Jump to content
Dogomania

Hokkaido na Swiatówce - mamy kolejnego Zwycięzcę Świata ;))


ewaka

Recommended Posts

No to muszę Wam powiedzieć że stawka na Poznań, moze być ostra, oj ostra. Zakładajac, że będzie na pewno nasza czwórka, (Iwona raczej na razie deklaruje, ze odpuszcza hokki), to juz wiem, ze z Holandii przyjedzie siostra Lancelota - K`Yabu i do młodzieży rudy piesek po psach Quentina, ktory własnie do niej dołączył, a skoro ona będzie to Quentin z dwójką lub trójka zapewne tez ;).Do tego Austryjaczka z Sakurahime i nowym rudzielcem, no i pewnie siostra Ushy i Asumi Hokkai ;)
To juz dycha jak nic ;)

Jak dotrą jeszcze jacys Czesi, Francuzi czy Ausytryjacy moze być niezły sajgon. :eviltong: Chyba od jutra ćwiczę z hokkami. :angryy:

Cholera, a moze jakiegoś handlera wynając? :cool3: Tylko ktora hokka się da wystawić. :shake:

Moze Daria zaczniesz nas odwiedzać, hę???:evil_lol: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, tak zdecydowanie należy ćwiczyć od zaraz!

Jednak przykro mi napisać, że może mnie nie być na światówce z powodu zmiany pracy :placz::placz::placz::(

W tym przypadku musimy namówić Ktrebora, żeby wystawił Kibę ;)

Chciałabym zobaczyć tyle Hokkaido w jednym miejscu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']Kasia tchórzy po prostu :) jak miały być 4 Hokkaido to chciała jechać w te pędy, a teraz to nie :)[/quote]

ktrebor, jasne. Od razu wiedziałam, co jest na rzeczy :evil_lol:

Hayne, nawet nie próbuj się wywinąć :mad:

Praca nie zając, a następna światówka tak blisko moze się już za naszych hokk nie zdarzyć. Spokojnie załozymy maseczki przeciwpudrowozapachowe, i zdobędziemy tę halę.

P.S. Daj mi telefon do twojego szefa :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hayne']Atak jest najlepszą obroną, Panie Ktreborze! :) ;)

Już my wszyscy widzieliśmy kto stchórzył z Bafi na międzynarodówce w Wawie... :lol:[/quote]

Stchórzył, aż się zakurzyło :evil_lol:



W takiej sytuacji nie pozostaje wam nic innego jak tylko oddać Kibę w ręce mamy lub babci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaka']
Moze Daria zaczniesz nas odwiedzać, hę???:evil_lol: :loveu:[/QUOTE]
gdyby zamiast:
Miasto: Wiejskie ostępy w okolicach Łodzi ;-)
było
Miasto: Wiejskie ostępy w okolicach Warszawy ;-)
to za pewne dawno bym już u Was była.. ale skoro jest jak jest niestety odpada.. :/

a odnosnie samego wystawiania.. wystawiam Anate i na tym koniec, bo dalej bede sie zajmować patrzeniem, ogladaniem, podziwianiem, głaskaniem, macaniem, nagrywaniem tych śliczności, ktore do nas z innych czesci swiata przyjadą :)) taki o mam plan ;)

Wasze ok20 hok a ok 100-150akit to jednak jest roznica i boje sie ze nie zdołam ich wszystkich na zywo zobaczyc :(

Link to comment
Share on other sites

Mój przyszły Szef, chyba lubi psy... Zobaczymy co czas przyniesie...

Szkoda, że nie ma w rasie konkurencji narodowych - POLSKIE HOKKAIDO GÓRĄ!!! :Poland:

Widzę to tak:

Kiba zw młodzieży psy (ćwiczy ufność do obcych :( )
Usha zw pośrednia suki (ćwiczy powagę na ringu :) )
Jaskóła zw otwarta suki (ćwiczy pozycję wystawową... )
Kai zw otwarta psy (nie wiem co ma ćwiczyć? - chyba już wszystko umie :) )

Zw rasy nie przewiduję... bo każdy z nas ma na to swoją oczywistą teorię :lol: W każdym razie jeden/a z powyższych...

Podoba się Wam plan?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hayne']Mój przyszły Szef, chyba lubi psy... Zobaczymy co czas przyniesie...

Szkoda, że nie ma w rasie konkurencji narodowych - POLSKIE HOKKAIDO GÓRĄ!!! :Poland:

Widzę to tak:

Kiba zw młodzieży psy (ćwiczy ufność do obcych :( )
Usha zw pośrednia suki (ćwiczy powagę na ringu :) )
Jaskóła zw otwarta suki (ćwiczy pozycję wystawową... )
Kai zw otwarta psy (nie wiem co ma ćwiczyć? - chyba już wszystko umie :) )

Zw rasy nie przewiduję... bo każdy z nas ma na to swoją oczywistą teorię :lol: W każdym razie jeden/a z powyższych...

Podoba się Wam plan?[/quote]


Plan jest doskonały, tylko ma drobne mankamenty.

Obawiam się, ze w naszym przypadku wygląda to tak:

Usha zw pośrednia suki (ćwiczy powagę na ringu, CIERPLIWOŚĆ (bo po 3 minutach dostaje cholery zaczyna sie wierzgać, pozycję wystawową, bieg i zawracanie na żądanie, nie skakanie i nie podskakiwanie )

Kai zw otwarta psy (ćwiczy CIERPLIWOŚĆ, pozycję wystawową, ściąganie nieco nóg z tyłu, bieg bez podciagania szyi, wstrzemięxliwośc od kąsania wrdnych facetów, bieg i zawracanie na żądanie ;)

Ewka zw. zwycięzców (ćwiczy wszystko, bo nic w tej materiie umie)



HayneNiech zgadnę, tekst "zbyt zabawowa na ringu..." wyszedł z ust naszego ulubieńca... ? ;-) Tak Ewaka?


