Jump to content
Dogomania

XX Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych


Dominik- HANDLING

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='D.B.ARCTIC'][B] według regulaminu FCI -do tej konkurencji wchodzi od 3-5 potomków.[/B].[/QUOTE]

Jak to mozliwe, ze powoluja sie na regulamin ktorego pierwszy akapit mowi, ze dotyczy tylko wystaw MIEDZYNARODOWYCH.
Wspominalam o tym w poscie #56 tej dyskusji, podobnie piotrjan, Ewa i ED... Czy tylko kilka osob zadalo sobie trud przeczytania tego regulaminu w calosci, reszcie wygodniej to przemilczec??

Link to comment
Share on other sites

Jestem tylko ciekaw na jakiej podstawie sędzina międzynarodowy Pani Ewa Stolarska przebywała w ringu????
Regulamin wystaw klubu szpica:
Rozdział 3 pkt.5
zapoznajcie się:
[url]http://www.klubszpica.zkwp.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=18&Itemid=141[/url]
(chyba ,że znowu zniknie heheheh)

Link to comment
Share on other sites

[B]i jeszcze rozdział3 Regulaminu Wystaw Klubu Szpica pkt.14
dotyczy podpisu i ewentualbnej pieczątki sędziego.
Ja sprawdziłem na karcie ocen moich psów ani jednego podpisu:-(A u Was???
Moim zdaniem-Wystawa do Unieważnienia/Kategorycnie/Dowody Wystarczające(min.brak podpisu sędziego na kartach ocen ,no chyba ,że prześlemy karty ocen do Kanady a sędzia w "ciemno"popodpsuje:)))))
Wszystko na temat.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']A łyżka na to: NIEMOŻLIWE...

Myślę, ze za koklusz i gradobicie też trzeba kogoś posądzić :-)[/QUOTE]

Ależ,ja nikogo nie posądzam,ja tylko przedstawiłem nizaprzeczalne fakty i "nowy"regulamin wystaw klubu szpica,który jest wierną kopią regulaminu wystaw psów rasowych w Polsce.
Nie muszę nikomu chyba przypominać ,że tak renomowana sędzina jak pani Ewa Stolarska z pewnością go zna i ma w jednym paluszku-skoro jest po prostu sędziną pod patronatem ZKwP,nie wspominając już w tym miejscu o regulaminie i ETYCE F.C.I.

Link to comment
Share on other sites

[url]https://picasaweb.google.com/110550995250492596844/KlubowaWystawaSzpicowIRasPierwotnych18092011ClubShow#5654192814793072050[/url]

A tu Pani Sędzina Ewa Stolarska w czasie oceny psów na ringu(przypomnę:siberian husky/wystawa klubowa/18.09.2011)w "loży honorowej"-brak w komitecie organizacyjnym,brak w spisie wystawców,brak w katologu-czyli jako "neutralny"widz;-)

Link to comment
Share on other sites

eh DANIELU szkoda mówić - płakać trzeba :-(

Głową muru nie przebijesz - czy na pewno ??
W jedności siła - ale gdzie tu jedność.

Klub Szpica w sprawie Biuletynu potrafił na drygi dzień zająć stanowisko a w sprawie ewidentnego łamania regulaminu milczy bo co ma napisać ??
Przyznać się do tylu zaniedbań na forum, do ewidentnego łamania Regulaminów ???
ba zwrócić uwagą takiej sędzinie - takiej renomie kto się odważy ????
na co my liczymy ????

[B]- liczymy na przestrzeganie regulaminów[/B]
[B]- liczymy na rzetelne oceny sędziów w ringach
- liczymy na rzetelne opisy naszych psów zgodne ze wzorcem FCI 270
- liczymy na zachowanie się sędziów zgodnie z etyką[/B]
( § 38 Sędzia powinien: 1. przestrzegać zasad etyki,)

[COLOR=red][B]My już nie mamy KLUBU SZPICA to chyba oczywiste.[/B][/COLOR]

To [B]Klub Szpica[/B] właśnie powinien stać na straży etyki i przestrzegania regulaminów na własnej wystawie a nie mataczyć usuwając zapisy z REGULAMINÓW WEWNĘTRZNYCH na stronie KLUBU o zasadach Konkurencji Hodowlanych i podając wyjaśnienia niezgodne z regulaminmi - ujęte w odpowiedzi dla BEATKI i DARKA - [B]to szok[/B], jeżeli to napisał oficjalnie ktoś z Klubu i jeżeli takie jest stanowisko KLUBU w tej sprawie.

