Jump to content
Dogomania

Wybór rasy.


Mopsik1

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli z nimi nie mieszkasz. Zdecydowałaś się na jakąś rasę? Mając molosa musiałabyś albo cały czas z nim siedzieć, albo zagospodarować dla niego miejsce, w którym nie będzie miał co zniszczyć. Tak samo cziłka, jednak mógłby ją poturbować. Zosio ostatnio prawie zadeptał pekińczyka, który od cziłki jest trochę większy.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ok, ale jako szczeniak? Nowofundlandy też są bardzo delikatnymi psami, ale szczeniak nie zdaje sobie sprawy ze swojej wielkości i siły. Tak samo ja ci mogę napisać, że mam nowofundlanda i do małych psów NA RAZIE delikatny nie jest, bo nie wie, że nie może się z nimi tak bawić, jak z Dużą, a chciałby.

Link to comment
Share on other sites

No to przecież każdy pies musi przejść okres szczenięcy . Ten Tosa jest już dorosły . Przypuśmy , że mam szczeniaka molosa , to wtedy pilnowałabym go na każdym kroku , jego i Żabkę , a jeśli ja będę poza domem to na oku będzie je miała babcia ; pp

Link to comment
Share on other sites

A może tak sznaucer? Masz w trzech rozmiarach, w kilku kolorach. Oczywiście olbrzymy muszą być szkolone, ale może średniak?? Psy do wszystkiego, do mieszkania w bloku, do agility, do spacerów i do biegania. Są inteligentne, więc trzeba konsekwencji w wychowaniu, ale to nie jest trudne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ja zaproponuję mudi.

Psy średnie 40-47 cm w kłębie, maści aż głowa mała. Ale ja nie on tym.

Mudi są dobre do agility, bardzo aktywne lecz gdy mają wystarczającą ilość ruchu wytrzymają i w bloku. Znam osobę, która ma w bloku dwa psy w tym mudika, i nie sprawia problemów.
Są bardzo inteligentne, jedyne co, musisz uważać z wyborem psiaka, ponieważ są obarczone chorobami genetycznymi. Oczywiście, można temu zapobiec poprzez dobry dobór pieska. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...