Jump to content
Dogomania

Ami po przygodach trafił do DS!! :D:D:D


Klaudus__

Recommended Posts

  • Replies 715
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='cypisek333']Wpadłem przypadkowo na wątek i co ja tu widzę?Jak zwykle odstraszacie DS a potem pisze sie ze mają pretensje.Jestem już stary,ale coś mi tu mówi że tak obrośliście w piórka że nie potraficie uważnie czytać!Moi mili czy kiedykolwiek potrafiliście przyjąć z powagą krytykę ? Potraficie włączać się do dyskusji tylko wtedy,kiedy czujecie w tym własny interes,a nie szukać rozwiązania.Niech każdy z was poświęci chwilke i pomyśli że wczoraj zrobił coś niedostatecznie dobrze ale jutro zrobi to lepiej.Co ma sobie pomyśleć taki DS kiedy w chwili gdy uszczęśliwia wasze kotki i pieski,otrzymuje od was po twarzy .I w dodatku troche niepoważne.Chciałem sobie na starość zobaczyć jak działa młode pokolenie,bo sam uratowałem mnóstwo istnień i już na emeryturze.Za moich czasów mówiono krótko i konkretnie.Chyba że mi już oczy szwankują?Wybaczcie moją bezpośredniość,ale w moim wieku i z moją wiedzą można mi wybaczyć.[/QUOTE]
Dziwne to bardzo jednak,że cypisek ,taki zupelnie obcy jeszcze na tym forum akurat na ten wątek musial trafić -nieprawdaż cypisku ?;) A tyle jest rożnych wątków na dogo ,ale akurat tu zawarł swoje wspaniale rady i uwagi doświadczonego człeka w zaawansowanym chyba już wieku :razz: ..Nie zapominaj cypisku ,że nikt nie jest na necie tak zupelnie anonimowy.Myslę też ,iz wiele jeszcze lat czas masz do emerytury a poslużyleś się tym terminem raczej e celu kamuflażu. . Może zatem odwiedzisz też i wiele innych wątków i wspomożesz choc niektore bezdomne psy i koty ,nie tylko radami ,ale i finansowo ..?Tyle zwierząt czeka na naszą pomoc ,ale same slowa ani tylko dobre chęci ich nie uratują,niestety...Nawet symboliczne kilka zl jest tu b.ważne a tym bardziej wsparte dobrym slowem.

Link to comment
Share on other sites

cypisku a jeszcze jedna uwaga- tu nie ma napisane, kto ile ma lat. Moze bedziesz zaskoczony, ale jest tu wiele osób, którzy sa juz na emeryturze, którzy niedługo na nie przejdą. Oczywiscie są i młodzi.
A jeszcze jedno , nie wrzuca sie wszystkich do jednego worka- to taka dobra rada

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wtatara']Przypominam ciociom decyzyjnym, że czekam na decyzje co do pieniędzy Amiego:-)[/QUOTE]
czy wszystko już zapłacone i czy jeszcze cos pozostało?[/QUOTE]

Trzeba pytać Awit -skarbnika o finanse Amika .Teraz te konkretne sprawy są tu ważne . /A na takich trolli jak cypisek,udającego emeryta i ich pisanie szkoda wiecej naszego czasu,myslę/.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nigra1981']psiak wielkosci Amiego do domku ale nie wiem czy jest sens przywozic go z tak daleka bo juz wiem ile sie trzeba nakombinowac z transportem.moze alinka podsunie mi jakiegos psa z Inowroclawia?a sa na 100% zdecydowani.tez na kotka ale to zalatwie przez kocia doline.czekam na odp.[/QUOTE]

Nigro, na razie, niestety, nie mogę Ci pomóc. Jednego mojego tymczasowicza właśnie wyadoptowałam, a drugiego może zaadoptuja moi rodzice. Co prawda czekam teraz na przyjazd do mnie Pixi to może wtedy się skontaktujemy, ale też nie wiadomo czy przyjedzie, bo już zgłosił się po nią chętny domek z Krakowa. A czy posyłałaś tych znajomych do naszego schroniska? No i nie zaglądałam jeszcze na wątek Zuzki, ale tam też chyba jeszcze jej pieski czekają na domki.

