Jump to content
Dogomania

Dostojny tybetan i bezmózgi kundel!


Naklejka

Recommended Posts

[quote name='Illusion']Ja planuję sobie dokupić dysk zewnętrzny na fotki, nie mam jakoś zaufania do płytek.

Dla mnie to jest kawał psa, ale dla mnie duży pies zaczyna się od 25/30kg, więc wiesz... :lol:[/QUOTE]

Ja, a właściwie pies (do tego nie mój) zabił mój dysk zewnętrzny.... Teraz kupiłam 2TB i wbudowaliśmy go w kompa brata, więc jest bezpieczny :) I od tej pory nie mam jakiś pierdół brata na swoim laptopie, a zdjęcia na razie wszystkie się u mnie mieszczą :)

Jetsan wazy ponad 50kg :diabloti: Nie wiem ile dokładnie, ale chciałabym, by ważył jakieś 60-65kg, ale to jest niewykonalne, bo jest za lekkiej budowy.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-UkLR1Rckg-U/Ukf_mld8bQI/AAAAAAAAXL8/FbhbvGJgdQk/w480-h640-no/Zdjecie124.png[/IMG]

[url]http://tibet-mastif.jimdo.com/females/[/url]
Znalazłam błękitną mastifkę, bez podpalania! :loveu: Nigdy takiego nie widziałam, cudo!

Edited by Naklejka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']Wow ta błękitna jest po prostu zajebi&*a:mdleje:[/QUOTE]

Bo ma zajebiste geny, jej dziadek to Jetsana ojciec :evil_lol: Jak ją zobaczyłam to od razu skojarzyła mi się z pół-siostrą Jetsana mieszkającą w Polsce- Ivą. Ojciec tej błękitki jest z tego samego miotu co Iva :)

Szukałam więcej żyjących błękitków i wiele nie znalazłam.

Link to comment
Share on other sites

Gaja, ta mała czekolada na naszym wakacyjnym wyjeździe dostała nową ksywkę- mała hihitlerka :evil_lol: A Arni nauczył się... sami zobaczcie :lol:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=Cdmnh0ArQek&feature=youtu.be[/url]
[SIZE=1]nie jesteśmy nazistkami, żeby sobie ktoś czegoś przypadkiem nie uroił :P[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-BgHG1n1cZ5k/UksJfFVYVJI/AAAAAAAAXMo/fLJJm6GTuU8/w640-h427-no/IMG_8906.png[/IMG]
Wydałam majątek, 22zł :diabloti:
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-AWCs76r9wFg/UksJgG_HyXI/AAAAAAAAXMw/ICY3K3xyeFA/w640-h427-no/IMG_8912.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talucha']Jetsan lepiej się w nich prezentuje :lol:[/QUOTE]

Też mi się tak wydaje :D

Wydelikacony Arni nie ogarnia szelek i go bardzo drażnią. Musi się przyzwyczaić. Ciekawe.... bo on już w wielu szelkach chodził, głupi, wydelikacony kundel :lol:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-yRFbFw79ghA/Ukwrm99z9nI/AAAAAAAAXNI/u4eAgnz5HPQ/w640-h480-no/Zdjecie127.png[/IMG]

Ćwiczyłam z Arnim posłuszeństwo- chodzenie przy nodze, siad, stój w marszu, zmiany pozycji, zostawanie, wracanie do mnie, do nogi itd. Jakiś facet jechał na rowerze i co chwilę się za nami odwracał, że prawie glebę zaliczył :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Haha, ale historia z tymi szelkami :D .
Jak Cię wtedy pytałam o ten sklep to się z kumpelą tam wybrałyśmy, ona szukała szelek norweskich z tego modelu, tylko że czarno-zielonych w rozmiarze L. Obiecali, że sprowadzą w następnym tygodniu, oczywiście szelki nie dojechały i miały być w następnym tygodniu. Pod koniec następnego tygodnia znów przyjechałyśmy i szelek znowu nie ma, za to są te, co ma Arni. No i okazało się, że rano sprzedano te zamówione dla nas szelki i próbowano nam dać te, które ma teraz Arni :D .

Fajnie mu pasuje ten krój, ja miałam takie dla Verosi i się tak dobrze nie układały :/ .

