Jump to content
Dogomania

XX Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych


Dominik- HANDLING

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Norinka']No jasne, Gosiu, nie mogło i Ciebie zabraknąć.

Tak się właśnie zastanawiam, która z Was była na tyle dojrzała i "zaawansowana poziomem", aby wysyłać do mnie maile odnośnie szczeniąt, udając kupującego.

Co do złotych myśli, znam jeszcze jedno: Nie każdy ma zaszczyt urodzić się hodowcą.

Przemyśl, bo to coś mądrego.[/QUOTE]


Dobrze, że pojęłaś że Ciebie taki zaszczyt nie kopnął.

Link to comment
Share on other sites

Zamiast się popisywać na forum, Asiu, proponuję skonfrontować ze sobą szczeniaki na kilku wystawach z obcokrajowym, niezależnym sędzią. Szczeniak z Waszego miotu, po super reproduktorze (zapomniałam, dokąd aż leciałyście na krycie?) przeciwko mojemu.

Nie lubię pustych słów i obrażania siebie nawzajem. Już dawno wyrosłam z tego.


Wybacz, Piotrze, ale jak widzisz Aśka z Gośką koniecznie chciały dopowiedzieć coś "mądrego".

Wracając do kwestii samej wystawy... Wynikło już coś z tego? Może nieco niedelikatnie, ale wyraziłam swój pogląd, dlaczego Loczki wystawiły trzy psy, a nie cztery (czemu się dziwić). Szkoda tylko, jeśli rzeczywiście zrobili to nieprzepisowo. Szanuję tych ludzi. Słowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']
Oczywiście zaraz uruchomicie gwardię swoich pretorianów , którzy będą przemawiać na Waszą korzyść . Będą udowadniać , że to pomyłka , że nie chcieliście , nie wiedzieliście . Wiem , że tym postem wywołam burzę ! Wiem , że macie mocnych protektorów ! Ale oszustwo jest oszustwem i jeśli tego nie powiemy to nasze wspólne hobby , hodowla i wystawianie psów , stanie się czymś okropnym . [/QUOTE]

[B]Drogi Piotrze,
Czy ty chciałeś obrazić osoby nazywane tu ów "pretorianów"? Może jak powiedziałaś A to i powiedz B kto nimi jest? Może to wszystkie osoby składające gratulacje?

Twoje zachowanie na tej wystawie i nie tylko tej też postawia wiele do życzenia. Wiec nie pisz tu o wspólnym hobby, hodowli i wystawianiu psów bo to bez sensu z koro się nie potrafisz zachować na wystawach.

Przypomnij sobie jak mi mówiłeś, że z Ewą się nie da wygrać i że wspaniałych przyjaciół jakich mam nie ma na dogo (tylko nie pisz że nie pamiętasz że coś takiego mówiłeś). A teraz zadam Tobie pytanie. A z Tobą się da wygrać?[/B]
[B]
[COLOR=darkred]A sprawę wystawy pozostawmy do rozstrzygnięcie Władzą Związku Kynologicznego w Polsce, Władzą Klubu Szpica, Oddziałowi Łódzkiemu i innych organom, które już się włączyły do działania w tej sprawie.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dotyk Północy FCI'][B]
oj Danielu tak się nie robi[/B] :shake:


EDYTOWAŁEŚ post w którym napisałeś szczerą prawdę o wystawie - [COLOR=red][B]czego się obawiasz ?[/B][/COLOR]


- szczerze po przeczytaniu tego postu liczyłem, że dla Cibie liczy się [B][COLOR=red]PRAWDA[/COLOR][/B] czyżbym się mylił ?[/QUOTE]
[B]
No wszyscy jesteśmy ciekawi co napisał. Więc może Pan wstawić :)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky_strzegom']
[B]Przypomnij sobie jak mi mówiłeś, że z Ewą się nie da wygrać i że wspaniałych przyjaciół jakich mam nie ma na dogo (tylko nie pisz że nie pamiętasz że coś takiego mówiłeś). A teraz zadam Tobie pytanie. A z Tobą się da wygrać?[/B]

