Jump to content
Dogomania

Badanie na dysplazję


Zzabi

Recommended Posts

Witam, szukałam tematu ale tego jest tyle że masakra więc chciałam się dopytać gdzie warto zrobić zdjęcie rtg w kierunku dysplazji i jakie to obecnie koszta? Wiem że weterynarze rozszerzyli swoją działalność na takie zdjęcia w swoich prywatnych małych lecznicach, ale jak z fotografem nie każdy ma do tego smykałkę a od dobrze wykonanego zdjęcia zależy orzeczenie...

Jakieś propozycje z mazowieckiego albo łódzkiego?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, jeszcze jakieś propozycje?

aha i jeszcze jedno jaka jest procedura...? robią mi zdjęcie tzn psu rtg i to oni wysyłają do weta, który daje orzeczenie, czy ja to wysyłam? i kto może dać wpis do rodowodu, ten który daje opis, czy jakikolwiek na podstawie orzeczenie czy to już w ZK?

Lekarze weterynarii uprawnieni do wydawania orzeczenia na podstawie badania w kierunku dysplazji:
[FONT=Arial CE, Arial, Helvetica, Swiss][SIZE=2]
WARSZAWA [/SIZE][/FONT]

[LIST][FONT=Arial CE, Arial, Helvetica, Swiss][SIZE=2]
[*]dr Barbara Blenau - Kat. Chirurgii, ul. Grochowska 272
[*]dr Tadeusz Narojek - Kat. Chirurgii, ul. Grochowska 272[/SIZE][/FONT]
[/LIST]
[FONT=Arial CE, Arial, Helvetica, Swiss][SIZE=2]WROCŁAW [/SIZE][/FONT]
[LIST][FONT=Arial CE, Arial, Helvetica, Swiss][SIZE=2]
[*]dr Jan Siembieda - Katedra i Klinika Chirurgii Wydziału Weterynaryjnego Akademii Rolniczej we Wrocławiu, Plac Grunwaldzki 51, tel. (071) 20-53-46[/SIZE][/FONT]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg_dys&l=pl[/url]

Wykaz lekarzy weterynarii uprawnionych do odczytu zdjęć RTG u psów podejrzanych o dysplazję biodrową:

[COLOR=#666666][B][SIZE=2]dr Barbara Blenau[/SIZE][/B][SIZE=2]
Centrum Zdrowia MULTI-WET, ul. Gagarina 5, 00-753 Warszawa

[B]dr Waldemar Golec[/B]
Klinika Weterynaryjna, ul. Bnińska 40, 61-023 Poznań, tel. 61-877-54-75

[B]dr Renata Komsta[/B]
Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. 81-445-61-54

[B]prof. dr hab. Stanisław Koper[/B]
Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. 81-445-61-54

[B]dr Tadeusz Narojek[/B]
SGGW, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Nauk Klinicznych, Oddział Diagnostyki Obrazkowej, ul. Nowoursynowska 159c, 02-787 Warszawa

[B] dr hab. Marek Nowicki[/B]
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Katedra i Klinika Chirurgii i Rentgenologii, ul. Oczapowskiego 14, 10-957 Olsztyn, tel. 89-523-37-30

[B] dr Jan Siembieda[/B]
Akademia Rolnicza, Klinika Chirurgii Zwierząt, Pl. Grunwaldzki 51, 50-366 Wrocław, tel. 71-320-54-90 [/SIZE][/COLOR]

Lekarze nie zaakceptowani przez ZWKP nie mają prawa wpisania wyniku badania do rodowodu, z mojego "hodowlanego" punktu widzenia brak wpisu do rodowodu traktuje jak brak badania. U doktora Narojka, najpierw zdjęcie robi radiolog a potem ocenia je sam lekarz (w moim przypadku musiałem poczekać dwa dnia od badania do oceny). Koszt w okolicach 400 zł). Pewnie jest mozliwość zrobienia zdjęcia i wysłania go do uprawnionego lekarza, z tym że zdjęcie musi zostać wykonane prawidłowo, z tego co zauważyłem np. dr. Narojek jest dość wymagający pod tym względem.

