Jump to content
Dogomania

Odkiedy Myc Zeby?????


Poziomka234

Recommended Posts

TRZEBA Moj piesek mial usuwany kamien niedawno
choc jest jeszcze taka mlodziuchna
z powodu mleczakow ktore powinny byc usuniete troszke wczesniej
na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze
na razie przyzwyczajam ja do grzebania w paszczy
koniuszkiem frotowego reczniczka
umaczanym w pascie (odrobinka)
i przecieram zeby choc ciezko mi sobie wyobrazic zeby Melka dala
sobie wpakowac w paszczurek szczotke do zebow hehe
no ale zobaczymy
jesli masz szczeniaka to przyzwyczajaj go do tego jak najwczesniej!
najlepiej myc codzien :(
hihi

Link to comment
Share on other sites

Sporo informacji na temat mycia psich zębów jest na [URL="http://www.usmiechpupila.pl/app/index.php"]http://www.usmiechpupila.pl/app/index.php [/URL]

Dodam tylko jeszcze, że psiaka trzeba uczyć spokojnego zachowywania się podczas tego zabiegu już od maleńkości. Kiedy tylko maluch do nas trafi zaczynamy naukę czystości, zasad panujących w domu i... mycia zębów!

Pozdrowienia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Yorkom, małym pudelkom i innym miniaturowym trzeba dbać o zęby jeszcze bardziej niż większym psom. One już w wieku dwóch lat potrafia mieć straszny kamien na zębach i strasznie śmierdzieć jeśli się nie myje. Na początku u szczeniaka można to robić samym palcem. Po prostu nałożyć odrobinkę pasty dla psów (jest jadalna, nie szkodzi żołądkowi i nie trzeba jej wypłukiwać wodą) i ruchem okrężnym wymasować wszystkie zęby razem z dziąsłami, przy zamkniętym pyszczku, te w głębi buźki pod policzkiem też. Później jak już piesek polubi te zabiegi zamienić palec na mięciutką i najmniejszą jaka sie da znaleźc w sklepach szczoteczkę do zębów dla dzieci. Ostatnio w Rossmanie widziałam fajne po 2.50. Dalej uczymy pieska ( i siebie ) myć zabki przy otwartym pyszczku, tak zeby wyczyścić od strony podniebienia i języka i przestrzenie między ząbkami. Myć zęby psu należy co trzeci dzien, bo co trzeci dzień nowa warstwa osadu twardnieje i na stałe przywiera do zębów w postaci cuchnącej płytki.

Link to comment
Share on other sites

mojej suce nie trzeba zbytnio myć zębów, chociaż teraz zaczął jej się pojawiać żółty nalot, znaczy się kamień. od czasu do casu myjnę jej, kiedy coś zeżre. pasta to malt-soft (chyba nawet jest dla kotów). smakuje psu, chociasż samej czynności dłubania palcem w paszczy nie lubi ;) można oczywiście używać szczoteczki ^^

Link to comment
Share on other sites

Niedawno zakupiłam Oral Clean+Care i w końcu udało mi sie go wypróbować. faktycznie jego nałożenie jest dziecinnie proste, wystarczy rozpylić preparat na zębach i już powinien zacząc działać. Mój psiak reaguje na niego całkiem znośnie, a przynajmniej nie protestuje i nie ucieka. Za kilka tygodni dam znać czy preparat przynosi wymierne skutki.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Wilk to nie pies... Praczłowiek również nie mył zębów i jakoś sobie radził ;) heh...
Wiadomo, że obgryzanie kości jest najlepszą naturalną metodą samooczyszczania się zębów, ale należy zauwarzyć, że bardzo narażone na tzw. kamień nazębny są psy w starszym wieku, które nie mogą jeść już gnatów oraz psy jedzące wyłącznie karmę z puszki+kasza, ryż itd. lub wyłącznie suchą karmę (te są mniej narażone).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as_kate'] pasta to malt-soft (chyba nawet jest dla kotów).[/QUOTE]

Z tego co wiem malt-soft jest tylko dla kotów i jest to pasta "odkłaczająca" czyli usuwająca zatory z włosów z przewodu pokarmowego (a więc psu niepotrzebna, mam nadzieję, że nie szkodliwa, ale lepiej się dowiedzieć). Nie czyści zębów, kot ma ją po prostu zjeść/zlizać, dodatkowo dostarcza mu witamin. Smarowanie nią zębów nie ma sensu. Chyba że coś nowego pojawiło się na rynku i ja o tym nie wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Moje psy nienawidzą pasty do zębów!Lubią gryźć za to kości :)Nawet nie moge umyć zebów mojej chi bo jeszcze się zrazi i nie pokaże ich na wystawie.....
Mam chihuahua i yorka i to są właśnie psy z wielką skłonnoscią do kamienia nazębnego.....yorczek miał ostatnio odkamienianie,a ma dopiero 3 latka .Gdy sie w porę nie odkamieni to potem pies ma paradontozę i gubi zeby...

Link to comment
Share on other sites

[B]mikimata [/B]to zupełnie normalne, Twoja sunia wymienia zęby mleczne na stałe. Trochę zresztą późno, skoro w wieku 6 miesięcy, ale pewnie zaczęła wcześniej, tylko nie zauważyłaś ;) Pieski małych ras wymieniają zęby trochę później, niemniej całkowita wymiana powinna się zakończyć koło 6-7 miesiąca życia. Zajrzyj małej do paszczy i obejrzyj, ewentualne przetrwałe mleczaki trzeba będzie usunąć u weterynarza, jeżeli sunia sama ich nie zgubi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mikimata']ostatnio zauważyłam ze maja 6 miesięczna pinczerka<suczka> chyba zgubiła zeba moj brat sie z nia szarpie zabawka wiec
mógł wyrwać jej małego ząbka czy to nie możliwe a jak tak to grozne[/QUOTE]

Możliwe - jeśli nie ma żadnych przykrych objawów, normalnie je, to nic jej nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ząb wypadł sam, albo ktoś przez przypadek go wybił suczce, to może być to objaw jakiejś choroby osłabiającej zęby. Ja bym poszła do weterynarza, na pewno coś doradzi. Warto zaopatrzyć się również w odpowiednią szczoteczkę do zębów i specjalna pastę dla psów - szczoteczka skutecznie usunie wszelkiego rodzaju nieczystosci, kamień, a pasta przede wszystkim zabije bakterie, które sa często przyczyna wypadania zebów u psów. Z tego co wiem, to mozna cos takeigo dostać za niewielkie pieniądze na e-karma.pl - jakby ktoś szukał, to może sobie tam zerknąć. Myślę, że warto coś takiego mieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Takie rzeczy się zdarzają więc tak naprawdę nie ma się czym przejmować tylko udać do weterynarza na wizytę kontrolną:) Higiena jamy ustnej u tak małego psa jest bardzo ważna, jeśli się zrazi to potem będzie mu bardzo trudno wyczyścić zęby takie urazy są niezwykle trwałe). Najlepiej kupic jakąś miekką szczoteczka albo spray( na krakvet.pl są tanie) i przyzwyczajać psa do takich "zabiegów"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...