Pamiętam [B]Wystawę Klubową[/B] z poprzedniego roku.
[B]Klubówka[/B] rok temu to wystaw, którą do dziś bardzo mile wspominam.
Pamiętacie finał - walkę o Zwycięstwo Rasy na którym prezentowały się ZWYCIĘZCY to było [B]Wspaniałe Widowisko [/B]bo wszystkie HASIORKI wybrane z poszczególnych
klas były naprawdę wspaniałe dokładnie wyselekcjonowane przez sędziego Panią
[B][COLOR=green]Rita Reyniers (BE)[/COLOR][/B]
która wybierając taki finał kierowała się dokładnie wzorcem FCI 270 - to było widać.
Wybór Zwycięzcy Rasy nie tylko jej ale i nam wszystkim sprawiał wtedy wielką trudność.
Pani Rita Reyniers to pokazywała, że ma z Wyborem Zwycięzcy Rasy wielki problem bo wszystkie wtedy wybrane przez nią hasiorki to idealne wzorce.
[B]To była wystawa!!!![/B]
Chciało by się więcej [COLOR=red][B]takich Wystaw[/B][/COLOR], [COLOR=red][B]takich Finałów[/B][/COLOR] i [COLOR=red][B]takich Sędziów[/B][/COLOR] baz układów kierujących się tylko i wyłącznie WZORCEM FCI 270 ;-)

Kochani
[B]żeby się nie okazało tak, że jadąc na wystawę będziecie skazani przy ocenie waszego pupila na łaskawość układów (sędziów i drugiej strony ringówki) a nie rzetelnej ocenie a co za tym idzie odpowiedniej lokacie WASZEGO PSA.[/B]

Tyle wystaw w Polsce, tyle sędziów na stronach Zarządu Głównego a tu nie ma gdzie jechać - ciągle powtarzając się te same nazwiska powodują, że coraz mniej na nich hasiorków. Zarządy Oddziałów pozwólcie inny sędziom sędziować na waszych wystawach tym nieznanym tym dla których liczy się WZORZEC RASY tym których tak naprawdę nie dopuszczacie do waszych wystaw a którzy przez to że są ,,Świerzą krwią,, jedynie mogli by zwiększyć WAM frekwencję na wystawie a tym samym zwiększyć wpływy i przywrócić regulaminowość i uczciwe sędziowanie.

Pocieszające jest tylko to, że są jeszcze sędziowie, którzy są poza układami i w swoich ocenach, w swoim zachowaniu pokazują, że liczy się dla nich regulamin, wzorzec rasy i dobro KYNOLOGII.

Link to comment
Share on other sites

Co do Sędziów, od dziś też zacznę to fotografować. I niech ktoś jeszcze raz spróbuje mi naskoczyć, że poddając ocenianie pod wątpliwość kogoś obrażam! Może dzięki temu nigdy więcej nie usłyszę przy ocenie mojego psa, na lokatach: "W sumie inaczej bym to ustawił, ale... już ocenione". Albo jak to było w Opolu 2010 - za drugą lokatę sędzia mnie przepraszał (?).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniel ED']Komisja Rewizyjana ZKwP???-nie wiem czy przy takiej ilości zarzutów/niezgodności i zaniedbań, sprawa nie kwalifikuje się na coś więcej......[/QUOTE]

[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG]:bigcool:[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG]:bigcool:[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG]:bigcool:[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG]:bigcool:[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG]:bigcool:[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG]:bigcool:[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Cool%21%21.gif[/IMG]:bigcool:
:diabloti::diabloti:[SIZE=4][COLOR=blue][B]Proponuje zawiadomić odrazu CBŚ:diabloti::diabloti:[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniel ED']Jestem tylko ciekaw na jakiej podstawie sędzina międzynarodowy Pani Ewa Stolarska przebywała w ringu????
Regulamin wystaw klubu szpica:
Rozdział 3 pkt.5
zapoznajcie się:
[url]http://www.klubszpica.zkwp.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=18&Itemid=141[/url]
(chyba ,że znowu zniknie heheheh)[/QUOTE]


Oj! Danielu Ty tu posty wypisujesz a ja bury telefoniczne zbieram od Pani sędziny.
Jakim prawem Ty się jej czepiasz,przecież jak mi wytłumaczyła miała pełne prawo przebywać na ringu jako "gospodarz ringu" (czyżbyś nie widział plakietki?) oraz jako sponsor rozetek,które wręczała.O taką pomoc została poproszona przez Panią Katarzynę Czarkowską.Dlaczego opuściła ring po ocenie psów? bo poprosił ją o to Pan Zygmunt Jakubowski w obawie o pretensje wystawców :-) Więc teraz sama nie wiem czy miała prawo tam przebywać czy nie :-)
A co do pieska,który dostał tytuł Zw.Klubu to sama stwierdziła,że w tak kiepsiej kondycji,chudego,bez futra,z zaczerwienioną pupą jeszcze go nie widziała.Jego wygrana była dla niej szokiem !!! Więc pogódź się z przegraną i nie miej pretensji,że wygrał tak piękny pies.Myślę,że odpowiedź Pani Stolarskiej jest dla nas Wszystkich tu mających o co kolwiek pretensje wyczerpująca i zadawalająca :-)

