Jump to content
Dogomania

SCOOBY - sportowy cocker, wersja smooth.


paulaa.

Recommended Posts

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Victoria']analfabeci, wszędzie analfabeci.. :shake:
[B]Lija mi sie nie podobała[/B] :eviltong:
nawet nie tyle nie podobała o Free lepsze[/QUOTE]
:obrazic:
wszystko jej opowiem :evil_lol: jak to ciocia brzydko mówi za jej plecami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

dziękuje za gratki :smile:
za spam nie :diabloti:

Free niestety nie będzie kłapouchem, dziś jedno z uszków stanęło i nie chce opaść :placz::eviltong:

[IMG]http://i1343.photobucket.com/albums/o788/paulascooby/DSC_4479kk_zps2db895c3.jpg[/IMG]

Ktoś wgl chce usłyszeć coś więcej o młodej? Obawiam się, że się rozpiszę i nikt nie przeczyta :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jako, że młoda zajęła się troskliwie modemem od internetu :diabloti: nie mogłam napisać nic dłuższego z kom ani wrzucić fotek ;)

A więc jak już pewnie większość osób się domyśla, młoda to NNL E'Anka, miot Chili x Twin.
Przyglądałam mu się od początku, ale na oku miałam parę miotów, zresztą 2 wymarzonych ras.
W końcu po obejrzeniu filmików, skonsultowałam się z paroma osobami, które dłużej siedzą w bc i owe posiadają, był też wywiad u osób, które przebywały z młodą na obozie i tak wyszło, że chyba czekała na mnie :D
Co jest najlepsze na początku wcale nie podobała mi się z wyglądu :D Ale od zawsze mówiłam, że charakter i ew budowa jest u mnie na pierwszym miejscu. Obecnie jest dla mnie najpiękniejszym borderkiem pod słońcem, w co sama nie wierzę patrząc na pierwsze myśli krążące po mojej głowie gdy zobaczyłam ją na zdjęciu :p
Jest dokładnie taka jak chciałam. Kocha wszystko i wszystkich. Bardzo łatwo się nakręca. Kocha się szarpać i aportować. Łatwo przyzwyczaja się do nowych warunków. Uwielbia pracować z człowiekiem, cokolwiek by to nie było.
Ale oczywiście, jak przy każdym szczeniaku/psie wcale nie jest pięknie ;) I myli się ten (a coraz częściej niestety czyta takie rzeczy), kto myśli, że biorąc borderka, będą tylko ochy i achy, i sam będzie od razu chodził na kontakcie, pięknie się odwoływał. Bzdura. :diabloti:
Wymaga pracy i wysiłku przy wychowaniu jak każdy inny pies. Niektóre osoby wiedzą, jaką miałam załamkę na początku... i gdyby nie Scoob, który mnie wieeele nauczył, byłoby ciężko.
Młoda nie umiała chodzić na smyczy, zapierała się jak byczek fernando :lol: doznała też szoku na dzień dobry, przeprowadzając się z dnia na dzień z cichej wsi do Warszawy, gdzie przy moim osiedlu nie da się wyjść na siku, by obok nie było tramwai, autobusów, samochodów itp. Przez pierwsze dni był to spory problem. Było też włażenie na stół, wyrywanie jedzenia, straszne nakręcenie na gryzienie rąk, ciągłe wcinanie odchodów, uciekanie na spacerach, bo tak - chce pobiegać, zaganianie Scooba, samochodów, rowerów, ptaków (:angryy:), na początku nie mogłam jej nawet nauczyć siad, bo gdy widziała żarcie w ręku rzucała się na nią jak dzika i była nie do opanowania ;) Teraz po tych 2 tygodniach jest o nieebo lepiej i w końcu to pitbullowate cóś zaczyna przypominać bordera :smile: Co więcej po wałkowaniu przywołania/odwołania/rezygnacji, ostatnio usłyszałam, gdy biegała luzem, że jest wyjątkowo grzecznym szczeniaczkiem, czego nigdy w życiu nie usłyszałabym przy Scoobie :D

Jeśli chodzi o przyszłość młodej. Jak każdy się domyśla, na pewno głównym celem jest agility, chce żeby miała możliwie jak najlepsze podstawy, czyli to, czego nie miał Scoob ;)
Oprócz tego just for fun trochę obi jak ze Scoobowym, frisbee, chce także w najbliższym czasie zabrać ją na owce.


Mam kuupę zdjęć. Aż nie wiem co wybrać :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...