[B][COLOR=darkred]A sprawę wystawy pozostawmy do rozstrzygnięcie Władzą Związku Kynologicznego w Polsce, Władzą Klubu Szpica, Oddziałowi Łódzkiemu i innych organom, które już się włączyły do działania w tej sprawie.[/COLOR][/B][/QUOTE]
Fakt mówiłem , z Ewą nie da się wygrać , ale raczej sformułuje to tak : z Ewą i jej psami i może że nie da się wygrać ale że trudno jest wygrać .
Wiesz wiele czasu mineło zanim to zaakceptowałem . Zbyt wiele . Zbyt wiele w tym czasie się złego zdarzyło . Ale zaakceptowałem to stwierdzenie . Innym zajmie to jeszcze wiele czasu . Wiesz czemu je zaakceptowałem . To proste , Ewa ma wspaniałe psy i dlatego tak ciężko z nią wygrać . Ma genialenego nosa do tego co robi . To od Mumina ( WINTERFROST'S PEGASO ) zaczeły się prawdziwe sukcesy naszych husky .
To on dał podwaliny tego , czym jesteśmy teraz . To on pokazał , że nasz kraj staje się powoli europejską potęgą w siberian husky . To jego dzieci wygrywają na ringach na najpoważniejszych wystawach europejskich . To jego dziecko Stormi ( również Dragon jako dziadek ma w tym udział ) odnióśł niesamowity sukces zdobywając wszystkie najważniejsze tytuły do zdobycia . To jego dziecko wygrało ostatnio juniory na wystawie europejskiej .
Tak Łukaszu , chylę czoło przed Ewą i tym co robi .
... i nadal twierdzę , że z Ewą i jej psami jest ciężko wygrać .
----------------------------------------------------------------------
Po tym jak na wystawie władze związku wypowiadały się "Dareczku" myślę , że go za bardzo nie skrzywdzą . Ale uważam również , że będzie to dobrym testem na to , czy miejsce haszczaków jest jeszcze w Klubie Szpica , czy też już pora przejść wzorem malamutów na swoje .

Link to comment
Share on other sites

[B]Dobrze wiesz, że nie o to mi chodziło. Ewa ma naprawdę piękne psy. Ale tu chodzi mi o zwrot o to że jak ja coś piszę na dogo to Ewa zaraz pisze swoje i w tym kontekście napisałeś do mnie na facebboku że z Ewą się nie da wygrać oraz że zaraz skrzyknie swoją drożynę. A teraz nie obracaj kota ogonem.[/B]
[B]
Może, żal ci że do Ciebie nie mówią "Piotrusiu"? Bo chyba zazdrościsz innym że się znają z kimś tam a ty nie.


Zamiast pisać na dogo napiszcie pismo do władz Klubu czy ZKwP i niech wyjaśnia sprawę.


P.S.
A teraz boisz się chyba powiedzieć B o tych. Bo A już powiedziałeś, tak jak napisałem wyżej.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky_strzegom']
Może, żal ci że do Ciebie nie mówią "Piotrusiu"? Bo chyba zazdrościsz innym że się znają z kimś tam a ty nie.
[/QUOTE]
Łukaszu , ale o tym właśnie dyskutujemy . O układach :)
-----------------------------------------------------------------
Łukaszu pytasz kto jest pretorianem ? Jesteś zbyt inteligentny żeby nie wiedzieć .
Ale jeśli sam nie potrafisz sobie odpowiedzieć na to pytanie , więc odpowiem : Ty nim jesteś .

Link to comment
Share on other sites

[B]Dobrze wiedzieć! Cieszę się, że miałeś odwagę to napisać!

A po drugie, wiesz ja doskonale wiedziałem, że tak powiesz i wszyscy wiedzą kogo miałeś namyśli nazywając pretorianów![/B][B] Ale wymień resztę tych osób, bo jesteśmy ciekawi kogo żeśmy po minęli![/B]
[B]
A jeśli nazywasz znajomość z kimś układem to chyba jesteś chory! To co jak jadę na wystawę to mam się nie odezwać do nikogo bo go znam i być jakiś mrukiem tak jak Ty? Chyba sobie teraz kpisz!