[quote name='Javena'][SIZE=4][COLOR=red]UWAGA ,PILNA WIADOMOSĆ. ZMARŁA JEDNA Z DOGOMANIACZEK , ZUZKA ,KTÓRA PROWADZIŁA DOM TYMCZASOWY. PILNIE POSZUKUJEMY TRZECH DOMÓW DLA SUCZEK.
KAMY, OCZKI I PRYWATNEGO PSA ZUZKI.[/COLOR][/SIZE]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/206929-ALARM%21-Kama-traci-DT.-Pilnie-prosz%C4%99-o-kontakt-osoby-odpowiedzialne-za-psa%21%21%21/page14"]http://www.dogomania.pl/threads/206929-ALARM!-Kama-traci-DT.-Pilnie-prosz%C4%99-o-kontakt-osoby-odpowiedzialne-za-psa!!!/page14[/URL][/QUOTE]

A o koty to faktycznie najlepiej pytać w [I]Kociej Dolinie.[/I]

Link to comment
Share on other sites

Eh ciotki:-)
Tyle razy pisałam o kasie, prosiłam o decyzję.
Nie zmieniło się nic od tego co ostatnio wklejałam.
Nie wydałam na siebie, ani na żadnego psa:-)
Dobrze, że weszłam na wątek, chyba mam jakąś intuicję:-)

AMI
Wpłaty:
30.08: 100.krooppka
31.08: 10.Pola53
01.09: 10.Figanna
01.09: 50. wtatara.
05.09: 15.Olga7
06.09: 250.Marpol
07.09: 10.Javena
Razem: 445.
Wydatki:
20.09: -100.kastracja<przelew do weta>
Saldo: 345.

Link to comment
Share on other sites

heh:) chodzi tylko o to żeby osoby które wydały swoje własne pieniążki się odezwały tutaj i najlepiej tobie podały od razu dane do przelewu by im zwrócić! no chyba że nikt nie chce;p to trzeba będzie przekazać pieniążki na jakiegoś potrzebującego pilnie

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich.Wypadałoby skrobnąć co nieco.Co się zmieniło od ostatnich tygodni? Po zabiegu nie ma śladu,fizycznie i psychicznie.Amy przytył 1 kg i nie ma już tak wąziutkiej pupki.Sierść stała się bardziej świecąca.Co do psychiki to też są postępy:na spacerkach jest bardzo dumnym i wyniosłym psinką tzn.chodzi z wysoko podniesioną głową i wysuniętą do przodu klatą pokazując wszystkim że on tu rządzi i pilnuje.Wszystkich i wszystko obszczekuje.Musi się nauczyć jeszcze kto z gości należy do rodziny ponieważ obudził się w nim silny instynkt bronienia domu i domowników-gryzie przybyszów.Ponieważ wiem że jego zachowanie powodowane jest jeszcze strachem i obawą przed wyrządzeniem mu krzywdy,nie próbuje go naciskać gdyż pogłebiłoby to jego strach i zachwiane jeszcze poczucie bezpieczeństwa.Po około 3 miesiącach pies ustabilizowany psychicznie potrafi racjonalnie przyswajać zasady obowiązujące w "stadzie".A nie ukrywam że jest bardzo inteligentnym psinką.Nie udało mi się zrobić fotek w domu choć wiele razy próbowałam,gdyż boi się kiedy celuje w niego komórką.Jedynie na spacerach gdy się zapomni to coś mi wychodzi.W domu nie zmieniło się jedno-Amy chodzi za mną krok w krok i śpi wywalony do góry brzuchem na moich kolanach :evil_lol: w tym tygodniu szczepienia i musze wiedzieć czy był szczepiony na wścieklizne w trakcie kwarantanny.Mojemu kotu spodobało się zaczepianie Amiego.Zaczyna gonitwy po domu i prowokuje go do gonienia.Wie że jak się zatrzyma to nic mu się nie stanie.nowa fotka na nk.pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że powinnaś jednak reagować na jego niewłaściwe zachowanie. Gdy jakiś nawyk się utrwali będzie trudniej go zwalczyć. Poza tym pies na początku swego pobytu w nowym stadzie ma lepsze 'właściwości" adaptacyjne, a jego brak pewności siebie jest naszym atutem przy nauce obowiązujących zasad.
Cieszę się, że jest mu u Ciebie dobrze i dochodzi do siebie. Szkoda, że nie mogę zobaczyć fotek bo nie jestem zalogowana na NK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka Co.']Wydaje mi się, że powinnaś jednak reagować na jego niewłaściwe zachowanie. Gdy jakiś nawyk się utrwali będzie trudniej go zwalczyć. Poza tym pies na początku swego pobytu w nowym stadzie ma lepsze 'właściwości" adaptacyjne, a jego brak pewności siebie jest naszym atutem przy nauce obowiązujących zasad.
Cieszę się, że jest mu u Ciebie dobrze i dochodzi do siebie. Szkoda, że nie mogę zobaczyć fotek bo nie jestem zalogowana na NK.[/QUOTE]
Zaraz wkleje.

