Jump to content
Dogomania

Dry Bed


acroba

Recommended Posts

[quote name='motylek1007']jak usunąć z dry bed zapach psiego moczu? prałam 2 razy w 40 stopniach (bo to max na dry bed) bez dodatku płynu i ciągle czuje psi mocz. Moj pies tez bo tylko na niego posikuje. Nie ma dry bed nie ma problemu, ale nie chce go wyrzucać bo mam go kilka lat juz[/QUOTE]
ja piorę w płynie do delikatnych tkanin i zapachu żadnego nieprzyjemnego nie ma a miot minibulli się na nich wychował i pompował ile fabryka dała ;)

Link to comment
Share on other sites

wiecie co, sama jestem zaskoczona. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale kilka lat swinki na nim tez siedziały. Zapach moze nie jest intensywyny, ale cos musi zostać, bo jak poloze dry bed to tylko na nim moj pies posikuje :( wiec chyba musi cos tam czuć (nie wychowywal sie na nim i nigdy nie mial przyzwolenia na niego sikać)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem dry bedow do legowisk dla psów.
w tej chwili mają zwykłe polarowe kocyki które strasznie obłażą sierścią , dry bed także mocno łapię sierść ? i czy dry bed jest na tyle miękki że wystarczy jak się go włoży do wiklinowego koszyka ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

widzę w necie, że dry bed mają bardzo zróżnicowane ceny. taki 75x100 kosztuje od 59zł do ok 120zł! czy one się między sobą czymś różnią? na co zwracać uwagę?
chyba będę musiała w to zainwestować bo jeden z moich psów ostatnio coś nie trzyma moczu :(
myślałam by kupić taki dry bed i położyć go jako wierzchnią warstwę na materac

tu za 59zł:
[URL]http://www.perro.com.pl/go/_info/?user_id=405&lang=pl[/URL]
a tu za 89zł:
[URL]http://www.czworonogi.com/product_info.php?cPath=86&products_id=184[/URL]
a tu za 119zł:
[URL]http://www.drybed.pl/[/URL]

skąd takie różnice cen? czy one czymś się różnią (wzór nie ważny)


edit:
doczytałam, że przez dry bed wszystko przelatuje a powierzchnia zostaje sucha. myślałam, że właśnie jest odwrotnie, że mi to ochroni materac przed zmoczeniem. jak jest z tymi podgumowanymi? czy spód jest zrobiony tak, by nic nie przesiąkało pod spód czy wręcz odwrotnie?
bardzo was proszę o odpowiedzi, bo dość pilnie muszę się na coś zdecydować.

Link to comment
Share on other sites

[B]agaga[/B] ja uzywam dry bed dla suki nie trzymajacej moczu (po sterylce, choc ostatnio nie zdarza sie to czesto, leki dzialaja) i pod dry bedem mialam swego czasu podklad. Kupilam paczke w aptece i kladlam miedzy dry bed a materac, wlasnie po to zeby uchronic gabke. Co do cen dry bedow, nie wiem ja jeszcze mam zapas prosto z USA, ale ceny sa czasami zdecydowanie podejrzane.

Link to comment
Share on other sites

Każdy dry bed bez względu na spód przepuszcza "mokre" i pod nim jest kałuża, a góra jest sucha. Więc gdybyś chciała chronić materac to drybed musiałby leżeć na podkładach tak jak zresztą już tu napisano.
A co do różnic w cenie to oczywiście poza kwestią firmy, sklepu to dry bedy mają różne grubości, różną gęstość włosa - te cieńsze są tańsze.

Link to comment
Share on other sites

weszka jestes w stanie wskazac ktore sa ciensze, czym sie kierowac przy wyborze? Wiem, ze i u Was w sklepie sa dry bedy, ale chcialabym wiedziec na przyszlosc, jak bede kupowac kolejny. A mialam dwa kolory i nie wiem czy w kolorach tkwi sekret?