Jeżeli ktoś się z tobą wita i znasz go, a organizuje wystawę to co mam go kopnąć w d.... bo mnie oskarżą o układy. Jesteś chyba chory.
Pisaliście że jeździmy po całej Europie i pokazujemy psy (nie chodzi o mnie) to co tam też są układy bo wygrywamy?! (to jest stwierdzenie nie pytanie, jak byś się nie domyślił) I takie są fakty.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Myślę że będzie to mój ostatni post w tym temacie. Z Lidią wyjaśniłyśmy sobie pewne sprawy poza forum. I mam nadzieję że w chwili obecnej osoba która naopowiadała jej tylu bzdur na mój temat pali się ze wstydu, mam również nadzieję że przyjdzie dzień
kiedy nie będzie mogła spojrzeć na siebie w lustrze (jeśli nadal to może zrobić).
Ktoś kto robi takie rzeczy dla zwycięstwa nie istnieje w moich oczach, dlatego nie będę się na ten temat wypowiadać.
----

Piotr dziękuję bardzo za miłe słowa na mój i moich psów temat. Nie muszę mówić że nie spodziewałam się tego z Twoich ust, dlatego tym większe mają dla mnie znaczenie.

-----

Chciałabym jednak by zakończył się rozmowy na mój temat a także na temat moich psów, bo nie nas on dotyczy. Nie było nas na wystawie, byliśmy reprezentowani przez jedną suczkę która wygrała swoją klasę a także najlepszego juniora oraz res. BIS Junior, i mimo że nie jest w naszych rękach a może tym bardziej dlatego
jesteśmy z tego faktu ogromnie szczęśliwi.

To nie jest temat o nas, dlatego po raz kolejny proszę by więcej o nas w tym temacie nie wspominać, bo jest to jedynie próba odwrócenia uwagi od ważnych faktów.
-----


Łukasz odpuść sobie, obrażanie mnie po raz kolejny naprawdę nic nie da, nic nie wniesie również w sprawie o której rozmawiamy. Oboje dobrze wiemy kto ma racje.

Pomyśl teraz że są psy które nie mogły wejść na tą komnkurencję bo miały tylko trzech potomków, wiem jak to jest bo zdaje się w 2009 sama miała tylko 3 i również nie mogłam brać udziału w tej konkurencji. Są również osoby które zapłaciły 80 zł i zgłosiły np łysego psa tylko po to by móc zaprezentować tą konkurencję... jak się teraz czują.

Jeams został na nią wpuszczony bo wasza grupa liczyła 4 psy a przecież
nikt z organizatorów nie wie jakie to psy. Fakt jest faktem nie powiniście tam być bez Margerity i wszystko w tym temacie.



---
Agnieszko masz rację szkoda że nikt nie zwrócił uwagi Darkowi zanim wszedł na ring, masz rację że ktoś kto wpuszczał na ring powinien sprawdzić przedstawicieli.
Jednak była to grupa 4 psów i jak sądze nikt z organizatorów nie spodziewał się
że jest to ojciec i 3 dzieci a nie 4 dzieci.

Darek w tej konkurencji nie występował po raz pierwszy, każdego roku pomagał
innym hodowcą w zaprezentowaniu swoich reproduktorów, co więcej
zgłąszając na tą wystawę musiał przeczytać jakie są zasady tej konkurencji, dlatego
takie wytłumaczenie raczej do mnie nie przemawia.

