Jump to content
Dogomania

York


pawlo9300

Recommended Posts

nie kupuj yorka te psy sa głupie sa wredne i głosne strasznie to nie sa psy co ludzzie widza w tych psach pies to ma byc pies nie zabawka wygladajaca jak szczor a moze chcesz kupic go swojej pani bo ty koło tego jorka wygladał bys jak ciota juz od jorka lepszy jest west to jest o wiele lepszy pies zabawka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']nie kupuj yorka te psy sa głupie sa wredne i głosne strasznie to nie sa psy co ludzzie widza w tych psach pies to ma byc pies nie zabawka wygladajaca jak szczor a moze chcesz kupic go swojej pani bo ty koło tego jorka wygladał bys jak ciota juz od jorka lepszy jest west to jest o wiele lepszy pies zabawka[/QUOTE]

a od kiedy pies to zabawka :roll: pies jest żywym stworzeniem, które ma potrzeby, uczucia, a zabawka jest tylko przedmiotem, którym bawi się dziecko. York to nie jest głupi i wredny pies tylko terrier, który musi się wybiegać, a nie siedzieć całe życie na kolanach. No ale najwyraźniej nie każdy potrafi zrozumieć, że terrier to pies z charakterem i że małego psa też trzeba wychować. York to inteligentny pies z którym można dużo osiągnąć, jeśli człowiek potrafi tą inteligencję wykorzystać. Jeśli york to szczur to chyba szczura w życiu nie widziałeś. A warto wspomnieć, że yorki to psy które zostały stworzone do polowania na szczury. I w czym west jest lepszy od yorka? Każdy dobiera psa to swoich warunków pod względem charakteru, a nie wyglądu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']nie kupuj yorka te psy sa głupie sa wredne i głosne strasznie to nie sa psy co ludzzie widza w tych psach pies to ma byc pies nie zabawka wygladajaca jak [B]szczor[/B] a moze chcesz kupic go swojej pani bo ty koło tego jorka wygladał bys jak ciota juz od jorka lepszy jest west to jest o wiele lepszy pies zabawka[/QUOTE]

Po pierwsze - dla dobra ogółu, weź słownik, gdy piszesz posty.
Poza tym - to, o czym piszesz, jest mylne z dwóch powodów. Po pierwsze - to, ze pies jest głośny jest winą właściciela, nie psa. Psy nie mogą być natomiast wredne, bo to cecha typowo ludzka ;) Dodatkowo, głośność, szczekliwość, nerwowość to cechy yorków z pseudohodowli, a więc nie yorków rasowych. Po drugie - york to pies hodowany jako myśliwy, polował na szczury. Jest zawzięty, dąży do celu, jest wytrzymały i stabilny psychicznie - o ile pochodzi z dobrej hodowli bądź chociaż ma dobrego właściciela (np. jeśli chodzi o adopcję - podkreślam, adopcję - psów w typie). Najpierw wiec dziecko zapoznaj sie ze wzorcem, a potem powielaj stereotypy w ten jakże wyszukany językowo sposób.

pawlo - jeśli pies nie ma rodowodu, to yorkiem nie jest. Yorka z rodowodem można kupić już od 700-900 złotych, wiec nie warto oszczędzać nie wiadomo na czym. Yorki z pseudohodowli mają rozchwiane charaktery, częste wrodzone wady, które skracają bądź nawet uniemożliwiają życie - na przykład wady serca, zapadanie tchawicy, wypadanie rzepek. Kup psa z hodowli, z rodowodem i przebadanymi rodzicami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Yorki z pseudohodowli mają rozchwiane charaktery, częste wrodzone wady, które skracają bądź nawet uniemożliwiają życie - na przykład wady serca, zapadanie tchawicy, wypadanie rzepek. Kup psa z hodowli, z rodowodem i przebadanymi rodzicami.[/QUOTE]

dokładnie. Ja mam psa z pseudo i zdecydowanie potwierdzam iż jest zazwyczaj duuuża różnica między charakterem psa z dobrej hodowli a psa z pseudo plus te nieszczęsne wady serca i zapadanie się tchawicy...koszmar...
nie warto szukac oszczednosci kupujac psa z pseudohodowli (czyli bez metryki, bez rodowodu), bo tak naprawde nie mamy gwarancji co nam z tego słodkiego szczeniaczka wyrośnie i jest duze ryzyko ze bedzie miał jakies wady wrodzone, które się ujawnią w przyszłości...tymbardziej nie warto, że jak ktoś dobrze poszuka to psa z rodowodem w tej chwili spokojnie kupi za ok 800zl (z hodowcą można się tez umowic na rozlozenie płatności na raty zwykle;-))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pawlo9300']Witam
chciałbym kupic yorka [url]http://tablica.pl/oferta/szczenieta-york-biewer-sprzedam-IDaHiz.html[/url] chciałbym sie odwas dowidziec czy to mieszanka yorka z kundlem , czy york biewer.???[/QUOTE]

po pierwsze: kupując psa bez rodo NIGDY nie masz pewności czy nie jest mieszanką z kundlem...
po drugie: nie ma rasy biewer, a przynajmniej nie w zk
po trzecie: jeśli to miałyby być yorki, to wybacz ale niezbyt urodziwe
po czwarte:
za 900zł kupisz BEZ PROBLEMU psa Z RODOWODEM!!! więc przemyśl to, poszukaj w ogłoszeniach, naprawdę będziesz miała duży wybór rodowodowych psiaków, więc postaraj się, a te psy zdecydowanie odradzam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']nie kupuj yorka te psy sa głupie sa wredne i głosne strasznie to nie sa psy co ludzzie widza w tych psach pies to ma byc pies nie zabawka wygladajaca jak szczor a moze chcesz kupic go swojej pani bo ty koło tego jorka wygladał bys jak ciota juz od jorka lepszy jest west to jest o wiele lepszy pies zabawka[/QUOTE]