[IMG]http://img703.imageshack.us/img703/9706/amikkoa.jpg[/IMG]

Widać ,ze jest prze szczęsliwy. Domek naprawde superowy. nigra1981 dziękujemy

Link to comment
Share on other sites

Wiem kochanie o co ci chodzi.Do niedawna reż tak myślałam.Ale kiedy widze że na ostrzejszy ton mojego głosu pies posikuje bo myśli że zaraz go ktoś uderzy,czego nigdy nie robie bo nie tędy droga,odpuszczam.Bywają takie chwile na długich spacerach,kiedy jest bardzo szczęśliwy i podekscytowany.W takich chwilach pragnie być chwalony i chłonie nowe reguły jak gąbka.Może trochę przesadziłam z tymi 3 miesiącami ale powolutku brniemy ku lepszemu.Nigdy nie pozwole żeby pies słuchał mnie ze strachu.Ma czuć respekt ale podyktowany sprawiedliwym podejściem do nauki.Wykorzystałam,przyznaje się bez bicia,że boi się wyciągniętego w jego stronę palca wskazującego.To mu krzywdy nie zrobi,ale na spacerach kiedy widze jak na przechodzącego obok człowieka przyśpiesza mu oddech i zaczyna się podniecać i szykować do ataku,wtedy wymawiam jego imie stanowczym głosem i wyciągam palec.Na ten widok przysiada i łasi się z pokorą.To zdrowy początek relacji opartej na zaufaniu.Jestem zadowolona z postępów i zaskoczona jaki jest pojętny.Pamiętajmy że jego agresja wynika tylko i wyłącznie z ogromnego strachu przed człowiekiem i jest bardzo cienka granica pomiędzy poprawą a pogłębieniem tego.Kochani nie martwcie się,jeszcze zobaczycie go na fotkach z jęzorem na wieszku i obłędem w oczach :evil_lol::evil_lol::evil_lol::razz::razz::razz::loveu::loveu::loveu: Javeno dziękuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nigra1981']Wiem kochanie o co ci chodzi.Do niedawna reż tak myślałam.Ale kiedy widze że na ostrzejszy ton mojego głosu pies posikuje bo myśli że zaraz go ktoś uderzy,czego nigdy nie robie bo nie tędy droga,odpuszczam.Bywają takie chwile na długich spacerach,kiedy jest bardzo szczęśliwy i podekscytowany.W takich chwilach pragnie być chwalony i chłonie nowe reguły jak gąbka.Może trochę przesadziłam z tymi 3 miesiącami ale powolutku brniemy ku lepszemu.Nigdy nie pozwole żeby pies słuchał mnie ze strachu.Ma czuć respekt ale podyktowany sprawiedliwym podejściem do nauki.Wykorzystałam,przyznaje się bez bicia,że boi się wyciągniętego w jego stronę palca wskazującego.To mu krzywdy nie zrobi,ale na spacerach kiedy widze jak na przechodzącego obok człowieka przyśpiesza mu oddech i zaczyna się podniecać i szykować do ataku,wtedy wymawiam jego imie stanowczym głosem i wyciągam palec.Na ten widok przysiada i łasi się z pokorą.To zdrowy początek relacji opartej na zaufaniu.Jestem zadowolona z postępów i zaskoczona jaki jest pojętny.Pamiętajmy że jego agresja wynika tylko i wyłącznie z ogromnego strachu przed człowiekiem i jest bardzo cienka granica pomiędzy poprawą a pogłębieniem tego.Kochani nie martwcie się,jeszcze zobaczycie go na fotkach z jęzorem na wieszku i obłędem w oczach :evil_lol::evil_lol::evil_lol::razz::razz::razz::loveu::loveu::loveu:[/QUOTE]