Link to comment
Share on other sites

1. .... cóż siedzieć na ringu jako sponsor w czasie oceny swego psa , też bym tak chciał . Pies co prawda w katalogu figuruje na innego właściciela , ale na pewnych stronach internetowych na innego . Ale to kwestia etyki . Stanie lub nawet siedzenie na ringu w celu promocji psa ze swojej hodowli robi się ostatnio bardzo modne .
2. Ponieważ ktoś się tu powoływał na pisma ze ZKwP i Klubu ale do tej pory ich nie przedstawił , więc jedno oszustwo na wystawie , póżniej oszustwo na forum w sprawie pism , cóż mamy Was gdzieś , za nami murem stoi Klub .
3. Hmmmm , może to nie ma nic wspólnego z wystawą , ale zastanawiałem się dlaczego niektórzy przyjechali na wystawę z tak daleka . Jedną odpowiedż znalazłem dzisiaj . Dowiedziałem się u kogo jest teraz Seeker , pies Kim Leblanc . Nie zdziwię się jeśli znajdą się ludzie którzy pomyslą coś za coś. Może to skrzywdzić najbardziej psiaka , który rzeczywiście jest piękny .
4. KLUBIE SZPICA . KIEDY WRESZCIE ZAJMIESZ SIĘ SPRAWĄ EWIDENTNEGO OSZUSTWA NA WYSTAWIE PODCZAS WYBORÓW NAJLEPSZEGO REPRODUKTORA . Czy naprawdę trzeba zrobić aferę aby sprawa znalazła rozwiązanie . Zastanawia mnie dlaczego Klub nie zajął się sprawą do tej pory . Dlaczego , przecież w Klubie są również ludzie uczciwi . Czegoś się boją , kogoś ? Bardzo mnie to wszystko zastanawia !!!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo nas cieszy, że pojawiły się na stronie Klubu Szpica w
REGULAMINACH WEWNĘTRZNYCH
[B]Zasady organizowania konkurencji hodowlanych[/B], które wcześniej zniknęły

Dziękujemy :lol: to już Coś - tylko ten rok [B]2010[/B] ???

[URL]http://www.klubszpica.zkwp.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=96&Itemid=144[/URL]


Zasady organizowania konkurencji hodowlanych na wystawach Klubu-Komisji / Optional Collective Competition - rules

[B]Najlepsza Hodowla Wystawy Klubowej 2010[/B]
Oceniane są grupy uformowane z minimum 3 zgłoszonych do katalogu potomków z co najmniej 2 różnych miotów reprezentujących daną hodowlę – bez względu na płeć, umaszczenie i klasę, do której zostały zgłoszone. Nie wychodzą do konkurencji grupy poniżej tej liczby.

[I]Breeder’s group of the Club Dog Show 2010:
Consisting of minimum 3 exhibits without distinction of sex, bred by the same person (the same kennel name) but from 2 litters.[/I]

[B]Najlepszy Reproduktor Wystawy Klubowej 2010[/B]
Oceniane są grupy liczące co najmniej 4 zgłoszonych na wystawę potomków danego reproduktora z minimum 2 skojarzeń i po co najmniej 2 sukach, niezależnie od płci, umaszczenia i klasy w której mają występować. Do konkurencji nie wchodzą grupy liczące poniżej 4 psów.

[I]Progeny group BEST STUD DOG of the CLUB DOG SHOW 2010:
A group with minimum 4 of his progeny from 2 litters.[/I]

[B]Najlepsza Suka Hodowlana Wystawy Klubowej 2010[/B]
Oceniane są grupy uformowane z minimum 3 zgłoszonych do katalogu potomków z co najmniej 2 różnych miotów po suce, niezależnie od płci, umaszczenia i klasy w której mają występować. Do konkurencji nie wchodzą grupy mniej liczne. Suka nie musi być zgłoszona na wystawę.

[I]Progeny group BEST BREEDER’S BITCH of the CLUB DOG SHOW 2010
The group with minimum 3 of her progeny from 2 litters.[/I]

[B]Najlepsza Para Hodowlana Wystawy Klubowej 2010[/B]
Oceniane są pies i suka tej samej rasy będące własnością tego samego właściciela.

[I]Best Couple of the CLUB DOG SHOW 2010: a dog and a bitch belonging to the same owner.[/I]

Link to comment
Share on other sites

Dyskusja na DGM nie wzrusza władz Klubu . Dlatego temat proponuję przenieść na FB . Adresat "Klub Szpiców i Ras Pierwotnych ZKwP" .
Ponieważ post jest usuwany z profilu Klubu szpica zamieszczam go u siebie . Usuwanie postu wskazuje na to , że Klub Szpica boi się dyskusji na ten temat .
Zachęcam do dyskusji .