Dziękujemy za gratulacje
------

Beata, wszysto o czym piszesz jest ważne.
Kim oceniała nas dwukrotnie, raz w Hiszpanii dawno temu i raz na klubówce litewskiej. Na obu wystawach ocena była wspaniała, opisy bardzo trafne.
Kim jest autorytetem na całym świecie, wspaniałą osobą, hodowcą z ogromnym
doświadczeniem i wiedzą. Jest także człowiekiem który ma prawo do swoich poglądów i opinii.
Nie było mnie na tej wystawie więc nie wiem dlaczego są takie negatywn opinie,
ze swojej strony mogę dodać jedynie że ja tak jak i Jose byliśmy bardzo zadowoleni z jej oceny na obu wystawach na których nas oceniała.
Nie mogliśmy przyjechać na naszą wystawę klubową z powodów osobistych
nad czym bardzo ubolewamy, czekaliśmy na tą wystawę cały rok i ogromnie cieszyliśmy się że wreszcie organizatorzy ściągneli tak znakomitego arbitra jakim Kim nie wątpliwie jest, żałujemy również że nie mogliśmy przyjechać na seminarium bo mimo że widzieliśmy seminarium litewskie na filmie, bardzo chcielibyśmy wymienić parę poglądów, porozmawiać o rasie, poradzić się -
nie mniej jednak, do tego by wiedzieć co to jest "SINGLE - TRACK" a nie "trach"
nie potrzebne jest seminarium, a znajomość wzorca, który dokładnie wyjaśnia jego znaczenie.


----
Mam nadzieję że nasz klub wyjaśni tą sprawę i mam nadzieję że
kiedyś przestaniemy sobie skakać do gardeł i zaczniemy wspólnie cieszyć się sukcesami polskich siberianów, bo jest ich co raz więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky_strzegom'][B]No ciekawe komu wierzyć Zarządowi Głównemu czy Klubowi.... Hmm o to jest pytanie....


Widzisz jak zwykle było tak, że się zapisują a później rezygnują. Nie wiem o czym to świadczy :)

Nie wiem może się boją oceny bardzo dobrej i dobrej, bo to chyba o to chodzi :)

Ale czas kiedyś pokaże jak się sprawa rozwinie.

A jeśli nie byłaś na wystawie to nie mów, nie komentuj zbyt krytycznie :) I zachowujesz się jak byś wiedziała wszystko najlepiej, z koro ZK i Klub nie mogą się porozumieć to o czym my tu mówimy?
[/B][/QUOTE]

[B]W tym poście nie chodziło mi o Ciebie Ewo. Tak jak pisałem Ci na facebooku. Ale jeśli Cię uraziłem to bardzo Cię przepraszam![/B]

Link to comment
Share on other sites

Jedno jest pewne, Darek i Beatka są uczciwymi ludźmi, wychodząc z trzema potomkami kierowali się zapewne regulaminem ZKWP. Ile razy jest tak, że nie wystawia się z jakiś przyczyn zgłoszonego psa w danej konkurencji? Margeritka nie była wystawiona, bo widać Darek i Bartek tak zdecydowali. Jestem na 100% pewna, że nigdy nie wpadliby na pomysł uzyskania zwycięstwa poprzez oszustwo, bo to ludzie honorowi, a taki tytuł byłby dla Nich żadnym tytułem. Czy mi się zdaje, czy inni wystawcy wychodzili także z trzema potomkami? Darek i Beatka odnieśli z Jamesem prawdziwe zwycięstwo, a jeśli ktoś uważa inaczej to tylko Jego problem. Proszę nie oceniajcie innych swoją miarą...

Link to comment
Share on other sites

Witam
Nie posiadam Husky, ale często Was oglądam, bo zazwyczaj mamy ten sam ring.
Do niedawna bardzo zazdrościłem wam atmosfery która panowała u was na ringu, już nie zazdroszczę.

Chciałem tylko podzielić się tylko kilkoma moimi uwagami, może są trafne i komuś dadzą do myślenia.

1. Sędzia, który jest wieloletnim hodowcą danej rasy będzie zawsze wybierał psy w swoim typie, gdyby podobały mu się psy w zupełnie odmiennym typie niż sam hoduje to by było to nielogiczne. Skoro mówicie że p. sędzia Kim Le Blanc wybierała same "szczury" to znaczy że woli typ pracujący. Byłem świadkiem gdy Darek na Crufcie wypadł na drugim kółku bo jego pies nie był w typie szczura, a tylko takie miały szanse wtedy (Anglicy powoli już się przyzwyczajają do innego typu)

2. Do Łodzi mam 120km w Sobotę oddałem dziecko dziadkom pod opiekę, pojechałem na seminarium po czym wróciłem do domu by do 3ciej w nocy przygotowywać psy na niedzielną wystawę i o 4 po spakowaniu samochodu bez snu znów być w Łodzi.
Byłem niezwykle zaskoczony na seminarium, że wykład który dotyczył najpopularniejszej rasy w V grupie prowadzony przez wieloletniego hodowcę i sędziego nie cieszył się wielkim zainteresowaniem hodowców Syberianów.

