Jump to content
Dogomania

XX Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych


Dominik- HANDLING

Recommended Posts

Do tej pory w klasie użytkowej z polskich psów pokazywana była jedynie ARANKA Zew Wolności, więc nie ma jakiegoś szturmu na tę klasę.. choć łatwo dostać się do niej.
Wystarczą 2 biegi licencyjne,choćby w CC. Ale kto nie jeździł na zawody pewnie i tak nie będzie jechał tylko po biegi licencyjne... bo po co? Dla hodowców "show" co to za duma wygrać w pustej obsadzie?
Nie sądzę, by pojawiały się w niej psy bez przeszłości zaprzęgowej. Dobrze, że ta klasa w ogóle została utworzona.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kiniak']

A tutaj np. masz np. North Wapiti, tez niby "show", a jednoczesnie iditarody ciśnie ;) :

[IMG]http://www.northwapiti.com/pics/chocolatebars/crunchie_BW_BM.jpg[/IMG][/QUOTE]

Pokaż mi ile jest psów podobnych do tego wystawianych w Polsce i faktycznie pracujących w zaprzęgu?

Link to comment
Share on other sites

Ale w czym problem sprowadzić? Rozgraniczmy dwie rzeczy hodowle "show" w Polsce i hodowlę "show" ogółem. Jak widać zagramanicą i to nawet nie odległą da się. Więc nie widzę problemu z robieniem tego u nas. Pytanie tylko, czy konkretnie u nas komuś zależy by te psy pracowały? Chyba nie za bardzo. I to jest sendo problemu, a nie hodowla psów wystawowych sama w sobie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Journey']
W klasie użytkowej powinny być wystawiane tylko psy biegające w zaprzęgach od C wzwyż. To moje osobiste zdanie.[/QUOTE]

I tak i nie. Od biedy w C tez mozna przedreptac, ale fakt - wymagaloby to wiecej zaangazowania.

Zamiast tego lepiej by bylo zorganizowac normalne proby pracy - z jakims limitem czasowym i ocena na trasie? Ale kto by sie w to bawil. I wlasciwie po co?

A co do samej klasy - mowie w malamutach juz widze kawalerow, ktorzy maja tez poblyskac w klasie uzytkowej.
Ja sie pytam PO CO?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pocahontas']patrząc na hodowle show nie ma dla nich żadnej przyszłości w zaprzęgu.[/QUOTE]

Wiesz zalezy kto co rozumie przez ten zaprzeg.
Znam takich co powiedza, ze dla husky typu slim - nie ma przyszlosci w zaprzegu.
A i tez takich co powiedza, ze dla syberianow w ogole nie ma przyszlosci w zaprzegu.
Jak sie ktos fiksuje tylko na sprint to tak jest. A sprint to nie jest przeznaczenie rasy.
Jak sie ktos fiksuje na sport - to jeszcze gorzej. A sport to tez nie jest przeznaczenie rasy.

Edited by LisPustyni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...