[CENTER][CENTER][FONT=Verdana]lek. wet. [B]Janusz Związek[/B][/FONT][B][FONT=Verdana][/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Szanowny Panie Doktorze,[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. [/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]To miła odmiana w związku z jednostronną wymianą pism z Pow.Lek.Wet. w Białogardzie - Piotrem Szykownym, który nie odpowiada wcale.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3] Jak i po ostrej wymianie zdań z lek. wet. Maciejem Prostem, pracownikiem WIW w Szczecinie, który usiłował przekonać mnie ,że schronisko nie musi wcale spełniać wymogów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych a jest to jedynie sprawa uznaniowa ,zależna od decyzji PLW.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Tak więc decyzją PLW w Białogardzie, w 2005 roku, na listę podmiotów nadzorowanych jako schronisko ,zostały w ciągnięte kojce w ilości 35 sztuk, barak biurowy i kontener na karmę. Ilość psów na jaką zostało przewidziane schronisko – 300.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]W miarę zwiększania się ilości klatek, powiększała się pojemność schroniska według PLW , nawet do 420 psów , przy 15 kojcach dużych i 43 małych.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Dodatkowo w raportach z wizytacji schroniska ujęte są każdego roku wyodrębnione POMIESZCZENIA, niestety są to tylko boksy z budami ale z napisem „Szczenięta”, „Psy agresywne” „Izolatka”,” Suki ze szczeniakami” itd.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Zwierzęta chore są stłoczone w jednym, brudnym boksie z budami właśnie z takim napisem „Izolatka”[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Te raporty potwierdzają również istnienie „na papierze” wykazu - rejestru zwierząt i dokumentacji leczenia zwierząt , kiedy podczas kontroli ,w której uczestniczyłam, prowadzący schronisko przyznał, że takiej dokumentacji nie ma. Jednym z zaleceń PLW było zresztą uzupełnienie takich brakujących wpisów.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Również „na papierze” schronisko stosowało wszystkie możliwe szczepionki, wydając jednocześnie psy bez książeczek zdrowia i aktualnych szczepień na wściekliznę.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Od początku istnienia schronisko nie posiadało chłodni do przetrzymywania zwłok , składując je razem z UPPZ. A śmiertelność do niskiej nie należała .Oczywiście UPPZ dostarczane były bez stosownej dokumentacji, byłam świadkiem takiej dostawy.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]I tak to wszystko działało ’w dobrej wierze”, pod opieką PLW w Białogardzie, za wiedzą WIW w Szczecinie.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]I działa nadal, prowadzący schronisko w Białogardzie Jerzy Harłacz nadal przyjmuje psy, ponieważ się odwołał od decyzji zamykającej schronisko . A zakazu przyjmowania psów do schroniska nigdy nie przestrzegał, o czym również informowałam IW.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3] Na terenie schroniska ? dla zwierząt w Białogardzie nadal przebywa 300psów. Jest duży problem z zabieraniem stamtąd psów. Jak i uzyskaniem informacji o dalszych losach psów od PLW.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Według instrukcji GIWz.420/AW-32/11 z dnia 20.05.2011: [/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]4/5 /PLW prowadzi nadzór nad likwidacją schroniska do całkowitego usunięcia zwierząt, tj. przeprowadza regularne kontrole mające na celu stwierdzenie, czy zwierzęta są otaczane właściwą opieką, otrzymują karmę i wodę a także czy prowadzona jest akcja przekazywania zwierząt nowym właścicielom czy opiekunom.[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Mając na uwadze dobro zwierząt w schronisku w Białogardzie zwracam się do Pana Doktora o szczególny nadzór nad likwidacją tego schroniska, ponieważ na taki nadzór ze strony IW w Białogardzie i w Szczecinie, w świetle dotychczasowych działań , te zwierzęta nie mogą liczyć.[/SIZE][/B][/FONT]
[CENTER][CENTER][FONT=Constantia][B][SIZE=3]Z poważaniem[/SIZE][/B][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Constantia][B][SIZE=3]M.D.Kadela[/SIZE][/B][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Constantia][B][SIZE=3] [/SIZE][/B][/FONT][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Do wiadomości:[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]WIW – Szczecin[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]PIW – Białogard[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Magdalena Kochan – poseł RP[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3]Paweł Suski- poseł RP[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3] [/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3] [/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Constantia][B][SIZE=3] [/SIZE][/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Trzeba zaczac z innej beczki, skoro schronisko zostalo skreslone z listy i ma zakaz przyjmowania, to nalezy pytac znow o zezwolenie na dzierzawe i czepiac sie braku zezwolenia na budowe schroniska.
Powinno sie dazyc do cofniecia zezwolenia dzierzawy niezgodna z jej przeznaczeniem.

Edited by Ada-jeje
literowka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...