3. Bojkotowanie wystawy. Nie jestem znawcą rodowodów Husky, ale z moich informacji wynika że dwie hodowle które współpracują z hodowlą p. Kim czyli Zaltana i Kasia Czarkowska psów nie wystawiali (ale na wykład i wystawę dotarli, widocznie uważają że jeszcze mają się czego uczyć).

4. Darek wystawił trzech potomków według regulaminu ZKwP, powinien czterech według regulaminu Klubówki, nikt tego z was nie dopilnował, teraz kłócicie się i obrażacie człowieka bo na forum łatwiej. Skoro tak doskonale znacie przepisy to czemu nie zwróciliście uwagi mu na ringu przygotowawczym?
Niedawno Pinczer Miniaturowy wygrał trzecie miejsce na grupie Terierów, bo obsługa ringu i sędzia pomylili go z Manchester Terierem, trudno stało się. Nie ma co robić publicznego kamienowania bo do niczego to nie doprowadzi poza podziałami.

5. Razi mnie bardzo, bo wychodzi tutaj znienawidzona przezemnie polaczkowość.
Jesteśmy krajem który dwa razy pod rząd ma tytuł Zwycięzcy Świata, dodatkowo kilka innych zacnych tytułów. A zachowujecie sie jakbyście za to ze komuś się udało chcieli utopić go w łyżce wody.
Cały świat huskych patrzy na Polskę z podziwem, że mamy tu psy na takim poziomie.
A wydaje mi się, że niektórzy tutaj jeśli mieliby sposobność to dali by te tytuły przedstawicielom Konga lub Wysp Dziewiczych byle tylko nie wygrał inny Polak.
Może lepiej jak będziecie wszyscy współpracować i dzielić się doświadczeniami, bo życzę wam by przez następne 10 lat we wszystkich klasach na samych najlepszych lokatach stały psy w rękach Polaków.


Nie patrzę na podpisy, nie znam waszych nicków i nie chcę się dowiedzieć, bo spotykamy się na wystawach i nie chcę zmienić zdania. Bo na żywo jesteście bardzo fajnymi ludzmi i cieszę sie ze znam was z wystaw a nie z tego tematu.

Link to comment
Share on other sites

Miałem już nie zabierać głosu w tym wątku a jednak Licho znowu mnie podkusiło ;)
1. To każdy z nas w swoim sumieniu oceni czyn Darka . To czy zrobił to świadomie , czy też nie . Natomiast jest jasne , że tytuł Najlepszego Reproduktora zdobył niezgodnie z regulaminem Wystawy Klubowej i tyłuł ten musi być mu odebrany .
2. Licho , odkąd psy Darka używają kosmetyków Plush Puppy musisz przyznać , że wyglądają na wystawach lepiej ;) ;) ;)
3. Polski wzorzec Siberian Husky mówi wyrażnie , że waga psa jest proporcjonalna do wzrostu , odstepstwo od tego jest wadą , zatem tym lekki należy według polskiego wzorca traktować jako wadę .