Znieczulenie (badanie robi sie w narkozie, pies nie może się ruszać.)->zdjęcie->opis->ocena doktora->wbicie pieczątki do rodowodu z wynikiem badania->wycieczka z rodowodem z oceną do właściwego ZKWP celem wpisania do bazy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina1992']Ja nie jestem pewna czy ten lekarz którego Ci dałam może zrobić wpis, ale wydaje mi się że tak. Może zadzwoń tam i zapytaj?
RTG robi się w znieczuleniu i lekarz od razu po zrobieniu zdjęcia ocenia czy jest dysplazja czy nie.[/QUOTE]

Na pewno nie może zrobić wpisu!
W Warszawie tylko dwóch lekarzy może zrobić wpis do rodowodu: dr Blenau - Multivet na Gagarina i dr Narojek - klinika SGGW na ursynowie.
Jak długo - np. w Multivecie zależy w który dzień zrobisz prześwietlenie - bo o ile pamiętam dr Blenau jest w czwartki i wtedy dokonuje wpisów do rodowodów. W innych lecznicach czekasz aż prześlą prześwietlenie i rodowód do odpowiedniego lekarza (patrz wyżej) a potem czekasz aż przyjdzie do danej lecznicy - to czasami trwa nawet dwa tygodnie. Ale też nie w każdej lecznicy są odpowiedni lekarze do robienia rtg.
Moicm zdaniem lepiej pojechać do którejś z tych dwóch lecznic.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Kula'][url]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg_dys&l=pl[/url]

Wykaz lekarzy weterynarii uprawnionych do odczytu zdjęć RTG u psów podejrzanych o dysplazję biodrową:

[COLOR=#666666][B][SIZE=2]dr Barbara Blenau[/SIZE][/B][SIZE=2]
Centrum Zdrowia MULTI-WET, ul. Gagarina 5, 00-753 Warszawa

[B]dr Waldemar Golec[/B]
Klinika Weterynaryjna, ul. Bnińska 40, 61-023 Poznań, tel. 61-877-54-75

[B]dr Renata Komsta[/B]
Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. 81-445-61-54

[B]prof. dr hab. Stanisław Koper[/B]
Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. 81-445-61-54

[B]dr Tadeusz Narojek[/B]
SGGW, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Nauk Klinicznych, Oddział Diagnostyki Obrazkowej, ul. Nowoursynowska 159c, 02-787 Warszawa

[B] dr hab. Marek Nowicki[/B]
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Katedra i Klinika Chirurgii i Rentgenologii, ul. Oczapowskiego 14, 10-957 Olsztyn, tel. 89-523-37-30

[B] dr Jan Siembieda[/B]
Akademia Rolnicza, Klinika Chirurgii Zwierząt, Pl. Grunwaldzki 51, 50-366 Wrocław, tel. 71-320-54-90 [/SIZE][/COLOR]

Lekarze nie zaakceptowani przez ZWKP nie mają prawa wpisania wyniku badania do rodowodu, z mojego "hodowlanego" punktu widzenia brak wpisu do rodowodu traktuje jak brak badania. U doktora Narojka, najpierw zdjęcie robi radiolog a potem ocenia je sam lekarz (w moim przypadku musiałem poczekać dwa dnia od badania do oceny). Koszt w okolicach 400 zł). Pewnie jest mozliwość zrobienia zdjęcia i wysłania go do uprawnionego lekarza, z tym że zdjęcie musi zostać wykonane prawidłowo, z tego co zauważyłem np. dr. Narojek jest dość wymagający pod tym względem.

Znieczulenie (badanie robi sie w narkozie, pies nie może się ruszać.)->zdjęcie->opis->ocena doktora->wbicie pieczątki do rodowodu z wynikiem badania->wycieczka z rodowodem z oceną do właściwego ZKWP celem wpisania do bazy...[/QUOTE]

Czy ktoś słyszał może, że do tego szacownego grona lekarzy z uprawnieniami dołączył dr.Orzeł z krakowskiego Krakvetu ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...