Ależżżż, oczywiśćie ;) Nie ma to jak roczną sukę na pierwszej wystawie, uwalić za podskok na pierwszym kółku. Ale co tam, jak przyjedzie do Polski raz jeszcze, to się do niego wybiorę z chęcią. Wystawię hokki, Jużaka znajomych, i moze jakiego kaukaza. Powinnien zapamietac mnie do konca zycia :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:) Trenujemy na Poznań, ciężko pracujemy nad przeprowadzką - szykujemy teren pod wypuszczenie psów - łatamy dziury w ogrodzeniu, zasypujemy prześwity pod bramami itp. Katarzyna w nowej pracy siedzi po 10 - 12 godzin z dojazdami, Ewa też coś remontuje, a Agnieszka ma lewy internet co niby działa ale nie do końca:)

Link to comment
Share on other sites

O rany!!!Przeciez wy popadacie niedlugo jak kawki w bloto!!!!Mam nadzieje ze dopiero po Poznaniu:cool3: Juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc ''silna grupe pod wezwaniem'' czyli hoczki!!!A swoja shibke tez zabieracie do Poznania? Bo Jakula to chyba bedzie razem z Keiko?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Yu i Chiyome z Holandii z hodowli Yukiyama, a Akai z Czech.

Chiyome (oryginalnie to chyba jej imię rodowe brzmi [FONT=Arial Narrow][SIZE=3][COLOR=black] K`YABU Tajgeta)[/COLOR][/SIZE][/FONT] to starsza siostra Kiby i Kaia, a Yu i Akai to psy z linii spokrewnoine z Ushą. Tak więc sama rodzina na imprezie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Juz pisałam na haszczakach (bo ze jedna haszczakowa dziewczyna się do tego sukcesu MOCNO PRZYCZYNIŁA :]), ale widzę, ze inne rasy też się chwalą, więc my też sie pokażemy, bo chyba jak patrze bylismy jednymi z trójki Polaków, kotrzy zywiecizyli w rasach w V grupie, do ktorych trafił tytuł ZW. Swiata + BOB ;))

Miło mi donieść, że nasz Kajtuś - Kai poszedł w ślady tatusia i został Zwycięzcą Świata + BOB, Zw. Polski, Cacib, BOS, BOB. Był w czwartek dzielny jak nigdy, pieknie się wystawiał i współpracował z Reimar, ktora go okiełznała jak niewielu ;] (ma u nas etat na hokki do konca zycia, bo kto zna hokki ten wie, ze obcy ma po stokroć trudniejszą pracę niz własciciel ;)

[IMG]http://hokkaido.info.pl/worldwinner2006_tenkeiteki-na_tajgeta2.jpg[/IMG]
Na BISie nie mielismy szans, było kilka naprawdę "zawodowych" psów poza tym najpierw zagalopował wchodząc na ring jak bawól, potem wydawało mu się ze sedzia chce mu cos dać, wiec chciał brać, ale i tak był naprawdę cierpliwy, i po 16 godzinach wystawiał się jak na jego temperament - wyjątkowo, jak nigdy, chyba poczuł rangę wydarzenia po raz pierwszy w zyciu. :crazyeye: (dodam, ze wczoraj ukonczył tez dorosły Ch. Pl, bo brakowało mu wczesniej tych upragnionych 6 miesiecy)


W sukach wygrała siostrzyczka naszej Ushy, piekna, ale niestety zapasiona i o dziwo - bardzo "rozlazła" w charakterze... Tak bardzo sie przez rok zmieniła! Z ostrej nieufnej suczki zrobiła się kluseczka, o łagodnym charakterku. Piekna ale mało dynamiczna, bez tego wdźieku i błysku w oku, jak ma nasza Ushka ;)

Ushy nie zabralismy, bo dostała cieczkę, chociaz żałuję, bo myślę, że o BoB z Kaiem by nie powalczyła, ale miałaby duze szanse wygrałac w sukach Zwycięstwo Swiata również. Trochę załuję, bo suk w cieczce na wystawie było mnóstwo, ale chciałam być grzeczna i fair wobec innych i regulaminu.

Emocji było mnóstwo, bo sedzia srogi, wielki i bez cienia emocji na twarzy.
Kibulec niestety przegrał z francuskim psem, ale dostał II lokate i ocenę doskonałą. Jaskuła z tego co pamietam - bdb.. :-(

Hokkowcy kochani jak juz wrócicie z Poznania to wrzućcie proszę fotki Kaia i waszej i pozostałej reszty, bo ja nie zrobiłam ani jednego zdjęcia.:placz:


Jak o tym wszystkim myślę, i jak patrzę na mojego wiernego i kochanego Kaia, to myślę, ze jest [B]darem od Lancelota[/B], i nie mam na mysli tylko jego urody, ale i cudownego charkateru na codzien. Darem od Lanciego, nawet bez tego Zw. Swiata, bo to tylko dodatek do naszej próźności, a Kai ma to wszystko głęboko w poważaniu :evil_lol:

Lancku w psim niebie - wiem, ze to twoja sprawka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...