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Na stronie [B]Klubu szpiców[/B] zniknął zapis w REGULAMINACH wewnętrznych
- jeszcze 2 dni temu widniejący-
odnośnie zapisu
[B]Zasad Konkurencji Hodowlanych[/B]
Najlepszy Reproduktor oraz Najlepsza Suka
zgodny z wydanym KATALOGIEM tej wystawy

[URL]http://www.klubszpica.zkwp.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=96&Itemid=144[/URL]

tzn. widać jaki kierunek zostaje przyjęty w celu wyjaśnienia tej kwestii
zobaczymy jaki zapis się pojawi ?
w tej chwili odnośnie REPRODUKTORA i SUKI w KLUBIE SZPICÓW nic nie pisze a pisało

mimo to trzeba by było jeszcze zmienić [B]

REGULAMIN WYSTAW PSÓW RASOWYCH;)[/B]
w którym wyraźnie pisze
[B]II Zasady organizacji wystaw[/B]
pkt.7 Organizator jest zobowiązany do wydania katalogu wystawowego. ..
W katalogu należy zamieścić:

h) omówienie zasad rozgrywania konkurencji finałowych

co uczyniono zamieszczając zasady w katalogu, który jest odzwierciedleniem REGULAMINU

Ze względu iż mam mamę (81 lat)w ciężkim stanie w szpitalu każdą wolną chwile obecnie tam spędzam i nie mam czasu rozpisywać się w tym temacie.
Zbieram się do odpowiedzi na wiele kwestii w tym wątku na pewno to tu uczynię.
Potrzebuję tylko chwili wolnego czau.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malamute Sanctuary']
Tak mi to przyszło do głowy...[/QUOTE]
Pewień bardzo cwany człowiek złapał Złotą Rybkę .
Fart chyba większy niż trafienie w Lotto sześciu liczb w kumulacji .
Żeby dobrze wybrać , myśli i myśli . Wreszcie mówi :
Chciałbym piękną żonę , drogi samochód i olbrzymią willę .
.... to , po pierwsze .
------------------------
Regulamin !!!
Marku , hmmmm ....
Ktoś go w tym brzmieniu , o którym mówisz , tak na wszelki wypadek zeskanował , potwierdził notarialnie i złożył w sejfie . Może się przyda ;)

Link to comment
Share on other sites

Z związku z nieprzyjemną sytuacją ,która miała miejsce na wystawie w Łodzi,w następstwie tego na forum-wystosowalismy odpowiednie pisma do władz ZKWP i Klubu Szpica.Po monitach dostalismy odpowiedż....

[B] ...Nie ma i nigdy nie było odrębnego regulaminu Klubu Szpica-regulamin ZKWP nic na ten temat nie wspomina,WIĘC obowiązuje regulamin FCI.Informacje na zgłoszeniach i w regulaminie na stronce Klubu Szpica były mylne,za co serdecznie przepraszamy.[/B]
[B]Jeżeli chodzi o konkurencje Najlepszy Reproduktor według regulaminu FCI -do tej konkurencji wchodzi od 3-5 potomków.[/B]
[B]Wszelkie pytania i wątpliwości prosze kierować na adres Klubu Szpica.[/B]



Temat staramy się rozstrzygnąć dla dobra każdego ,a co za tym idzie ,żeby ominąć nie potrzebne konflikty na przyszłość.Jeżeli ktoś z Was inaczej patrzy na tę sprawe-bardzo nam przykro.

Link to comment
Share on other sites

Szanowny Panie Dominiak, hodowco Dotyków Północy, zwracam się do Pana tutaj, gdyż jak widzę korespondencji prywatnej nie traktuje Pan poważnie, a tutaj lubi Pan wpadać na burzliwe dyskusje.
[B]Najpierw robi Pan specjalnie zadymę i wypisuje kłamstwa na swojej stronie. [/B]Napisałam do Pana, że pomyliło się Panu to i owo i nie robiłam z tego żadnej afery.

[B]Ale teraz nie wiedzieć czemu przeprasza Pan w moim imieniu na swojej stronie. O co tu chodzi?!? [/B]
[B]To może ja na swojej też powinnam przeprosić w Pana imieniu za zamieszanie albo napisać, że jest Panu przykro z tego powodu, że wymyśla Pan jakieś historie?[/B]

Czemu nie potrafi Pan przyznać się do błędu? Podesłałam Panu zdjęcia autorstwa mojej znajomej, na których jest Szaman na lokacie, z sędziną.
Proszę zwrócić uwagę, że lokaty były rozstawione w ringu także podczas oceny i psy, które były dopiero oceniane także mogły mieć zdjęcia w tle z lokatami.
Natomiast my-wystawcy wiemy, że później lokaty były inne.