Ja wiem o czym mówisz .Mój pies chodzi w kagańcu. Nie odważyłabym sie wziasć go na spacer bez. Lekki przestrach i gotowy jest ugryżć. Ktos nagle wyjdzie z klatki ,wyłoni sie zza rogu ,lub biegnie.Gotowy jest do skoku. Muszę jednak przyznac ,ze z miesiaca na miesiac jest lepiej.

Link to comment
Share on other sites

I właśnie wiemy o co chodzi.To tak jak z dzieckiem-mówi się 30 razy a za 31 posłucha a powodzenie to nagroda za naszą cierpliwość.Myśle że moja córka mogłaby brać z Amiego przykład :evil_lol::evil_lol::evil_lol: W rej obronie domu i domowników jest duży plus.Mieszkamy w ośrodku wypoczynkowym gdzie po sezonie nie ma żywej duszy i na zime mamy troche stracha bo na niby chroniony teren,przychodzą szabrownicy i okradają kempingi.Już parokrotnie zdarzyło się że wychodząc z nim na spacer po ciemku zostałam zaskoczona.Ja nic nie słyszałam a Amy nagle stanął dęba i zaczął grożnie warczeć.Po chwili za domem widziałam człowieka skaczącego przez płot ubranego na czarno.Wykorzystam jego czujność w nocy,ale tylko i wyłącznie na smyczy i na moją komendę,tylko na komendę bez gryzienia.Typowy szczekający burek robiący alarm gdy coś wyczuje.Możecie cioteczki pomyśleć że mi odbiło ale jestem z niego dumna jak z własnego dzieciaczka.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Aaa...jeszcze jedno cioteczki...Amy reaguje super na swoje nowe imie. HOPPER.Dlaczego tak? Kojarzy ni się z hope-czyli nadzieja,oraz happy-czyli szczęście.Jeszcze jeden powód-mój mąż marzy o maszynie hopperze i na razie tylko garażujemy maszyne kuzyna.Tak więc mąż nie ma nic a Hopper ma czarne gogle na oczach.To już coś:evil_lol: To miał być piesek motocyklisty a jest leloszek pani:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nigra1981']Witam. Właśnie wgrywam na nk nowe fotki z dzisiejszego spacerku na słoneczku.Co dzień rano po odprowadzeniu córki do szkoły wychodzimy na godzinny spacer.Pieski są w swoim żywiole. :) A fotki fajne.[/QUOTE]

Zaraz zagladam.

[IMG]http://img213.imageshack.us/img213/5159/hoper2.jpg[/IMG]
[IMG]http://img10.imageshack.us/img10/8725/hoper1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img441.imageshack.us/img441/2327/hoppr.jpg[/IMG]

[IMG]http://img32.imageshack.us/img32/1258/hoppera.jpg[/IMG][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/6950/hoperstr.jpg[/IMG]

Na tym ostatnim super wyszedł .Jakby miał powiedzieć "No i po co te zdjecia?"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...