Link to comment
Share on other sites

Kochani, ie gniewajcie się, że tutaj na Waszym watku napiszę i ja kilka słów. To znaczy wyraze moja opinie nt. kilku wypowiedzi i stanu PO wystawie klubowej 2011.
Wierzcie mi, przeczytałam cały wątek z duzym zainteresowaniem i powoli, starając się nie wnikać w to, który pies jest lepszy czy gorszy. Bo nie mnie to oceniac. Ja mam moją rasę.
Ale starałam się dociec, co dalej z ewidentnym "przekłamaniem", jakie miało miejsce na styku "teoria - życie".
[quote name='D.B.ARCTIC']Z związku z nieprzyjemną sytuacją ,która miała miejsce na wystawie w Łodzi,w następstwie tego na forum-wystosowalismy odpowiednie pisma do władz ZKWP i Klubu Szpica.Po monitach dostalismy odpowiedż....
[B] ...Nie ma i nigdy nie było odrębnego regulaminu Klubu Szpica-regulamin ZKWP nic na ten temat nie wspomina,WIĘC obowiązuje regulamin FCI.Informacje na zgłoszeniach i w regulaminie na stronce Klubu Szpica były mylne,za co serdecznie przepraszamy.[/B]
[B]Jeżeli chodzi o konkurencje Najlepszy Reproduktor według regulaminu FCI -do tej konkurencji wchodzi od 3-5 potomków.[/B]
[B]Wszelkie pytania i wątpliwości prosze kierować na adres Klubu Szpica.[/B]
Temat staramy się rozstrzygnąć dla dobra każdego ,a co za tym idzie ,żeby ominąć nie potrzebne konflikty na przyszłość.Jeżeli ktoś z Was inaczej patrzy na tę sprawe-bardzo nam przykro.[/QUOTE][B]
D.B.ARCTIC[/B] - jeżeli macie ten mail, to proponuje zacytować go w całości. Po co? Aby uniknąć jakichkolwiek dalszych dociekań czy taki mail w ogóle do Was dotarł, bo i takie wątpliwości na wątku zostały zasiane...
Jakos dziwnie - dla mnie - wygląda ta odpowiedź Klubu Szpica. Klub przeprasza, ale kogo? Hodowlę D.B. ARCTIC? A pozostali? Poza tym - kto się podpisał pod tym mailem?
Mówi się, że "żona Cezara powinna byc poza WSZELKIMI podejrzeniami".

[quote name='piotrjan']1. Cóż , nadal twierdzę , że zgodnie z moją znajomością prawa polskiego , w dniu wystawy obowiązywały zapisy regulaminu ujęte w Katalogu Wystawy , potwierdzone zapisami na stonie www Klubu Szpica . Obowiązywały pomimo tego , że były niezgodne z prawem nadrzędnym . Takie są zawiłości prawnicze . Tytuły więc mogły być przyznane tylko na podstawie zapisów ujętych w katalogu . Interpretacja prawa przyjęta przez Klub powoduje , że wszystkie tytuły dotyczące wyboru Najlepszego Reproduktora/Suki Hodowlanej przyznane na tej i wszystkich ostatnich wystawach klubowych muszą być zweryfikowane . Po przejrzeniu katolów z ubiegłych lat włosy staneły mi dęba . Cała masa przyznanych tytułów na wystawach klubowych podlegałaby weryfikacji . W tej sytuacji moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli całej sprawie przyjrzy się Komisja Rewizyjna Zarządu Głównego .----------
[/QUOTE]
piotrjan - zacytowałam tylko pkt nr 1 Twojej wypowiedzi, bo też uważam, że działalnością Klubu Szpica, a dokładniej zdarzeniom na Wystawie Klubowej 2011, powinna przyjrzec się Komisja Rewizyjna.
Czy zostało zredagowane juz odpowiednie pismo w tej sprawie?
Napiszcie, prosze, jak daleko juz posuneła się sprawa i co z tym usuwaniem postów na FB... Bo to jakos dziwnie wygląda...Chyba Klub nie za bardzo pali się do wyjasnienia tej sytuacji, ciekawe, dlaczego...

[quote name='mychaaaaa']Słyszałam, że ma być w przyszłym roku przeniesiona do Bydgoszczy(?), ale pewna nie jestem - zasłyszane ;)[/QUOTE]
W Biuletynie jest informacja, że wystawa klubowa 2012 odbędzie się w Bydgoszczy. Ale termin nie został podany. Sama jestem ciekawa, kiedy to będzie...

Pzdr.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...