[B][COLOR=red]To Pan, a nie kto inny wprowadza ludzi w błąd!! Takimi komentarzami.[/COLOR]
Proszę zwrócić uwagę, że mój pies stoi przed tabliczką! Tak naprawdę to mało mnie interesuje co tam jest za nami,[/B] równie dobrze mogła by być lokata z sąsiedniego ringu, reklama Pedigree czy Zwycięstwo Młodzieży. Liczyło się pamiątkowe zdjęcie, do którego zresztą sama zaprosiła mnie sędzina!
W takim momencie chciałam tylko przywołać Paulinę, by zrobiła foto i ładnie ustawić psa.
[B]Tak właściwie to nie wiem po co to tłumaczę. Tacy ludzie jak Pan i tak nie zrozumieją i wolą robić zadymy.[/B]
[COLOR=red]
ALE JA NIE MAM ZAMIARU PRZEPRASZAĆ ZA PANA BŁĘDY!! Tym bardziej na Pana stronie![/COLOR]

Panie Dominiak, nie potrafi Pan przyznać się do błędu. Ja mogę zrozumieć Pana postępowanie z podpisywaniem zdjęć, że działał Pan w afekcie, ale żałosne jest to co robi Pan teraz. [B] Niehonorowo i nie po męsku![/B]


Małgorzata Krzemińska

P.S. Nie będę już więcej wypowiadać się w tym temacie, proszę sobie zajrzeć na moją stronę, że JA - W PRZECIWIEŃSTWIE DO PANA - nie wprowadzam nikogo w błąd:
[url]http://www.huskyzone.pl/index2.html[/url]

W tej chwili naprawdę mam ważniejsze sprawy na głowie, walczę o swoje zdrowie i szkoda mi czasu na marnowanie go dalsze dyskusje.
[COLOR=red]
Oczekuję na sprostowanie na Pana stronie.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

1. Cóż , nadal twierdzę , że zgodnie z moją znajomością prawa polskiego , w dniu wystawy obowiązywały zapisy regulaminu ujęte w Katalogu Wystawy , potwierdzone zapisami na stonie www Klubu Szpica . Obowiązywały pomimo tego , że były niezgodne z prawem nadrzędnym . Takie są zawiłości prawnicze . Tytuły więc mogły być przyznane tylko na podstawie zapisów ujętych w katalogu . Interpretacja prawa przyjęta przez Klub powoduje , że wszystkie tytuły dotyczące wyboru Najlepszego Reproduktora/Suki Hodowlanej przyznane na tej i wszystkich ostatnich wystawach klubowych muszą być zweryfikowane . Po przejrzeniu katolów z ubiegłych lat włosy staneły mi dęba . Cała masa przyznanych tytułów na wystawach klubowych podlegałaby weryfikacji . W tej sytuacji moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli całej sprawie przyjrzy się Komisja Rewizyjna Zarządu Głównego .
----------
2. Wystawa i ocena w ringu wywołała masę dyskusji . Ludzie skoczyli sobie do oczu . Powstało wiele animozji , które zostaną w nas na długo . A wystarczyło tylko aby sędzina w kilku zdaniach wyjasniła swój wybór w każdej klasie . Proszę nie mówić tylko , że wystarczyło być na seminarium , gdyż ludzie na nim będący także nie rozumieli niektórych werdyktów . To już moja druga wystawa z Panią Kim Leblanc , która wsród wystawców wzbudziła wiele kontrowersji ( pierwsza 2009 - wystawa klubowa na Litwie ) . Nie mi oceniać Panią Kim gdyż każdy sędzia ma prawo do swojej oceny jeżeli tylko porusza się w [U]ramach wzorca[/U] . Oczywiście wzorca FCI nr 270 .
----------
3. Z przyjemnością informuję , że także na wystawie specjalistycznej w Macedonii 25.09 gdzie oceniała Pani Kim Leblanc , rasę wygrał piesek z hodowli of Cool Water . Gratulacje ! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...