Jump to content
Dogomania

Otokar Vondrous (CZ)


Recommended Posts

  • 3 months later...

[quote name='REDA&MELA']Za wszelkie info będe wdzięczna:).[/quote]

Hej,miły ale nieco opieszały w sędziowaniu, i odnieśliśmy wrażenie ze jest układowy" ;) oczywiście możemy się mylić, jednak w naszym odczuciu i innych polaków, tak to wyglądało, sędziował w tym roku w Nitrze, i faworyzował co poniektórych...a oprócz tego siedzi, i patrzy, nie kazał biegać ani w przód ani w tył, niby dotyka, ale generalnie słabiutko...aha...i daje bardzo krótkie opisy... tak czy inaczej życzę szczęścia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan Danilo']Hej,miły ale nieco opieszały w sędziowaniu, i odnieśliśmy wrażenie ze jest układowy" ;) oczywiście możemy się mylić, jednak w naszym odczuciu i innych polaków, tak to wyglądało, sędziował w tym roku w Nitrze, i faworyzował co poniektórych..[/quote]

o tak :lol: w Nitrze wykazywal sie mega patriotyzmem :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='havana']o tak :lol: w Nitrze wykazywal sie mega patriotyzmem :lol:[/quote]

Pewnie dlatego, w Husky, do porównania o rasę, stanęły aż trzy psy z Polski, mimo zgłoszonych 10 z Czech ;)
Grupę tez wygrali u niego Polacy (my), wygrywając z Akitą Amerykańską (skądinąd bardzo majestatyczną i robiącą spore wrażenie) :p

Moje odczucia do tego sędziego są pozytywne.
Faktycznie, ocenia bezstresowo, ale u nas macał każdego psa, a i biegać też kazał sporo (mam wrażenie, że w naszej rasie ruch był wręcz jedną z ważniejszych cech) - pod tym względem bez zarzutu.
Poza tym bardzo kulturalny i miły pan. Niezbyt wylewny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Pewnie dlatego, w Husky, do porównania o rasę, stanęły aż trzy psy z Polski, mimo zgłoszonych 10 z Czech ;)[/quote]
z oceny Huskich widzialam tylko psy championy i werdykt bardzo mnie zaskoczyl...

[quote name='NigdyNigdy']Grupę tez wygrali u niego Polacy (my)[/quote]
ogromne gratulacje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Pewnie dlatego, w Husky, do porównania o rasę, stanęły aż trzy psy z Polski, mimo zgłoszonych 10 z Czech ;)
Grupę tez wygrali u niego Polacy (my), wygrywając z Akitą Amerykańską (skądinąd bardzo majestatyczną i robiącą spore wrażenie) :p

Moje odczucia do tego sędziego są pozytywne.
Faktycznie, ocenia bezstresowo, ale u nas macał każdego psa, a i biegać też kazał sporo (mam wrażenie, że w naszej rasie ruch był wręcz jedną z ważniejszych cech) - pod tym względem bez zarzutu.
Poza tym bardzo kulturalny i miły pan. Niezbyt wylewny.[/quote]

A czy w twoich oczach jest dentystą? Mozna samemu pokazywac zgryz?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Pewnie dlatego, w Husky, do porównania o rasę, stanęły aż trzy psy z Polski, mimo zgłoszonych 10 z Czech ;)
Grupę tez wygrali u niego Polacy (my), wygrywając z Akitą Amerykańską (skądinąd bardzo majestatyczną i robiącą spore wrażenie) :p

Moje odczucia do tego sędziego są pozytywne.
Faktycznie, ocenia bezstresowo, ale u nas macał każdego psa, a i biegać też kazał sporo (mam wrażenie, że w naszej rasie ruch był wręcz jedną z ważniejszych cech) - pod tym względem bez zarzutu.
Poza tym bardzo kulturalny i miły pan. Niezbyt wylewny.[/quote]

Kasiu!
Serdeczne gratulacje! no widzisz jak to jest, a na AA to po pierwsze się nie zna (fakt, ze ten pies co wygrał akurat był fajny ;)) i w rekach naszego dobrego znajomego z Węgier - z reszta bardzo znanego handlera ;) ale reszte posedziowal beznadziejnie, nasza suka akurat ma CAC'a wiec ok, ale psa nam skrzywdzil :( ...ale cóż bywa...tak czy inaczej...od nas wielkie GRATULACJE!

Pozdrawiamy
Justyna i Krzysiek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='havana']z oceny Huskich widzialam tylko psy championy i werdykt bardzo mnie zaskoczyl...[/quote]

Powiem uczciwie, że w kilku klasach wygrali Czesi, ale uważam, że akurat w tych zestawieniach im się należało.
Sędzia był bardzo konsekwentny w swoich wyborach - również w klasie championów psów.

[quote name='REDA&MELA']A czy w twoich oczach jest dentystą? Mozna samemu pokazywac zgryz?:cool3:[/quote]

Nie pamiętam już czy sam sprawdzał, czy mnie o to prosił, ale nawet jeśli sam, to na pewno na to nie nalegał ;-)
Dentystą bym go nie nazwała- braki P1 u Husky tolerował bez problemu.

[quote name='Dan Danilo']no widzisz jak to jest, a na AA to po pierwsze się nie zna (fakt, ze ten pies co wygrał akurat był fajny ;)) i w rekach naszego dobrego znajomego z Węgier - z reszta bardzo znanego handlera ;) ale reszte posedziowal beznadziejnie, nasza suka akurat ma CAC'a wiec ok, ale psa nam skrzywdzil :( [/quote]

A to już zupełnie inna kwestia ;)
Ja próbuję jedynie obalić tezę, że sędzia daje wygrać "swoim"- w naszym przypadku to stwierdzenie się nijak nie sprawdziło.
Znajomość rasy to odrębna rzecz, choć w przypadku Husky, posędziował zgodnie z moimi własnymi preferencjami.

[quote name='Dan Danilo']
Serdeczne gratulacje![/quote]

[quote name='havana']ogromne gratulacje :)[/quote]

Dziękuję! :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Hejka

ostatnio na wystawie w trencinie miałam przyjemność być oceniana i obserwowac poczynania tego pana na ringu.

:angryy: o zgrozo :angryy:

ruch - a co to takiego - przy porównaniu był odwrócony do nas TYŁEM do stolika sekretarza!!! - z obserwacji osób poza ringiem!! - ruch przód tył wogóle!się nie odbył! wąski nieprawidłowy tył ależ nie ważne - ważna była ilość futra i im pies mocniejszy tym lepszy !!

żaden dentysa - zęby były ogladane pobierznie

i jak nie wygrywała ilość futra i kość to pies który akurat patrzył na sędziego :angryy:

w innej rasie w zeszłym roku wygrałam u niego BOB z psem nie swoim - teraz właścicielka tego psa jak przyglądała się jego wyborom w tym roku w innych rasach - powiedziała - wstydzę się ze u niego wygraliśmy :cool3:

w innej rasie wybrał suczkę na wysokich nogach prawie niestandardowe a sliczną sukę odrzucił :shake: ale pani była czeszką :diabloti:

w kazdym bądz razie u mnie jest na czarnej liście z dopiskiem - mocnokościste i z dużą ilością futra - anatomia i ruch są mu obce :angryy:

ale to są odczucia moje !! i przy ringu w ocenach niektórych ras tylko i wyłącznie z GRUPY I

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...