Link to comment
Share on other sites

Ciężko tak radzić na odległość bo najlepiej by było pomacać na żywo. W eko-psie chwilowo mamy przerwę w sprzedaży ale mieliśmy tylko jeden rodzaj - te grubsze. Np. na stronie Olino są wyszczególnione dwa rodzaje z różną gęstością włosa. Bywa, że jest różnica w zależności od koloru ale nie wiem czy zawsze i czy dotyczy wszystkich firm.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam z USA to wiem, ale juz nie bede miala mozliwosci zakupu tych bezposrednio, wiec nastepne moge trafic "lewe". Chociaz fakt, ze szybko mi uklepuje dry bed na srodku, nie wiem czy to stanbdard, ale nie sposob go czyscic z futra z tego powodu.
Przy okazji macie sposob na czyszczenie gumy z psiej siersci? Odkurzaczem nie idzie, reka tez nie, a za kazdym razem jak wkladam toto do pralki to mam stresa ze mi sie zapcha - zrobila sie od spodu na dry bedzie taka powloczka z futra! koszmar

Link to comment
Share on other sites

na większych wystawach można pomacać dry bedy, w Sopocie sprzedawali te najgrubsze 100x150 za 60zł... żałuje, że nie wzięłam sobie na zmianę.

Później na wystawie we włocławku Pan miał 3 rodzaje, różnica w grubości dość duża...
cienki kosztował ok 50-60zł, grubszy 70 a najgrubszy 80-90

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

czy dry bed sprawdziłby się dla starszego dużego pieska po amputacji łapki? żeby miał miękko, wygodnie i niestresująco, jeśli popuści? chodzi mi konretnie o tego ONka
[url]http://www.dogomania.pl/threads/218076-wyrzucony-jak-SMIE%C4%86-z-wielkim-guzem-%C5%82apy-nie-uda%C5%82o-si%C4%99-uratowa%C4%87-D%C5%81UG-za-operacj%C4%99/page15[/url]

Link to comment
Share on other sites

Sam dry bed miekki nie jest, to jest taki kocyk z wlosem. Pod spodem musi byc jakas gabka. Jesli chodzi o popuszczanie to faktycznie przelatuje mocz, wiec poslanie jest suche - polecam pod dry bed polozyc podklad taki dla dzieci do kupienia w aptece, najwiekszy ma cos kolo 90x70 cm.
Plusem dry beda jest tez to ze bardzo latwo sie pierze, do pralki 40 stopni schnie ok 3h i mam znowu czyste poslanie. Bierz podgumowany i nie kupuj podrobki (mysle ze te najtansze okazje z all to nie beda sie sprawdzac dobrze)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja już kupiłam po raz 3 drybedy (giną albo gnoje zjadają :diabloti:) - w weekend w wilnie prosto od anglików. Cenowo rewelacja, za 100x150 na polskie zł wyszło 73-76 (zalezy jaki kurs euro obierzemy).
Psy zachwycone, kot też :) Jak nigdy kocica do mojego pokoju nie wchodziła tak dzisiaj całą noc przeleżała na drybedzie :) psy również, bardzo lubią drybedy.
Nie mam problemu z nietrzymającymi moczu psiakami, wszystkie trzymają, ale fajnie sie sprawdza do klatek czy też jak wiadomo dla szczeniąt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='gops']kupiłam dziś w końcu dry beda 100x150 i zrobię zrobię z niego 2 .
promocja na allegro za 60zł i 20 kurier .
mam nadzieje że i u nas się sprawdzi .[/QUOTE]
Ten zamówiłaś ? ;)
[url]http://allegro.pl/dry-bed-vet-typ-b-100x150-legowisko-poslanie-i2075222901.html[/url]
Też się nad nim zastanawiam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Ten zamówiłaś ? ;)
[url]http://allegro.pl/dry-bed-vet-typ-b-100x150-legowisko-poslanie-i2075222901.html[/url]
Też się nad nim zastanawiam...[/QUOTE]
tej aukcji z której kupiłam już nie ma, ale cena podobna i ten sam dry bed ;) myślę że cena okazyjna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']tej aukcji z której kupiłam już nie ma, ale cena podobna i ten sam dry bed ;) myślę że cena okazyjna.[/QUOTE]
No właśnie też myślę o tym, żeby go podzielić, bo taki to trochę za duży jest, ale jak wezmę na pół, to jeden będzie do posłania (zamiast wiecznie brudnego kocyka polarowego,do którego kłaki się strasznie czepiają:roll:), a drugi w inne miejsce zamiast ręcznika ;)
Chyba zamówię....;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...