Jump to content
Dogomania

Wybór rasy.


Mopsik1

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byle psiarz poleci ci to samo, co google, dlatego radzę ci zapytać osoby "samojedowe" czyli właścicieli i hodowców. Ja mogę ci polecić hodowlę doga niemieckiego, cao, fili, mastifa, nowofundlanda, czyli ras, które MNIE interesują, o których to hodowlach wiem z forów, internetu, wystaw. O samojedach nie powiem ci nic, bo po prostu się nimi nie interesuję, zresztą tak, jak większość osób na forum.

Link to comment
Share on other sites

czasem się zdarza miłość od pierwszego wejrzenia :)
myślę że przy wyborze rasy ważny jest tez cel- po co komuś pies- czy do sportu, czy na wystawy, czy dla towarzystwa, oraz charakter i tryb życia opiekuna- z psem trzeba się dopasować żeby dobrze było i nam i psu- często myślimy tylko o sobie a nie o potrzebach psa- w przypadku konkretnych ras łatwiej je odgadnąć...
Fajnie gdy wybierając rasę patrzy się nie tylko na wygląd ale też na temperament, oraz wrodzone potrzeby danej rasy i dopasowuje je do swojego charakteru oraz możliwości finansowych, czasowych-do swojego trybu życia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mopsik1']Tak to byłaby wspaniała trójka ;D Ale samojed to jeszcze znak zapytania ;)[/QUOTE]

Najbardziej przerażające jest to, że sama nie wiesz czego chcesz. Przeczytaj swoje posty od początku, pies miał być na wystawy i do agility, a wyszło że ani do jednego, ani do drugiego, najlepiej gdyby był duży. Latasz od rasy do rasy, nie przywiązując najmniejszej wagi do psychiki poszczególnych psiaków. Na podpowiedzi ludzi, mających pojęcie o tym co piszą reagujesz wręcz alergicznie, bo wiesz lepiej. No cóż gratuluję pomysłu na samodzielne szkolenie dużego molosa, przy żadnej wiedzy na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

wiesz,częsciowo dziewczyny maja rację.może na razie wybierz sobie coś "łatwiejszego"do ułożenia no i może tak do 25 kg max.jest tu wiele osób,które pomogą.powtórze się,więc przepraszam-olbrzym z porazonym zadem jest nie do udzwigniecia nawet przez dorosłą osobę,nawet na siku nie bedziesz mogła go wyprowadzić,ani nawet twój tato.wiesz mi wiem co mówię.jeszcze raz życze trafnej decyzji

Link to comment
Share on other sites

Sparaliżowany. Wybacz osobiste pytanie, ale zrozumiałam z Twoich postów, że nie mieszkasz z rodzicami?

Tak napiszę, że wychowywanie molosa nie jest trudne tylko ze względu na charakter.. Wiem co mówię, bo akurat takowego wychowuję.. To jest pies, który rośnie niesamowicie szybko, naprawdę, po prostu w oczach. W jeden dzień nie dosięga do niebezpiecznych rzeczy, w drugi już kładzie na nich łeb. Masakra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...