I mam pytanie z innej beczki - te takie "dywaniki" łazienkowe, które chyba masz u świnek jak się sprawdzają? Chodzi mi głównie o to czy one to gryzą i jak im się po tym chodzi? Sikają na to?
Chcę to kupić królikowi do kaltówy, ale zastanawiam się czy on nie będzie tego chciał pożreć i czy ewentualnie to jest praktyczne:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']

Ćwiczyłam z Arnim posłuszeństwo- chodzenie przy nodze, siad, stój w marszu, zmiany pozycji, zostawanie, [B]wracanie do mnie, do nogi[/B] itd. Jakiś facet jechał na rowerze i co chwilę się za nami odwracał, że prawie glebę zaliczył :evil_lol:[/QUOTE]

szkoda, że mój pies nie odróżnia tych dwóch komend:evil_lol: zreszta ja chyba tez:evil_lol:

fajne te szelki:loveu: zaraz oblukam na necie czy moj by się w takie zmieścił

Link to comment
Share on other sites

Gato, dobre :evil_lol: Dobrze, że jak przyjechałam to moje były, bo bym się wściekła, że tracę 3h na nic :eviltong:
świnia to nie królik, one szczają i bobczą wszędzie. Ja bez mat sobie klatki nie wyobrażam, na początku każda mata jest obgryziona, potem raczej jej nie ruszają. Pod spodem mają żwirek drewniany, sprzątam raz w tygodniu- wymieniam żwirek, zmieniam matę. Piorę je w pralce. Mata jest miękka, dzieki temu świnie się nie męczą chodzeniem po tym żwirku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Gato, dobre :evil_lol: Dobrze, że jak przyjechałam to moje były, bo bym się wściekła, że tracę 3h na nic :eviltong:
świnia to nie królik, one szczają i bobczą wszędzie. Ja bez mat sobie klatki nie wyobrażam, na początku każda mata jest obgryziona, potem raczej jej nie ruszają. Pod spodem mają żwirek drewniany, sprzątam raz w tygodniu- wymieniam żwirek, zmieniam matę. Piorę je w pralce. Mata jest miękka, dzieki temu świnie się nie męczą chodzeniem po tym żwirku.[/QUOTE]

Serio tylko raz w tygodniu? nie śmierdzi? ja używam trocin i wysypuje żwirek w rogi tam gdzie najwiecej sikaja i musze im sprzatac co 3 dni (4 to jest max) żeby smrodku nie było. troche to meczace szczegolnie gdy kilka razy w tygodniu zdarza mi sie wracac do domu o 20:roll:
cudownie by było moczyc rece w świńskim moczu tylko co 7 dni:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie mogę nie sprzątać przez 1,5 tygodnia, tylko bobki muszę wybrać.
Nasypuję żwirku, żeby przykrył mniej-więcej całą klatkę. Po tygodniu wybieram to, co najbardziej zasikane, resztę rozrzucam po całej klatce, w miejscach strategicznych dosypuję garść nowego żwirku i po tygodniu wybieram wszystko. Maty zmieniam co tydzień, bo są przybrudzone, ale nie śmierdzą wybitnie ;) Właśnie dzięki matom mniej śmierdzi, bo one hamują ten smrodek :eviltong: Trociny krócej trzymają, żwirek jest lepszy, ja go kupuję w obi, taki opałowy, ale się sprawdza :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Włożyłam mu takie do klatówy, zobaczymy co zrobi z tym fantem - na razie chodzi mu się dużo lepiej niż samej plastikowej podłodze, no i wczoraj nie próbował tego zjeść ;) . A on praktycznie tylko i wyłącznie wali do kuwety ze żwirkiem więc problemu nie ma, sikania zwłaszcza pilnuje, więc chyba się to nada. Zresztą, jak mówisz że to można prać i że u świń wytrzymuje tyle, to co ma u królika nie wytrzymać ;) . Dzięki.

A co do zapaszków to u mnie najlepiej sprawdza się ściółka kukurydziana - swoje kosztuje, ale moim zdaniem, na pewno jest lepsza niż żwirki drzewne i trociny. I nie mówię tutaj o króliku, bo on to małe piwo, przy trzech samcach szczura :shake: . Tam to naprawdę widać różnicę, no chyba że naleją na drewniane półki w klatce - to wtedy już nic nie pomoże...

P.S.: Liczę na fotki Twoich podpalanych piesecków w jesiennej scenerii, zajebiście będą wyglądały :D

Link to comment
Share on other sites

Mój królik chyba też miał matę w klatce :)
U świnek miałam też kocyki polarowe, ale strasznie się obkłaczały i szybciej śmierdziały niż mata.
Ja kupowałam jak najtańszy żwirek, bo miałam olbrzymią klatkę(160x80cm) i bardzo dużo tego schodziło.

Doceniłam dzisiaj Jetsana, może jest cholernie nieposłuszny i ma mnie w dupie, ale wyleciał do nas jakiś mix jrt z zębami, a Jetsu nic mu nie zrobił :) I nie uciekał mi do innych psów!

Gato, u nas jakoś słabo tą jesień widać, mam zaległe zdjęcia, ale może przejdę się na hałdy i pstryknę jakieś zdjęcia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...