Jump to content
Dogomania

Ma dom.Sama skóra i Kości WIELKOPIES.


MaDi

Recommended Posts

Jestem znowu i podnoszę Szarika :loveu: [B]
Melduję, że chłopak ma już temat na owczarki.eu [/B]:lol:
[URL]http://owczarki.eu/forum/showthread.php?p=25857#post25857[/URL]

Forum owczarek.pl nadal jest niedostępne. Jak tylko skończy im się ta tajemnicza przerwa konserwacyjna czy coś tam też założę :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 927
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='DONnka']Jestem znowu i podnoszę Szarika :loveu: [B]
Melduję, że chłopak ma już temat na owczarki.eu [/B]:lol:
[URL]http://owczarki.eu/forum/showthread.php?p=25857#post25857[/URL]

Forum owczarek.pl nadal jest niedostępne. Jak tylko skończy im się ta tajemnicza przerwa konserwacyjna czy coś tam też założę :lol:[/QUOTE]:Rose:


:multi::multi::multi::multi:, odkarmiony i zadbany piekny piecho będzie:smile:

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie kupiłam dla Szarika 8x ROYAL CANIN Intestinal Gastro Dog 400g i wysłałam na adres 0-015 Lublin, Wschodnia .
Powinna jutro lub pojutrze dojść.

Jak będzie mu smakować - to proszę o info tu na dogo. Już za kilka dni wypłata - to w przyszłym tyg. pójdzie następna paczka dla Szarika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi'][B]Cytat z wypowiedzi pod artykułem dotyczącym Szarika:"Pies na wsi jest od tego by pilnował domu czyli ma szczekać jak ktoś idzie.Mieszkam na wsi ale nie mam ogrodzenia mam dwa psy, kundle, oba są uwiązane na łańcuchu bo jak bym je spuścił to biegały by po wsi i straszyły ludzi albo ujadały za rowerzystami bo taką mają naturę że gonią rowerzystów. Czyli muszą być uwiązane i szczekać jak ktoś idzie. Za to daję im jeść. Pies od tego jest na wsi by stał na łańcuchu. Tak było od wieków i tak ma być. Pies nie może być przejedzony bo wtedy śpi i nie szczeka.Jeden pies dostaje jeść rano by spał w dzień a w nocy szczekał a drugi odwrotnie dostaje jeść wieczorem i pilnuje obejścia w dzień. Jasne?..."[/B][/QUOTE]


cmok jeden!!!, koszmar jeden wielki koszmar, póki sie myslenie ludzi nie zmieni to tak sie własnie będzie działo, niedawno szukałam domkow dla dwóch porzuconch zagłodzonych pobitych szczeniaczków...z 40 telefonów 35 dzwoniło ze wsi ze mają bude łańcuch to moga wziąśś co tam, z obiadu zawsze cos tam zostaje, zupe z chlebem dostanie i ma pilnować ( a w głosie ani odrobine zafascynowania psem, zero miłości)...bo to zwykłe łancuchowe ciapki tak mi mówili...idzie zwariowac.
Poprosze o numer konta dla szariczka za dwa dni cos podesle

Link to comment
Share on other sites

A wiecie co jest tez najgorsze? Ze ludzie udaja, ze nie widza i nie slysza jak ktos zneca sie nad zwierzetami. Wczoraj spotkalismy starsza pania w klinice, opowiadala, ze jechala samochodem i zobaczyla jak dwoch facetow kopie mala suczke, a obok stalo pelno ludzi i co? nic zero reakcji, ona niewiele myslac zatrzymala sie i do tych facetow "Co oni robia, jak tak mozna?!" wziela sunie na rece i zabrala ja do domu. Czapki z glow.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się,że jest coraz gorzej. Nikt nie kontroluje sytuacji, nikogo(poza nielicznymi) to nie obchodzi. Psów przybywa...
Tych co mają takie zakapiorskie nastawienie to już nic nie zmieni, ale młodzi uczą się od nich a to już na prawdę nie wróży niczego dobrego....:shake:
Trzymaj się psiaczku.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Zapisuje ! Rany boskie co na tych polskich wiochach sie dzieje !!!!!!!!!![/QUOTE]

i gdziez jest...
[I]"Wsi spokojna, wsi wesoła,
Który głos twej chwale zdoła?
Kto twe wczasy, kto pożytki
może wspomnieć za raz wszytki?"[/I]
[SIZE=1]J.Kochanowski [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Szarik coraz silniejszy, załatwia się już też normalnie, nie zwraca. Dzisiaj nawet zaczął stawiać uszy :loveu:. Wyjcował znowu w nocy. Ciągle jest strasznie głodny....
Strasznie lgnie do człowieka, a niestety, nie ma go przy sobie na zbyt długo... Kto zechce oddać mu to morze miłości?

Link to comment
Share on other sites

Ciotki kochane, przepraszam za tego off`a. [B]Pilnie proszę o informacje, które z Was są z Warszawy (najlepiej okolice Ursusa).[/B] Dostałam właśnie na maila wiadomość o kolejnej porzuconej tam ONce :shake: :-( Na razie jest bezpieczna, ale tylko do końca tygodnia. Ja mieszkam na południu Polski i nikogo z tych okolic nie znam.

Link to comment
Share on other sites

Coś mnie zastanowiło w linku do relacji prasowej: [url]http://forum.dziennikwschodni.pl/obroncy-zwierzat-uratowali-zaglodzonego-szarika-t49804/[/url] i wypowiedziach na ten temat.
Otóż jakiś wsiok "mietek" napisał:
"wielkie halo , wcale tak źle nie wygląda. To mieszaniec charcika afgańskiego i taka jego uroda. Pozostałe dwa psy były przecież w dobrej kondycji.To jak, tamte jadły a ten nie. Może wybredny i chleba jeść nie chciał. ...."
Może do charcika afgańskiego to temu psu daleko, ale na pewno ma budowę charta. Do tego dwa psy biegające luzem, które tak źle nie wyglądały.
Czyżby ten biedak był "przyuczany" do nocnych polowań i celowo głodzony?

Istnieje coś takiego jak [I]Rozporządzenie Ministra Rolnictwa[/I] i [I]Rozwoju Wsi[/I] z [I]dnia 5 lipca 2010 r[/I]. w [I]sprawie warunków[/I] i [I]sposobu hodowania[/I] i [I]utrzymywania chartów rasowych[/I] oraz [I]ich mieszańców[/I] (Dz. U. z 2010 [I]r[/I]. Nr 135, poz.909)

To rozporządzenie można przeczytać tutaj: [url]http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2010,nr,135/poz,909,rozporzadzenie-ministra-rolnictwa-i-rozwoju-wsi-w-sprawie-warunkow-i-sposobu.html[/url]

Można to wykorzystać w procesie, ale trzeba mieć opinie kynologa lub weterynarza ze Szarik jest mieszańcem charta.

Rozporządzenie nakłada wyłącznie kary administracyjne, a ustawa o ochronie zwierząt także sankcje karne. Warto sprawę rozważyć, gdyby powołanie się na ustawę zostało przez sąd odrzucone.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem - patrząc na zdjęcia - jest bardzo podobny do wilczaka czechosłowackiego. Nie ma typowej dla tej rasy " wilczej " maski, ale reszta przypomina wilczaka. No i to że wyje........!!!!! Wilczaki rzadko szczekają - raczej wyją i to wtedy jak są same.. ( mój tak robi!~!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...