Jump to content
Dogomania

Kolejne dziecko pogryzione przez psa! Kto za to odpowie?


Paulina516

Recommended Posts

No tak, zauważyliście że w obu przypadkach były psy łańcuchowe, to o czymś świadczy, pies który jest na łańcuchu 24 h/dobę będzie miał zjechaną psychikę lub inne podejście do ludzi.

"Tylko wysoki i sciagalny podatek za psa spowoduje ze posiadaczami psów będą ludzie których stać na posiadanie psa i tym samym bedą jej pilnowac bo nikt nie płaci w próżnię." ([URL="http://dzwierzuty.wm.pl/63289,Pies-pogryzl-80-latke-Kobieta-ma-poszarpana-twarz.html"]komentarz ze str.[/URL])

Nie zgodziłabym się z tym , ponieważ warunki wychowywania psa jak też stosunek do ludzi psa <domowego> jak <łańcuchowego> może jest inny i właściciele nie powinni płacić wysokich kosztów do posiadania psa , to chore! A przypadki się zdarzają, jak i głupota ludzka , bo jak pies może się "zerwać" jak jest niebezpieczny powinno się zrobić specjalny kojec .

Link to comment
Share on other sites

Jak znam życie, to podatki nie obowiązywały by rolników (teraz tak jest za 1 psa rolnik nie płaci podatku- tam, gdzie jeszcze podatki są), czyli osoby u któlrych jest większe prawdopodobieństwo trzymania psa na łańcuchu. Rozwiązaniem jest tylko edukacja społeczeństwa, tylko że to proces bardzo długotrwały.

Wczoraj na spacerze mój pies został też okrzyknięty mordercą i "tą rasą co gryzie", ale to chyba tylko tak na fali wydarzeń, bo mówiły to sąsiadki, które nas znają i lubią mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

[B] [/B]

[INDENT] [QUOTE]Jak znam życie, to podatki nie obowiązywały by rolników (teraz tak jest za 1 psa rolnik nie płaci podatku- tam, gdzie jeszcze podatki są), czyli osoby u któlrych jest większe prawdopodobieństwo trzymania psa na łańcuchu. Rozwiązaniem jest tylko edukacja społeczeństwa, tylko że to proces bardzo długotrwały.[/QUOTE]
No i dobrze, akurat z tym prawdopodobieństwem jest różnie, my mamy psa, który nie jest czymś w stylu stróża, tylko jako pies towarzyszący i nie jets na łancuchu, za to niedaleko nas są nowe domy, przy każdym obowiązkowo owczarek niemiecki na łańcuchu. To samo jak jadę do babci na wieś, mijam nowowybudowane mieszkania i przy każdym jest jakiś duży pies czy to w klatce, czy na łańcuchu.

[QUOTE] Jak to na co? Na potrzeby rządu i dziury budżetowej [/QUOTE]
Dlatego jestem przeciw podwyższeniu podatku za psa. Chociaż moja rodzina i tak go nie płaci, bo mamy sytuację, ze jeden pies na gospodarstwo.
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...