Jump to content
Dogomania

Kto ma sposób na psi łupież???


Poświata

Recommended Posts

Czy ktoś z Was ma sposób na psi łupież?

Moja sunia (ogar polski) ma łupież. Od kogoś kto ma ogara usłyszałam, że to stresowe, jednak nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Ona ma łupież nawet wtedy gdy (wg mnie) nie ma powodu do stresu. Jest kąpana nie za często (ostatnio po cieczce w sierpniu), systematycznie czesana. Odżywiana jest dobrą karmą (jadała Eukanubę, Hill'sa, obecnie wcina Royal Canin), dostaje witaminki, podajemy jej dodatkowo tłuszcze (żeby skóra nie była sucha).

I co by jadła lub nie jadła problem pozostaje. Ogólnie sierść ma zdrową, błyszczącą, wygląda super, tylko cały efekt zadbanego psa psują białe łuski. :wallbash: Nie mam pomysłu czym ją potraktować, żeby to obrzydlistwo znikło raz na zawsze.

Pozdrawiamy

Beata&Poswiata

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

hejka...... moj teść ma pieska i tez kiedys mial łupież,sprawdzilismy to na niej i wiem iz najlepszym sposobem na ten problem jest szare polskie mydło,nalezy psa kapac i szorowac tylko i wyłacznie szarym mydłem,daje to efekty,żaden szampon dla psow nie pomoze,wierz mi......... no chyba ze juz pies ma jakies uczulenie i nie mozna sie tego cholerstwa pozbyc,sprobuj nie zaszkodzi napewno!!!!powodzenia :lol:

Link to comment
Share on other sites

Generalnie Poświata jest psem zdrowym. Wet nie miał pomysłu na łupież, poradził dodawać do jedzenia dodatkowe tłuszcze. Ale co tu dużo wymagać jak większość weterynarzy ogary widziała na starych rycinach lub na zdjęciu. Hodowcy jej ojca i matki stwierdzili, że u tej rasy tak jest. Psy są wrażliwe i na stres reagują łupieżem. Być może, ale dopóki nie wypróbuję różnych sposobów to się nie poddam. Z szarym mydłem spróbuję przy najbliższej kąpieli, choć jak pisałam Poświata nie jest kąpana często. A może powinna? Na ten temat też są różne szkoły: że raz, dwa razy w roku, inna szkoła - to że wtedy gdy pies jest brudny, nawet raz w miesiącu.

Ciekawe co jest lepsze- rzadziej czy częściej.

Jak często wy kąpiecie swoje psiaki?

pozdrawiamy

Beata&Poświata

Link to comment
Share on other sites

hejka...... moj teść ma pieska i tez kiedys mial łupież,sprawdzilismy to na niej i wiem iz najlepszym sposobem na ten problem jest szare polskie mydło,nalezy psa kapac i szorowac tylko i wyłacznie szarym mydłem,daje to efekty,żaden szampon dla psow nie pomoze,wierz mi......... no chyba ze juz pies ma jakies uczulenie i nie mozna sie tego cholerstwa pozbyc,sprobuj nie zaszkodzi napewno!!!!powodzenia :lol:
Raczej nie radziłabym kąpać psa w szarym mydle.Po zajęciach jakie mialam na oddziale dermatologii dowiedziałam się ile chemikalii ono zawiera(np.: chlor) :smhair2: Więc nie zabardzo nadaję się dla psów. :D Biały jeleń więc odpada 8)
Link to comment
Share on other sites

ja kapie moja Stelle w taka pogode jaka jest teraz,czyli deszczowa,raz na połtora miesiaca,jest strasznie brudna,wiec musze,a jak cieplo jest ,czyli we wiosne itp.to tak co 4 miesiace bede kapac.....

a co do siemienia lnianego,to ja tez daje mojej suni,wiem i widze,ze na siersc bardzo dobrze jej dziala,wiec nie zaszkodzi sprobowac na łupiez,choc nie jestem przekonana czy na to wlasnie pomoze,ale jest ono zdrowe,wiec warto dodawac do jedzenia pieskowi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moim 2 suniom pomogły tabletki zawierające biotynę i cynk Dermatex i to w bardzo krótkim czasie. Teraz dostają te tabletki 2-3 razy w tygodniu profilaktycznie i sierść mają rewelacyjną bez śladu łupieżu. Szampony i inne specyfiki nie pomogły wogóle.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę w czymś pomóc to służę uprzejmie.

Gammolen - środek profilaktyczny i wspomagający leczenie przy niedoborze niezbednych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Stosuje się w przypadku zmatowienia sierści, suchości włosa i suchego łupieżu. Dla psów także jako środek wspomagający leczenie zakażeń skóry na tle bakteryjnym lub grzybiczym i występujacych okresowo alergiczynych wykwitów skórnych połaczonych z silnym swiądem.

Witaminki Dolfos z biotyną - wskazania: przesuszona skóra, nadmierne złuszczenie naskórka, suchość, matowość oraz wzmożona łamliwość włosa, nasilone chorobowo wypadanie sierści, przeciagające się okresy linienia, choroby skóry i okrywy włosowej.

Szampon Sebowet - przy problemach z łupieżem (są dwa rodzaje jeden jest przeznaczony do łupiezu suchego drugi do tłustego)

Wszystkie te środki mozna kupić w lecznicy.

Moja sunia dostawała Gammolen, witaminki Dolfos i była kąpana w szamponie Sebowet - pomogło jej w 100 %.

Link to comment
Share on other sites

Witaminki Dolfos (100 tabletek w opakowaniu) dostawała leczniczo a nie profilaktycznie czyli dziennie 6-8 tabletek. Dawkowanie jest uzależnione od wagi pieska. Później dostawła Gammolen. Kuracja trwa od 6-8 tygodni. Widoczne zmiany nastapiły po około 6 tygodniach od momentu przyjmowania witaminek Dolfos.

Właściwości i działanie witaminek Dolfos:

Preperat zawiera niezbedny dla prawidłowego rozwoju i formowania okrywy włosowej składnik - biotynę, co sprawia, że regularne podawanie go zapobiega wypadaniu i nadmiernej łamliwości włosa, przeciwdziała łupieżowi i zaburzeniom linienia. U zwierząt "z problemami skórnymi" zapewnia szybki powrót do zdrowia i rozwój dobrze wybarwionej oraz błyszczącej sierści.

Obydwa leki dostawała na wiosnę ubiegłego roku. Ma piękną i błyszczącą sierść a po łupieżu ani śladu.

Koszt jednego i drugiego leku to ok. 20 zł

Link to comment
Share on other sites

Na alergie dostawała leki odczulające. Zmieniały się w zależności od nasilających się objawów i od tego jakie trawy w danym miesiącu pyliły. Moja sunia ma alergię na pyłki więc leczenie samej alergii trwa od maja do końca października. Obydwa leki wspomagają leczenie nie tylko alergii jak już napisałam wcześniej. Leczenie samego łupieżu w zasadzie trwało krótko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...