:lol:To się uśmiałam:loveu: Żaden pies nie jest głupi-są tylko głupi właściciele .:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nosek']ty koło tego jorka wygladał bys jak ciota[/QUOTE]

Dla mnie jak ciota wygląda każdy facet, który kupuje sobie wielkie bydlę, żeby nadrobić braki osobowości.
Prawdziwy mężczyzna i z yorkiem wygląda męsko, i nie musi się bać tego, o czym piszesz :p

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie,martens:lol: Znam pana,dość mocnej budowy- chodzi z małą yorczką,yorczka ma zawsze różową kokardkę:loveu: A jak fajnie wyglądają jak ten facet niesie taką pchełkę na rękach;)Nigdy bym o nim nie powiedziała ,że jest ciotą:shake: Mam na osiedlu też faceta-chodzi w płaszczykach,w uszach kolczyki, fryzurka ulizana, zawsze stylowy szaliczek- i kupił sobie asta:razz:To dopiero jest ciota:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Mam na osiedlu też faceta-chodzi w płaszczykach,w uszach kolczyki, fryzurka ulizana, zawsze stylowy szaliczek- i kupił sobie asta:razz:To dopiero jest ciota:lol:[/QUOTE]
A znasz tego człowieka, że go obrażasz?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyno,wyluzuj:lol:Nie,nie znam go w twarz mu nie powiem ,że jest ciota ale jak go pierwszy raz zobaczyłam to takie określenie mi przyszło na myśl.Nie wierzę,że nigdy nikogo nie obgadałaś,nie wysnułaś wniosków po wyglądzie etc.A jeśli tak-gratuluję,ja tak nie umiem;)

Link to comment
Share on other sites

Nie mierz innych swoją miarą - tyle ma do powiedzenia. Ty nie jesteś - co pokazałaś - "akuratna i moralna", więc zasłaniasz się innymi - nie tędy droga.

Obrażanie nieznanych nam ludzi (którzy nic nam nie zrobili) na forach internetowych jest dosyć prostackie, biorąc pod uwagę dodatkowo fakt, że obrażany człowiek nie jest prawdopodobnie członkiem tego forum.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za radę - oj Balbinka, coś ci nie wychodzą te dogryzki. Na mnie nie robią one wrażenia, więc marna to obrona.

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. A zresztą - czego ja się po tobie mogłam spodziewać :)
I znowu zasłaniasz się innymi, to też nie jest dobrą obroną, o czym pisałam wcześniej, no ale nie dociera, trudno :)
Tak, chamsko i prostacko zachowałaś się ty, obrażając bezpodstawnie tego człowieka.


[quote]
Obrażanie nieznanych nam ludzi (którzy nic nam nie zrobili) na forach internetowych jest dosyć prostackie, biorąc pod uwagę dodatkowo fakt, że obrażany człowiek nie jest prawdopodobnie członkiem tego forum.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Każdy kiedyś kogoś oceniał powierzchownie, niepotrzebna kłótnia ;)[/QUOTE]
A potem pisał o tym kimś na forum per "ciota"? Na forum, na którym obrażany człowiek nie jest zalogowany, pewnie nie wie o jego istnieniu? Człowiek, który w gruncie rzeczy nic nie zrobił.
I chyba niepotrzebni są tutaj 'adwokaci' Balbiny.


Ja bym nie chciała, żeby na jakimś forum, ktoś, kto mnie przypadkowo zobaczył na ulicy pisał o mnie "to dopiero cipa", na ten przykład. Bez żadnej przyczyny.



Tak, skończmy. Jak widać Balbina dalej nie widzi niczego złego w tym, co napisała - no trudno, całego świata się nie zbawi, a wychowaniem powinni zająć się rodzice.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']A potem pisał o tym kimś na forum per "ciota"? Na forum, na którym obrażany człowiek nie jest zalogowany, pewnie nie wie o jego istnieniu? Człowiek, który w gruncie rzeczy nic nam nie zrobił.
I chyba niepotrzebni są tutaj 'adwokaci' Balbiny.


Ja bym nie chciała, żeby na jakimś forum, ktoś, kto mnie przypadkowo zobaczył na ulicy pisał o mnie "to dopiero cipa", na ten przykład. Bez żadnej przyczyny.[/QUOTE]

Nie mówię,że się nie zgadzam i że to jest dobre... Balbiny nie znałam i nie znam..chodzi mi o to aby nie ciągnąć kłótni ,bo raczej nic z niej nie wyniknie. Jestem zdania,że każdy popełnia błędy większe lub mniejsze, ale sztuką jest się do nich przyznać

Chyba nikt by nie chciał ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...